Tüm Burçlar ve Özellikleri: Taşları, Sembolleri, Ayları

Astroloji, gezegen ve yıldızların insanlar üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalıdır. Konu yıldızlar, gezegen ve doğum haritası gibi mistik konular olunca burçların insanlar üzerindeki etkileri ve hayatı bir nebze de olsa şekillendirmesi, astrolojiye olan merakı artırmakta. Astrolojinin uçsuz bucaksız bir derya olarak antik çağlardan günümüze kadar ilgi ve merak uyandırması da bununla açıklanabilir. Burçları betimlemek için tercih edilen semboller, bakıldığında burç özelliklerini temsil eden birer ikondur adeta. Tıpkı her burcun sembolünün farklı olması gibi kaldığı gezegenin etkisine göre de kişilerin karakterlerinde farklılıklar oluşturur. Elbette ki burçlar kişinin karakterini belirlemede bariz bir etkiye sahip olmasa da önemli bir kısmına etki ettiği de bir gerçektir.

Burçların Ayları

Oğlak Burcu: 22 Aralık-19 Ocak
Kova Burcu: 20 Ocak-18 Şubat
Balık Burcu: 19 Şubat-20 Mart
Koç Burcu: 21 Mart-19 Nisan
Boğa Burcu: 20 Nisan-20 Mayıs
İkizler Burcu: 21 Mayıs-21 Haziran
Yengeç Burcu: 22 Haziran-22 Temmuz
Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Yay Burcu: 22 Kasım-21 Aralık

Burçların Taşları

Oğlak Burcu: Moss, Granat, Ametist, Lal
Kova Burcu: Lapis, Turkuaz, Ametist, Akuamarin
Balık Burcu: İnci, Mercan, Akuamarin, Turkuaz
Koç Burcu: Safir, Granat, Ametist, Elmas
Boğa Burcu: Pembe Kuvars, Yeşim, Zümrüt, Aventurin
İkizler Burcu: Opal, Kuvars, Kehribar, Akuamarin, İnci
Yengeç Burcu: Beyaz Mercan, Yakut, Opal, Labradonit
Aslan Burcu: Kaplan Gözü, Granat, Jasper, Peridot, Kehribar
Başak Burcu: Karneol, Kaplan Gözü, Safir, Jasper
Terazi Burcu: Tatlı su incisi, Akuamarin, Kırmızı Mercan, Opal,
Akrep Burcu: Granat, Onix, Sarı Yakut, Hematit, Ametist
Yay Burcu: Kalsedon, Ametist, Agat, Turkuaz(firuze), Moss

Burçların Sembolleri ve Anlamları

Oğlak Burcu

oğlak burcu

Adını aldığı oğlak gibi emin adımlarla ve her daim kararlı bir şekilde yoluna devam eden Oğlak burcunun sembolü incelendiğinde aşağı doğru uzanan keskin bir kavis ve sert virajlar göze çarpar. Oğlak burçlarının yaşantısının 2 evreden meydana geldiğine işaret eden bu simge, genç ve yaşlı olarak ele alınır. Oğlak burçlarının gençliği ve yaşlılığı oldukça farklı özellikler gösterir. Hatta karakterleri tamamen evrim geçirir niteliktedir dersek abartı olmaz. Gençken içlerine kapanık, çekingen ve kendilerine güveni olmayan Oğlaklar, yaşlandıklarında kendilerinden emin, güven veren, daha dışa dönük ve daha cesur kişiler haline gelirler.

Kova Burcu

kova burcu

Kova burcunun özelliklerini yansıtan bu sembol, birbirine paralel deniz dalgalarını temsil eder. Dalgalar oldukça derin bir anlamı ifade ederler. Zeka ve sezginin birleşmesinden meydana gelmiş derin ve içten sevgiyi temsil eden simge aynı zamanda insanlığın evrenselliğini ve kardeşliği ifade eder. Diğer burçlara kıyasla Kova burcu insanları, 6. hisleri kuvvetli olan ve sevdiklerine karşı oldukça derin hisler besleyen kişilerdir. Bu burcun insanları ile kurulan arkadaşlık bağları çok kuvvetli ve uzun soluklu olur.

