Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 7 Detay

Erkeklerin beğendiği kadınlarla ilgili genel kanı büyük göğüslere ve kalçalara, manken gibi bir fiziğe sahip olmak olsa tüm bu kriterleri bedeninde barındıran bir kadın kimi zaman çekici görülmeyebilir. Aslında sanılanın aksine erkekler, kadınlarda çok daha başka şeylere bakarlar. Tabii ki dış görünüş de erkekler için önemlidir ancak erkeklerin vazgeçemediği kadınlara baktığımızda durumun hiç de sanıldığı gibi olmadığı ortaya çıkar. Erkekler birlikte olacakları kadınları seçerken olaya çok daha derin bir bakış açısı ile yaklaşırlar. Yani erkekler bir kadında akla gelmeyecek detaylara dikkat ederler.

1. Doğallık

makyajsız kadın

Erkeklerle ilgili en büyük yanılgılardan biri de makyajsız dışarı çıkmayan, estetik harikası kadınları çekici bulduklarının düşünülmesidir. Aksine çekici kadın özelliklerinden doğallık, erkekleri cezbeden en önemli detaylardan biridir. Bir kadın makyajsızken de güzel ise erkeğe çok çekici gelir ve onu ruhundan yakalar. Ayrıca erkekler kadınların seksi olmak için giydikleri fırfırlı iç çamaşırlarını ve abartılı gecelikleri de seksi değil klişe buluyor. Bu durum biraz şaşırtıcı olsa da gerçekler böyle.

2. Pijamanın rahatlığını benimsemek

uyuyan kadın

Kadınlarla ilgili kafada oluşan bu görüntü anlatılırken kulağa ne kadar yavan ve seksten uzak gibi geliyor olsa da erkeklerin çekici bulduğu hareketlerden biri de aynı evi paylaştıkları kadının sabah sevimli pijamalarıyla uyanması ve esneyerek yataktan kalkışıdır. Erkekler bu görüntüyü izlemeyi pek çok şeyden daha seksi bulurlar. Çünkü böyle kadınlar kendilerini çoktan sevdikleri erkeğe teslim etmiş, savunmasız bir ceylan gibidirler. Erkekler bu gerçeklik hissini çok daha doğal ve anlamlı bulurlar.

3. Dağınık saçlar

kadın

Bu saç olayı kadınlar için oldukça şaşırtıcı olsa gerek. Çünkü erkeklerin bakımlı kadın sevdikleri, paspal kadınları ise itici buldukları su götürmez bir gerçek. Ancak paspal ve bakımsız olmakla saçlarını doğal haline bırakmak arasında çok büyük bir fark var. Kadınların çoğu güzel görünme endişesi ile her gün saçlarına binbir çeşit bakım yaptırır ve değişik şekillere sokarlar ancak bu kadar zahmete girmeye hiç gerek yoktur, zira erkekler saçları için ekstra bir zahmete girmeyen, onları olduğu gibi bırakan kadınları da beğenirler.

4. Ayva göbeği

ayva göbeği

Erkekler aslında öyle kaslı ve düz bir karına sahip kadınlardan hoşlanmazlar. Hatta erkekler çok zayıf kadınları da çekici bulmazlar, yani Türk kadını kriterlerine sahip biraz balık etli kadınlar onları daha çok cezbeder. Bu yüzden kadının ayva göbeklisi her zaman en makbul olanıdır. Yumuşacık ve hafif dışa doğru kavis yapan bir karın şaşırtıcı olsa da erkekler için bulunmaz bir nimettir.

5. Kırışık bir cilt

kırışık kadın

Sanılmasın ki erkekler her zaman öyle pürüzsüz bebek gibi bir cilde sahip kadınları çekici bulurlar. Aksine kadının sahip olduğu kırışıklıklar bir yaşanmışlığı simgelediği için erkekler tarafından oldukça çekici bulunur. Yüzünde kırışıklığı olan kadın hayatta pek çok şeyi tecrübe etmiş, güçlü ve kendinden emindir. Ayrıca olgunluğu temsil eden kırışıklıklar doğallığın ve gerçekliğin bir yansımasıdır. Bu yüzden cildinizdeki kırışıklıkları umursamayın. Erkekler sizi yaşanmışlıklarınızla daha çok seviyor, bunu unutmayın!

6. İştahlı olmak

yemek yiyen kadın

Erkeklerin çok zayıf kadınlardan pek hazzetmediğini söylemiştik, aynı sebepten ötürü erkekler aklını diyetle bozmuş kadınları da itici bulurlar. Sürekli kalori hesabı yapan bir kadın bir süre sonra kabak tadı vermeye başlar. Birlikte gidilen yemekler ızdırap olmaya başlar. Erkeklere çekici gelen hareketlerin başında yer alabilecek kadar iddialı özelliklerden biri de iştahla yemek yemektir. Kalorilere ve kilolara kafayı takmadan kendini yediği yemeğe veren ve yemek yemekten haz alan kadın bir erkeği kendine bağlayabilir. Diyet nedir bilmeyen, ancak ne kadar yese de kilo almayan kadınlara erkeklerin farklı bir bakış açısı vardır. Çünkü böyle kadınların kendilerine güvenleri sonsuzdur ve çevreden gelen olumsuz eleştirileri hiç umursamazlar.

7. Bikini izi

bikini izi

Her ne kadar kadınlar tatil sonrası vücutlarında oluşan bikini izinden kurtulmanın yollarını arasalar da erkekler tam tersi düşünceye sahiptirler. Bronz tende oluşan bikini izi yani vücut hatlarını belli eden yerlerde oluşan o iki farklı renk erkek için oldukça çekicidir. Kadınlar aradaki renk farkını eşitlemek için yanıp tutuşsalar da bu durum erkekler için tamamen izlemesi keyifli şeylerden biridir.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!