Hâlâ mı O? Sevgilinin Eski Sevgilisini Unutamadığının 7 Belirtisi

Fred ve Belma Çakmaktaş’tan başlatabileceğimiz ilişki tarihi, Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem ilişkisi ile zirvesini yaşamış, Safiye Soyman ve Faik Öztürk ikilisi ile de oldukça doğal bir kıvama bürünmüştür. Her devri karıştırmayı başaran ilişkiler, bu devri de karıştırmayı başarmıştır. Karmaşık ilişkilerin temellerini oluşturan tanışma ve flört aşamasını geçerek güzel bir ilişkiye başladınız diyelim. Başta her şey çok güzel gidip, zamanla bir şeyler değişmeye başladıysa ve araya ufak soğukluklar girip, görüşmeler azaldıysa bir şeyler yolunda değil demektir. Bu durum sizin için tehlike çanlarının çalmaya başlamasıdır. Hatta eski sevgili tehlikesi her an kapınızı çalabilir. Sevgilinizin eski sevgilisini unutup unutmadığını anlamak için “eski sevgilisini unutamayan erkek nasıl anlaşılır” belirtilerine bir göz atmanızda fayda var. Şimdiden bol şanslar!

1. Arkadaş çevresinden saklanan siz ve paylaşılmayan fotoğraflar

telefonla oynayan erkek

Sevgilinizin sizi çevresiyle veya kendi arkadaşlarıyla tanıştırmaması ilk başlarda çok dikkatinizi çekmeyecek, hatta size masum bile gelebilecek bir durumdur. Zamanla sizi tanıştırmamak için “biz zaten erkek erkeğe çıkacağız aşkım, sen sıkılırsın” gibi bahaneler sunup, sizin bu konudan şüphelenmemenize de sebep olabilir. Eee, buna bir de sosyal medyada bir türlü paylaşılmayan fotoğraflar eklendi mi tadından yenmez. Hem çevresinden saklayıp, hem fotoğraflar paylaşılmıyorsa bir şeylerin ters gittiğini anlamak, sizin için çok da zor olmayacaktır. Sonuçta bin bir açıdan poz verip çektirdiğiniz o fotoğraflar, sadece telefonun belleğini doldurmak için değil!

2. Sıkça konusu açılan eski sevgili

konuşan çift

Sevgiliniz zaman zaman eski sevgilisinden bahsediyor veya ayrılmalarını acıklı bir şekilde anlatıyor, hatta anlatırken gözleri doluyorsa; sizin için tehlike çanları daha da hızlı çalıyor demektir. Çünkü sağlıklı bir ilişkinin ilk kuralı geçmişten bahsetmemektir! Geçmişe sık sık dönen sevgiliniz bir şeyleri hala içinde bitirememiş olabilir. Hatta ileriye giderek, sizi çivi çiviyi söker deyimindeki çivi yerine koyabilir.

3. Devam eden takipleşmeler ve gizli silah stalk

stalk yapan erkek

Sosyal medyanın hayatımıza bu kadar hızlı yerleşmesinden itibaren, hayatımız da bir o kadar hızla değişti. Artık ilişki bitirmenin normal hayatta olduğu gibi sosyal medyada da birtakım adapları var. Nasıl boşanan çiftler mahkemeyle bunu tescilliyorsa, eski sevgililer de ayrıldıklarını sosyal medya hesaplarından takipleşmelerini bitirerek kanıtlıyor. Özetle, sevgiliniz hala eski sevgilisini takip ediyorsa, maalesef ilişkinizde bir şeyler yolunda değil.

Sevgilinizin eski sevgilisini takip etmiyor olması, aslında takip etmediği anlamına gelmez. Karmaşık olan bu durumu tanıştırayım, çağımızın gizli takibi: stalk. Sevgiliniz eski sevgilisini hala stalkluyorsa ve bu stalk aralığı oldukça sık ise sevgilinizin hala unutamadığı bir konu olduğu ortada.

4. Her yerde olan anılar

fotoğraflar

Anılar pusuda bekleyen eski sevgililerin gizli silahlarıdır. Sevgilileriniz hala bu silahları imha etmiyorsa eskiye duyulan bir özlemden bahsetmek çok da yanlış olmayacaktır. Eski sevgiliye ait fotoğraflar hala duruyorsa, eski sevgilinin aldığı hediyeler saklanıyorsa, en sevdiği şarkılar onların şarkılarıysa ve bazı mekanlara inatla gidilmiyorsa anılar anı olarak kalmamıştır diyebiliriz.

5. Onlar benim de arkadaşlarım tripleri

konuşan erkekler

Eski sevgililerle ortak bir arkadaş çevreniz olabilir. Ama biz ondan bahsetmiyoruz. Biz bizzat eski sevgilinin kendi arkadaşlarından bahsediyoruz! Sevgiliniz hala eski sevgilisinin arkadaşlarıyla görüşüyorsa ve bu durumu onlar benim de arkadaşlarım diye savunuyorsa, bu durum göründüğü kadar da masum bir durum sayılmaz. Unutmayın, eski sevgilinin arkadaşları geleneksel stalk yöntemidir!

6. “O da böyle yapardı” ile başlayan cümleler

kavga eden çift

En tehlikeli belirtileri sona sakladık. Kıyaslamak! Sevgiliniz sizin hareketlerinizi sık sık eski sevgilisine benzetiyorsa veya sizi onunla kıyaslıyorsa, sizin için tehlike çanları daha da hızı çalmaya başladı demektir. Başka insanlarla kıyaslanmak zaten berbatken, sevgilinizin eski sevgilisiyle kıyaslanmak tam bir kabus!

7. Karışan isimler

iki kadın bir erkek

Ölümcül vuruşu sona sakladık. Sevgiliniz size eski sevgilisinin ismiyle sesleniyorsa veya isimleri sık sık karıştırıyorsa, bingo! Unutulmayan bir eski sevgili ilişkinizin tam ortasında duruyor. Artık ilişkinizi üç kişilik yaşıyorsunuz. Eski sevgili hayaleti ilişkinizin göbeğine çökmüş vaziyette ne yapacağınızı bekliyor.

Tüm bu belirtilere ek olarak, eski sevgililerin hayatlarımızın bir gerçeği olduğunu ve sağlıklı bir ilişkinin güven temeline oturması gerektiğini asla unutmayın. İlişkinizi kurtarmanız için hala birçok sebebiniz var. Bol şanslar!

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!