OĞLAK

Oğlak Burcu Özellikleri Rehberi: Genel, Kadını ve Erkeği

Tarih: 23 Aralık-20 Ocak
Yönetici Gezegeni : Satürn
Grubu: Toprak/Öncü
Uğurlu Rengi: Yeşil, Kahverengi
Uğurlu Taşı: Lal, Grena
Uğurlu Günü: Cumartesi
En İyi Anlaştığı Burçlar: Yengeç, balık
Anlaşamadığı Burçlar: Akrep

Oğlak Burcu Genel Özellikleri

Oğlak burçları becerikli ve güvenilirdir. Olumlu taraflarında çalışkan, kararlı, sorumluluk sahibi, dayanma gücü yüksek, iyi eş ve iyi ebeveyn olacak potansiyelde özelliklere sahiplerdir. Azla yetinmeyi iyi bilirler. Adalet duyguları gelişmiştir. Sahte ve yapmacık olmayan düşünceleri temel alırlar. Geleneksel değerlere bağlı ve bu değerlerini koruyan kişilik özelliklerine sahip olduklarından duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çekerler. Mizaçları otorite sağlamaya yatkındır. Özgüvenleri yüksektir, kendi düşüncelerine oldukça önem verirler. Maddiyata eğilimleri fazladır. Zaten hayatlarının merkezinde iş hayatı ve para yer alır, ikinci sıra ise aşkındır. İnandıkları şeylerin peşinden giderler ve koydukları kurallara her zaman sadık kalırlar. İş hayatlarına çok önem verirler. Bu yüzden de iş hayatlarının yoğunluğu aşk hayatlarına ayırdıkları vaktin kısıtlı olmasına sebebiyet verir. Oğlaklar ciddi bir görünüme sahiptir. Sorumluluk almaktan kaçmaz ve aldıkları sorumluluğun yükü ne kadar fazla olsa da kaçmaya çalışmazlar. Sonuna kadar mücadele ederler. Her şeyi ciddiye alırlar. Sözlerini vaktinde yerine getirir, anlaşmalara sadık kalırlar. Yalan, iki yüzlülük ve riyakarlık onlara çok uzak kelimelerdir ve bu davranışları asla kabullenemezler.

Geleceği ayrıntılı biçimde planlamaya çalışırlar. Bu özellikleri nedeniyle sık sık kuruntu yaparak depresyona girerler. İşlerle çok fazla meşgul olmaları insanlarla ilişki kurmalarını zorlaştırır fakat hiçbir zaman kendilerini yalnız hissetmezler. Ciddiyet, tutuculuk, güçlü bir irade özetle tanımlarıdır. Ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Güneş Oğlak burcuna büyük bir canlılık verir. Dışarıdan bakınca kendilerinden emin, güçlü, sarsılmaz ve mesafeli görünürler ama içlerinde özen, sevgi ve ilgiye özlem duyarlar. Hastalık derecesinde hassastırlar ve kendilerini sükunet ile dış dünyadan soyutlarlar. Onları diğer insanlardan ayıran en önemli iki şey ise sabır ve mantıktır. Mantıksız her duruma karşı aşırı hassas olurlar. Zamanı kullanmayı çok iyi başarırlar, bu sayede hamle yetenekleri üst seviyededir. Kendilerinden emin tavırlarıyla herkesi kendilerine hayran bırakırlar.

Oğlak Burcu Aşk Hayatı

Oğlak burcu belki de tüm burçlar arasındaki en sadık burçtur. Elbette bu sadakatin kazanılabilmesi için uğraş verilmesi gerekir. Çünkü Oğlak burçları için aşk genel olarak ikinci plandadır. Gerçekten aşık olabilmeleri için karşılarındaki kişiye ilk önce güvenmeleri gerekir. Onları kazanmak konusunda sözlerden ziyade davranışlar etkilidir. Aşk hayatlarında tutkuludurlar. Fakat çok zor beğenirler ve kriterleri yüksektir. Karşılarındaki kişinin tarzına ve kendine has kişiliğine hayran oldukları için ilişkilerini saygı çerçevesinde yürütürler. Karşılarındaki kişiden de aynı saygıyı görmek isterler. İkili ilişkilerde güvene en çok önem ve burç Oğlaktır. Birçok insan titiz ve zorlu olmalarından dolayı Oğlak burçlarını sıkıcı bulabilir.

