Maskülen Kadınların Çekici Bulunmasının 7 Nedeni

Genellikle erkekler kadınsı, utangaç, narin, ev işlerinden ve yemek yapmaktan anlayan kadınlara ilgi duysa da son zamanlarda maskülen tarzı benimseyen kadınlar da çekici bulunmaya başlandı. Maskülen derken önce şu ayrımı iyi yapmak gerekir. Aslında maskülen olarak tanımlanabilen iki tip kadın vardır. Bunlardan biri kendini erkeksi hisseden, kadın gibi davranmayan yani hormonlarla alakalı bir durumun sonucu olarak bu tercihi benimseyenler. Bir de maskülen moda akımına kendini kaptırmış olan ve bu yüzden erkeksi kıyafetler giymeyi tercih eden kadınlar. Bu tarz kadınlar hem erkekler hem de kadınlar tarafından çekici ve karizmatik olarak nitelendirilirler. Genellikle çoğu erkek bir kadında öncelikle dış görünüşe bakar. Ancak tabii ki zamanla karakter olarak da uyumu yakalamak büyük önem kazanır. Peki maskülen kadınları çekici hale getiren özellikler nelerdir?

İşte Maskülen Kadınlar..

1. Her işten anlarlar

araba tamir eden kadın

Maskülen kadınlar kendi işlerini kendileri görmeye alışkındırlar. Evde bir alet bozulduğunda hemen alet edevatı ellerine alıp tamir edebilirler. Araba tamirinden anlarlar. Bu işte baya da iyidirler. Mesela eşleri heyecanlı şekilde maç izlerken söylenerek onlara tek zevkleri olan maç keyfini zehir etmezler. Hatta maç olduğunda onlar erkeklerden önce koltukta yerlerini almış bile olabilirler.

2. Güçlü ve kendine güvenen kadınlardır

maskülen kadınlar

Maskülen kadınların en büyük özelliği narin ve kırılgan olmamalarıdır. Olumsuz bir durumda hemen yıkılmazlar. Genellikle ağlama duvarı gibi dimdik ayakta dururlar. Onları hiçbir olay kolay kolay yıkamaz. Bu yüzden evhamlı ve melankolik tipler olmadıkları söylenebilir. Güçlü karakterleri iş hayatında da zirvede olmalarını sağlar. Tam olarak kariyer kadınıdırlar. Kendilerine her anlamda sonsuz güvenirler. Kimi erkek güçlü ve kendi ayakları üzerinde duran kadınları takdir edip çekici bulurken kimileri de karşılarındaki kadının kendisine muhtaç olmasını isterler.

3. Gizemli bir yanları vardır

cate blanchett

Bir erkeği etkileyen en büyük özelliklerden biri de bir kadının gizemidir. Bazı erkekler gizemli ve soğuk görünüşlü kadınları çekici ve karizmatik bulurlar çünkü onların iç dünyasını merak ederler. Bu tarz kadınları neşe içinde kahkahalar atarken ya da rengarenk kıyafetler içinde görmek pek mümkün değildir. Hep bir gizem, hep bir karizma peşindedirler. Erkekler, haklarında fikir sahibi olamadıkları bu tarz kadınların yaşamına dahil olmak ve onları çözümlemek isterler.

4. Kültürlü ve zekidirler

kitap okuyan kadın

Maskülen kadınlar genellikle kültürlü ve zekidirler. Onlarla hemen her konuda konuşulabilir. Müzik ve sinema kültürleri gelişmiştir. Erkeklerin bir kısmı genellikle narin, kırılgan, zarif ve feminen kadınları sıkıcı bulurlar. Konuşacak ortak bir nokta ararlar ve kafalarının uyuşması çok önemlidir. İşte bu özelliklere sahip kadınlar maskülen kadınlardır. Zekalarıyla erkekleri dehşete düşürebilirler. Bir kadında zeka, kimi erkek için en seksi şeylerden biridir.

5. Evlilik hayali kurmazlar

kadın

Erkekler için kuşkusuz uzatmalı flörtler en makbul olanıdır. İş ciddiye bindiğinde genellikle kaçacak delik ararlar. Onlar özgürlüklerinden vazgeçmek istemezler, bu yüzden ilişki yaşadıkları kadını çok sevseler de boyunduruk altına girmek, sorumluluk sahibi olmak zor gelir. Maskülen kadınlar bu açıdan erkekler için çok iyi bir tercih olabilir. Çünkü maskülen kadınlar da erkekler gibi özgürlüklerine düşkündürler. Gezmeyi tozmayı severler, kısıtlanmaya ise hiç gelemezler. Bu yüzden evlilik maskülen kadınların istediği bir hayat biçimi değildir. Evde oturup çocuk bakma düşüncesi onları korkutur.

6. Gereksiz yere trip atmazlar ve kıskançlıktan çok uzaktırlar

kristen stewart

Erkekleri ilişkide bunaltan ve kopma noktasına getiren konulardan biri de kıskançlık ve gereksiz triplerdir. Erkekler kadınların kaprislerine ve kıskançlık krizlerine bir yere kadar katlansalar da böyle kadınlarla ömür geçiremeyeceklerini bilirler. Maskülen kadınlar kendilerine güvendikleri için birlikte oldukları erkeği de serbest bırakmayı tercih ederler. Ne gereksiz yere dırdır ne de kapris yaparlar. Onlarla hayat kolay ve eğlencelidir. Ayrıca erkeklerin ilgi alanları onların da ilgi alanıdır. Bilgisayar oyunu oynarlar, maç izlerler, araba muhabbeti yaparlar, kağıt oyunlarında ustadırlar. E daha ne olsun!

7. Takım elbise kavramına yeni bir soluk getirirler

takım elbiseli kadın

Erkek egemen dünyanın üniforması gibi görünen takım elbiseye kendi dokunuşları ve bakış açılarıyla öyle bir tarz katarlar ki bu kıyafet onlar üzerinde bambaşka bir temsil ve anlama kavuşur. Giydikleri takım elbiseyle seksi ve cezbedici görünmeyi başarırlar. Fizikleri genel anlamda düzgün olduğu için adeta defilede boy gösteren mankenler gibidirler. Erkekler böyle kadınlarla karşılaştıklarında bu kadınların özgüvenlerinin son derece yüksek olduğunu görür görmez anlarlar. Hatta karizmatik duruşları yüzünden ilk başta yanlarına yaklaşmaya bile tereddüt ederler. Ancak maskülen kadınların takım elbiseyle baştan yazılan gizemli ve mesafeli duruşları erkekleri etkilemeyi başarır.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!