ASLAN

Yükselen Aslan Burcu Özellikleri

Ormanlar kralı aslan astrolojide ateş grubundadır, pozitif, erkek ve sabittir. Gezegeni hayat, canlılık ve enerji veren Güneş’tir. Renkleri sarı, turuncu, altın rengi ve kehribardır. Uğurlu taşı sarı safir, şanslı sayıları 1 ve 4, uğurlu günü pazardır. Karşıt burcu Kovadır. Güneş’in pırıltılı çocukları yükselen Aslanlar gezegenlerinden aldıkları o güzel enerjiyle en zor denilecek konuların üstesinden gelmeyi başarabilecek güçte ve azimdedirler. Karamsar ve yıkıcı olaylarla karşılaşsalar bile gezegenlerinin etkisiyle her zorluğun üstesinden gelerek olumlu birer deneyime dönüştürürler. Bu burcun insanları bilindiği gibi aslanın lider özelliklerini taşırlar. Yaşam sahnesinde dikkatlerin kendileri üzerinde olmasını isterler. Olayları organize etme yetenekleri oldukça gelişkindir. Son derece iyi yürekli insanlardır. Yardım etmeyi kendilerine bir görev bilirler. Kendilerinden güçsüz ve zayıf olanları korumayı seçerler. Adaletli tutumları ve haklıyı ayırt etme yetenekleriyle çevrelerinin yüreğinde taht kurarlar. Kendi güçlerinin farkındadırlar, bu güçlerini onurlu bir şekilde kullanırlar. Yükselen Aslanlar yumuşak davranışlarının yanı sıra öfkelendikleri ya da sabırlarının taştığı zamanlarda kükrer ve inlerinden çıkarlar. Ancak yine de ağır başlı yapılarını korurlar. Gerekli gördükleri davranışı sergilerler, tabii hiçbir zaman o mağrur duruşlarını bozmadan. Gerçekler karşılarındaki kişilerin yüzlerinin kızarmasına, utanmasına neden olur. Bir hayli de açık sözlüdürler. Patavatsızca konuştukları olmaz mı, o da olur tabii arada.

Yükselen Aslan Burcu Özellikleri

Yükselen Aslanlar gösterişli şeylerden içsel olarak hoşlandıklarını hissederlerse şaşırmasınlar. Ne de olsa aslan ormanların kralı, kraliçesidir. Göreceli de olsa gösterişli şeylerden hoşlanır. Yükselen Aslanlar kırsalda bile yaşasalar şartların getirebileceği kalitede bir hayat sürdürmek isterler. Hemen akıllara yatlar, katlar gelmesin. Onlar kaliteyi seven, bilen insanlardır ve konforlarını önemserler. Güvenilir ve cesur kişilerdir. Dostlukları çok sağlamdır. İnsanlara karşı besledikleri sevgiyi tüm canlılara karşı da beslerler, doğaya uyumludurlar. Gururlu bir yapıları vardır, takdir edilmeyi severler. Vefakar yapıları diğer insanları şaşırtır. Kimsenin beklemediği kadar vefakarca davranışlar sergilerler. Tuttuklarını koparırlar, elde etmek istedikleri şeylere giden yolda kimseyi ezmeden, paylaşmayı bilerek ilerlerler. Liderlikleri çok ön planda olduğu için kopardıkları lokmayı kendi paylarını aldıktan sonra paylaştırırlar.

Yükseleni Aslan olan kişiler aşkta sadakate önem verirler, aldatılmayı asla hazmedemezler. Dürüst kişiliklerinden ötürü çevrelerindeki insanlardan da dürüstlük beklerler. Kendini eğitmiş ya da iyi eğitilmiş bir Aslan ile kişisel gelişimi üzerinde hiç kafa yormamış bir Aslanın arasında dağlar kadar fark vardır. Kendine önem veren, gelişime açık olanları çalışkan kişiliklerinin de yardımıyla istedikleri yere gelirler. Fiziksel özellikleri için genellikle orta boylu, saçları aynı bir aslanın yeleleri gibi gür, gözleri keskin denilebilir. Anlamlı bakışlarıyla karşılarındaki kişiyi etkilemeyi iyi becerirler.

