BALIK

Balık Burcu Özellikleri Rehberi: Genel, Kadını ve Erkeği

Tarih: 20 Şubat – 20 Mart
Gezegeni: Jüpiter, Neptün
Grubu: Su
Uğurlu Rengi: Mavi, Yeşil
Uğurlu Taşı: Ay taşı
Uğurlu Sayıları: 3, 7
Uğurlu Günü: Perşembe
En İyi Anlaştığı Burçlar: Yengeç, Akrep, Terazi
Anlaşamadığı Burçlar: Başak

Balık Burcu Genel Özellikleri

Başında kavak yelleri esiyor denir ya, Balık burcu insanları sadece gençlikleri değil tüm yaşamları boyunca böyledirler. Hayal dünyasında yaşarlar ve gerçekçi olmakta çok güçlük çekerler. İster romantik ilişkileri olsun ister iş hayatları, yapacakları her türlü planda mutlaka uç bir düşünce ya da olmayacak beklenti bulunur. Bu huylarından dolayı sık sık hayal kırıklığına uğrayan Balık burçları belki de bu yüzden çok kırılgan yapıya sahiptirler. Kavgacı insanlar değildirler, birinin onların hakkını yemesi ya da kavga etmeye çalışması onları sinirlendirmekten çok üzer.

Duygusal yönleri çok güçlüdür. Çevrelerinde olan biten her şeyi gözlemleyip, özellikle sevdikleri insanların duygusal hallerine dikkat ederler. Üzgün ya da sinirli olduğunuzu bir Balık burcundan saklamanız pek mümkün değildir. Fakat genelde pasif insanlar oldukları için moralinizi düzeltmek için uğraşmayacaklardır. Duygusal anlamda çok kırılgandırlar, söylenen en ufak bir şeyden nem kapıp kendilerini üzebilirler.

Balık Burcu Aşk Hayatı

Balık burcu ne yazık ki genelde çok aşk acısı çeken insanların burcudur. Hayallerindeki peri masallarına uygun kişiler bulamadıkları için gerçek hayatlarını buna adapte etmeye çalışır ve bir noktada artık gerçekliği reddemeyecek hale gelirler. Hem kendilerinden hem de karşı cinsten bekledikleri şeyler çoğunlukla gerçekçi şeyler değildir fakat istediklerini alamadıklarında çok acı çekerler.

Platonik aşklar Balık burcunun uzmanlık alanıdır. Birinden hoşlandıklarında bunu gidip söylemek yerine kendi içlerinde yaşamayı ve karşı cinsin bunu mucizevi bir şekilde fark edip anlamasını beklerler. Harekete geçmedikleri için çoğunlukla asla bir bir yere bağlanmayan platonik aşklarda bulurlar kendilerini. Sürekli aşk acısı çekmelerinin en büyük sebebi aslında bu huylarıdır.

Çabuk aşık olan, çabuk etkilenen insanlar değildirler. Birine takıldıktan sonra uzun süre onunla birlikte olmaya, ilişkideki sorunları çözmeye çalışırlar. Çabuk pes etmezler ama bu huyları bazen sorun yaratabilir. Yürütemedikleri ilişkileri bitirmeye pek hevesli olmadıkları için aslında uygun olmadıkları kişilerle birlikte olmaya çalışırlar, bu da her iki taraf için de sıkıntılı bir durum yaratabilir.

Balık Burcu İş Hayatı

Balık burcu insanlarının iş hayatları biraz problemlidir. Hayatlarının hemen her alanındaki hayalperestlik huyunu buraya da uyguladıkları için hayatları boyunca ideal işi arar ama asla bulamazlar. Üniversitede okurken bile sürekli bölüm değiştiren ya da çift anadal vb. farklı alanlara yönelmeye çalışan kişilerin Balık burcu olma olasılıkları çok yüksektir. Bir bölüme başlarken zihinlerinde bir hayal yaratmışlardır, gerçek buna uymadığında sinirlenip bırakmak isterler.

Ofiste, masabaşı işlerde çalışmak Balık burçlarına pek uygun değildir. Diğer su grubu burçlarında olduğu gibi Balık burçları da kapalı mekanlardan pek haz etmezler, sürekli kapalı yerlerde çalışmak onları boğar. Üstelik ofis işlerindeki hiyerarşik düzene uyum sağlamak da onlar için biraz sıkıcıdır. Ancak kendi işlerinin patronu olmak da onlara uygun değildir. Gerçekçi olamama problemleri yüzünden kuracakları işi yürütmekte çok zorlanırlar. Yaratıcı insanlardır ama ressamlık vb. el becerisi gerektiren işlerde de çok başarılı değillerdir. E peki ne iş yapacak bu Balık burçları diye soruyorsanız muhtemelen bunu kendileri de bilmiyor olabilirler.