Balık Burcu

balık burcu

İletişimi kuvvetli olan ve sosyal yönden oldukça aktif olan Balık burçlarının sembolü tam da kendi karakterlerini yansıtır niteliktedir. Birbirine paralel iki çizgiyi birbirine bağlayan köprü sembolü oldukça dikkat çekicidir ve Balık burçlarının karakterleriyle iç içe geçer. İletişim kurmadan, birbirine dokunmadan ve fikir alışverişinde bulunmadan asla yaşayamayan Balık burçları, insanların kendileriyle ilgili düşüncelerine çok önem verirler. Bu kişiler dost canlısı ve tam bir sır küpüdürler. Arkadaşları arasında psikiyatr görevi görürler. Derdi olan onlara gelir çünkü öyle samimi ve içten konuşurlar ki, arkadaşları içlerindeki derdi, tasayı bir an önce onlara döküp rahatlamak isterler. Balık burcu simgesi de tam olarak bu özelliği yansıtıyor.

Koç Burcu

koç burcu

Koç burcunun sembolü tam da tahmin edildiği gibi boynuzdur. Bu simge aynı zamanda atılganlığı ve cesareti temsil etmesiyle güzel bir metafordur. Koç burcu Zodyak’ın ilk burcu olma özelliğini taşıdığı için genellikle lider ruhlu ve öncü kişilerden oluşur. Koç burcunun sembolü, doğumu ve yapılan yeni başlangıçları ifade eder. Tek bir noktadan genişleyerek boynuzu meydana getiren bu sembolün aslında çok önemli bir anlamı vardır. Bir işte yükselmek için kimseye ihtiyacı olmayan Koç burcu insanlarının kendilerini başarılı sayabilmeleri için, yaptıkları işte bir emek sarf etmeleri ve her şeyi sıfırdan kendi başlarına inşa etmeleri gereklidir. Kendi yetenekleri ve başarıları dışında elde ettikleri maddi, manevi hiçbir şeyden mutlu olmazlar. Çok hırslıdırlar. Koç simgesi bu karakteristik özelliği net bir biçimde ortaya koyar.

Boğa Burcu

boğa burcu

Başladıkları işi asla yarım bırakmayan istikrarlı Boğa burçlarının karakterlerini yansıtan bu sembol, çember ile ilişkilendirilmiştir. Çember sembolü ile anlatılmak istenen ise Koç burçlarının başladıkları işi yarım bırakmayan kişiler olduklarını ve ortaya bir sonuç çıkararak olayı neticelendirdiklerini, yani çemberin iki ucunu kapattıklarını ifade eder. Açık uçlu hiçbir soru onlara göre değildir. Bir şey ya siyahtır ya beyaz. Fikirleri daima nettir, bu yüzden karar almakta zorlanmazlar. Burcun isminden de anlaşıldığı gibi inatçı bir yapıları vardır. Günübirlik hevesler peşinde koşmayan, bir sonuca bağlanamayacak ilişkilerden uzak dururlar. Sürekliliktir onlar için önemli olan. Dost canlısı ve koruyup kollayıcı bir karaktere sahiplerdir. Sahip oldukları bu özellik dışa açılan boynuz figürü ile tasvir edilmiştir.

İkizler Burcu

ikizler burcu

İkizler burcu figürünün ikizlerden oluşması elbette tahmin edilebilir bir durumdur. Bu simge genellikle İkizler burcu insanlarının çift karaktere sahip olduklarını ya da dengesiz tavırlar sergilediklerini ifade ediyor gibi görünse de aslında geniş bir vizyona sahip olduklarını ve olaylara pek çok farklı pencereden bakabilme özelliği göstermelerini temsil eder. Olayları çok farklı açıdan değerlendirebilir ve akla yatkın olanını tercih ederek yanlış karar almaktan kurtulurlar. Pratik bir zekaları vardır. Olaylara bakış açılarının farklı oluşu, ayakları yere sağlam basan ve kendine güvenen İkizler burcu insanlarını temsil eder. İkizler burcu sembolünde yere sağlam şekilde tutunarak oturan simgeye yer verilmesi de bu özellikten dolayıdır.

Yengeç Burcu

yengeç burcu

Sarmal figürüyle temsil edilen Yengeç burcunun insanları, aslında tam anlamıyla bu figüre uygun bir karakter özelliği gösterirler. Sarmal figürüyle anlatılmak istenilen karşılıklı duygu ve ruhsal alışveriş, yani hislerin iç içe geçerek birbirini beslediğidir. Duygusal zekaya sahip ve mantıklarından çok kalplerinin sesini dinleyen Yengeç burçlarının bu özelliklerini, tamamıyla sembolü yansıtır. Dostlarının ve sevdiklerinin ruhlarından ve duygularından beslenen Yengeç burçları, onlardan aldıkları sevgi yoğunluğundan güç alarak tüm sevgilerini ve enerjilerine aynı şekilde iletirler. Onlara karşı her zaman sevecendirler.

