ASLAN

Aslan Burcu Özellikleri Rehberi: Genel, Kadını ve Erkeği

Tarih: 21 Temmuz-21 Ağustos
Gezegeni: Güneş
Grubu: Ateş
Uğurlu Rengi: Sarı, Turuncu
Uğurlu Taşı: Sarı Zafir, Pırlanta
Uğurlu Sayıları: 1 ve 4
Uğurlu Günü: Pazar
En İyi Anlaştığı Burçlar: Yay ve Koç
Anlaşamadığı Burçlar: Akrep, Kova, Boğa

Aslan Burcu Genel Özellikleri

Aslan burcu gezegeni olan güneşten direkt etkilenir. Güneşin astrolojideki özelliği bir tek Aslan burcunun yıldızı olmasıdır. Güneş yaşamın kaynağıdır. Isı ve enerji verir, etrafı aydınlatır. Aslan burçları da, yıldızından aldığı etkiyle etrafına ışık saçar. Güneş, diğer bütün yıldızlara göre daha parlak ve güçlüdür. Aynı zamanda Aslanı ifade eden başka bir durum daha vardır. Aslan burçları hayvanlar aleminin kralı olarak bilinen Aslan ile bağdaştırılabilir. Bu da demek olur ki, bu burcun ana özelliği liderlik ve yöneticiliktir. Bu burcun insanlarının genel karakteri onlardan şüpheye düşemeyeceğiniz kadar özgüvene sahip olmalarıdır. Genel yapıları itibarıyla sıcak, enerjik, neşeli ama bütün bunlara rağmen sakin görünümlü olmalıdır.

Sabit fikirli Aslan burçları, bir düşüncenin doğru olup olmadığını önemsemeden kendi düşüncelerinde ısrar ederler. Konuşurken karşılarındaki kişinin kırılıp kırılmadığından çok, ne söylemek istediklerine önem verirler. Sürekli öğüt verirler. Aslan burcunun genel özellikleri bir araya toplandığında hırslı, enerjik, hükmetmeyi seven, lüks düşkünü, sanat yönü kuvvetli, yaratıcı, kibirli, cömert oldukları söylenebilir. Yardıma ihtiyacı olanlar konusunda son derece merhametlidirler. Bir yardım organizasyonu için koşturmaktan keyif alırlar. Bunun ne olduğu ise onlar için pek önemli değildir. İşin kendinden çok mantığı ile ilgilenirler. Sokak hayvanları, hasta çocuklar, maddi ihtiyacı olanlar için çaba gösterir, bu açıkları kapatmaya çalışırlar.

Aslan Burcu Aşk Hayatı

Aslan burçları ilişki kurmakta zorlansa da bir kere ilişki içine girdikten sonra son derece fedakar ve verici davranırlar. Doğru bir karşılaşma onlar için son derece önemlidir. Kendini beğenmiş olarak bilinen Aslan burçlarının partnerlerinin karakteri ilişkiyi doğrudan etkiler. Karşılarındaki kişi ne kadar sabırlı ise o kadar yapıcı davranırlar. Aksi halde ilişki iki taraf için de çıkmaza girer. Aşırı romatizmden hoşlanmayan Aslan burçları, demet demet güller yerine sahilde minik bir gün batımında bile mutlu olabilirler. Konfordan aşırı hoşlandıkları iddia edilen Aslan burçları, gerçekte konformist olsalar da, anın tadını da çıkartmayı iyi bilirler. Sabit bir ilişkileri olduğunda flörtöz tarafları tamamen baskılanır. Karşılarındaki kişiyi etkilemek ve kendilerine hayran bırakmak için son derece akıllıca davranırlar. Aslan burcu ile ilişkisi olanlar sürekli bir şaşkınlık içinde olabilir. Bazen çok enerjik ve hareketli olurlar. Zaman zaman ise kendilerinden beklenmeyecek kadar durgundurlar. Bu nedenle bu burçtan sevgilisi olanlar her an her duruma hazırlıklı olmalıdırlar. Partnerleri ile yaşadıkları en büyük sorun vakit problemidir. İş hayatına olan aşırı düşkünlükleri ilişkilerinde sorun olabilir. Bu sorunu ise pahalı hediyeler ve güzel bir yemek organizasyonu ile kapatmak Aslan burçlarının tarzıdır. Cinsellik Aslan burçları için önemlidir. Saatlerce yatakta vakit geçirebilirler. Tutkulu bir seks partneridirler. Partnerlerinde aynı efekti alamamaları onları mutsuz edebilir.

