Sadece Küçük Ayaklı Kadınların Anlayabileceği 8 Şey

Bir kadının küçük ve zarif ayaklara sahip olması fikri kulağa çok hoş gelir. Kadınlar gibi naif ve kırılgan varlıklara küçücük ayakları yakıştırmak çok kolaydır. Oysa bunun nasıl bir his olduğunu bir de küçük ayaklara sahip kadınlara sormak lazım! Ayak numarasına göre kolay kolay ayakkabı bulamayan, bulduklarını da beğenemeyen bu kadınların işi esasında pek de kolay değil. Ayaklarının yerkürede kapladığı minik alan nedeniyle gün boyu harcadıkları ekstra efor da cabası.

1. Beğendiğiniz ayakkabı size uymaz

ayakkabı

Vitrinde gördüğünüz ayakkabıya derin hisler besleyerek içeri girersiniz, ancak o da ne? Standart bedenler için onlarca stoğu olan ayakkabıdan sizin ayak numaranız için üretilmemiştir bile. Ayakkabı numaranıza talep o kadar azdır ki, birkaç modelde en fazla üç ya da beş adetlik bir seçim yelpazeniz olur. Beğendiğiniz size uymaz, uyanı da siz beğenmezsiniz. Bir süre sonra bu durumu o kadar kanıksarsınız ki, ünlü bir modelin ayağında gördüğünüz ayakkabı için hayal bile kurmazsınız. Ne de olsa o ayakkabıyı almak için gerekli imkanı yaratsanız ve binlerce liralık ücretini ayarlasanız bile o ayakkabı size bol gelecek, hayalleriniz suya düşecektir.

2. Çocuk reyonundan giyinebilirsiniz

çocuk

Bir alışveriş merkezinde gönlünüzce dolaşıp; rahatlıkla ayağınıza uygun ayakkabı bulabileceğiniz tek bölüm, çocuk reyonudur. Çiçekli böcekli, allı güllü modelleri eleyerek kendinize uygun olanları seçmeye çalışırsınız. Bazı markalarda genç kızlar için üretilen oldukça şık modeller de yakalamanız mümkündür. Bu durumun avantajı da vardır elbette; ayaklarınız küçükse, kaç yaşına gelirseniz gelin, ayaklarınızda genç kız enerjisini hissedebilirsiniz.

3. Çok sayıda ayakkabınız vardır

ayakkabılar

Sanılanın aksine ayakkabı sayınız az değildir; hatta dolaplar dolusu ayakkabınız olduğu bile söylenebilir! Bunun nedeni, o an için ihtiyacınız olmasa dahi ayağınıza uygun ayakkabı bulmuşken kaçırmak istememenizdir. “Daha sonra alırım”, “İndirime girsin de öyle alırım”, “Başka mağazadan tekrar bakarım” gibi mantıklı düşünceler içine girme lüksünüz yoktur, çünkü şans bir kereliğine yüzünüze gülmüştür! Satın alma kararınızı asla erteleyemezsiniz, bu da korkunç bir ayakkabı stoğu yapmanıza neden olur.

4. Bazı markalar can yoldaşınızdır

marka

Size göre ayakkabı üreten markaları adınız gibi bilirsiniz. Bu markaların şehrinizdeki tüm şubelerine de bir o kadar hakimsinizdir. Bu markalara duyarlılıklarından dolayı müteşekkirsinizdir. Sahiplerini de aynı dertten muzdarip, küçük ayaklı kadınlar olarak hayal edersiniz.

5. Valiz hazırlamanız kolaydır

tatil valizi

Büyük ayaklara sahip arkadaşlarınızın tek ayakkabıyla gitmek zorunda olduğu kısa tatiller için siz valizinize en az iki ayakkabı daha sığdırabilirsiniz. Sizin ayakkabınızın kapladığı yerden ne olacak ki zaten? Küçük ayaklarınız hem yerden tasarruf etmenize hem de seyahat boyu daha fazla kombin yapabilmenize olanak sağlar.

6. Birinden ayakkabı ödünç almanız zordur

ödünç

Küçük ayaklarınız varsa spontane kararları unutun! Parmak arası terliklerle arkadaşınıza beş dakikalığına uğrayıp, onda sabahlamanız pek mümkün değil. Ertesi sabah bir şekilde işe göre kıyafet uydurdunuz diyelim, peki ya altına ne giyeceksiniz? Kimsenin ayakkabısı size olmaz; bu nedenle isteseniz de ödünç alamazsınız. Ayağınız o kadar benzersizdir ki; bu bakımdan Külkedisi’ne bile taş çıkarırsınız.

7. Çabuk yorulursunuz

yorgun

Ayaklarınız, kocaman yeryüzünde iki küçük yorgun savaşçıdır. Herkesle birlikte hareket etseniz de herkesten çok siz yorulursunuz. Bu kadar küçük ayaklarınız olduğuna göre, bacak boyunuz da çok geniş olamayacağı için yanınızdaki insanların adımlarını yakalamak sizin için zordur. Yanınızdakiler yürürken siz adeta koşarsınız. Bu kadar efor harcamanın avantajı ise bol bol kalori yakmaktır.

8. Gizli hayranlarınız olur

hayranlık

Ayaklarınızın bu kadar küçük olmasıyla insanları sık sık şaşırtırsınız; bu tartışmasız bir gerçektir. En az büyük ayaklı kadınlar kadar yoruma maruz kalırsınız; ancak tek bir farkla. Size gelen yorumlar oldukça pozitiftir! Çoğu insan ayakların ufak tefek olmasını estetik bulur, kadınların çoğu size imrenerek bakar. Bu açıdan küçük ayaklı kadınların özellikleri arasında bol bol gizli hayrana sahip olmak sayılabilir.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!