Oğlak Burcu İş Hayatı

Toprak grubuna mensup olan Oğlak burcu, burçlar dünyasının en çalışkan özellikli burcudur. Sorumluluklarının bilincinde olan Oğlaklar iş hayatlarında oldukça başarılıdırlar. Soğukkanlı tavırları işlerini en az hatayla yapmalarına yardımcı olur. Çalışırken gözleri hiçbir şeyi görmez. Onlar için işkolik doğru bir tanımlama olur. Rekabet duyguları yoğundur, bu yüzden kimi zaman iş ortamında sevilmeyen kişi olurlar. Lider vasfını kişiliklerinde barındırdıkları için idare ve organizasyon işleri tam anlamıyla onlar içindir. Dikkatli ve planlıdırlar. İşlerine adım adım yürürler. İş hayatlarında onlar için önemli olan yaptıkları meslekten çok o mesleği en iyi şekilde icra etmek ve hep en yüksekte olmaktır. Oğlak erkeklerini genellikle yönetici pozisyonunda görmemizin sebebi de bundandır.

Oğlak Burcu Sağlık

Satürn’ün etkisinde olan Oğlak burçları sağlık ve dış görünüş konusunda oldukça dikkatlidirler. Fazla yemek yemekten hoşlanmadıkları için kilo problemiyle uğraşmazlar. Sporcu bir yapıya sahiptirler. Bağışık sistemleri güçlüdür, hastalıklara karşı direnç gösterirler. Sağlıkları konusunda ne kadar dikkatli olsalar da agresif yapıları sebebiyle her duruma karşı çabuk parlamaları sağlıklarını tehdit eder. Agresif özellikleri kimi zaman stres kaynaklı baş ağrıları çekmelerine neden olur. Oğlak burçlarında en sık görülen sağlık sorunları ise migren ve baş ağrısıdır. Stres problemi aynı zamanda midede de sorunlara yol açar. Oğlak burçlarının sağlıklarını koruyabilmeleri için sakin ve pozitif bir yaşam sürmeleri gerekir.

Oğlak Burcu Eğlence Hayatı

Ciddi ve organizatör ruhlu Oğlaklar, iyi organize edilmiş partilerden hoşlanırlar. Bulundukları ortamda her şey mükemmel olmalı, en ufak aksilik bile yaşanmasını istemez, tahammül edemezler. Kaliteli fakat abartısız giyinirler. En pahalı kıyafeti bile üstlerinde olağan duruşuyla taşır, kıyafetin hakkını verirler. Oğlak kadınları küçük pırlantalar ve beyaz altınla kıyafetlerine sadelik ve şıklık katmayı severler. Oğlak erkekleri ise şık ve sade ayakkabıları tercih ederler. Ciddi yapılarından ötürü katılacakları partide onlara uyum sağlayabilecek burçlar genelde boğalar olur. Aynı zamanda yengeç burçlarıyla da paylaşacak çok şeyleri vardır.