Aslan Burcu İş Hayatı

Aslan burçlarının karakterlerindeki liderlik vasfı, iş hayatlarına da etki eder. Genellikle yönetici olarak çalışırlar. Rahatlıkla şirket başkanlığı yapabilir, grup koordine edebilirler. Hatta çoğu kendi işlerini kurar. Bir işe başlamışlarsa o işte sebat gösterirler. Başarıya ulaşana kadar işin peşini bırakmazlar. Onlar için zaman önemli değildir, mutlak sonuca ulaşmak isterler. Aslan burcu yöneticilerinin karşılarına çıkan yetenekleri fark etme konusunda üstlerine yoktur. Bu yetenekleri doğru yerde değerlendirme ve motive etme konusunda oldukça başarılıdırlar. Bu nedenle grup yöneticisi olarak işe alınacak biri için Aslan burçları tercih edilebilir. Yetenekleri nedeniyle tasarımcılık, mimarlık, resim, heykel, sahne sanatları gibi alanlarda da başarı gösterirler.

Aslan Burcu Sağlık

Aslan burçlarının genel olarak yapısını oluşturan hareketlilik sağlıklarını da etkiler. Yoğun hayat tempoları nedeniyle yaşamın bir yerinde kalp hastalıklarına yakalanma riskleri yüksektir. Ancak en önemli özellikleri, hasta da olsalar ayakta durmayı başarabilmeleri ve hemen yataktan çıkabilmeleridir. Bu kadar enerjik olmaları nedeniyle, hastalıklarını çok fazla önemsemezler. Hızlı hareket etmeleri nedeniyle kaza yapma olasılıkları yüksektir. Bir yerlerini vurma, çarpma konusunda çok başarılıdırlar. Medikal astroloji mide, bağışıklık sistemi, omurga, sağ el, sırtın yan bölgeleri, omurga ile ilgili rahatsızlıkları bu burç ile ilişkilendirir.

Aslan Burcu Eğlence Hayatı

Aslan burcu insanları bir Aslan kadar görkemlidirler. Çok uzaktan bile görüntüleri ile fark edilirler. İhtişamlı dış görünüşleri ve kendilerine güvenen yapılarıyla hemen ortaya çıkarlar. Oldukça sosyal olan bu burcun üyelerine etkinliklerde, toplantılarda, organizasyonlarda sık sık rastlarsınız. Sinemadan eğlenceye, gece hayatından sosyal toplantılara koşturup dururlar. Oldukça dikkat çekicidirler, girdikleri ortamda hemen fark edilirler. Auraları oldukça güçlü Aslan insanları eğlence hayatında oldukça popülerdirler. Aynı zamanda Aslanlar, zaman zaman inlerine çekilirler. Fakat bir süre sonra ormandaki diğer hayvanların ne yaptığını merak eder ve inlerinden çıkarak ortamın içine katılırlar. Sosyal olarak hiçbir aktiviteyi kaçırmak istemezler. Tabii bunun yanında son derece seçicidirler. Kaliteyi ararlar ve severler. Kaliteli ortamlarda bulunmaktan hoşlanırlar. Aslan burcu insanları parti severler grubundadırlar.

