Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Anlamanın 8 Yolu

Duyguların en güzeli ve en tatlısı olan aşk, erkek ve kadının münasebeti ve yakınlaşmasıyla doğduğu için kadın erkek ilişkilerini anlamak demek, aşkı da bir nevi anlamaktır. Kimisi ilk bakışta kimisi tanıdıkça kimisi bir şeyler paylaştıkça hoşlanmaya başlar ve zaman geçtikçe aşık olur. Hoşlanmak anlık olsa da aşk öyle hemen pat diye olmaz. Erkeğin aklı pratik çalışır, çabuk düşünür, ayrıntılara takılmaz ama bu duygusuz olduğu anlamına kesinlikle gelmez. Erkeklerin odun olduğu söylemine kesinlikle tamamen doğru diyemeyiz. Çok güzel kalemi olan kadın şairlerimiz olsa da en iyi şairlerin erkek olduğu gerçeğini de unutmamak gerek.

Erkekler kadınlar kadar karışık ve anlaşılmaz elbette değil, buna tüm dünya katılıyor zaten. Mesela bir kadının erkeği süzmesinin onlarca anlamı olabilir. Hoşlandığı için bakmasının dışında, yadırgayarak veya acaba o da bana bakacak mı diye egosunu tatmin etmek için bakabilir. Fakat erkek bir kadını süzüyorsa tek nedeni vardır, o da hoşlandığı içindir. Bizim ilgilendiğimiz ve açıklamaya çalışacağımız, bir erkeğin aşka doğru gidecek olan hoşlantısının nasıl anlaşılabileceği.

Bir Erkeğin Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?

1. Kaçamak bakışlar

Gözler kalbin aynasıdır diyen atalarımızı referans alarak başlıyorum konuya. Bir erkek hoşlandığını nasıl belli eder sorusunun en net cevabı budur. Bakmak çok şey ifade eder. Bakmak ve görmek arasında da çok büyük farklar vardır. Bir erkeğin size bakışları kaçamaksa, sizinle göz göze geldiğinde utanıyor ve gözlerini hemen kaçırıyorsa orada güzel şeyler var demektir. Eğer siz de hoşlandıysanız erkeğin kaçamak bakışlarına ara ara karşılık verip erkeği yüreklendirebilir ve güzel bir aşkın filizlenmesine vesile olabilirsiniz.

2. Utangaç hareketler

utangaç erkek

Utanmak en önemli ve en gerekli duygulardan biridir. Utanmayan insan patavatsızlık yapar durur, böyle birini seven pek bulunmaz zaten. Utanan insan ise saygı çerçevesinde ve temkinli davranır. Erkekler hoşlandıkları kızla aynı ortamda bulundukları zaman normalden daha fazla utangaç olurlar. Sadece yan yana otururken bile kızarabilir veya ona ithafen söylediğiniz bir şeye karşı mahcup mahcup bakabilirler. Böyle bir durumla karşılaşırsanız kuvvetle ihtimal çocuk size abayı yakmış demektir kızlar.

3. Aşırı heyecan

heyecanlı erkek ve kur yapan kadın

Aslında utangaçlıkla benzer kavramlar olsa da genel hatları itibari ile farkları vardır. Mesela konuşurken heyecana bağlı dil sürçmeleri, hafif titreme, ufak sakarlıklar bu duruma örnek olarak verilebilir. Aman çocuğun üstüne çok gitmeyin düşer bayılır maazallah.

4. Sürekli bakışlar

Kalabalık bir masada otururken siz konuşmasanız dahi abartılmadan yapılan, sürekli gözlerin içine içine yapılan bakışlar ya da erkeğin konuşurken sadece size bakarak konuşması da hoşlantı belirtisi olabilir.

5. Espri yapma ve güldürme çabaları

Hepimizin bildiği gibi erkekler kızları espri ile tavlayacağını düşünürler. Bunda kadınların kendilerini güldüren erkeklerden hoşlandığını söyleyen klişenin de etkisi var tabii. İnce espriler elbette kadınları cezbeder. Sonuçta kadınlar zekaya en az fiziksel özellikler kadar önem verirler ve ince espri, zeka işidir. Bir erkek size devamlı espri yapmaya çalışıyor ve sizi güldürme çabası içine giriyorsa sizden hoşlanıyor olabilir. Eğer erkek espri işini gerçekten abartır ve Cem Yılmaz taklitlerine başlarsa çocuğu uyarın, ısrarla devam ediyorsa kaçın, kaçın ve canınızı kurtarın kızlar.