Oğlak Burcu Cinsel Hayatı

Satürn’ün etkisinde olan Oğlak burçları, normal yaşamlarındaki düzensiz ve plansızlığı maalesef cinsel hayatlarında da sürdürürler. Ancak cinsel yaşamlarının bir rutini bir düzeni olsun isterler. Oğlak burçları eğer düzenli bir seks hayatına kavuşurlarsa, kendilerini rahatlamış ve mutlu hissedeceklerdir. Her koşulda tedbiri elden bırakmayan Oğlak burçları seks hayatlarında da aynı titizliği gösterirler. Bir kişiyi kendilerine eş olarak seçmeleri zaman alır. Ancak o kişi hayatlarına girdiğinde de ona sadık kalmak isterler. Tek eşliliği tercih eden Oğlak burçları cinsel yaşamlarında öyle pek ihtiraslı tipler değillerdir. Ancak münzeviler gibi bir yaşam da sürmezler. Cinsel isteklerini dile getiren ve seks dürtüleri olan kişilerdir. Yalnızca cinsel açıdan elde edebilmeleri mümkün olan kişilerin peşinden koşarlar. Büyük hedeflerin insanı değillerdir. Normal yaşamlarında dominant bir karakter oldukları için cinsel yaşamlarında da hükmeden taraf olmayı severler. İlişkiyi yönetmekten hoşlanırlar. Ancak sekste bencil değildirler. Kendilerinin yaşadığı haz kadar, eşlerinin de seksten yeterince zevk almasına ve tatmin olmasına önem verirler.

Oğlak Burcu Ünlüleri

Oğlakların sorumluluk sahibi insanlar olmalarından bahsettik. Sorumluluklarını fazlasıyla yerine getirdiğini düşündüğümüz birçok oyuncu ve şarkıcı Oğlak burcu üyeleri arasında. En başta dünyanın hayranlık duyduğu Orlando Bloom ve Nicolas Cage Oğlak burcunun önemli temsilcileri. Burcun en belirgin özelliklerinden olan prensip, dayanıklılık ve mücadele duygusunu açık bir şekilde yansıtan Muhammed Ali, soğuk ve mesafeli tavırlarıyla adeta buzlar kraliçesi olan Deniz Çakır, geleneksel ve klas bir tarza sahip olan Burak Özçivit Oğlak burcunun burcunun belirgin özelliklerini yansıtan ünlüler. Ünlü oyuncu Mert Fırat’ın gerek giyim tarzındaki sade fakat bir o kadar havalı tarzı, gerekse de soğukkanlı görünümü onun Oğlak burcundan başka bir burcun üyesi olarak düşünülememesinin apaçık kanıtı. Modern feminizmin önemli isimlerinden biri olan Simone de Beauvoir de bilgi birikimleriyle öne çıkmayı seven Oğlak burcuna mensuptur. Açlık Oyunları’ndan tanıdığımız Liam Hemsworth, Grinin Elli Tonu’ndan Jennifer Ehle, Supernatural, The Wampire Diaries ve The Walking Dead gibi dizilerde oynayan İngiliz oyuncu Lauren Cohan da bu burca mensuptur.

Diğer Oğlak burcu ünlüleri; Henry Miller, Ava Gardner, Jan Baez, Marlene Diet Rich, Martin Luther King, Moliere, Isaac Newton, Shakira, Elvis Presley, Filiz Akın, Cem Uzan, Seda Sayan, İbrahim Tatlıses, Benjamin Franklin, Federico Fellini, Rudyard Kipling, Ebru Şallı, Mustafa Sandal, Çağla Şikel, Semra Özal.

Oğlak Burcu Olumlu ve Olumsuz Yönleri

İşine odaklanan Oğlaklar çok hırslıdırlar. Faydalı ve verimli olma amaçlı düşünce yapıları yoğun bir çalışma temposunun içerisinde yer almaktan şikayetçi olmamalarını sağlar. Boş şeylerden uzak, sade insanlarla birliktedirler. Son derece sorumlu ve kararlı bir yapıya sahiptirler. Gösterişi sevmezler, tutarsızlıktan uzak dururlar.

Sadakat Oğlak burçları için çok önemlidir. Karşılarındaki kişiye güvenmeleri çok zordur. Her zaman her şeyden şüphe duyarlar. Zirvede olmak istedikleri için ben merkezli düşünürler. Empati yapmakta güçlük çekerler, kimi zaman karşılarındaki kişiyi anlamayabilirler. Dik başlı ve kuşkucudurlar. Yalnızlık meraklısı ve karamsardırlar. Katı görünüşlü ve tutucudurlar.