Aslan Burcu Cinsel Hayatı

Mükemmeliyetçi ve dominant Aslan burçları aşk oyunlarından çok iyi anlarlar. Seks konusunda tartışmasız en tutkulu burçlardan biridirler. Hükmetmeyi ve ipleri ellerinde tutmayı severler. Cinsel arzularını gizlemezler ve partnerlerine isteklerini rahatça dile getirirler. Güneşin etkisi altında olan Aslan burçları ateşlidir ve cinsel anlamda çok çekici ve farklıdırlar. Dışarıdan bakıldığında gizemli ve karizmatik görünürler. Partnerlerinin kendilerine sadık biri olmasını isteseler de kendileri bu kurala pek uymazlar. Genellikle çok eşlilikten yana olan Aslan burçları farklı heyecanlar peşinde koşmayı severler. Oldukça girişken olan Aslan burçları için ilk adımı atmak oldukça kolaydır. Kendilerinden emin ve özgüven sahibi Aslanlar reddedilme fikrini akıllarının ucundan dahi geçirmezler. Ancak tüm bunlara rağmen attıkları adım ters teperse ve reddedilirlerse fazlasıyla kırılırlar ve bir süre kendi içlerine çekilirler. Bu duygu utançtan kaynaklanır. Çünkü reddedilmek onlar için adeta kabustur. Birisi tarafından reddedilirlerse o kişiyle bir daha asla görüşmezler. Narsist bir karakter yapısına sahip oldukları için, kendileriyle birlikte olan kişilerin çok şanslı ve özel olduklarını düşünürler. Boyun eğmeyen ve yönlendirilemeyen Aslan burçları, kendilerine itaat etmeye gönüllü partnerler ararlar.

Aslan Burcu Ünlüleri

Aslan burcunun üyelerinden sanat, spor ve birçok alanda oldukça yetenekli ve başarılı insanlar çıkmıştır. Bu burcun ünlüleri arasında Robert De Niro, Bill Clinton, Benito Mussolini, Zuhal Olcay, Gönül Yazar, Uğur Mumcu, Hakan Altun, Napoleon Bonaparte, Fidel Castro, Henry Ford, Mick Jagger, Guy De Maupassant, Madonna, Sharon Stone, Münir Özkul, Orhan Gencebay, Sibel Can, Cenk Koray, Bade İşçil, Rojda Demirer, Sinem Kobal, Jennifer Lopez, Mila Kunis, Daniel Radcliffe, Jennifer Lawrence, Charlize Theron, Robert De Niro, Ben Affleck, Barack Obama, Antonio Banderas, Ahu Tuğba, Elçin Sangu, Neil Armstrong, Coco Chanel, Halle Berry, Arnold Schwarzenegger, Engin Altan Düzyatan, Gupse Özay, Cemil İpekçi bulunur.

Aslan Burcu Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Aslan burçlarının olumlu yönleri arasında cömertlik, sevecenlik, yaratıcılık, eli açıklık, heyecanlı olmak, organize yeteneği, düşüncelilik gelir. Bu olumlu huyları onların gelişimine katkı sağlar. İş ve aşk yaşamlarında bu özellikleri onları başarıya götürür. Olumlu özellikleri genellikle olumsuz özelliklerini bastırır. Para harcamayı sevdikleri için çevresindekileri sürekli güzel hediyelere boğarlar. Tabii bu para harcama isteğinin temelinde karşılarındakini etkilemek ve çevrelerinde bağımlılık oluşturmak olduğunu eklemek gerekir. Aslan burcu insanlarıyla doğru kurulmuş bir ilişki, karşı tarafı göklere çıkartır. Yardımsever olmaları ise en olumlu özellikleridir.

