Bir Kadına Asla Kurmamanız Gereken 10 Cümle

Kadınlar erkeklere göre daha karmaşık tiplerdir. Erkekler ne kadar netse kadınlar bir o kadar dolaylı yollardan anlatırlar isteklerini. Anlamak da erkeklere kalır. Kadınların hassas olduğu konular vardır bir de. Onlara duymak istemediği sözler söylerseniz bir anda neye uğradığınızı şaşırabilirsiniz. Bu yüzden kadınlara kurduğunuz her cümleyi enine boyuna düşünün, yoksa siz zararlı çıkarsınız. Peki bir kadına asla kurmamanız gereken cümleler nelerdir?

Bir Kadına Kurulmaması Gereken Cümleler

1. Onu da mı yiyeceksin?

yemek yiyen kadın

Bu cümleyi kurduğunuz anda büyük bir savaşa adım attığınızı da bilin. Onu da mı yiyeceksin? Cümlesinin altında o kadar fazla anlam yatar ki inanamazsınız. Bu cümleyi bir soru olarak algılamayan kadınlar sizin ona “ne kadar kilo aldığını, artık yemeyi bıraksa iyi olacağını, artık kendisini hiç beğenmediğinizi, kilolu bir kadınla yaşayamayacağınızı, diyetisyene gitse iyi olacağını ya da spor diye bir şeyin icat edildiğini” söylemeye çalıştığınızı anlıyor olabilir. Kadınların kafasından ışık hızıyla geçen bu cümlenin mealleri, sizi oldukça yıpratacak ve emin olun o an yok olmak isteyeceksiniz.

2. Ne alışveriş mi? Akşam maç var!

maç izleyen çift

İşte bir erkeğin kurmaması gereken en tehlikeli cümlelerden biri daha. Kendi elleriyle mezarını kazan bu erkek modeli aslında kadınlara hiç yabancı değil. Bir gaflet anında kurmuş olduğunuz bu cümlenin hemen akabinde yaptığınız hatayı anlasanız da artık çok geçtir. Bitmek bilmeyen söylenmelerine başlayan kadın maç keyfinize sekte vurur. Alışveriş dururken maç izlemek ne kadar akıllıca acaba?

3. Daha olgun gösteriyorsun

sinirli kadın

Bu cümleyi bir kadına kurmak ölüm fermanını imzalamak gibi bir şey! Cümleyi böyle olgun gösteriyorsun falan gibi yumuşatarak kurmak da sizi kurtarmaz. Kadınların bu cümleden çıkaracağı anlam ona düpedüz çok yaşlı gösterdiğini söylediğinizdir. Cildinin yaşlanmaması için binbir bakım maskesi uygulayan, hatta ufak tefek botoks bile yaptıran yaşıyla kafayı bozmuş bir kadına kurulan bu cümlenin neresinden tutarsanız elinizde kalır.

4. Makyaj yapınca ne kadar güzel olmuşsun

kadın

Bir kadının özgüvenini yerle bir edebilecek güçteki bu cümlenin kesinlikle kurulmaması gerekiyor. Bu cümleyi kurduğunuzda karşılığında “ne yani makyajsız çirkin miyim?, “hani doğal halimi daha çok seviyordun?, “demek beni bir tek makyaj yapınca beğeniyorsun?” gibi daha pek çok varyasyonu olan cümleyle karşılaşabilirsiniz. Makyajın yakışmış deseniz bir dert makyajın olmamış deseniz başka bir dert. Kadınlar da böyle yaratılmış yapacak bir şey yok.

5. O kıyafet biraz açık değil mi?

kıskanç erkek

Kadınlar özellikle kıyafet konusunda kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Kıskanç erkeklerden hoşlanan kadınlar bile dahil buna. Bu yüzden özene bezene ta 1 ay öncesinden hazırladığı kıyafete böyle bir yorumda bulunursanız, bu gece ve sonraki gecelerde gideceğiniz davetlere yalnız gitmek zorunda kalabilirsiniz.

6. Senin trafiğe çıkman yasaklanmalı

kızgın araba kullanan kadın

Trafikte zaten tedirgin yol alan ve sadece biraz özgüvene ihtiyacı olan kadına bu cümlenin -hem de direksiyon başındayken- kurulması onun bir anda trafik canavarına dönüşmesine sebep olabilir. O an makas atmayı bile başaran bu kadın Formula 1 yarışçısı edasıyla değişik manevralarla trafikte çılgınca seyrederken aklında bir tek şey vardır, sizi sert bir virajda arabadan atmak!

7. Mehmet’le görüşmeni istemiyorum

kıskanç erkek

Bu başlangıçta masum bir kıskançlık isteği gibi görünse de daha ilişkinin başında verilen bu tavizle pek çok şeyine müdahale edileceğini sezen kadın en tehlikeli kadındır. Bu cümle karşısında kendini kapana kısılmış gibi hisseden kadın size hiç beklemediğiniz bir tepki verecektir. Siz gelin hiç böyle kıskançlık işlerine girmeyin.

8. Annem bu yemeği daha güzel yapıyor

anneci erkek

Bu cümleyi kuran erkekler kusura bakmasınlar ama biraz odunlarmış. Kadınlara direkt olarak böyle bir cümle kurmak her yiğidin harcı değil, taktir etmek lazım. Kadınların en sevmediği şey kıyaslanmaktır, hele ki annenizle kıyaslıyorsanız muhtemelen bundan sonra yemekleri de annenizde yemeniz gerekecek.

9. Kadın dediğin evde oturur

ev kadını

Bu kadınların maço erkeklerden çektiği nedir? Her kadın hayatının bir döneminde böyle bir erkekle birlikte olmuştur ve duyduğu bu cümle geri zihniyete sahip erkeğin bittiği andır. Bir de kadın Başak burcuysa -ki onlar malum oldukça işkoliktir- o zaman bu maço erkeğin kadınlardan uzun bir süre uzak durması gerekebilir.

10. Ben evlilik düşünmüyorum

evlilikten kaçan erkek

Bu düşüncesini ilişkinin başında söyleyen erkeğe can feda ancak flört döneminin üzerinden 5 yıl geçmiş ve kadın heyecanla evlilik teklifi beklerken böyle bir cümleyle karşılaşıyorsa bu düşünce kadının devrelerinin yanmasına ve bir anda cinnet getirmesine sebep olabilir ki böyle bir cümle karşısında kadınlar biraz haklılar galiba.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!