Arkadaşlarınıza Alabileceğiniz 10 Hesaplı Hediye

Hediye seçmek çok zor bir iştir. Herkesin zevki, tarzı birbirinden oldukça farklıdır. Hem çok pahalı olmasın, hem kullanışlı olsun bir de aldığınız kişinin hoşuna gitsin. Seçerken kendinize koyduğunuz kıstaslar uzadıkça uzar.

Ama dert etmeyin! Sizler için hem hesaplı hem de aldığınız kişi için kullanışlı olacak 10 hediye listeledik.

1. French press

Artık herkes günde en az bir fincan kahve içiyor. Arkadaşınıza alacağınız french press ile evde kolayca kahve yapabilmesini sağlayacaksınız. Eğer sadece french press hediyesi sizin için yeterli gelmiyorsa, yanında bir paket kahve alarak ikisini birlikte verebilirsiniz. Oldukça ince bir hediye olacağı kesin!

2. Vücut spreyi

Güzel kokmayı kim sevmez ki? Hoş kokulu bir vücut spreyi aldığınız zaman arkadaşınızı oldukça mutlu edeceksiniz. Baharatlı, tatlı, ekşi, çiçeksi, meyvemsi alt tonlara sahip birçok alternatifinizin olduğu bu hediyeyi almaya karar verdiğinizde, kullanacak kişinin nasıl kokuları taşımaktan hoşlandığını bilmeniz gerekir. Bu bilgiyi edindiğinizde nokta atışı yaparak, en çok hoşuna gidecek kokuyu bulabilirsiniz.

3. Kupa

Kupa almaya karar verdiğinizde klasikleri unutun! Etrafımızda artık birçok çeşitte ve dizaynda mevcutlar. Esprili bir hediye olması ve her gün rahatlıkla kullanabilmesi için, arkadaşlarınızın ilgi alanları dahilinde bir kupa seçebilirsiniz.

4. Türk kahvesi fincanı

Tıpkı kupa gibi türk kahvesi fincanı da her gün kullanılan bir eşyadır. Bu hediyeyi tercih ettiğinizde de klasiklerden kaçınıp değişik dizayn arayışlarına girebilirsiniz. Mutfak eşyaları ve hediyelik eşya satan birçok yer artık türk kahvesi deneyimini daha keyifli kılmak adına değişik renk ve şekillerde türk kahvesi fincanı üretmeye başladı. Aynı zamanda bu hediyeniz arkadaşınızın misafirleri geldiğinde de kullanmaktan keyif alacağı eşyalarından birine dönüşecektir.

5. Aromaterapi yağı

Aromatik bazı bitkilerin yaprakları, kabukları, tohumları, dalları ya da meyvelerinin damıtılmasıyla ortaya çıkan öz yağların ruhsal, duygusal ve fiziksel sağlık için kullanımına aromaterapi denir. Aromaterapi için kullanılan öz yağların kişiye birçok faydası bulunmaktadır. Örneğin; limon yağı saçlara ve cilde parlaklık verip, canlandırır. Okaliptüs yağı stresi giderir ve nefesi açar. Siz de arkadaşlarınıza dilediğiniz bir aromaterapi yağı alarak, onlara ince düşünceli bir hediye verebilirsiniz.

6. Satranç seti

Satranç, bir adım sonrasının ve kombinasyonlarının düşünülmesini gerektiren zeka geliştiren güzel bir oyundur. Aynı zamanda dikkatin toplanmasının gerektiği, planlama becerilerini pekiştirici ve kişinin bilişsel yeteneklerini geliştiren de bir oyundur. Bunun yanında arkadaşınıza satranç seti almak, onu zeki gördüğünüz ve yeteneklerine inandığınız anlamına da gelebilir.

7. Makyaj Çantası

Kadınların belki de gün içinde en çok vakit harcadıkları kısım makyajdır. Ancak makyajı yapınca iş bitmiyor! Gün içinde tazelenmesi de gerekiyor. Bunun için arkadaşınıza şık bir makyaj çantası almayı tercih edebilirsiniz. Hem her gün kullanabilir, hem de kullandıkça sizi hatırlar.

8. Kokulu mum

Koku yayan çeşitli spreyler, tütsüler ve mumlar şüphesiz ki herkesin evinde yerini almıştır. Özellikle mumlar özel bir ambiyans yaratmak ve aynı zamanda kapalı alandaki sigara kokusunu bastırmak için kullanılabilir. Arkadaşınız için hediye seçmeye çalışırken farklı renkler ve kokularda mumlar alarak, onlara hesaplı ve hoş bir sürpriz yapabilirsiniz.

9. Tütsü

Bir önceki maddede de bahsettiğimiz gibi kokulu ürünler herkesin evinde yerini almıştır. Binlerce yıldır insanlık tarafından kullanılan tütsüler, yakıldıkları ortama koku, duman ve çeşitli olumlu etkiler yayarlar. İnsan üzerinde arındırıcı, iyileştirici ve rahatlatıcı etkilere sahip olduğuna inanılır. Bazı insanlar tütsülerin büyü, nazar, bereket ve sağlık için kullanıldığına inanır. Siz de arkadaşınız için birkaç tütsü satın alarak, onların evlerinde mistik bir ortam yaratmaları için fırsat sağlayabilirsiniz.

10. Evcil hayvan kıyafeti

Evcil hayvan sahiplerinin onları adeta kendi çocukları gibi gördüklerine şahit olmuşsunuzdur. Bir köpek, kedi veya başka bir evcil hayvan ile sahibinin arasında birbirlerini çok mutlu eden bir bağ vardır. Sahiplerin onlarla oynarken streslerinin azaldığını ve karşılıklı bir mutluluk akışı olduğunu çıplak gözle dahi görebiliriz. Dolayısıyla küçük dostlarına alacağınız kıyafetler onları çok mutlu edecektir. Hele de arkadaşınızın bir kıyafetine benzer evcil hayvan kıyafeti bulursanız havalara uçacaklardır!

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!