Aslan Burcu

aslan burcu

Aslan burcu sembolü aslanın yelesi ve kuyruğudur. Aslan, ormanın kralı olarak bilinen bir hayvandır. Güçlü ve asildir. Aslan burçlarının karakter özelliği de lider oluşları ve kendine güvenen duruşlarıdır. Bu iki önemli özellik birleştiğinde Aslan burcunun neden aslan simgesi taşıdığı net bir şekilde anlaşılır. Aslan burçları güçlerini, hakimiyetlerini ve enerjilerini burçlarının gezegeni olan Güneş enerjisinden alırlar. Aldıkları bu enerji ve güç sayesinde etraflarındaki kişilere yol gösterir, onlara öncülük ederler. Mükemmeliyetçidirler ve hayatlarında hataya yer yoktur. Aslan sembolü tam olarak bu gücü ve lider ruhu simgeler.

Başak Burcu

başak burcu

Merkür’ün etkisinde olan Başak burcu, bu etkiden nasibini alarak düzen ve tertipin karşılığı olarak karşımıza çıkar. Düzen sevdası ve aşırı titizlik denildiğinde akla Başak burcu insanları gelir. Başak burcunun sembolü olan muntazam orantılı kavisler bu düzen ve tertibi simgeler. Başak burcu simgesi olan bu kavislerin inişli çıkışlı olması ise, işkolik bir yapıya sahip olan Başak burcu insanlarının iş hayatlarında önlenemez bir yükselişe geçmelerini ve başarıyı hedefleyerek istedikleri noktaya emin adımlarla ulaşmalarını ifade eder. Arada bir ilerlemeyi durdurup durum analizi yaptıktan sonra bir daha ara vermeden en zirveye doğru yükselmeye devam ederler. Zirveye vardıklarında zafer bayrağını bulundukları noktaya dikerler ve tek başlarına zaferin tadını çıkarırlar.

Terazi Burcu

terazi burcu

Denge, hak ve adalet kavramlarıyla tam anlamıyla uyuşan Terazi burcunun sembolü incelendiğinde orta kısmı yukarı doğru kavis almış sola ve sağa eşit ve sağlam biçimde uzanmış bir figür görülür. Bu figür adaleti, eşitliği, istikrarı, dengeyi ve adil olmayı temsil eder. Hak nedir bilen, alçak gönüllü, dostlarını koruyup kollayan Terazi burcu insanları aynı zamanda dostluk nedir onu da gayet iyi bilirler. Terazi burçlarıyla arkadaşlık bir başkadır. Terazi burcu insanları dostlarının sadece iyi gününde yanında olmazlar, başları her sıkıştığında hiç düşünmeden yardıma koşanlar onlardır. Arkadaşlık onlar için çok değerlidir. Arkadaşlarını her şartta koruyup kollarlar. Bu özellikleri de burcun simgesiyle özdeşleşir.

Akrep Burcu

akrep

Oldukça gizemli ve karanlık bir simgeye sahip olan Akrep burcu, aslında Akreplerin karakterleriyle bütünleşen bir figürle tasvir edilir. Akrebin kuyruğu ve bacaklarının bulunduğu akrep sembolü, Akrep burcu insanlarının karakterlerini yansıtır. Akrebin özelliklerini taşıyan Akrep burçları biraz tehlikeli tiplerdir. Düşmanlarına karşı çok acımasızdırlar ve intikam almadan bırakmazlar. Akrep burcu insanlarına yanlış yapmak pek akıl karı değildir. Kincidirler, kendilerine yapılanı kolay kolay unutmaz ve ilk fırsatta özelliğini taşıdığı akrep gibi sokuverirler. Ancak sevdikleri insanlara karşı da bir o kadar merhametli ve sevgi doludurlar.

Yay Burcu

yay burcu

Gergin ve fırlatılmak için hazır bekleyen bir ok sembolüne sahip olan Yay burcu, tam da yaydan çıkmış ok misali özgür ruhlu, canı o an nerede olmak istiyorsa orada olan, dağı bayırı seven bir karakterle özdeşleşir. Yaydan fırlamaya hazır olan bu ok, aslında hep uzaklara gitmeyi arzulayan ve hedefine ulaşmayı hayal eden bir idealizmi ifade eder. Ancak Yay burcunu temsil eden ok üstünde bulunan düz çizgi, Yay burçlarının ne kadar özgür bir ruha sahip olurlarsa olsunlar aslında yalnız kalmaktan hoşlanmayan kişiler olup, ok ve yay misali birbirlerini tamamlayabilecekleri dostlara ihtiyaç duyduklarını ifade eder.

