Güne Bomba Gibi Başlamak için: Atom İçecek Tarifi

Atom denilince akla atom karınca, atom bomba gibi kavramlar gelir. Bu kavramlar gücü temsil eder. Peki ya vücudumuza gerekli olan günlük enerjiyi de atomdan alırsak? Sizi çok yoran soğuk havaların da bir çaresi var elbette. Ayva, mandalina, armut, yeşil elma, kivi, muz, havuç, kırmızı üzüm, bal ve sütün eşsiz karışımı ile tüm gün enerji dolacaksınız. Aynı kulvarda yarıştığı diğer içeceklere vitamin açısından fark atan “atom”, soğuk günlerde içinizi ısıtabilir.

Soğuk havalar sizi bir hayli yorar. Güne enerjik başlamak veya gün içinde yorgunluğunuzu atmak için hem sağlıklı hem de faydalı bir içecekle kendinizi zinde tutabilirsiniz. Soğuk algınlığına, gribe karşı da adeta bir savaşçı gibidir bu içecek. Sabah işe gitmeden 1 saat önce uyanıp özenli bir kahvaltı hazırlamak size göre değilse ya da okula giden çocuğunuza kahvaltı yaptırmakta zorlanıyorsanız, 5 dakikanızı ayırarak günlük vitamin ihtiyacınızın önemli bir bölümünü tek bir içecekle karşılayabilirsiniz.

Print Recipe
Güne Bomba Gibi Başlamak için: Atom İçecek Tarifi
Hazırlık süresi 5 dakika
Passive Time 159 kalori / porsiyon
Kişi sayısı
Malzemeler
Hazırlık süresi 5 dakika
Passive Time 159 kalori / porsiyon
Kişi sayısı
Malzemeler
Yapılışı
  1. Meyveleri iyice yıkayın. Havuç, ayva, armut ve elmayı küçük parçalara ayırın.
  2. Kivi, muz ve mandalinanın kabuklarını soyun. (dilerseniz armut, ayva ve elmanın kabuklarını da soyabilirsiniz.)
  3. Bütün meyveleri katı meyve sıkacağından geçirin.
  4. Sıktığınız meyvelerin suyunu blendera aktarın.
  5. Muz, süt ve balı da ekleyip karışımı blendardan geçirin. (Homojen olana kadar devam edin)
  6. İsterseniz damak tadınıza göre hindistan cevizi, ceviz, fındık, badem parçacıkları ilave edip sunumunuzu zenginleştirebilirsiniz.
  7. İçeceğiniz artık hazır, güne bombe gibi başlayabilirsiniz!
Recipe Notes
  • Bir mandalinadan daha fazlasını alabilirsiniz! Yapmanız gereken atomda kullanacağınız meyvelerin suyunu almadan yarım saat önce oda sıcaklığında en az 30 dakika bekletmek. Bekleme süresi dolduktan hemen sonra meyveleri sıktığınızda %20 oranında daha fazla meyve suyu elde etmiş olursunuz.
  • Kullanılacak meyvelerin organik olması, barındırdığı vitamin değerlerini artıracağı için atomu daha büyük bir bomba haline getirebilir. Yıkanmadan kullanılacak meyveler ya da GDO'lu besinler beklenen faydadan ziyade zarar olarak size yansıyacaktır.
  • Sert meyveler yerine daha yumuşak olanları tercih edip içeceğinizin kıvamını düzenleyebilirsiniz. Yumuşak olan meyveler her zaman içerisinde daha çok su barındırır.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!