Oğlak Burcu Çocuğu Genel Özelikleri

Oğlak burcu çocuklarının en belirgin özellikleri düzenli, sakin ve sessiz olmalarıdır. Bebeklik dönemleri uslu geçse de mama saatleri geciktiğinde huysuzlaşırlar. İsteklerini gözyaşlarıyla elde ederler. Rutin bir düzen içerisindedirler. Oğlak çocuklarını oyalamak çok kolaydır. Renkli oyuncaklarla dolu bir oda onları oyalayabilir. Gülücükleriyle etrafa neşe saçar, anne ve babalarının sözünden çıkmamaya özen gösterirler. İlişki konusunda herkese sevecenliklerini göstermeseler de sevdiklerine karşı güler yüzlü ve neşelidirler. Okumaya çok heveslidirler. Yeni şeyler öğrenmek onları çok mutlu eder. İçine kapanık olmaları bazen onlara ciddi bir hava katabilir. Hırslıdırlar, bu yüzden küçük yaşta gelecek planları yapmaya başlarlar. Kız çocukları konuşkan olurlar ve şımarmaya yatkındırlar. Yeteneklerini gösterebilecekleri bir gruba dahil olurlarsa kendilerine olan güvenleri artar.

Oğlak Burcu Kadını Genel Özellikleri

Oğlak kadınları hırslı, çalışkan, evcimen, idealist yapılarıyla öne çıkarlar. Güçlü olmayı severler ve ideallerine kavuşmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Her zaman kendilerinden emin tavırlarıyla ilerlerler. Tutucudurlar ve kimseye kolay kolay güvenmezler. Temkinli ve kuşkucudurlar. Karşılarındaki kişi bir şey anlatırken gözlerini kısarak dinlemelerinin nedeni de budur. İnsanlara çabuk ısınıp çabuk soğumazlar, hayatlarına aldıkları insanları da yarı yolda bırakmazlar. Yaptıkları her işte en iyi olmak istediklerinden yaşamı da aşkı da ciddiye alırlar. Kariyerlerine çok önem veren Oğlak kadınları genellikle geç evlenirler. Romantizmi bile gerçekçi yaşarlar. Bilgi, nezaket, kültür onlar için çok önemlidir. Maddi konularda tutumludurlar. Olaylar karşısında çabuk karar değiştirirler. İş konusunda hırslı ve iddialıdırlar.

Oğlak burcu kadınları sevdiği erkeği sahiplenir. Onlara göre sevginin tek kanıtı sadakattir. Karşılarındaki kişinin kendi istedikleri gibi olmasını isterler, bu yüzden partnerlerini özenle seçmeye çalışırlar. Eşlerinin pratik becerilere sahip ve başarılı olmasını isterler. Beceriksizliğe katlanamazlar. Hayat doludurlar, yaşamayı severler. Sevdikleri erkeğin de aynı şekilde olup kendilerine uyum sağlamasını isterler. İlişki esnasında özgürlüklerine düşkün değildirler, bağlı kalmayı, sahiplenilmeyi severler. Oğlak kadınlarıyla evli olan erkekler aradıkları sadakati ve dayanıklılığı bulmuş demektir. Sorumluluklarını bilen Oğlak kadınları çocuklarına karşı neşeli ve sevecen birer annedir. Mükemmeliyetçi yapıları sebebiyle çocuklarının hata yapmamasını isterler, bu açıdan bazı konularda katı kurallara sahip olan bir ebeveyndirler.

