Köpeğinizin En Yakın Arkadaşınız Olduğunun 8 Göstergesi

Dünyadaki en güzel, en özel sevgilerden biri hayvan sevgisi. Hayvanlar ile insanlar arasında hiçbir dilin anlatamadığı bir iletişim var. Hayvanları seven, onları görmezden gelmeyen her insan bu koca evrende yalnız olmadığını da biliyor. Özellikle köpekler için, hayvanlar aleminin en anlayışlı ve şefkatli üyesi demek herhalde yanlış olmaz. Sadakatleriyle ve dostluklarıyla tanınan bu dünya tatlısı canlılar insanı asla yalnız bırakmıyor, sevgilerini göstermekten de çekinmiyorlar. Evde yolunu gözleyen bir köpeği olan hiç kimsenin başka bir yakın arkadaşa ihtiyacı yok.

1. Sizi en iyi o anlar

köpek

Zor bir günün sonunda belki tek bir kelime bile konuşmak istemiyorsunuz, belki de uzun uzun anlatarak ağlamaya ihtiyacınız var. Köpeğiniz her duruma uyum sağlayacak tek dostunuzdur. Anlatsanız dinlemekten, sussanız sessizliğinizden sıkılmaz. Canınızı sıkacak şeyler söylemez, pot kırmaz. Gözlerinizin içine bakması bazen tüm nasihatlerden daha iyi gelir. Neşeli günlerinizde ise gözünüzden anlayıp hemen şımarmaya başlayacaktır! Sevimli hareketleriyle keyfinize keyif katar.

2. Geç kalırsanız merak eder

anlayış

En son birisi yolunuzu gözlediğinde kaç yaşındaydınız? Muhtemelen annenizin yanından ayrılınca artık evde bir bekleyeniniz kalmaz. Ta ki bir köpek sahibi olana kadar! Köpeğiniz geleceğiniz saati bilir, sizi kapılarda bekler ve vardığınızda muhteşem sevgi gösterileriyle sizi karşılar. Bu sevgiyi hiçbir yakın arkadaşta ya da sevgilide göremezsiniz. Böyle değer göreceğiniz bir yer varken siz de pek dışarıda oyalanmamaya başlarsınız. Köpek sahibi olduktan kısa bir süre sonra, sosyal hayattan çekilmeniz ve ev insanı olup çıkmanız işten bile değildir.

3. Sevgilinizi ilk onunla tanıştırırsınız

sevgili

Sevgiliniz için onay alması gereken ilk merci ne anneniz, ne de babanızdır! Sevgilinizin köpeğinizle iyi geçinmesine ve kendini sevdirmesine aşırı önem verirsiniz. Birbirleriyle kaynaşmaları için etkinlikler düzenlersiniz. Aralarında biraz kıskançlık olması ise çok doğaldır. Sevgilinizin arkadaşları ve ailesiyle ilgili dedikodular için de köpeğiniz doğru adrestir. Hem her şeyi anlar hem de sır tutar!

4. Telefonunuz birlikte çekildiğiniz fotoğraflarla doludur

foto

En yakın arkadaşınızla bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmezsiniz. Cep telefonunuzun galerisi birlikte çekildiğiniz fotoğraflarla doludur. Üstelik bu arkadaşınızla fotoğraf seçme derdiniz de yok. Köpeğiniz size asla tavır almayacağı için kendi güzel çıktığınız pozları sosyal medyaya rahat rahat yükleyebilirsiniz. Köpeğinizin tatlılığı sayesinde bol bol beğeni almanız da cabası.

5. Birlikte gidebileceğiniz yerleri tercih edersiniz

yaz

Köpek kabul eden restoranlar, tatil beldeleri ve alışveriş merkezleri favori mekanlarınızdır. Onu evde bırakıp çıkmaya hem gönlünüz razı gelmez hem de onsuz eğlencenin tadı olmaz. Seçimlerinizi köpeğinize göre yaparsınız. Onun keyifli vakit geçirdiği yerlerde siz de mutlu olursunuz. Köpeğinizi kabul etmeyen ya da ona değersizmiş gibi davranan işletmelere ise bir daha uğramazsınız.

6. Onun için alışveriş yapmaya bayılırsınız

alışveriş

Ona yeni mamalar ve cici kıyafetler aldıkça çok mutlu olursunuz. Zamanla evin içinde daha da fazla yer kapladığını görmek insanı duygulandırır. Topları, oyuncak kemikleri ya da minik yelekleri evin her köşesine dağılmıştır. Evinizi gerçekten ev yapan, ona hayat veren detaylardan en önemlisi küçük dostunuzdur. Yeni bir sürprizle eve geldiğinizde sevinmesi her şeye değer.

7. Arkadaşlarıyla iyi geçinirsiniz

arkadaş

Köpek sahibi olan diğer arkadaşlarınıza başka gözle bakar, onlarla daha fazla vakit geçirirsiniz. Büyük ihtimalle mahalledeki tüm diğer köpekli aileleri tanırsınız. Her gün konuşmasanız da, aynı duyguları paylaştığınız diğer insanlarla aranızda sessiz bir iletişim gelişir. Sokak köpekleri ise sizin için ayrı bir öneme sahip olur. Ne kadar sevgiye ihtiyaç duyduklarını bildiğinizden, sık sık bir kap mama ya da su alıp onları ziyaret edersiniz.

8. Sizi asla yargılamaz

yargılamaz

En yakın arkadaşın sözlük karşılığı kesinlikle köpeklerdir. “Neden?”, “Nasıl?” demeden yanınızda olurlar. Sorgulama ya da yargılama huyları yoktur. Bazen onu ihmal ettiğinizi hissettiğinizde vicdan azabı hissedersiniz. Oysa o yeni bir oyun teklifi ya da bir akşam yürüyüşüyle tüm kırgınlığını unutmaya hazırdır.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!