‘Gerçekten’ Mutlu Çiftler Sosyal Medyada Daha Az Gönderi Paylaşıyor!

Hepimizin en azından bir tane, ilişkisinin her dakikasını Facebook, İnstagram üzerinde paylaşan bir arkadaşı vardır. Zaten sosyal medya bir insanın kişisel yaşantısında ya da ilişkisinde ne kadar mutlu olduğunu göstermek için kullanılan bir alan haline geldi. Aslında gerçek çok farklı. Araştırmacılar hakikaten mutlu olan çiftlerin, sosyal medyada ilişkileri hakkında daha az şey paylaştıklarını ortaya çıkardılar. Mutlu olan çiftler, diğer insanların onaylarına ihtiyaç duymuyorlar ve ilişkileri hakkında uzun gönderiler hazırlamak yerine birlikte vakit geçirmeyi tercih ediyorlar. Mutlu çiftlerin sosyal medya üzerinde daha az gönderi paylaştığına yönelik bazı sebepler keşfettik:

1. Başkalarının onayına ihtiyaç duymazlar

Mutlu eşler, randevu ve gezintilerini fotoğrafla belgeleyip sosyal medyaya atmayı mutluluğun bir gerekliliği olarak görmüyorlar. Diğer insanlar tarafından mutlu bir ilişki içerisinde olunduğunun bilinmesini pek de önemli bir şey olarak görmüyorlar.

2. Mutlu olduğun zaman fotoğraflara ayıracak daha az zamanın olur

Sevdiğiniz insanla beraber olduğunuz esnada çok keyif aldığınız ve mutluluktan havalara uçtuğunuz sırada doğal olarak o anki eğlencenin ve mutluluğun tadını çıkartırsınız. İşte bu noktada snap çekmek, paylaşım yapmak ya da sosyal medyayı kontrol etmek için zaman harcamayı düşünmezsiniz.

3. Kavgaları sosyal medyaya taşımanın manasız olduğunu biliyorlar

Mutlu çiftler kavgaları sosyal medyaya taşımama konusunda diğerlerine oranla çok daha olgundurlar. Çünkü bilirler ki sanal ortamda, yaşadıkları tartışma ile ilgili gönderi paylaşmanın konuyu çözmeye herhangi bir yadımı dokunmayacaktır. Bu sadece milletin ağzına dedikodu malzemesi vermeye ve problemleri büyütmeye zemin hazırlar.

4. İlişkilerinin başkaları tarafından tasvip edilmesine ihtiyaç duymazlar

Mutlu çiftlerin en büyük güçlerinden birisi de diğer insanlar tarafından tasvip edilmeye ihtiyaç duymuyor olmalarıdır. Bu da demek oluyor ki onlar, ilişkilerinde ne kadar mutlu oldukları konusunda diğerleri tarafından kabul görme hissine ihtiyaç duymazlar, sadece birbirleriyle geçirdikleri eğlenceli anların tadını çıkarırlar.

5. Kimseye hiçbir şey kanıtlamak zorunda değildirler

Birbirleriyle vakit geçirmekten keyif alan çiftler, diğer insanlara ne kadar mutlu olduklarını gösterme ve bunu ispatlama ihtiyacı duymuyorlar. Dolayısıyla sosyal medya üzerinde bu durumu ortaya koyan ve ispat eden parçaların paylaşımı da bu noktada pek gerekli olmuyor.

Kaynak

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!