Makyajla Kendilerine Yeni Yüz Yapıyorlar

Güzellik standartları dünyanın her yerinde farklılık gösterebiliyor. Ancak sosyal medya hayatımıza girdikten sonra, güzellik algısı çok daha farklı bir boyuta taşındı. İnsanların çoğu yalnızca internet üzerinden çektiği fotoğraflarda güzel görünebilmek için çabalar oldu. Peki ne için? Yalnızca biraz daha fazla ‘beğeni’ alabilmek için. Etrafınıza baktığınızda gördüğünüz kadınların ve erkeklerin hepsi tek tip. Herkes birbirine özeniyor, doğal olmanın kimse için bir anlamı kalmadı. Kimse artık kendisi gibi görünmüyor. Makyaj yaptığında farklı, makyajını çıkardığında bambaşka insanlara dönüşüyor artık kadınlar. Keşke her kadın kendini olduğu gibi sevebilse, kendisini değiştirmeye, farklı bir insan gibi görünmeye çalışmasa..

Sosyal medya ile birlikte, insanların güzellik konusunda yapacaklarının da sınırı yok. Örneğin Asya’nın farklı bölgelerinde, makyaj artık mevcut güzelliği ortaya çıkarmaktan ziyade, sahte bir görüntü elde etmeye dönüştü. Sahte kirpikler, sahte kaşlar, sahte dudaklar..

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni bir trend ise, bu Çinli kızların tamamen kendilerinden farklı göstermelerini sağlayan, ‘heykeltraş’ gibi yüzlerini ortaya çıkardıkları bir işlemden oluşuyor. Aşağıdaki fotoğrafları incelediğinizde, kadınların ne kadar farklı yüzlere büründüğünü daha net anlayacaksınız.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!