Sadece En Yakın Arkadaşı Başka Şehirde Yaşayanların Bildiği 6 Şey

“Saate bakmaksızın kapısını çalabileceği bir dostu olmalı insanın…”Gözünün dilini” bilmeli; dinlemeli sormadan, söylemeden anlamalı…” demiş yazar, çok da doğru söylemiş. İnsanın hayatında mutlaka her şeyini paylaşabileceği bir dostu olmalı. Çünkü hayat paylaştıkça güzeldir. Siz, sizi mutlu eden bir olay yaşadığınızda ya da çok üzücü bir haberle karşılaştığınızda ilk önce kimi ararsınız? Tabii ki sizi en iyi anlayacak kişiyi, dostunuzu. Ancak hayat koşuşturması ve şartlar sizi birbirinizden ayırabilir. Belki yıllar sonra başka şehirlerde yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Evet bu düşünce kabus gibidir çünkü ondan bir tane daha yok diye düşünürsünüz. Yapayalnız kaldım, hayatımı dolduran ve anlamlandıran tek kişi de uzaklara gitti dersiniz. Kendinizi terk edilmiş hissedersiniz. Etrafınızdaki insanlar ise sizin bu bunalım halinize anlam veremez ve durumu basite indirgerler. Bu yüzden sizi en yakın arkadaşı başka şehirde yaşayanlardan başkası anlayamaz.

1. Onun yanınıza geleceği günü beklerken heyecandan uyuyamazsınız, günler geçmek bilmez

kız arkadaşlar

En yakın arkadaşınız sizin yanınızdan gideli bir hayli zaman olmuş ve uzun zaman sonra ilk kez bir araya gelecekseniz, kavuşacağınız günü iple çekersiniz. Birlikte geçireceğiniz vakti iyi kullanmak için verimli bir aktivite planı yaparsınız. Bol bol özlem gidereceğinizi düşündükçe içiniz içinize sığmaz ancak ne yazık ki zaman size acımasız davranır ve bir türlü geçmek bilmez.

2. Onun yeni hayatında edindiği arkadaşları kıskanırsınız

kıskanç kadın

Ne demek artık yeni bir dostu var! Bu size yapılır mı? Onun yeni bir dost edindiğini öğrendiğinizde dünya başınıza yıkılır. Sanki siz artık onun için bir şey ifade etmiyormuşsunuz gibi düşünürsünüz. Sizi hayatından çıkartmak istiyor sanırsınız. Kafanızda binbir türlü hikaye yazarsınız. Ancak belki de durum sizin düşündüğünüz gibi değildir. Sadece gittiği yerde yalnız kalmamak için birileriyle tanışmıştır ve onu sizin yerinize koymak gibi bir niyeti de yoktur. Hemen kötü düşünmeyin. Ayrıca bırakın arkadaş edinsin ve mutlu olsun. Nasıl olsa sizin yeriniz her zaman çok başka olacaktır.

3. Yaptığınız her aktivitede aklınıza o gelir

kızlar

İşte dostunuzun yokluğunu aradığınız en zor anlardan birisi budur. Bir aktiviteye katılırsınız, gülüp eğlenirsiniz ama bir bakarsınız ki o yanınızda değil. Eskiden onunla geçirdiğiniz zamanlar gelir aklınıza. Nereye gitseniz anılar peşinizdedir. Sanki sevgilinizden ayrılmışsınız da onu özlüyormuşsunuz gibi bir his olur içinizde.

4. Görüntülü arama hiç olmadığı kadar önemli hale gelir

kadın

Eskiden kırk yılda bir görüntülü arama yaparken şimdi teknolojinin böyle bir harikası olduğunu yeni keşfetmiş gibi her gün görüntülü görüşme yapmaya başlarsınız. Onu görmek sizi çok mutlu eder ve sanki yanınızda olduğunu hissettirir. Saatlerce sohbet eder, birlikte geçiremediğiniz zamanların acısını çıkarırsınız. Son dedikoduları birbirinize anlatır, yeni gelişmelerden haberdar edersiniz birbirinizi. Böyle durumlarda ona ulaşamama ihtimalini hiç düşünmek bile istemezsiniz.

5. Birinden hoşlandığınızda onunla tanışmanızı sağlayacak çöpçatanınız artık yanınızda yoktur

çiftler

Yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmemiştir, birlikte ne maceralar yaşamışsınızdır. Hatta ilk erkek arkadaşınızla flörtleşmenizi bile o sağlamıştır. Siz utangaçlığınızdan tek bir kelime bile edemezken o olaya anında müdahil olup ikinizin arasını yapıvermiştir. Şimdi yeni birinden hoşlanıyorsunuz ama gel gör ki o yanınızda değil. Birisiyle tanıştığınızda fikrini alacağınız dostunuz uzakta artık. Gönül işlerinde artık tek tabanca olmak sizi üzse de umudunuzu yitirmek yok. Elbet bir gün yanınıza gelecek ya da siz sevgilinizi de alıp ona sürpriz yapmaya gideceksiniz.

6. Canınız sıkkın olduğunda başınızı koyup ağlayacağınız tek omuz da çok uzaklardadır

ağlayan kadın

En zoru da kötü bir gün geçirdiğinizde onun yanınızda olmayışıdır. Her şey hiç olmadığı kadar kötü giderken, bu kehanet gibi günün sonunda içinizi döküp biraz ağlayıp rahatlamaya ihtiyacınız varken bunu artık yapamayacak olmak sizi çok üzer. Onu aramak istersiniz ama artık eskisi gibi değildir hiçbir şey, sizin alo deyişinizden bile canınızın sıkkın olduğunu anlayıp 5 dakikada kapıda bitemeyecektir çünkü. Onu arayıp rahatsız etmekten çekinirsiniz. Bu durum canınızı fena halde sıkar.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!