Oğlak Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Oğlak burcu kadınları dış görünüşe önem verirler, bu yüzden yakışıklı ve bakımlı erkeklerden hoşlanırlar. Ağır başlı fakat sevmeyi ve sevilmeyi bilen, sosyal, iş hayatında başarılı erkekler Oğlak kadınlarının gözünde biçilmiş kaftandır. Oğlak kadınları içini kıpır kıpır yapacak birini ararlar. Ayrıca kuşkucu yapılarından kaynaklı olarak da karşılarındaki insanın sadakatli ve sığınacağı bir liman gibi olmasını isterler. Ruh halleri karamsardır, bu yüzden duygularını göstermekte zorlanırlar ve kimi zaman da bu yüzden yanlış anlaşılırlar. İş ve sosyal hayatlarında başarılı olan insanlara karşı zaafları vardır. Sevecekleri erkeğin düzenli bir yaşantısı olmasını isterler. Uzun süreli ilişkiler isterler. Ani kararları ve planları sevmezler. Sevdikleri erkeğin nerede ve nasıl davranması gerektiğini bilen, kendinden emin biri olmasını isterler. Oğlak kadınları ilk anda sevdikleri erkeğin zekasını aşık olmuş olabilirler.

Oğlak Burcu Kadını İçin Hediye Seçimi

Oğlak burcu kadınları geçmişe önem verirler. Onlara sizin için önemi olan bir şeyi hediye etmeniz büyük anlam taşır. Antikalara bayılırlar. İşlemeli yastıklar, pastel tonlardaki bluzler, antika bir takı kutusu, şık bir deri çanta, Oğlak kadınları için tercih edebileceğiniz hediyelerdir.

Oğlak Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Ciddi ve ketum tavırlarının altında yatan yumuşacık bir kalpleri vardır. Dışarıdan görünen görünüşlerinin aksine duygusal bir kişiliğe sahiptirler. Bütün olaylara mantıklarıyla yaklaşır ve genelde tahmin ettikleri sonuçla karşılaşırlar. Asla düşünmeden hareket etmezler. Olayları abartmaz sakin ve sade kişilerdir. Çalışmalarını sabır ve özenle yürütürler. Gösterişten uzaktırlar. Geçici hevesler onlara göre değildir. Yönetici ruhlu olduklarında işlerinde otorite sahibidirler. Kuralcı, disiplinli ve fırsatları değerlendirmeyi bilen kişilerdir.

Oğlak erkekleri duygularını pek açığa vurmaz hatta ser verip sır vermez yapıdadırlar. Soğukkanlı bir görünüme sahiptirler. Aslında duyguları derindir fakat bunu gösteremezler. Oğlak erkekleri sevgiyi bile mantık çerçevesinde değerlendirirler. Sevdikleri zaman sadıktırlar. Seçtikleri eş geleneksel ve toplumsal kurallara uygundur. Katı kurallarının dışına kolay kolay çıkmazlar. İkili ilişkilerde karşı tarafın kendilerini yönetmesinden hoşlanmazlar. Aile kavramına çok önem verirler. Oğlak erkekleri ideal bir eş ve ideal bir babadır. Hayatlarına alacakları kişileri özenle seçerler.

Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Oğlak erkekleri zarif, seçkin ve kaliteli kadınları severler. İlişki yaşayacakları kişinin yanlarına yakışacak duruş ve tavırlara sahip olmasını isterler. Kendi ailelerine karşı sevgi, saygı ve sahiplenme duyguları içerisinde olunmasını beklerler. Ancak Oğlak erkeklerinin güvenini kazanmak sanıldığı kadar kolay değildir. Ciddi yapılarının altında gizledikleri o sevilmeyi isteyen ruhları, karşı tarafın sadakatine güvenene kadar sır gibi saklanır. Oğlak erkekleri sevdikleri kadının onları her zaman destekleyecek, arkalarında duracak ve ellerini hiçbir zaman bırakmayacak biri olmasını isterler. Eğlenceli ve sempatiktirler, kontrolü her zaman ellerinde tutmak isterler. Dik kafalı kadınlardan hoşlanmazlar. Her zaman ön planda olmak isterler. Sevdikleri kadının her zaman yaptığı her işi başarılı bir şekilde yapmasını isterler. Ne istediğini bilen kadınlardan hoşlanırlar. Gösteriş meraklısı kadınlardan nefret ederler, karşılarındaki kadının kendine has bir havası olmasını isterler.