6. Sürekli temas/dokunma

Bir erkek sık sık size dokunma arzusunu dışa vuruyor, el şakaları yapıyor, sizinle el teması kurmaya çalışıyorsa bu da önemli bir ipucudur. Bunu genellikle tesadüfen yapmış gibi gösteren erkek kazara kadının koluna, omzuna eline dokunmaya çalışır.

7. Zaman geçirme isteği

Bir erkek size devamlı bir yerlere gitmeyi teklif ediyor, sizinle zaman geçirmek istediğini bariz bir şekilde belli ediyorsa size kesinlikle ilgi duyuyor demektir. Eğer sizin de gönlünüz varsa güzel bir akşam yemeği hiç fena olmaz aslında.

8. Erkeğin giyim tarzının değişmesi

Erkekler çok gerek görmedikçe kolay kolay giyim tarzlarını değiştirmezler. Bildiğimiz gibi erkekler bir ceketi yıllarca giyme potansiyeline sahiptir. Fakat bir erkek sizinle ilgilendikten sonra giyim tarzını, bildiği kadarıyla sizin zevklerinize uygun bir şekilde değiştiriyorsa, siz de bir oturun düşünün derim kızlar.

Diğer Tepkiler

  • Eğer erkek sizinle eğilerek konuşuyorsa hoşlanma belirtisi olabilir. Çünkü eğilerek konuşma vücut dilinde karşındaki kişiye önem verdiği anlamına gelir.
  • Karşınızdaki bey dikkatli bir şekilde sizi dinlerken dudaklarınıza bakıyorsa da bir kıpırtı olabilir. Çünkü erkekler hoşlandıkları kadınların dudaklarını okumaya çalışırlar.
  • Peki tanımadığınız birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız? Bir erkek size keskin ve kısık gözlerle bakıyor, hareketlerinizi inceliyorsa bu da bir hoşlantı belirtisi olabilir.
  • Bir erkek sizi dinlerken kaşlarını kaldırıyor ve gözlerini iyice açıyorsa, yani anlattıklarınıza tüm ilgisini vererek dinliyorsa bu da sizinle ilgilendiği anlamına gelebilir.
  • Parmak oynatmak da erkeklerde beklenti ve şüphe belirtisidir. Sizinle konuşurken sürekli parmaklarını oynatıyorsa size açılmak için müsait bir an kolladığı anlamına gelebilir.
  • Konuşurken alnını size doğru eğiyor ve pür dikkat sizi dinliyorsa bu da bir hoşlantı belirtisi olabilir.
  • Yaptığınız el hareketlerini tekrarlıyor, sizin konuşma temponuzda konuşuyor ve aynı zamanda gülüyorsa sizden hoşlanıyor demek olabilir.
  • Erkek ellerini kalçasının üstüne koyuyor ve baş parmaklarını da kemerinin hizasında tutarak konuşuyorsa bu da bir hoşlantı belirtisidir.
  • Bir erkek sizin geçmişinizi sorguluyor, bazı detaylar öğrenmek istiyor veya hobilerinizi, zevklerinizi merak ediyor, bunlar hakkında sorular soruyorsa mutlaka farklı bir şey vardır.
  • Erkek eğer yanında hoşlandığı kadın varsa etrafını çok incelemez. Özellikle başka kadınlara bakmaz. Bakıyorsa bile sizinle ilgilenmiyor anlamına gelmese de buna dikkat etmesi ve bakmaması size önem verdiği anlamına gelir.

Sözün özü sevgili hanımlar, tanımadığınız ya da tanıdığınız bir erkeğin sizden hoşlandığını bu gibi durumlarla karşılaştığınızda anlayabilirsiniz. Hoşlanan erkek bu tepkilerin bir ya da birkaçını gösterebileceği gibi hepsini birden de gösterebilir. Bunların dışında sizin vereceğiniz tepkiler de çok önemlidir. Eğer siz de hoşlandıysanız davranışlarınızı güzel seçmeli, vereceğiniz karşılığı düzgün bir şekilde düşünmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Dengeyi çok iyi sağlamalısınız. Olaya bodoslama dalmak da olmaz, hiç oralı değilmiş gibi gözükmek de olmaz. Hoşlantının aşkı doğurup doğurmayacağını yalnızca zaman gösterir bunun için flört sürenizi iyi ayarlamaya çalışın ki iki taraf da birbirini en güzel şekilde tanısın.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!