Burçlar ve Özellikleri

Oğlak Burcu

Çok çalışkan ve işlerinde de başarılı olan Oğlak burcu insanlarının gözleri işten başka pek bir şey görmediği için insanlarla iletişim kurmakta zorlanırlar. Ancak bu durum onlar için kesinlikle bir eksiklik değildir. Yalnız olmaktan gayet memnundurlar. Plan ve programsız iş yapmazlar. Her ayrıntıya dikkat ederler, hatta bazen takıntı derecesinde kuruntu yapıp kendilerini depresif bir ruh hali içerisine sokarlar. Çok güçlü bir iradeye sahip olan Oğlak burçlarını hiçbir şekilde yıldırmak mümkün değildir. Karakter yapısı olarak tanımlamak gerekirse onlar için söylenebilecek sözler; azimli, tutucu, ağırbaşlı ve en önemlisi dürüsttür. Görev bilinci yüksek olan Oğlak burçları kendilerine verilen iş ne olursa olsun onu tamamlamak için ellerinden geleni yaparlar. Arkadaşlıkları her zaman sağlam temellere dayanır. Çünkü dostlarının kıymetini bilen çok iyi bir sırdaştırlar. Ağızları çok sıkıdır. Onlara verilen her sır güvendedir. Para konusunda hiç tutumlu değillerdir. Para biriktirebilmeyi çok arzu etseler de eli açık oluşları buna izin vermez. Gelenek göreneklerine bağlı insanlardır. Bu yüzden dik başlı ve özgür ruhlu insanları anlamakta güçlük çekerler. Nerede akşam orada sabah, plansız programsız yaşayan insanlardan hiç hoşlanmazlar. Aslında dar görüşlü gibi görünseler de hayal gücü geniş insanlardır. Ancak bu karakterlerini dışarı yansıtmazlar. Fiziksel anlamda dar bir vücuda ve ince uzun bacaklara sahiplerdir. Uzun bir çene yapısına sahip olan Oğlak burçlarının yüz hatları ise oldukça dikkat çekicidir. Fotojenik oldukları için, pek çok manken ve model de Oğlak burcudur.

Kova Burcu

Hep ileriyi gören, sezgileri kuvvetli olan Kova burçları oldukça hayalperesttirler. 6. hisleri kuvvetli olan bu kişilerin mistik yapıları onları esrarengiz kılar. Akılcı ve felsefik konuşmaları kimi zaman onları dinleyenler üzerinde kafa karıştırıcı etkiler bırakır. Kova burcu insanları çok sevecendirler, asla kıskanç ve bencil olarak tanımlanamazlar. Modern ve yeniliklere açık gibi görünseler de sabit fikirli ve inatçıdırlar. Antika eşyalara bayılırlar. Mesafeli ve soğuk görünümleri yüzünden onlara yaklaşmak bir hayli zordur. Özgürlüklerine düşkün olan Kova burcu insanları, kısıtlanmaktan ve kıskanılmaktan hiç hoşlanmazlar. Kendilerini kapana kısılmış gibi hissettiklerinde ilişkilerini bir anda kestirip atarlar. Bu yüzden belli bir yaştan sonra ailelerinin yanından ayrılıp yalnız yaşamaya başlarlar. Vıcık vıcık ilişkiler onlara göre değildir. Sevdikleri insanlara karşı bile kimi zaman biraz mesafeli davranırlar. Evlilikten ve bağlanmaktan korkarlar. Kova burcu insanları çok dikkat çekicidirler. Aykırı giyim tarzları ile onları fark etmemek imkansızdır. Çekim gücü yüksek olan bu insanların etkileyemeyeceği çok az insan vardır ancak onlar yine de ilişki için pek acele etmezler. Kafalarına uygun birini bulduklarına inandıklarında korkularıyla yüzleşir ve evlenirler. Ancak bu kişinin entelektüel zekası yüksek, kültürlü ve kendileri gibi özgürlüğüne düşkün biri olması gerekir. Fiziksel olarak açık sarı saçlara, uzun bir boya ve çekici bir yüze sahiptirler. Koyu ve büyük gözleri oldukça etkileyicidir.

