Seks Yapmayı Bıraktığınızda Vücudunuzda Neler Olur?

Seks yapmayı bıraktığınızda vücudunuzda neler olduğunu bir bilseniz…

İnsana kendini bu kadar iyi hissettirecek, eğlenceli başka bir aktivite daha olamaz! Fakat düzenli seks yapmanın sağlığınıza kattıklarını da sakın hafife almayın. İşte size seksin sadece boş zamanlarınızı değerlendirecek, eğlenceli bir aktivite olmadığını ve asla ihmale gelmeyeceğini gösteren 8 önemli sebep.

Seks yapmayı bıraktığınızda;

1. Daha sık hasta olursunuz

Uzun süre seks yapmazsanız bağışıklık sisteminiz zayıflar, mikropların işini kolaylaştırırsınız. Ondan sonra gelsin soğuk algınlıkları, gitsin gripler. Yani sadece biraz daha fazla seks yaparak, bitkisel çay masrafından kurtulabilirsiniz!

2. Stres seviyeniz artar

Seks stres atmanın, hem bedensel hem de ruhsal gerginliği ortadan kaldırmanın harika bir yoludur. Düzenli cinsel ilişki, stres hormonlarının miktarını azaltır ve kendinizi daha rahat hissedersiniz. Bu dengeyi bozarsanız bir saatli bombadan farkınız kalmaz!

3. Eskisi Kadar Keyif Almayabilirsiniz!

Korkunç değil mi? Ama doğru. Hatta doğanın bir kanunu. Ve bu kanun, gerektiği kadar pratik yapmayan her organ için geçerli! Erkekler ereksiyon problemi yaşayabilir, kadınlar ise orgazm olmakta zorlanabilir. Uzun lafın kısası, ihtiyacınız olduğunda sorunsuz bir şekilde kullanabilmek istiyorsanız, daha sık egzersiz yapmalısınız.

4. Uykularınız kaçar

Eğer gerçek hayatta sekse hak ettiği değeri vermezseniz, o da rüyanıza girer haberiniz olsun! Rüyada seks görmek de pek hayra alamet değildir. Oysa sağlıklı ve düzenli bir cinsel hayatı olan insanlar huzur içinde uyur, renkli rüyalar görürler.

5. Arayı çok açarsanız, bir de bakarsınız hiç hevesiniz kalmamış

Eğer uzunca bir süre cinsel faaliyette bulunmazsanız, beyniniz de lüzumsuz yere hormon salgılamayı bırakır. Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Hormon yoksa cinsel istek yok, cinsel istek yoksa hormon yok. Bu kısır döngü de ancak hormonlarınız tamamen tükenene kadar devam eder.

6. Eşinizle aranızdaki mesafe, yataktakiyle sınırlı kalmaz

Ayrı ayrı zamanlarda uykuya dalan ve nadiren birlikte uyuyan çiftlerin arasındaki mesafe hız kesmeden artar. Böyle bir durum yaşadığınızda, eşinizle ilgili belirsizlikler yaşamaya başlarsınız ve diğer insanlar daha cazip görünmeye başlar.

7. Özgüveniniz azalır, kendinizi değersiz hissedersiniz

Araştırmalar aktif seks hayatı olan insanların daha az antidepresan kullandığını gösteriyor. Bir başka deyişle düzenli seks, akıl sağlığınızı korur. Uyumlu, ikinizi de bedenen ve ruhen tatmin eden sağlıklı bir ilişki; kendinizi iyi, değerli, güçlü ve güvende hissetmenizi sağlar.

8. Kanser riskiniz artar

Erkeklerin prostat kanserinden korunmalarının en etkili yolu, düzenli olarak boruların boşaltılması. Prostat zaten yaşınız ilerledikçe başınıza dert açma potansiyeli yüksek bir organ. Kendinizi bu hastalıktan korumanın bu kadar zevkli bir yolu varken, neden değerlendirmiyorsunuz?

İkna oldunuz değil mi? Bütün bunları öğrendikten sonra hala harekete geçmeyecek kadar sorumsuz olamazsınız!

Kaynak

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!