Annenizle Beraber Mutlaka Yapmanız Gereken 7 Aktivite

Anneler… Büyüdükçe, okula başladıktan sonra, okulu bitirdikten sonra, çalışmaya başladığınızda, evlendiğinizde, kendi çocuklarınız olduğunda git gide onlara daha az zaman ayırabiliyorsunuz. Hep daha fazlasını yapmak istiyorsunuz fakat hepinizin bir sürü sorumluluğu var. Onlara vakit yarattığımızda güzel anılar biriktirmek ve kaliteli zaman geçirmek için bazı aktiviteler planlayabilirsiniz. Bu aktiviteler hem annenizin hoşuna gidecektir, onu sevindirecektir hem de onunla keyifli zaman geçirmek sizlere de çok iyi gelecektir.

İşte sizlere annelerinizle yapabileceğiniz birkaç aktivite önerisi!

1. Hafta sonu kaçamağı yapın

Uzak bir yerlere gitmeye gerek yok. Yapmaya çalıştığımız şey sadece ortam değişikliği yaratmak. Biraz şehrin dışına doğru çıkıp, doğayla iç içe 1-2 gün geçirebilirsiniz. Etrafı izleyerek yürüyüş yaparken uzun zamandır ertelediğiniz konuları konuşabilir, güzel sohbetler açabilirsiniz. Hem negatif enerjilerinizi atacaksınız hem de anne kız güzel bir hafta sonu geçirmiş olacaksınız.

2. Kız kıza evde bir akşam geçirin

Bir akşam evdeki herkesi kovun ve annenizle baş başa kalın! Beraber yemek yapmakla başlayabilirsiniz. Anneniz size kendi tariflerini öğretirken büyük bir keyif alacaktır. Siz de usta birinden ipuçları öğrenmiş olacaksınız. Sonrasında film izleyebilir ya da daha önceden belirlediğiniz oyunları oynayabilirsiniz.

3. Kız kıza dışarda bir akşam geçirin

Bir akşam annenizi alın ve dışarıya çıkın. Baş başa keyifli vakit geçirmenin birçok yolu var nasıl olsa! Akşam yemeğinin ardından sinemaya veya bir tiyatro oyununa gidip hem eğlenip hem de kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Etkinlikten sonra bir türk kahvesi eşliğinde izlediklerinizi değerlendirmek ne kadar keyifli olur düşünsenize!

4. Beraber spor yapın

Sağlıklı yaşam için spor şart! Şüphesiz ki en keyif alcağınız aktivitelerden biri de annenizle beraber spor yapmak olacaktır. Haftanın bir gününü belirleyip o gün birkaç saat beraber spor yaptığınızda hem fazla enerjinizi atmış olacaksınız hem de bir takım olarak çalışmayı öğreneceksiniz!

5. Benzer kıyafetler alın

En yakın arkadaşlarımızla, kız kardeşlerimizle aynı ya da benzer kıyafetleri sıklıkla alıyorsunuz. Şimdi de sıra annenizle benzer kıyafetler almakta. Beraber giyebileceğiniz, ikinizin de zevkine hitap eden ve tarzına uyan parçalar bulmaya çalışın. Kuşak ve moda farkı dolayısıyla zor bir iş olacaktır mutlaka. Ancak beraber alışverişe çıkıp doğru kombini bulana kadar araştırın. Doğru parçaları bulduktan sonra da giyinin ve bir sürü fotoğraf çekin. Ne kadar eğlenceli olduğunu göreceksiniz.

6. Çift masajına gidin

Hiçbirimiz aksini iddia edemeyiz, masaj muhteşem bir rahatlama yöntemidir. Stresinizi atmanıza ve gevşemenize yardım eder. Sizi zinde ve mutlu bir hale getirir. Size yakın bir yerde masaj hizmeti sunan güvenilir bir tesis bulabilir ve annenizi ikili masaj paketi alarak şaşırtabilirsiniz. İkinize de iyi geleceği aşikar!

7. Eski arkadaşlarını bulun

Annenizin eski arkadaşlarını bulun ve ona bir sürpriz buluşma hazırlayın! Senelerdir görmediği arkadaşlarını görünce hem çok sevinecektir hem de çok duygulanacaktır. Siz de bu buluşma esnasında yanlarında oturup eski günlerden konuşmalarını dinleyebilirsiniz. Anneniz de siz olmadan önce gençti. Dinleyin bakalım o geçmişte neler yapmış!

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!