Sadece Uzun Boylu Kadınların Anlayabileceği 10 Şey

Birçok kadının hayali manken gibi bir uzun boya sahip olmaktır. Türkiye’de kadınların boy ortalamasının 1.60 cm olduğu da düşünülürse bu hayali kuran kadın sayısının çok fazla olduğunu tahmin etmek aslında hiç de zor değil. Fakat bunu bir de uzun boylu kadınlara sormak lazım. Uzun boylu bir kadın olmanın, sadece uzun boylu olanların anlayabileceği bazı özel durumları da beraberinde getirdiğini unutmamak gerekir. Bu özel durumlar onlara bazen çok büyük avantajlar sağlarken bazen de içinden çıkılamayacak durumlarla karşı karşıya kalmalarına sebep oluyor.

Uzun Boylu Kadınların Yaşadıkları

1. İğrenç esprilere maruz kalmak

uzun kadın

”Yukarıda havalar nasıl?”, Sesim sana ulaşabiliyor mu?, ”Otobüslerde ekstra ücret ödüyor musun?” gibi ardı arkası kesilmeyen saçma sapan ve hayatı sorgulatan sorulara maruz kalmak maalesef onlar için alışılmış bir durumdur. Hatta bir süre sonra kendilerine yöneltilen bu tarz iğrenç espriler bazen o kadar sinir bozar ki bulundukları yükseklikten kafalarına bir taş bırakmayı bile akıllarından geçirmeye başlarlar.

2. Uygun kıyafet ve ayakkabı bulmak için ter dökmek

kadın ayakkabı

İnternetten bir kıyafet beğenirler ama kendilerine uygun olanı maalesef yoktur, mağazaya giderler yine aynı cevapla karşılaşırlar. ”Aslında bedeni oldu ama biraz kısa geldi” sözleri kıyafet alışverişlerinde en çok kullandıkları sözdür. Ayakkabı almak ise tam bir işkencedir. Reyon görevlisinin kaç numara giyiyorsunuz? sorusuna olabildiğince kısık sesle ayak numarasını söylemek… Peki uzun boylu kadın nasıl giyinmeli diye soracak olursanız, enine çizgili kıyafetlerin tercih edilebileceği, midi boy veya uzun elbise ve eteklerin de rahatça taşınabileceğini söyleyebiliriz.

3. Erkek arkadaş bulurken zorlanmak

uzun kadın kısa erkek

Bir ilişki kurmaya niyetlendikleri zaman diğer kızların önem verdiği kriterlerden önce erkeğin boyuna bakmak zorunda kalırlar. Dünyanın en iyi erkeği de olsa boyunun kısa olması dışarıdan kötü görüneceği gerekçesi ile ilişkinin başlamadan bitmesine sebep olur. Aynı zamanda diğer kadınlar için ilişki kurabilecekleri erkek sayısı çok daha fazlayken onlarınki diğer kadınların sadece yarısı kadar hatta yarısından bile daha azdır. Kısacası onlar için erkek arkadaş bulmak samanlıkta iğne aramaktan farksızdır.

4. Selfi çubuğu görevi üstlenmek zorunda kalmak

selfie

Toplu bir fotoğraf çekileceği zaman eline fotoğraf makinesi veya telefonun ilk tutturulacağı kişi her zaman onlardır. Çünkü hem arkadaki manzarayı hem de fotoğraf çekilen herkesi kadraja alabilecek boy ve kol uzunluğuna sahip tek kişi onlardır.

5. Arka sıralara mahkum olmak

uzun kadın

Okul sıralarından tutun da toplu fotoğraf çekimlerine kadar birçok yerde her zaman en arka sıralarda bulunmak onların kaderidir. En ön sıralara geçip fotoğraflarda tüm fiziklerini sergiledikleri fotoğrafların var olma ihtimali neredeyse yok denecek kadar azdır. Her zaman daha kısa boyluları önlerine alıp fotoğraf çekilmek zorunda kalırlar.

6. Sürekli eğilmek zorunda kalmak

uzun kadın ve oturan kadın

Arkadaşlarla selamlaşırken, diğer insanlara sarılırken hatta kapılardan geçerken sürekli eğilmek zorunda kalırlar. Öyle ki bir süre sonra bel ve boyunlarında sık eğilip kalkmaya bağlı problemler görülmeye başlar.

7. Çok amaçlı çakı olarak kullanılmak

uzun kadın

Perde mi asılacak?, Mağazada alışveriş yapılan sırada üst raftaki deterjanı almaya boyunuz yetmedi mi? Hiç dert etmeye gerek yok, uzun boylu arkadaşınız burada da imdadınıza yetişecektir. Bunlarla da sınırlı değil, ampül değiştirilmesi gibi aslında basit aparatlarla kolaylıkla halledilebilecek işler sırf onların boyu uzun olduğu için görevleri olarak görülecektir.

8. Ortalama boyda insanlar için tasarlanmış şeylere sığmaya çalışmak

uzun kadın

Otobüs koltukları, yataklar, sandalyeler ve daha bir sürü standart insanlar için üretilmiş eşyalar maalesef uzun boylular tarafından hiç kullanılmayacak gibi tasarlanır. Sonra da onların bunlara sığması ve rahat etmesi beklenir. Sonuç olarak uzun boylu kadınları yatağın ucundan sallanan ayaklarla, rahatsız otobüs yolculuklarıyla baş başa bırakırlar.

9. Tüm spor dallarıyla ilgilenilmesi gerekliliğine maruz kalmak

voleybol kadın

Birçok insan tarafından basketbol, futbol, voleybol gibi spor dalları ile ilgilenmek ve başarılı olmak onların bu dünyaya geliş amacı gibi düşünülür. Sanki onlar sadece bu alanlarla ilgilenmelidirler. Bunun dışındaki hiçbir alanda başarılı olamazlarmış gibi gelir insanlara. Bazı spor dallarında başarılı olmak uzun boylu kadınların avantajları arasında olabilir ama insanların etraflarına dikkatlice bakmaları, uzun boylu kadınların diğer alanlarda da ne kadar başarılı olabileceklerini görmeleri için yeterli olacaktır.

10. Kişisel temizliğe biraz daha fazla zaman ayırmak zorunda kalmak

uzun kadın

Vücut yüzeyinin daha büyük olmasından dolayı kişisel temizlik biraz daha fazla zaman alır. Yıkanılması gereken alanın daha fazla olması ve ağda yapılması gereken bacakların daha uzun olmasından dolayı harcanan vakit de diğer kadınlara göre daha fazladır.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!