Ünlülerden Sıla’ya Dev Destek!

Sıla’nın Ahmet Kural’ın kendisine şiddet uyguladığını öne sürerek savcılığa başvurmasıyla birlikte birçok ünlü sosyal medya hesaplarından kadına şiddeti ayıplayan ve Sıla’ya destek olduklarını belirten gönderiler paylaştı. Bu olayla birlikte bizim de temennimiz, her ne olursa olsun kadına şiddetin kabul edilemez olduğunu tüm topluma kabul ettirmek.

Ümit ediyoruz ki Sıla’nın başına gelen bu vahim olay, şiddet karşısında sessiz kalmamaları için bütün kadınları cesaretlendirir.

View this post on Instagram

Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiçbir ilgisi yok!

A post shared by Sıla (@silagencoglu) on

Ünlülerden Sıla’ya destek paylaşımları

Sıla’nın Instagram hesabından yaptığı bu açıklamanın ardından birçok ünlü de sosyal medya hesapları üzerinden Sıla’nın yanında olduğunu belirten paylaşımlarda bulundu.

1. Nevşin Mengü, Kural’ı çok sert bir şekilde eleştirdi

2. Ünlü Hukukçu Bahadır Erdem, erkek egemen anlayışını bu sözlerle eleştirdi

3. Demet Akalın’dan Sıla’nın yanında olduğunu belirten paylaşım

4. Mustafa Sandal açtı ağzını yumdu gözünü: “Yeter artık! Kadına şiddet olaylarından sıkıldık, bunaldık! Nasıl adamsınız siz arkadaş?”

5. Berna Laçin kadına şiddeti ‘vahşet’ olarak tanımladı

6. Hadise de Sıla’yla iyi dileklerini paylaşan ünlüler arasında

5. Melis Alphan: “Şiddete razı gelmeyen, ortaya çıkıp “Ben şiddet gördüm/görüyorum” diyerek şikayetçi olan kadınlar mağdur psikolojisinden kurtulup inanılmaz güçleniyorlar.”

6. Armağan Çağlayan Sıla’ya kendi şarkısından bir dizeyle destek oldu

7. Sertab Erener Sıla’yı ayakta alkışlandığını belirterek şiddet karşısında sessiz kalmıyor oluşuna destek oldu

8. Sarp Akkaya Sıla’nın gönderisini paylaşarak Sıla’ya olan desteğini dile getirdi

9. Mabel Matiz: “Yanındayım.”

View this post on Instagram

Yanındayım. ❤️ @silagencoglu #Repost Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!

A post shared by Mabel Matiz (@mabelmatiz) on

10. Can Yılmaz da şiddetin her türlüsünü kınadığını bu sözlerle belirtti

 

 

 

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!