Aslan burçlarının olumsuz özellikleri ise dogmatik, kibirli, yüksekten bakan, iktidar aşığı, kendi doğrularından vazgeçmemeleridir. Bu özellikleri ile kolayca küsebilirler ve bu küslüğü uzatabilirler. Kibirli olmalarından dolayı ilişkide oldukları insanları canından bezdirebilirler. Bu olumsuz özelliklerini devreye soktuklarında çekilmez olabilirler. Girdikleri ortamlarda ilgi odağı olmak isteyen Aslan burçları, kendilerinden daha gösterişli biri olduğunda sorun çıkarabilirler.

Aslan Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Büyük Aslanlar enerji deposu olunca, minikleri de pek farklı olmaz. Aslan burcu afacanları asla yorulmazlar, adeta bir enerji deposudurlar. Hareket, canlılık, sevecenlik, liderlik, yaratıcılık bu çocukların en önemli özellikleridir. Ailelerinin mutluluk kaynaklarıdır. Bu çocuklar ilgi odağı olmayı sever. Onları dikkat çekmek için uzun süre ağlarken görebilirsiniz. Yetişkin bir Aslanla minik bir Aslan arasındaki tek fark yaşlarıdır. Çoğu zaman aynı davranışları sergilediklerini görebilirsiniz. İstekleri konusunda son derece tutarlı ve ısrarcıdırlar. Hayal gücü son derece geniş olan Aslan burcu çocukları ile karşılaşmışsanız, kendinizi bir anda onların etkisi altına girmiş olarak bulabilirsiniz. Bu burcun çocukları dikkat çekmeyi sevdikleri için anlattıkları hikayelerle ilgi odağı olurlar. Ayrıca çok hareketli olmaları nedeniyle sürekli yara bere içerisinde dolaşırlar. Düşmek, kalkmak onların işidir. Kardeşleri ve arkadaşları arasında hemen ön plana çıkarlar. Bir çocuk grubunda oyunu koordine ederek diğerlerinden ayrılan çocuk muhtemelen Aslan burcudur. Ailenin en sevimlisi ama en zor çocuğudur. Çoğu zaman büyükleri ile çekişir ve bu çekişmeden genellikle galip çıkarlar. Çocuğunuz Aslan burcuysa şanslısınız. Daha çok küçük yaşta kendi ayakları üzerinde durmaya başlayacak ve bu yönüyle sizi şaşırtacaktır. Aslan burcu çocuğu olan ebeveynler, çocukları konusunda hassas davranırsa çocuklarının başarılı birer yetişkine dönüşmeleri şaşırılmayacak bir durum olur. Ancak bu süre içerisinde kendi karakterlerinden gelen zorluklar ise ailelerini de oldukça zorlarlar. Onlarla iletişim kurmak için sularına gitmek en mantıklısıdır. Bu çocukların eğitim kıstası da yüksektir. Hareketli olmalarından dolayı, uzun süre sabit durmaktan hoşlanmazlar.

Aslan Burcu Kadınının Genel Özellikleri

Aslan burcu kadınları son derece dikkat çekici özelliklere sahiptirler. Oldukça gösterişlidirler ve etraflarında bir dolu insan bulunur. En belirgin fiziksel özelliklerinin başında Aslanın yeleleri gibi saçlarının gürlüğü göze çarpar. Sevimli, cana yakın, neşeli, aktif, aynı zamanda da sakin ve mağrur duruşları vardır. Son derece dürüst, sadık birer dostturlar, cömert ve eli açıktırlar. Cazibeleri çok yüksek olduğu için kadın arkadaşları tarafından da hem kıskanılır hem de bir o kadar sevilirler. Adalet konusunda oldukça hassastırlar, sevgi doludurlar. Karşı cinsle olan ilişkilerinde oldukça sadıktırlar ancak aldatıldıklarını öğrenirlerse, minik kedicik kocaman bir Aslana dönüşebilir. Lüks ve konfordan hoşlanırlar. Ancak kişisel eğitimli Aslanlar son derece mütevazi ve alçak gönüllü olabilirler. Hatta onları tanıyıp lüks düşkünü olduklarını düşünenleri bile oldukça şaşırtabilecek kadar mütevazi davranışlar gösterebilirler. Başkalarıyla tanışmaktan çekinmezler. Sosyal yönleri kuvvetlidir. Hayatlarına yeni giren insanlara karşı temkinli davranırlar. Karşılarındaki insan Aslan burcunun gizli sınavından geçince, artık en iyi arkadaşlarıdır. Bu sınavın temelini sadakat oluşturur.

