Ölen Eşinin Yaptığı Kahkahalara Boğan Son Şaka

16 yaşında birbirlerine aşık olan bir çift…
53 sene süren bir evlilik…
Acı bir kayıp…
Ve yaşlı kadının yüzlerde gülümseme bırakan son isteği…
Şimdi okuyacağını bu hikayede yaşlı kadının ölmeden önce kocasına verdiği son göreve ve yaptığı unutmaz şakaya şahit olacaksınız!

16 yaşında aşık olup evlenen çift, yıllarca mutlu bir evlilik yaşadılar. Sonrasında yaşlı kadının yumurtalık kanserine yakalanması ile zor zamanlar geçirdiler. Yaşlı kadın ölüm döşeğinde yatarken, çok sevdiği kocasından son kez bir isteği oldu; banyoda duran çiçekleri her gün sulaması. Üzgün eş, yaşlı kadının bu isteğini sorgulamadan kabul etti ve banyolarında duran çiçeği, hayatının aşkının ölümünden sonra her gün sulamaya başladı ve yıllarca çiçekle ilgilendi. Ancak anlayamadığı bir şey vardı, banyonun yerleri neden hep ıslaktı?

Yıllar sonra yaşlı adam bakım evine taşınmaya karar verdi ve toparlanmak için şehir dışında yaşayan kızından yardım istedi. Beraber eşyaları toplarken sıra banyoda ona emanet edilen çiçeğe geldi. Yaşlı adam kızına “Bu çiçeklerin seneler sonra hala nasıl bu kadar sağlıklı olduklarını bir türlü anlayamıyorum.” dedi.
O sırada bunun arkasındaki gerçeği farkeden kızı gülmeye başladı. Babasına bu çiçeklerin plastik olduğunu ve annesinin ona son şakasını yaptığını söyledi. Hayatının aşkının ondan son isteğinin bu şaka olması yaşlı adamı aynı zamanda hem güldürdü hem de duygulandırdı. Kızına “Annenin şu an bize bakıp kıkırdadığını tahmin edebiliyorum.” dedi.

Kızı bu şaka için şöyle bir yorum yaptı;
“Babam ve ben bu olay karşısında çok güldük. Annem her zaman zeki ve espri anlayışı kuvvetli bir kadındı. Onun o an bizimle olduğunu hissetmek güzeldi. 53 senedir bir günleri ayrı geçmemişti ve annem, ölümünün ardından babamın yıkılacağını biliyordu. Bence bu sonradan farkedilen şakayı onun hayatta bir şeylere tutunması için yaptı.” dedi.

Kızının bu olayı sosyal medyadan paylaşmasının üzerine, hikaye oldukça ilgi gördü. Şimdi bakım evinde olan yaşlı adam hala çiçekleri her gün suluyor ama sadece küçük bir farkla; onların plastik olduğunu bilerek!

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!