Balık Burcu

Hassas, duyarlı ve sessiz sakin kişiliğe sahip olan Balık burcu insanları çok mütevazilerdir. Duygusal yapıları sayesinde ikna edemeyecekleri kimse yoktur. Uysal, sadık ve dürüst karakterleri ile her ortama uyum sağlarlar. Genellikle plan program sevmezler. Hayal dünyasında yaşayan Balık burçları, kendilerini gerçek yaşamdan soyutladıkları için, dışarıdan aldıkları en ufak bir darbede hemen yaralanırlar. Ancak dış dünyayı umursamadıkları zaman hep mutludurlar. Sinirli bir yapıları olsa da bunu ortaya çıkarmaktan hoşlanmazlar. Sakin kalarak ortamın yumuşamasını beklerler. Hayatın getirdiği sorumluluklar onları korkutur. Çoğunlukla zorluklara göğüs germekte zorlanırlar ve bu yüzden birilerinin onları korumasına ihtiyaç duyarlar. Kırılgan görünseler de karakterleri çok güçlüdür. Duygusal kırgınlıkları onları pes ettiremez. Gözyaşları kısa sürede kurur ve çabucak yeni hayatlarına adapte olurlar. Kendi oluşturdukları değer yargılarına göre yaşamayı tercih ederler. Fiziksel olarak etine dolgun bir yapıları vardır. Kolları ve bacakları vücutlarına göre nispeten daha kısadır. Soluk benizlidirler ve açık kahverengi gözleri vardır. Kendi kafalarında yarattıkları hayal dünyası ile gerçeklik arasında sıkışıp kalan Balık burcu insanları oldukça melankolik karakterlerdir. Sürekli uyuyamamaktan şikayet ederler. Olaylardan çabuk etkilenen bir yapıları olsa da kırgınlıklarını çoğunlukla içlerinde yaşarlar.

Koç Burcu

Koç burçları kafalarına bir şeyi koyduklarında ona ulaşmak için her şeyi yaparlar. Hayatlarında yenilgiye yer yoktur. Kararlı adımlarla hedefe ilerler ve olaya noktayı koyarlar. Ancak ne zaman ne yapacakları hiç belli olmaz, bu yüzden biraz tehlikeli oldukları söylenebilir. Gerçekçi ve idealist kişiliğe sahip olan Koç burcu insanları kritik anlarda sakin kalmayı başarabilen ve ani ama doğru kararlar alabilen nadir insanlardandır. Kafalarında binbir tilki dolanır. Bir konu hakkında bir anda yüzlerce fikir yürütebilirler. Pratik zekalıdırlar. Çocuksu bir saflıkları vardır, bu yüzden de çok gözü kara ve cesurdurlar. Her zaman doğruluğa inanırlar. Yalan nedir bilmezler. İki yüzlü insanlardan da hiç hoşlanmazlar. Koç burçlarıyla ilişki yaşamak biraz yorucu ve bilinmeyene yelken açmak gibi görünse de onlar ilişkilerinde oldukça naif ve sevgi doludurlar. Sevdiklerini mutlu edebilmek için çırpınan, onlar için türlü çılgınlıklar yaparak kalplerini çalan bu insanlar aşık olduklarında ideal bir eşe dönüşürler. Asla yapmacık değildirler, rol yapmayı bilmezler. Kızdıklarında ya da küstüklerinde çekilmez olabilirler. Soğuk ve mesafeli ilişkilerden hoşlanmazlar. İlgi odağı olmayı seven Kova insanları ikinci plana atılmaktan hiç hazzetmezler. Uzun bir yüze ve narin uzun bir boyna sahip olan Koç burcu insanları genellikle esmer bir tene sahip olup kıvırcık saçlıdırlar. Ciltleri her daim sağlıklı görünür. Güçlü bacakları ve kolları vardır. İnci gibi dişleriyle dikkat çeken Koç burçlarının bir gülümsemesi canlar yakar. Koç burcu insanlar aceleci yapıları yüzünden sürekli küçük kazalar geçirirler. Vücutlarında çizikler, kesikler eksik olmaz. Bir de baş ağrısından muzdariptirler.

Boğa Burcu

Sağlam ve sakin kişilikleriyle dikkat çeken Boğa burcu insanları kavgadan hoşlanmazlar. Sevdikleri kişilerle yakından ilgilenmeyi severler. Sevdiklerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve onları mutlu etmek onlar için ilk plandadır. Sağduyu sahibi ve çok sabırlı insanlardır. Kimi zaman bir fikirde ısrarcı olurlar ve işi inada bindirirler. Bu özellikleri onları dik başlı gibi gösterse de aslında onlar savundukları fikre varana kadar durumu kafalarında pek çok süzgeçten geçirmişlerdir. Ortaya pat diye bir fikir atmazlar. Önce araştırırlar ve o konuyla ilgili gerekli bilgiye sahip olduktan sonra eğer aldıkları bilgi onları tatmin ederse dile getirirler. Hayalperest değildirler. Sahiplenici yapıları kimi zaman sevdikleri kişilerin kendilerinden uzaklaşmasına sebep olur. Fazlasıyla romantiktirler ancak romantizmlerini dışarıya yansıtmaları biraz zaman alabilir. Aşk konusunda seçicidirler. Ancak bulduklarına inandıkları kişi için her türlü fedakarlığa hazırdırlar. Venüs insanı olan Boğa burcu insanlarının algıları hep açıktır. 5 duyu organını da ustalıkla kullanırlar. Sanata düşkünlükleriyle bilinen Boğa burcu insanları kültürlü ve yeteneklidirler. Genellikle kısa boylu olan Boğa burcu insanları baygın bakışlara sahiptirler. Esmer bir tenleri ve koyu kahverengi gözleri vardır. Bakışları sıcak ve samimidir. Sakin ve aceleci olmayan yapılarına rağmen enerjileri çok yüksektir ve yorulmak nedir bilmezler. Dünyayı gezmek ve dünya mutfaklarından değişik yemekler keşfetmek onları çok mutlu eder. Boğazına düşkün olan Boğa burçlarının kilolarına dikkat etmeleri şart. Ancak sağlam ve iri yapıları sayesinde öyle kolay kolay hasta olmazlar.

