Kadınların Evde Yalnızken Yaptığı 8 İlginç Şey

Kadınların gizemli dünyası, karşı cinste en çok merak uyandıran konulardan biri. Erkeklerin oldukça düz ve açık olan yaşam biçimlerinin yanında kadınların yolu adeta birer labirent gibi. Kafaları her daim farklı çalışan bu zarif varlıklar, sürekli bir hesaplama ve hesaplaşma halinde. Daha da önemlisi; her kadının, sadece en yakınlarına fısıldadığı bir sırrı mutlaka var!

Peki sosyal bir ortamda stratejilerinden hiçbir zaman ödün vermeyen, her daim bilinçli hareket eden ve tabii ki asla makyajsız gezmeyen kadınlar evde yalnızken ne yapar? Sır gibi saklanan ve sorulduğunda asla anlatılmayan kadınların özel şeylerini kim öğrenmek istemez ki?

Evde Yalnız Olan Kadınlar Neler Yapar?

1. Savaş boyalarını sürerler

boya

Öğretmen ya da öğrenci; yönetici ya da yönetici asistanı olmaları durumu değiştirmez.. Her biri, her sabah başka bir maskenin altında evden çıkıp yola koyulur. Sessiz, sakin, sabırlı, şefkatli, anlayışlı bir kadın ya da tam tersi.. Çevresindekileri yıpratan, burnu yere düşse eğilip almayan, hırslı, mükemmeliyetçi bir başka kadın… Bu güzel ve tehlikeli varlıklar, bir günden diğerine 180 derece açıyla değişebilirler. O gün ne yapacaklarına karar verdikleri yer ise, her zaman için makyaj masasıdır! Kırmızı rujlarını sürüp siyah kalemlerini çektiklerinde her an yeni bir savaş başlayabilir!

2. Bir maskeyi çıkarıp diğerini takarlar

mask

Bakımlı bir kadını dışarıda kolay kolay makyajsız göremezsiniz; ancak elbette evde durumlar değişir. Kadınların gizlice yaptığı şeyler arasında en popüler olanı güzellik maskeleridir. Sorsanız, hepsinin güzelliği genetiktir; ciltleri doğal olarak yumuşacık, tenleri de ay parçası gibidir. Bu söylemler ile giderek devleşen kozmetik sektörü arasında bağ kurmaya çalışmanız ise, tabii ki sizin hatanızdır! Kadınlar her buldukları güzellik formülünü denemekten geri durmazlar. Özellikle doğal ürünleri birleştirerek yaptıkları mucizevi karışımları yüzlerine sürmeye ve bu gizli formülleri kulaktan kulağa yaymaya bayılırlar.

3. Sanal aleme dalış yaparlar

sanal

Evde yalnız bir kadın; hem erkek arkadaşı hem de onun eski sevgilileri için büyük tehdittir! Ne de olsa evde kendisi için yarattığı bu boş zamanda, özellikle de sosyal medyanın derin dehlizlerine dalıp her türlü gizli bağlantıyı araştıracaktır. Kim neyi ne zaman beğenmiş, hangi eski arkadaşı hala eski sevgilisiyle görüşmeye devam ediyormuş gibi akıl almaz ayrıntıları büyük bir zevkle saatlerce araştırabilirler. Söylemeye bile gerek yok ama, buldukları kanıtları hemen telefonlarındaki kız whatsapp gruplarında paylaşmaktan da geri kalmazlar!

4. Bol bol selfie çekerler

selfie

Evde kimse yokken yapılacak en eğlenceli aktivitelerden biri de bol bol fotoğraf çekmektir. Özellikle de sanal alem araştırmasından sonra, ele güne karşı güzel fotoğraflar paylaşmak isteyen kadınlar telefonun ön kamerasına yüklendikçe yüklenirler. Bunun için giyinip süslenmeye, makyaj yapmaya hatta evin içinde güneş gözlüğü takmaya bile üşenmezler. Kimi zaman pijamanın üstünü blazer ceketle kombinledikleri de görülmüştür! Ne de olsa, sosyal medyada sağlam bir profil oluşturmak uğruna yapılan her şey mubahtır.

5. Kendi kendilerine konuşurlar

ayna

Kendi kendilerine konuşmaları deli olduklarını göstermez elbette! Aksine kadınlar çok zeki varlıklardır. Yaşayacakları her sahneyi birebir tahmin edebildikleri için önceden en az bir kere provasını yaparlar. Ailelerine büyük kararlarını açıklayacakları zaman, sevgililerini köşeye sıkıştırmak istediklerinde ya da iş görüşmesine gitmeden hemen önce bol bol kendi kendilerine konuşurlar. Ayna karşısında konuştukça, anlattıklarına kendilerini de ikna ettikleri için herhangi bir tartışmaya 1-0 önde başlamaları da kaçınılmazdır.

 6. Yeni tarifler denerler

mutfak

“Kadınlar evde tek kalınca ne yapar?” sorusunun bir cevabı da mutfağa kapsamlı bir ziyarettir. Bazen sadece kendilerine bir şeyler hazırlamaya üşendikleri için yeni ama basit tarifler denerler. Yaptıkları omlet bile olsa eksantrik baharatlarla değişik bir hava verirler. Bazen de zamansızlıktan yapamadıkları zor yemekleri bu boş vakitte yapıp adeta döktürürler. En yoğun çalışan kadının bile, kusursuz yaptığı bir tarif mutlaka vardır. Bu tarifi özel misafirlerine denetmek ve övgüleri toplamak için sabırsızlanırlar.

7. İstenmeyen tüylerden kurtulurlar

ağda

Ağda, epilasyon aleti, ev tipi lazer epilasyon cihazı, tüy dökücü krem ya da jilet… İstenmeyen tüylerle olan savaşlarında bildikleri tüm yolları denerler. Evde kimsecikler yokken yapılacak en gizemli ve en işe yarar aktivitelerin başında tüylere savaş açmak gelir. İşlem sonunda kendileriyle ve bebeksi ciltleriyle gurur duyarak aynalara her açıdan bakış atarlar.

8. Şekerleme yaparlar

şekerleme

Kadınların evde bile o kadar yoğun bir gündemleri vardır ki, sonunda televizyonun karşısındaki kanepede tatlı bir uykuya dalmaları kaçınılmaz olur. Evde yalnız olunca tembellik yapma lüksünü kaçırmazlar. Suratlarında yastık izi, ellerinde en son atıştırdıkları cipsten kalanlar olsa da hepsi yine de birer uyuyan güzeldirler.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!