Genç Kadının Akıllara Durgunluk Veren Değişimi!

Her şey 22 yaşındaki Laura Micetich’e hipotiroid, yüksek tansiyon ve diyabet başlangıcı teşhisi konulmasıyla başlamış. Hayatı boyunca kilolu biri olduğu için neredeyse sürekli diyetlere başlayıp bırakan, sporu devamlı yapmaktan kaçınan Laura, bu ciddi sağlık sorunlarıyla birlikte kiloları ve sağlıklı biri olmadığı, onu çok kısa ve muhtemelen çok zor bir hayatın beklediği gerçeğiyle sert bir şekilde yüzleşmek zorunda kalmış.

“Hayatımın kontrolünü elime alıp gerekli değişiklikleri yapmaya karar verdim” diyor Laura, “Birkaç kez sağlığımı düzeltmeye yönelik çabalarımın sonuçsuz kaldığını görünce vazgeçtim ve kilom artık sağlığımı tehdit eden ciddi bir faktöre dönüşmüştü.”

Sağlık sorunlarıyla başa çıkabilmek için bıçak altına yatıp ameliyat olması gerektiğini düşünürken evinin yakındaki bir spor salonuna girip ağırlık kaldırmaya başladığında buna aslında gerek olmadığını fark etmiş. Başta beslenme düzeniyle ilgili bir değişiklik yapmayıp sadece her gün ağırlık kaldırmaya gittikten sonra, Laura aslında bunu geliştirerek sürdürürse ameliyat olmasının gereksiz olacağını düşünmeye başlamış.

“Kilo vermek için ameliyat olma düşünceleriyle başladığım bu yolculuk kısa zamanda spor ve sağlıklı beslenme için bir aşka dönüştü” diyor Laura, kendi gibi insanlara destek olmak için açtığı instagram hesabı @theirongiantess’ta paylaştığı bir gönderide. “İlk sene ameliyat olmadan, yalnızca sağlıklı beslenip spor yaparak 50 kilodan fazla kilo verdim. Zararlı alışkanlıklarımı sağlıklı olanlarla değiştirdim ve bugün karşınızda sağlık sorunlarından arınmış bir biri olarak duruyorum. Fark ettiğim bir şey varsa ne istediğimiz ve ne yaptığımız tamamen bizim kontrolümüzde.”

Kilo vermek için sağlıklı beslenmek dışında her şeyi yapmaya hazır kadınlarımıza kötü haberleri var Laura’nın. Kilo verdiren haplar, günde bir kibrit kutusu peynirli herkese verilen diyet listeleri, diyet çaylar gibi kolay bir yolculuk vadetmiyor ama sonunda başarılı olmanın garantili olduğu bir hikayesi var: “Beslenme düzenimi değiştirdim. Şeker içeren besinleri hayatımdan çıkarttım. Dışarda yemek yemeği bıraktım, markette abur cubur almayı bıraktım. Arkadaşlarımla dışarı çıktığımda içki içmeyi bıraktım. Hepsi bu kadar.”

“Her zaman kilolu biri oldum. Buna bir de otoriter bir kadın olduğum gerçeği eklenince elbette görüntümün beni ne kadar rahatsız ettiğini kimseye itiraf etmeyecektim.”

“2014’te 150 kilodan fazla olan Laura hayat tarzını değiştirmeye o zaman karar verdi.”

“Çok zor, ama sonucuna değer.”

“Sen, olmayı seçtiğin kişisin.”

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!