İkizler Burcu

Değişimlerin ve gel-gitlerin insanları olan İkizler burçlarını anlamak çoğu zaman güçtür. Çok sosyal ve hareketlidirler. İkizler burcu insanlarını bir gün orada bir gün burada görmek çok mümkündür. Meraklı bir yapıları olmasına rağmen dikkatleri dağınıktır ve odaklanma problemi yaşarlar. Onların neyi sevip neyi sevmediklerini anlamak neredeyse imkansızdır. Çünkü fikirleri sürekli değişir. Kendilerini hiçbir yere ait hissetmezler ancak gizleseler de bir yere ait olma isteği hep içten içe özlem duydukları bir konudur. Biraz maymun iştahlıdırlar, bu yüzden çabuk sıkılırlar. Başladıkları işi yarım bırakmak onların yaşam felsefesidir. Konuşmayı çok severler. Hitabeti güçlü olan İkizler burcu insanları anlattıklarıyla ilgi çekerek kendilerini insanlara dinletmeyi çok iyi bilirler. Araştırmacı kişilikleri aslında hep bir arayış içerisinde olduklarını gösterir. Anı yaşamaktan keyif alan İkizler burcu insanlarının geçmişle ve gelecekle pek işleri yoktur. Ancak kesinlikle aşık olmaya ihtiyaçları vardır. Yalnızlıktan hoşlanmayan İkizler burçlarının hayatlarının hemen her döneminde mutlaka birileri olur. Ancak karşılarına onları kalbinden vuracak ve umursamazca aşık edecek pek fazla kişi çıkmaz. Uzun boylu ve orantılı bir vücuda sahip olan İkizler burcu insanları oldukça dikkat çekicidirler. Keskin gözlere sahip bu kişilerin gözünden hiçbir şey kaçmaz. Merkür’ün etkisinde olan İkizler burcu insanları sinir sistemi problemlerinden muzdariptirler. Bronşit ve soğuk algınlığına yatkın bir yapıya sahiptirler. Agresif kişilikleri yüzünden sık sık mide ağrısından yakınırlar.

Yengeç Burcu

Yengeç burçları umursamaz tavırlarıyla çekiciliklerine çekicilik katarken bundan habersizdirler. Duygusal karmaşa içerisinde olan Yengeçlerin kafaları her zaman karışıktır. Rekabetçi ruhları yoktur. İnsanların hırslarına ve birbirleriyle yarışmalarına hiç anlam veremezler. Çok sakin ve huzur veren bir yapıları vardır. Sevdikleri onlarla birlikteyken hep mutludur. Hislerini ve tüm duygusallıklarını içlerinde yaşayan Yengeç burçları dışarıya bunu kolay kolay yansıtmazlar. İlişki konusunda da pek girişken oldukları söylenemez. İlk adımı hep karşıdan beklerler. Derin düşüncelere sahip Yengeç burcu insanları hassastır, kolay incinirler. Masalsı bir dünyada yaşarlar. Sevdiklerini de bu büyülü dünyaya çekmek isterler. Nitekim kimsenin de bu konuda bir şikayeti yoktur. Sevgilerini gösterme biçimleri çok farklı olsa da onlarla birlikte olup hayaller aleminde yaşamak hoş bir deneyimdir. Parasal konularda elleri çok açıktır, hatta fazlasıyla açıktır. Bu yüzden para geldiği gibi ellerinden kayıp gider. Tutumlu bir yapıları olmadığı için para biriktiremezler ve zaman zaman bu yüzden maddi sıkıntı çekerler. Beyaz ve soluk bir benizleri vardır. Yuvarlak yüz hatları olan Yengeç burçlarının gözleri genelde renklidir. Saçları kahverengidir. Yengeç burcundan olan kadınların güzellikleri dillere destandır. Gençliklerinde kilo problemi olmayan, muntazam vücuda sahip kişiler olsalar da yaşlandıklarında eğer kendilerine bakmazlarsa kilolarla boğuşmak zorunda kalabilirler. Duygusal zayıflıkları fazla olan Yengeç burçlarının sağlıkları da çabuk bozulur ve kolay hastalanırlar.