Yükselen Aslan Burcu Kadını

Yükselen Aslan kadınları çok dikkat çekicidirler, bunun için çok da fazla çaba harcamalarına gerek yoktur. Herhangi bir mekana girdiklerinde onları fark etmemek mümkün değildir. Çok sıcak insanlardır, enerjileri yüksek ve oldukça yeteneklidirler. Alkışlanmaktan ve pohpohlanmaktan hoşlanırlar. Kaliteli ve pahalı mekanlarda bütün ihtişamlarıyla boy göstermeyi severler. Fakat Aslan kadınlarının aslında çok da fark edilmeyen bir yönü de yok değil. Bu kadar gösteriş ve lükse hayran olmalarına rağmen kendilerini çok mutlu ve huzurlu hissettikleri insanlarla birlikte içerisinde bulundukları atmosferin nasıl göründüğüyle ilgilenmez, duygularını ve hissettiklerini önemserler. Bir tabak makarnayla da mutlu olabilirler yani. Aşık bir Aslan kadını eğer çok seviyorsa küçük bir kedi yavrusu gibidir. Ancak sadakatsizlik kesinlikle tahammül edemeyecekleri bir konudur. Şayet aldatıldıklarını öğrenirlerse o küçücük kedicik bir anda pençelerini çıkartmış, kükreyen bir aslana dönüşüverir.

Yükselen Aslanlar kendilerini beğenirler. Bu beğenilerini abartıp kibre dönüştürebilirler. Bu da çevrelerindeki insanlar tarafından hoş karşılanmaz. Sağlam karakterleriyle son derece güvenilir kişilerdir. Kolay kolay değişkenlik göstermezler. Çocuklarına karşı koruyucu ve kollayıcıdırlar. Onları serbest bırakıyormuş gibi görünseler de her zaman uzaktan takiplerinde olurlar. Merhametli ve anaç tutumları vardır. Fiziksel olarak dikkat çekmeyi sevdikleri için, ayrıca kendilerine olan saygıları ve beğenilerinden ötürü formlarına dikkat ederler. Bakımlı, temiz, kaliteli ve modaya dikkat ederek trendleri takip ederler.

Yükselen Aslan Burcu Erkeği

Yükselen Aslan erkekleri canlı, hareketli ve asildirler. Yürüyüşleri havalıdır. Aynı zamanda bir o kadar da sakin ve mağrur dururlar. Çok sıcakkanlı ve iyi niyetli kişilerdir. Çok iddialı gibi görünseler de kendini eğitmiş bir yükselen Aslan erkeğinde bu özellik çok dengelidir. Çünkü bu burcun simgesi olan aslan güçlüdür, liderdir, kraldır. Bütün bu güç temsillerini gezegenlerinden alırlar. Ancak bu gücü dengelemek kendilerine kalmıştır. Elleri açık, bonkör insanlardır. Cömertlikleri ile ön plandadırlar. Ailelerini, sevdiklerini, eşlerini, dostlarını her daim korur ve kollarlar. Paylaşımcı bir yapıları vardır. Sinirleri, öfkeleri çok uzun sürmez. Giyimlerine düşkündürler, kaliteli ve uyumlu giyinmeyi severler, pahalı bir zevk anlayışları vardır. Sevgilileriyle birlikte civarın en gözde restoranlarından birinde romantik bir yemek onlar için önemli bir ayrıntıdır. Son derece dışa dönüklerdir. Enerjileri yüksektir. Sevgilisi olacağını düşündükleri kişiyi elde etmek için ellerinden ne gelirse yaparlar. Kendilerinin farkındadırlar aslında, bencilce hareket etmezler. Düşünceli tarafları vardır, yüce gönüllüdürler. Zayıf olanı korurlar. Ilımlı ve sevecen yaklaşımları vardır. Pratik düşünüp hareket ederler.

Fiziksel yapıları değinmek gerekirse; ne çok uzun ne de çok kısadırlar. Saçları çok gür, parlak ve bakımlıdır. Vücutlarının formda olmasına dikkat ederler. Sorumluluk sahibidirler, genelde yönetmeyi severler, emir almaktan hoşlanmazlar. Yönetici pozisyonundaki işlerde oldukça başarılıdırlar. Aynı zamanda çalışan konumundayken de işlerini çok iyi yaparlar. Etraflarındaki insanları kolayca etkileyebilirler. Eğer bir çalışan konumunda iseler işlerini çok iyi yaparlar. Etrafındaki insanları kolaylıkla etkileyebilirler. Onlardan iyi bir politikacı çıkabilir. Çok dost canlısı ve sevecen yapıları sayesinde arkadaş çevreleri geniştir. Merhametli yapıları onları sevdirir. Hayvanları severler. Evlilik hayatları düzenlidir, eşlerine sadık kalmayı bilirler. Romantiktirler. Karşı cinsi etkilemeyi iyi bilirler, avcı doğalarından ötürü yapacakları hamlelerde ustadırlar. Flörtöz bir yapıları vardır. Kadınları etkileyecekleri konuları ve davranışları iyi bilirler. Sinirlenip öfkelenseler bile bir süre sonra sakinleşirler. Kin tutmazlar. Çok iyi niyetlidirler. Çocukları varsa onlara çok düşkün olurlar ve gerçekten çok iyi baba olurlar.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!