Sadece Dobra Kadınların Anlayabileceği 8 Şey

Bazı kadınların hayata bakış açıları çok nettir. Bir olay karşısında lafı evirip çevirmeden, karşımdakini üzer miyim, kırar mıyım diye düşünmeden açık açık fikirlerini söylerler. Bu şekilde davranırken kesinlikle karşılarındaki insanı kırmayı, yermeyi veya üzmeyi amaçlamazlar. Tek amaçları dürüstlüğün gücüne inanmaları sebebiyle insanları yalan yanlış yorumlarla kandırmak yerine onlara gerçeği tüm çıplaklığıyla sunmak istemeleridir. Dobra kelimesinin, kaynağı olan Bulgar dilindeki karşılığına bakıldığında görülen doğru, iyi anlamı dobra olmak ne demek sorusuna verilebilecek en iyi cevaptır. Buna rağmen dobra olmanın avantajlarının yanı sıra bazı dezavantajları da yok değil.

Dobra Olmanın Avantajları

1. Yorumlarının ve fikirlerinin değer görmesi

kadın

Doğruluk timsali dobra kadınların yorumları bu sebepten ötürü etraflarındaki insanlar tarafından kıymet görür. Eğer onlar bir kıyafete yakışmamış diyorsa çevrelerinde insanlar bilir ki o kıyafet kesinlikle yakışmamıştır. Ya da yeni bir ilişki için fikirlerine danışıldığında verdikleri olumlu cevap o ilişkinin gerçekten gelecek vadettiğini düşündükleri içindir. Yani dobra kadın tam olarak muhteşem bir danışmandır.

2. Liderlik vasfına sahip olmak

lider kadın

Gerçekleri tüm açıklığı ile paylaşacaklarından şüphe duyulmayan dobra kadınlar en doğru ve uygun kararı verebilme özelliğine sahiptirler. Aynı zamanda başkalarına yaranmak adına sözlerini eğip bükmedikleri için de karşı tarafa yaklaşımlarında son derece güven aşılarlar.

3. Sadece gerçek dostlara sahip olmak

kız arkadaşlar

Dobra kadınların etraflarında sadece onların gerçekten hangi niyetle bu kadar açık sözlü olduklarını bilen insanlar bulunur. Zaten arkadaşlığın ilk evrelerinde onların niyetlerini anlayamayan insanlar çoktan onların yanından uzaklaşmış olurlar. Ama onların gerçekten niyetlerini anlayabilen insanlar ne kadar iyi bir ilişki, arkadaşlık ve hayat yorumlayıcısı olduklarını çok iyi bilirler.

4. İnsanların ilgi odağı olmak

kadınlar

Sırf insanlara yaranmak adına yalana başvuran insanların sayısının bir hayli fazla olduğu şu dönemde dobralığıyla bilinen kadın zor bulunan bir hazine gibidir. Kalplerinde ve zihinlerinde ne varsa açık açık ortaya dökmekten çekinmeyen kişilere her zaman diğer insanlar tarafından ulaşılmak istenir. Aynı zamanda doğruları her zaman çekinmeden söyleyebilen bir dostun insanların kendilerini geliştirmeleri açısından ne kadar önemli olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Bir erkek için de dobra bir kadınla birlikte olmak her ne pahasına olursa olsun doğruları işiteceği için her zaman güven verici bir durumdur.

Dobra Olmanın Dezavantajları

1. İlişki kurmada problem yaşamak

kavgalı çift

Sözlerini kesinlikle esirgemedikleri için daha yeni tanıştıkları ve ilişki kurmaya niyetlendikleri erkeklerin de bu özellikleri ile tanışmaları çok uzun sürmez. Erkekler için dobra bir kadınla birlikte olmak ilk başta çok korkutucu gelebilir. Aslında biraz sabredip dobra kadını yeterince tanımaya çalıştıklarında, onun dürüstlüklerine hayran kalıp çok mutlu bir ilişki kurmaları işten bile değildir.

2. Bazı konulardan en son haberdar olmak

koşan kadın

Yapacakları sert ve açık eleştirilerden korkulması sebebi ile birçok konu onlardan saklanır. Ya da olayın sıcaklığı geçtikten sonra laf arasında olaydan haberdar olurlar. Her ne kadar kötü niyetle yorum yapmayacak olsalar da genelde en son dobralar duyar.

3. Patavatsız insanlar ile aynı kefeye konmak

konuşan kadın

Dobralık ve patavatsızlık arasında dağlar kadar fark var. Patavatsız olur olmadık yerde, söylenmemesi gereken şeyleri çenesine hakim olamayıp ağzından kaçıran kişilere denir. Bu kişiler özel hayatlarını daha yeni tanıştıkları bir kişiyle hiç çekinmeden, en ince ayrıntısına kadar paylaşmaları ile tanınırlar. Oysa dobra insanlar bunun tam tersi, sadece konuşulması gereken şeyleri açık açık konuşurlar. Dobra bir kadını çenesi düşük ve patavatsız bir kadınla karıştırmamak gerekir.

4. Bazı ortamlarda istenmeyen kişi konumunda olmak

kavgalı çift

Dobra kadınlar insanların kusurlarını ve hatalarını açık açık yüzlerine vuracakları için yalanlarla süslenmiş hayatlarının ifşa olmamasını isteyen insanlar bazı ortamlara onları sokmak istemezler. Dobra kadınların bu özelliklerinden faydalanıp kendilerini geliştirme yolunu seçmek bu insanlara çok zor geldiği için dobra kelimesini duymaları bile ortamdan hızla uzaklaşmalarına sebep olur.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!