Aslan Burcu

Aslan burcu insanları mükemmeliyetçi yapıları sebebiyle yenilgiyi asla kabul edemezler. Yönetici ruhları ve hükmeden tavırlarıyla onları elde etmek oldukça güçtür. Çok gururludurlar. Çoğunlukla yaptıkları hataları kabul etmezler çünkü hemen her konuda kendilerini haklı görürler. Aşık olduklarındaysa tutkulu ve sürprizlerle dolu bir aşık olurlar. Romantik ve ateşlidirler. Ağızları çok iyi laf yaptığı için romantik şiirlerle karşılarındaki kişiyi etkilemeyi başarırlar. İlişkide seçen taraf olmayı tercih ederler. İlişkinin gidişatını da kendileri yönetmelidirler. İlgiye ve övülmeye fazlasıyla bayılırlar. Sadıktırlar ancak en ufacık bir hatada affetmez, ilişkiyi bitirirler. Kinci bir yapıları vardır. Kendilerine yapılanı unutmaz ve bunun acısını fazlasıyla çıkartırlar. Arkadaş çevresinde çok sevilen kişilerdir. Renkli kişilikleri ile bulundukları ortama renk katarlar. Kıvrak bir zekaya sahiptirler. Espri anlayışları gelişmiştir. Zeki esprileri ve konuyu mimikleriyle anlatış tarzları dinleyenlerde hayranlık uyandırır. Gezmekten ve yeni insanlar tanımaktan çok hoşlanırlar. Özgürlüklerine düşkün olan ve yönlendirilmekten hoşlanmayan Aslan burçları kısıtlanmaktan ve kıskanılmaktan da hiç hoşlanmazlar. Fiziksel olarak oldukça çekicidirler. Uzun boylu ve genellikle iri kemiklidirler. Açık kumral saçlara ve büyük, etkileyici gözlere sahiptirler. Omuzları geniştir ve atletik bir yapıları vardır. Hastalıklara karşı dirençli olan Aslan burçları ciddi rahatsızlıklara pek yakalanmazlar. Ancak yaşadıkları hızlı hayat yüzünden kalp problemleriyle karşı karşıya kalabilirler.

Başak Burcu

En işkolik burç olarak adlandırılabilecek Başak burcunun insanları çok akıllıdırlar. Pratik bir zekaya sahip olan Başak burçlarının aynı zamanda analitik bir zekaya da sahip olmaları onları iş hayatında zirveye çıkarır. Çok çalıştıkları için özel hayatları neredeyse yok gibidir. Zaten ayrıntılara fazlasıyla takılan ve çok titiz olan Başak insanlarının eş seçmeleri de çok aşamalı sınavlar gibidir. İlişki yaşayacakları insanları pek çok farklı teste tabii tutan Başak burçları çok seçicidirler. Kolay beğenmezler ve hayatlarına girebilecek olan kişinin önce kendilerini hak etmesi gerektiğini düşünürler. Her zaman dürüstlükten yana olan Başak burçlarına hiç tereddüt etmeden güvenilebilir. Çok ketumdurlar. Ağızlarından laf almak çok zordur, bu yüzden iyi sır saklarlar. Temizlik takıntıları dillere destandır. Büyük resme değil hep ayrıntıya takılırlar. Bu durum problemlerin içinden çıkamaz hale gelmelerine sebep olur. Bütünü göremedikleri için tek bir konuya takılıp kalırlar ve çözüm çok yakınlarında olsa bile bir türlü ona ulaşamazlar. Mantıkları ve duyguları arasında gidip gelen Başaklar daha çok mantıktan yanadırlar. Arkadaş çevrelerinde çok sevilirler. Soğuk ve mesafeli gibi görünseler de aslında çok komik insanlardır. Konuşmayı severler ve zekice espriler yaparlar. Taklit yetenekleri çok gelişmiştir. Para konusunda oldukça tutumlu oldukları söylenebilir. Parayı rahatlıkla finanse edebilirler. Uzun boylu, ince belli olan Başak burcu insanları genellikle esmer bir tene sahiptirler. Etkileyici bakışları insanın içini delip geçer. Karizmatik bir yanları vardır.

