Sadece Büyük Ayaklı Kadınların Anlayabileceği 6 Şey

Ayaklarımız hem vücudumuzu taşıyan hem de gün boyu kahrımızı çeken en önemli uzuvlarımızdan biridir. Ayrıca refleksolojide ayaklar vücudun aynası olarak kabul edilir. Yani ayaklarımız ne kadar sağlıklıysa vücudumuz da o kadar sağlıklı demektir. Ancak ayakların önemi bu kadar büyükken aynı orantıda ayakların da olması gerektiğinden büyük olması hayatı oldukça zorlaştırır. Büyük ayaklı kadınlar hayatları boyunca ayaklarından az çekmemişlerdir. Onlar her zaman küçük ayaklı kadınlara özenirler. Onlar gibi, istedikleri her ayakkabının şıp diye ayaklarına olmasını isterler. Bir de kadınlar ayak estetiğine fazlasıyla önem verdikleri için büyük ayak sendromu kimi zaman kabusa dönüşebilir. Peki ayağı büyük olan kadın ne yapmalı? Aslında hiçbir şey yapmamalı, sadece ayaklarını sevmeyi öğrenmeli. Kim istemez ki mini minnacık zarif ayaklara sahip olmayı. Ama olmayınca da olmuyor. Bu yüzden ne olursa olsun onlarla yaşamayı ve onları sevmeye çalışmayı öğrenmek lazım.

Büyük Ayaklı Kadınların Yaşadıkları

1. Erkek ayakkabı modelleriyle fazlasıyla haşır neşir olmak zorunda kalırlar

erkek ayakkabısı

Kadın ayakkabı markalarının çoğunun adeta büyük ayaklı kadınlara garezi var diyebiliriz. Onları itinayla erkek ayakkabı reyonuna doğru iterler. Büyük ayaklı kadınların rüyalarını süsleyen ayakkabıların numaraları genellikle hiç bulunmaz. Büyük ayaklı kadınlar nasıl ayakkabı giymeli diye soracak olursanız çoğunlukla babet ayakkabı tercih ettiklerini görebilirsiniz. Çünkü fazla alternatifleri yoktur. Maskülen giyim tarzının ilk ortaya çıkışı da büyük ayaklarla başlamış olsa gerek! Belki de ayaklarına uygun ayakkabı bulamayan kadınlar erkek ayakkabılarına yönelmiş, sonra da ayakkabılarına uygun takım elbise bakmaya başlamışlar.

2. Küçük ayaklı kadınları içten içe kıskanırlar

ayaklar

Büyük ayaklı kadınlar ayaklarının küçük olması için neleri feda etmezler. Canlarından öyle bezmişlerdir ki neden ben sorularıyla varoluşlarını sorgulayan felsefik yaklaşımlarda bulunurlar. Küçük ayaklı kadınları içten içe hep kıskanırlar. Aslında onlar da zaman zaman küçük ayaklı olmaktan muzdariptirler. Kimi markaların bazı modellerinde de küçük numara bulmak hiç kolay değildir. Bu yüzden küçük ayaklara özenmek aslında yersizdir.

3. Çok beğendikleri bir ayakkabıyı ayaklarına oldurmak için her şeyi yaparlar

ayakkabı seçen kadın

Büyük ayaklı kadınlar için en küçük düşürücü anlardan biri beğendikleri bir ayakkabıya ittire kaktıra ayaklarını sokmaya çalışmalarıdır. Parmaklarını neredeyse kıracak şekilde zorlarlar. Özellikle başlarında ayakkabı satan kişi bekliyorsa ona rezil olmamak için de ekstra bir çaba sarf ederler. Hatta “ayaklarım şişmiş de ondan olmuyor” gibi gereksiz bir açıklamada bulunurlar. Ancak ayağın maalesef bir anda 2-3 numara birden küçülebilmesi pek mümkün değildir. Özellikle ayaklarına uygun vintage ayakkabı bulmaları çok zordur. Çünkü özellikle 80’lerde kadınların ayakları oldukça narin ve küçükmüş. Ayakkabıyı ayağınıza oldurmaya çalışırken bir de ayakkabıyı patlatarak giyemeyeceğiniz ayakkabının parasını ödemek istemiyorsanız siz siz olun şansınızı fazla zorlamayın.

4. Kız arkadaşlarının ayakkabılarını ödünç alamazlar

kız arkadaşlar

Kızlar arasında ayakkabı ya da kıyafet değiş tokuşu çok sık yapılır. Ancak büyük ayaklara sahip kadınlar için bu durum çok da geçerli değildir. Onlar da arkadaşlarının güzel ayakkabılarını ödünç almak isterler ama tek değiş tokuş yapabildikleri kıyafetleri olur. Ancak yine de bu olaya iyi yanından bakmak lazım, çünkü onlar arkadaşlarından ayakkabı ödünç alamadıkları gibi kimse de onların ayakkabılarını ödünç alamaz. Bu da “mal canın yongasıdır” ata sözünü benimseyenlerin işine gelir.

5. Ayaklarının büyük oluşu yüzünden dalga konusu olurlar

gülüşen kadınlar

Büyük ayaklı kadınların rahatsız oldukları en büyük sorun ise ayaklarıyla dalga geçilmesidir. Giydikleri ayakkabılarda her daim parmak dekoltesi verirler. Bu görüntü kimi zaman alay konusu olur. Eğer bir de seçtikleri ayakkabının modeli iri ise ayaklarında resmen palyaço ayakkabısı gibi görünür. Ayakkabı satıcılarının da dalga konusu olmaktan kurtulamazlar. Büyük ayaklı kadınlar sonunda çareyi özel bir ayakkabı yaptırmakta bulurlar, bu da maalesef bütçelerini bir hayli sarsar.

6. Yüzme konusunda avantajlıdırlar

yüzen kadın

Büyük ayaklı kadınların yüzme sporuyla fazlasıyla haşır neşir olduklarını görebiliriz. Ayaklar palet görevi gördüğü için kısa sürede derinlere açılarak denizin keyfini çıkarabilirler. Onlar gibi hızlı yüzene rastlamak zordur. Ayrıca çıplak ayakla su kayağı yapma zevkine de nail olabilirler. Nitekim büyük ayakları bu sporu yapmaları için çok müsaittir. Yani kısacası su sporlarında fazlasıyla başarılı olabilirler.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!