Aslan Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Aslan burcu kadınları son derece özgüvenlidirler. Bu yüzden kendine güvenli, hayatı bilen, kendinden emin, güçlü bir erkekle birlikte olmayı tercih ederler. Kendilerine karşı öz saygısı yüksek olan Aslan kadınları toplum içinde saygı gören erkeklerden hoşlanırlar. Ayrıca onları adeta bir kraliçe gibi şımartacak, el üstünde tutacak, her yerde övecek, değerli ve pahalı hediyeler alacak erkekler onlar için caziptir. İlişki içerisindeki oldukları kişinin toplum içinde kabul görmüş saygı değer bir işinin olması onları gururlandırır. Kendisini asla aldatmayacak sadık erkeklerle birlikte olmak isterler. Aldatılmak Aslan kadınlarının tahammül edemeyeceği bir şeydir. Eğer bir Aslan kadını ile birlikteyseniz, onu aldatmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Aldatıldığının farkına vardığı anda sizi terk eder. Hatta ihaneti ortaya çıkartmak için yaptığı akıllıca hamleler sizi şaşkına çevirir.

Aslan Burcu Kadını İçin Hediye Seçimi

Aslan kadını oldukça lüks ve ayrıcalıklı hediyelerden hoşlanır. İşte bu yüzden ona hediye almak oldukça güçtür. Pahalı hediyeleri sevdikleri gibi sevgiyle sunulmuş bir demet papatya da onları oldukça mutlu edebilir. İyi yapılmış el yapımı bir hediye de hoşlarına gider. Sanata olan düşkünlükleri, emek verilerek ortaya çıkarılmış ürünlere de saygı duymalarının sebebidir. Dünyanın bir yerine seyahat için bir uçak bileti ya da pırlanta, mücevher gibi çok gösterişli hediyeler tercih edebilirsiniz. Bu yüzden siz her zaman için burcun kadınlarına hediye seçerken ihtiyatı elden bırakmayın. Hediye almak yerine onu güzel bir tatile de götürebilirsiniz. Tabi konaklama alanına dikkat edin. Seçtiğiniz yerin temiz, düzenli ve ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz bir otel olması Aslan burcu kadınları için önemlidir. Tatil için ise lokasyon seçiminde ünlü tatil beldelerini tercih edebilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa şık bir restoran da aynı etkiyi yaratır.

Aslan Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Bu burcun erkekleri tıpkı ormanlar kralı gibidirler. Liderlik özellikleri çok güçlüdür. Gururlu, mağrur, sevecen, nazik, gösterişli, asil yapıları vardır. Cömertlik en belirgin özelliklerindendir. Girdikleri ortama canlılık verirler. Enerjileri çok yüksektir. Adalet onlar için önemlidir. İhtiyacı olanın yanında olmak, korumak Aslan erkeklerinin doğasında vardır. Nazik yapıları, insanların kalbini okşayan yumuşak davranışları ile beğenilirler. Gururlu yapılarından ötürü çabuk alınabilir, kırılabilirler. Gösterişi severler, kaliteli ortamlardan hoşlanırlar. Karşılarındaki kişiyi mutlu etmeye bilseler de karakterleri konusunda verici oldukları söylenemez. Aslan burcu erkekleri ile dost olmak da sevgili olmak da mesai isteyen bir uğraştır. Ancak partnerlerini bir kere hayatlarına almaya karar verdikten sonra, ilişkilerine sonsuz özen gösterirler. Ta ki karşılarındaki hata yapana kadar.

