Kıskanç Kadınların 8 Özelliği

Kadınların ve erkeklerin hayata bambaşka çerçevelerden baktığı tartışmasız bir gerçek. Aynı olayın iki tarafı olarak, her şeye farklı yorum katabilirler. “Erkekler Mars’tan, Kadınlar Venüs’ten” diye boşuna dememişler. İki ayrı gezegenden gelen bu iki ayrı ruhun bir ilişkide buluşması ise gerçekten zor. Kadın ve erkeğin birlikteliğinde, ilk çağlardan beri, mutluluğun yanında acı ve gözyaşı da var.

İlişkinin Venüs’ü olarak zarafeti temsil etmesi gereken taraf elbette kadınlar, ancak bir yere kadar! İşin içine kıskançlık girince, zarafet sessizce arka kapıdan kaçıyor. “Kadınlar erkekleri neden kıskanır?” sorusunun cevabı duruma göre değişse de, aşkın acısını ve gözyaşının tadını kıskanç sevgilisi olan erkeklere sormak lazım! Kıskanç kadınlar tipik özellikleriyle kendilerini öyle belli ediyor ki, yanlarındaki erkeğe şans dilemekten başka pek de yapacak bir şey yok.

İşte Kıskanç Kadınlar..

1. Sevdiklerini paylaşamazlar

sevgi

Kıskanç kadınlar, aslında dünyanın en doğal hissini yaşarlar; sevdiklerini paylaşamazlar. Tek sorun, duygularının yoğunluğudur. Bir de tabii, paylaşmaktan anladıkları şey biraz farklıdır! Kimi zaman eşlerinin annesiyle fazla vakit geçirmesinden ya da arkadaşlarıyla halı saha maçına gitmesinden bile rahatsız olurlar. Sevgilinin erkek erkeğe bir ortamda bulunması ya da ailesiyle dört duvar arasında olması, bir su zerresi kadar bile içlerini rahatlatmaz.

2. Sosyal medya onlardan sorulur

sosyal

Sosyal medya takibi için ajanslara hiç gerek yok, kıskanç bir kadın tüm sosyal medya gelişmelerini tek başına takip edecek kadar donanımlıdır. Gözünden hiçbir detay kaçmaz; yer bildirimleri, mentionlar, beğeniler, paylaşılan hikayeler ya da birileriyle aynı fotoğrafta etiketlenmeler… Kıskanç kadın hem sevgilisini, hem de onun tüm çevresini takibe alır. Sıkıldıkça kronolojik olarak geri gider, tozlu raflarda kalmış hikayeleri gün yüzüne çıkarır. E tabii, bunca çabasının karşılığı olarak bol bol da hesap sorar!

3. Yeni insanları pek hoş karşılamazlar

yeni

İşe başlayan yeni bir stajyer, apartmana taşınan yeni bir komşu ya da tanıştırılan yeni bir arkadaş… Kıskanç kadının midesini bulandıran çok şey vardır. Yeni insanlara mesafeli yaklaşır, sevgililerinden de aynı performansı beklerler. Hatta sevgilinin dişi sinekle bile muhatap olmayanı makbuldür. Mecburen gelişen diyaloglarını kısa tutar, şüpheyle yaklaşır ve çok zor kabullenirler.

4. Çevrimiçi olduğuna pişman ederler

çevrimiçi

“Kıskanç kadın nasıl davranır?” sorusunun cevabı hiçbir koşulda değişmez. İki eli kanda olsa da, kadın sevgilisini takip eder. Kıskanç kadınla sevgili olan erkeğin, aklına estikçe çevrimiçi olma lüksü yoktur. Ne de olsa son görülmeler kadından sorulur! İnternet aleminde gezindiği her saniyenin hesabını vermek her erkek için zordur ama tabii seven insan için hiçbir şey imkansız değildir!

5. Eski sevgili kavga sebebidir

kavga

Eski sevgililerin eskide kalması iyidir. İlişkilerin bu değişmez kuralı, işin içine kıskançlık girince biraz daha çetrefilli bir hal alır. Kıskanç kadın davranışları arasında en bilineni, sevgiliyi sürekli eski aşkları ile ilgili sorguya çekmektir. Kıskanç kadın durup dururken eski sevgilinin varlığından rahatsız olur, nefes almasından şüphe duyar. Erkeğin bir zamanlar sevdiği kadınla aynı dünyayı paylaşma fikri kıskanç kadınlar için oldukça zordur.

6. Mesafe sevmezler

tartışma

Uzaklık tehlikelidir, uzakları kontrol altına almak zordur. Kıskanç kadın, her ne kadar sosyal medya ve telefon üzerinden çalışmalarına devam edecek olsa da, sevgilisinin başka şehre gitmesini istemez. Mümkünse kendi de eşlik eder, değilse dünyayı dar eder. Kıskanç kadınlar ne yapar eder, sevdiklerini yanlarında kalmaya ikna eder.

7. İşlerini garantiye alırlar

kıskançlık

Güvenmiş ve inanmış gibi yapsalar da, çoğu zaman araştırmaya devam ederler. Sevgililerine izin verdikten sonra peşine takılır ya da aynı yere bir arkadaşlarını gönderirler. Çoğu zaman geçmişlerinde bir aldatılma hikayesi ya da güven kırıklığı vardır ve bunu bir türlü aşamazlar.

8. Kendilerini yıpratırlar

kavga

Kıskançlığı bir tutku haline getiren kadınlar, bir süre sonra hem kendilerine hem de sevdiklerine zarar verirler. Kıskanç kadın ne yapmalıdır bilinmez, ama yapmaması gereken şey kendini yıpratmaktır.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!