Bu Hikaye Kalbinizi Isıtacak: Küçük Bir Kız ve Onun En İyi Dostu

11 yaşındaki Bella, Morquie sendromu adlı, vücut hareketlerini kısıtlayan bir gelişim bozukluğuna sahip. Bu süreçte Hizmet Köpeği Projesi’nde gönüllü olarak çalışan Bella’nın ailesi, küçük kızın gerçekleştirdiği bir ziyaret sırasında George ile aralarındaki sıcacık dostluğu görür görmez, onu hizmet köpeği olarak sahiplenmeye karar vermişler.

George’un, Bella’nın tekrar yürüyebilmesini sağlamasından dolayı BarkPost, bu sevimli yardımcıya “Köpeğin En Güzel Günü” ödülünü layık görmüşler.


Küçük Bella arkadaşlarıyla gezip oynamasına engel olan bu hastalığının yarattığı zorluklardan ötürü oldukça mutsuz bir halde olmasına rağmen, bu durum George’un hayatına girmesiyle birlikte değişmiş. Küçük kız, yeni dostunun da yardımıyla artık yürümeye ve hareket edebilmeye başlamış.

George’un bu özel günde neler yaptığına ve bu ihtiyar kahramanın nasıl mutlu olduğuna bakalım.

George, En Güzel Gün’ünde Bella ile birlikte önce bir tepsi dolusu hamburger yemiş. Normalde bir hizmet köpeği olduğu için insan yemeği yemesi yasak olan George için bu özel gününde bir istisna yapılmış.

Burger köftelerini ekmeklerinden güzelce ayıran George, karnını tıka basa doldurduktan sonra en sevdiği şey olan karla haşır neşir olabilmesi için kayak merkezine götürülmüş.
Yalnızca Bella ve George için bu özel günde hizmet veren kayak merkezinde, ihtiyar köpeğimiz yorulana kadar kayak yapmış ve karlar içerisinde yuvarlanmış. Bella’nın anlattığına göre ne zaman kar yağsa George, kendini kaybediyormuş. Her tarafın bembeyaz karlarla kaplı olduğunu görünce bu yakışıklı çılgınca koşup oynamış. Kayak merkezinde yediği tüm hamburgerleri yakan George’u, Boston’da bambaşka bir sürpriz daha bekliyormuş.


Köpekler için ödül mamaları satılan bir dükkan, en güzel ve lezzetli mamalarından oluşan bir seçkiyle yalnızca George’a özel bir masa donatmış. Karnını kendisi için seçilen en özel ve en lezzetli mamalarla, kocaman kemikler ve kurutulmuş hindilerle doyurduktan sonra George, yalnızca köpeklere hizmet veren otelde kendisi için tutulan şık odaya gitmiş.

Odaya girdiğinde etrafta dağıtıp oynaması için saçılmış olan oyuncakları görünce çılgınca sevinen George, Bella ile birlikte yeni oyuncaklarının tadını çıkarmış. Burada kendisi ve Bella için bir kart bulan George, arkadaşı Bella yazılanı okuduğunda da oldukça duygulanmış. Bella’ya ve ailesine yaptığı katkılardan ötürü, yetiştiği yer olan Hizmet Köpeği Projesi’ne onun adıyla 1000$’lık bir bağış yapılmış. Bella’nın durumunda olan pek çok kişiye yardım edileceğini öğrenmesi George’un keyfini daha da yerine getirmiş.

Bütün gün yiyip koşup oynadıktan sonra yorulan George için BarkPost’un son bir sürprizi daha varmış. Günün yorgunluğunu atabilmesi için odasında ona kocaman bir yatak ve yastık ayarlamışlar. Hayli büyük bir köpek olan George, Bella’yla birlikte paylaştığı yatağında yatarken kimi zaman düşüyormuş. Yalnızca kendisine ait bir yatağı olduğunu öğrenince George’un mutluluğu doruklara ulaşmış.

Kaynak

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!