Aslan Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Aslan burcu erkeklerinin ilişkilerinde sahiplenici bir tavrı vardır. Bu da demek olur ki Aslan burçlarıyla birlikte olan kadınların yönetimi erkeğe bırakmaları gerekir. Oldukça kıskanç olan Aslan burcu erkekler ihanete tahammül edemezler. Bir kadına aşıklarsa onu elde edene kadar varlarını yoklarını ortaya koyarlar. Partnerlerine sonsuz bir ilgi gösterirler. Kimi zaman bu ilgi sıkıcı boyutlara ulaşabilir. Aslan burcu erkeklerinin aşk hayatlarını etkileyen başka bir öge ise romantizmdir. Mantık ilişkileri onlara göre değildir. Aslan burcu erkekleri ile ilgili unutulmaması gereken tek kural ise bu erkeklerin en büyük aşkının kendileri olduğudur. Ne kadar aşık olurlarsa olsunlar, kendilerine olan aşklarından asla vazgeçmezler. Bu da onları zorlu bir sevgili haline getirir. Aslan burcu erkekleri ile birlikte olan kadınlar, onları yüceltecek hareketler yaparsa mutlu olabilirler.

Aslan Burcu Erkeği İçin Hediye Seçimi

Aslan burcu erkeklerinin gösterişli tarafları onlara alınacak hediyeyi de belirler. Başkaları için para harcamaktan çekinmeyen Aslan burçları, kendilerine de aynı şekilde davranılmasını isterler. Yani onları etkilemenin yolu pahalı hediyelerden geçer. Dış görünüşlerine özen gösteren ve oldukça sportif olan Aslan burcu erkekleri için alınabilecek en güzel hediye, onların bu tarzını destekleyen parçalardır. Tuttukları takımın forması, deri kemer, deri cüzdan, parfüm, şık bir çanta gibi hediyeler Aslan burcu erkeklerini mutlu eder. Takım elbise kullanan Aslan burcu erkeklerine kol düğmesi ve kravat hediye edilebilir. Aslan burcu erkekleri adlarına düzenleyeceğiniz ve arkadaşlarını çağıracağınız şık bir davetle de mutlu olabilirler. Unutmayın; Aslan burcu erkekleri için hediye seçerken onların güçlü kişiliği ile bağdaşacak bir hediye almanız önemlidir.

Aslan Burcunun Yükselen Özellikleri

Yükseleni Aslan burcu olan insanlar, bu burcun genel özelliklerinden etkilenirler. Dikkat çekici fiziksel özellikleri vardır. Cömert ve konuşkandırlar. Sevdiklerine karşı son derece verici ve düşkündürler. Acıma ve merhamet duyguları kuvvetlidir. Sokak hayvanlarına, ihtiyacı olan insanlara yardım etmekten mutlu olurlar. Çantalarında kedi köpek maması görünce şaşırmamak gerekir. Konuşmayı severler ama boş konuşmazlar. Kendilerini ifade etmekte oldukça iyidirler. Güç tutkusu ortada neden yokken bu kişilerin dominant yanlarını ortaya çıkarır. Yükseleni Aslan burcu olan insanlar, zayıf noktalarını göstermemek için sürekli güçlü görünmeye çalışırlar. Kendilerinin sürekli en iyiye layık olduklarını düşündükleri için yaşamlarını da bu şekle göre düzenlerler. Dışa dönük, kendilerinden son derece emin, sıcak, samimi kişiliklerdir. Aslan burcu yükseleni de güneşin etkisi altındadır. Bu nedenle pırıl pırıl ve yaşam sevinci doludurlar. Yükselen Aslan burçları, ilişkilerinde de Aslan burcunun etkilerini gösterirler. Verici olmalarına karşın kontrolü elden bırakmazlar.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!