Terazi Burcu

Kararsız tipler olarak tanınan Terazi burçları oldukça çekicidirler. Onların mistik ve büyüleyici havaları insanları etkisi altına alır. Her daim neşeleri yerinde olan Terazi burçlarını keyifsiz görmek zordur. Sinirli bir yapıları olsa da seslerini yükseltmeden, sakince dertlerini anlatarak kendilerini haklı çıkarmayı çok iyi başarırlar. Onların silahı, duruşları ve gülücükleridir. Adalet savunucusu olan Terazi burçları her zaman haktan yanadırlar. Kafaları çok başka çalışır, ne düşündüklerini anlamak imkansızdır. Çok sevgi dolu ve uyumludurlar. Detayları çabucak fark etmelerindeki başarı ve gözlemcilik ruhu onları Sherlock Holmes olmaya iter. Bir konuda başarılı olabilmek için o konuyla ilgili somut delillere sahip olunması gerektiğine inanırlar. Bu yüzden çok araştırırlar ve doğruluğundan emin olmadıkları hiçbir fikri savunmazlar. Eleştirilmekten hiç haz etmezler. Ancak kendileri eleştirmekten geri durmazlar. Egoları çok yüksektir. Fiziksel olarak oldukça güçlüdürler. Uzun ince vücut yapısına, beyaz bir tene ve koyu renk gözlere sahiptirler. Yuvarlak ve etkileyici yüz hatları vardır.

Akrep Burcu

Gözleriyle karşılarındakini hipnotize edebilen kişiler Akrep burçlarıdır. Duygularını uçlarda yaşayan Akrep burcu insanları bu yüzden çok gizemli ve ihtiraslıdırlar. İlişkilerini gizli tutmaktan yanadırlar. Cinsel çekime inanan Akrep burçları cinselliğe biraz düşkündürler. Yasak olan her şey onların ilgi alanına girer. Yasakları çiğnemekten hiç çekinmezler. Eğlenceli ve çok cana yakındırlar. Arkadaş edinmekte hiç zorlanmazlar. Akrep burçları, burcun sembolünden de bazı özellikler almıştır. Onlara yanlış yapmak pek akıllıca olmaz, bu yüzden Akrep burçlarıyla iyi geçinmek en doğrusu olur. Nefret duyguları gelişmiştir ve intikam almaya bayılırlar. Sevdikleri kişileri ölümüne sever ve korurlar ancak onlara yanlış yapanların da gözünün yaşına bakmazlar. Ukala ve kendini beğenmiş kişilerden hoşlanmazlar. Fiziksel olarak orta ya da uzun boylu oldukları söylenebilir. Vücutlarının hatları keskin ve çekicidir. Saçları genelde koyu renk ve dalgalıdır. Bakışlarındaki tutku ve derinlik insanları içine çeker. Kolay kolay hastalanmazlar, hastalansalar bile acıya çok dayanıklıdırlar. Mide sorunlarından muzdariptirler.

Yay Burcu

Felsefe ve sanata olan düşkünlükleri sayesinde kavrama yetenekleri çok gelişmiştir. Araştırmayı ve bilmedikleri konularda bilgi edinmeyi çok severler. Fazlasıyla iyimser bir yapıları vardır. Onları mutsuz görmek neredeyse imkansızdır. Hangi durumda olurlarsa olsunlar daima gülümserler. Geleneklerine düşkün değillerdir, aksine özgürlüklerine fazlasıyla önem verirler ve biraz dik kafalıdırlar. Ancak geçmişte yaptıkları hatalardan ders almayı bilen tek burç da Yay burcudur. Kısıtlanmak onların kabusudur. Çünkü böyle bir durumda kendilerini kapana kısılmış hissederek ruhen çöküntüye uğrarlar ve depresyona girerler. Yeni şeyler keşfetmeye bayılan Yay burcu insanları birçok işi aynı anda yapabilirler. Çok cesur ve gözü karadırlar. Flörtleşmekten çok hoşlanırlar. Aşk insanı olan bu burcun insanları çok sadıktır. Ancak çabuk sıkılırlar. Uzun süreli ilişki yerine hoş vakit geçirdikleri kısa ilişkileri tercih ederler. Yay burçları para konusunda savurgandırlar. Asla para biriktiremezler. Fiziksel olarak dikkat çekici olan Yay burçları sıra dışı ve dikkat çekici giyim tarzından hoşlanırlar. Bir toplulukta onları fark etmemek imkansızdır. Genellikle uzun boylu ve siyah saçlıdırlar. Yüz hatları ve gülümsemeleri dikkat çekicidir.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!