Oğlak Burcu Erkeği İçin Hediye Seçimi

Antika şeylerden hoşlanırlar. Değerli pullar, eski paralar ve antika yüzükler onlar için ideal hediyelerdir. Son moda kıyafetler onlara göre değildir. Sade ve klasik şeylerden hoşlanırlar. Deri bir ajanda veya evrak çantası Oğlak erkekleri için güzel bir hediye olabilir. Tarihten büyük zevk aldıkları için tarihi kitaplar ilgilerini çekecektir.

Oğlak Burcunun Yükselen Özellikleri

Yükselen Oğlak burçları karakteristik yüz hatlarına sahiplerdir. Naif ve sakindirler. Sevmeyi ve sevilmeyi isteseler de onları tanımıyorsanız size kesinlikle soğuk ve ciddi geleceklerdir. Fakat onları tanıdıkça eğlenceli ve samimi bir karaktere dönüştüklerini göreceksiniz. Akıl oyunlarını, analitik düşünmeyi gerektiren oyunları severler. Yükselen Oğlakları duyguların zedelenmesinden çok akla ters gelen şeylerin gerçekleşmesi çılgına çevirir. Aile bağlarına önem verirler. İlişkide anlaşılmak isteyen yükselen Oğlaklar, sahiplenici bir tavır sergilerler. Ruh eşini arayan bu kişiler, bulduklarında adım atmaktan çekinmezler ve sonuna kadar mücadele ederler. İstikrarlı bir iş hayatları vardır. Zengin ve lüks bir hayatı arzularlarlar. Her konuda güvenilir kişilerdir. Başarılı olmak için çok çalışırlar. Onlar içi prestij ve statü büyük önem taşır. Özgüvenleri çok yüksektir. Her zaman bir ”B” planları vardır. Bazen bu B planı yapma konusunu abartıp her şeyin en kötüsünü düşünürler. En ağır eleştirileri kendilerine yaparlar fakat zaman zaman ilerleyebilmeleri için sırtlarının sıvazlanması gerekebilir. Yaptıkları işi en iyi şekilde yapmak isterler ve yaptıklarında da onaylanmayı beklerler. Çalışmaları taktir edilmediğinde reddedilmişlik hissine kapılıp karamsarlığa düşerler.

Hayat dolu olan yükselen Oğlak kadınları soğuk görünüşlerinin altında neşeli bir karakter barındırırken, yükselen Oğlak erkekleri her zaman mantıkla hareket ederler. Olayları mantık çerçevesinde gözlemlerler. Verdikleri sözlerin arkasında dururlar. Saygı gösterdikleri gibi saygı görmek isterler. Yükselen Oğlaklar küçük yaşlardan beri sorumluluk bilincine sahip kişilerdir. Genç yaşlarda bile ciddi ve olgun bir görüntüye sahiptirler. Sabırlı ve metanetli oluşları ile dikkat çekerler. Tüm ilişkilerde ilk başta mesafelidirler. Zaman geçtikçe açılan karakterleri çevresindekileri şaşırtabilir. Böylelikle ciddi havadan sıyrılarak eğlenceli yönleri ortaya çıkar ve melankoliden sıyrılmış olurlar. Risk almaktan çekindikleri için başarısızlık korkusu yaşarlar ve bu korku ciddi boyutlara ulaşabilir. Dostlukları için fedakarlık yapmaktan çekinmezler. İnsanları yargılamaya eğilimli olmaları nedeniyle kimi zaman ilişkilerde sorunlar yaşarlar. Hissettikleri yetersizlik duygusu yükselen Oğlakların içe kapanık olmasına neden olur. Alışkanlıkları konusunda genel bir tutuculukları vardır. Toplumda saygı görmek ve başarılarıyla anılmak isterler. Kırılmak ve incinmekten korkarlar. Yükselen Oğlak kadınları özgüvenli duruşları ile kimi zaman ukala olarak yorumlanabilir.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!