Çok fazla sorumlulukla baş etmek Balık burcu insanlarının yapabilecekleri bir şey değildir. Kolay panik oldukları için aynı anda birkaç sorumluluk aldıklarında hepsini mükemmel olarak yapmaları gerektiğine inanırlar, yapamayacaklarını düşündükleri için stres olur ve sonuçta büyük ihtimalle hiçbirini yapamazlar. Dinamik ve sürekli değişen iş dallarında çalışmak bu yüzden onlara göre değildir, kriz yönetimi yapamazlar.

Balık Burcu Sağlık

Balık burcu insanlarının duygusal yönünün güçlü olmasına bağlı olarak sinirleri çok çabuk yıpranır. Her şeyi kafalarına takıp kendilerine dert edindikleri için sürekli stres topu gibi gezerler. Yaşadıkları sağlık sorunlarının çok büyük bir kısmı bu strese bağlıdır. Uykusuzluk en büyük problemlerinden biridir. Ruhsal hastalıklara tutulma ihtimalleri çok yüksek olmakla birlikte bu hastalıkları kabullenmekte biraz geç kalırlar.

Hayattaki problemlerinden hayal dünyasına kaçan Balık burcu ne yazık ki alkol, uyuşturucu kullanmaya bu sebepten çok yatkındır. Vücutları bunlara çok dayanıklı değildir ancak buna rağmen çok içip sarhoş olmaya yatkındırlar. Dışarı çıktıklarında kendilerine dur diyecek bir arkadaşları olması onlara çok yarar sağlayabilir çünkü kendileri sınırlarını bilmekte pek başarılı değillerdir.

Kış mevsimleri Balık burçları için sürekli burun akıntısı ve baş ağrısı demektir. Bağışıklık sistemleri çok zayıftır, hemen hasta olup geç iyileşirler. Yataklara düşecek kadar ağır hasta olmazlar ama tamamen sağlıklı da değillerdir. Soğuk havalarda kat kat giyinirler ama ne yazık ki bunun pek faydası olmaz.

Balık Burcu Eğlence Hayatı

Genelde kendi dünyalarında olan Balık burçları kolay arkadaş edinemezler. Tanımadıkları insanların bulunduğu, kalaBalık ve gürültülü ortamlardan pek hoşlanmazlar. Partiye giderken çağırmanız gereken kişiler muhtemelen Balık burçları değildir çünkü tüm parti boyunca surat asıp sizin de enerjinizi düşürebilirler.

Bunun yerine yalnızca yakın arkadaşlarıyla zaman geçirmek Balık burcu insanlarının eğlence anlayışına çok daha uygundur. Ailelerine ve yakın çevrelerine yemek yapmaktan hoşlanırlar, sofrada uzun uzun muhabbet etmek onlar için çok keyif veren bir aktivitedir. Sinemaya, tiyatroya gitmekten çok hoşlanırlar çünkü bu tür yerler onların içinde yaşadıkları hayal dünyasıyla yakından ilgilidir. Bunları tek başına yapmaktan gocunmazlar, davet ettikleri kişilerin işi varsa biletlerini alıp tek başına tiyatroya gidebilirler.

Hareket etmekten pek hoşlanmazlar, durağan ama düzenli bir yaşam onlar için daha iyidir. Bu yüzden eğlenmek için spor yapmak onlara göre değildir. Eğlenmek için fiziksel aktiviteler yapmak onlara garip gelir.

Balık Burcu Cinsel Hayatı

Duygusallığa önem veren Balık burçları için seks de duygusallığın bir diğer boyutudur. Sezgisel gücü kuvvetli olan Balık burçları karşı tarafı etkilemeyi bilirler, çünkü kendi potansiyellerinin farkındadırlar. Kiminle cinsel birliktelik yaşayıp kiminle yaşayamayacaklarını gayet iyi tespit edebilirler bu yüzden sekste başarısız oldukları pek görülmez. Seksi, duygusal ilişkinin bir parçası olarak görürler bu yüzden sadakate çok önem verirler. Hayal güçleri geniş olduğu için sürekli fantezi üretebilmek gibi bir dürtüleri vardır. Başrolde ise tabii ki kendileri bulunur.

İlişkiyi monotonluktan çıkartıp renklendirmek Balık burçlarının işidir. Gizemli görünüşleri karşı tarafta merak uyandırarak onları etkiler. Empati kurmakta usta olan Balık burçlarının canı seks istemediğinde bunu partnerine söylemez bunun yerine onu tatmin etme yoluna gider. Her zaman kendinden önce başkalarını mutlu etmeye önem veren Balık burçlarının bu iyi niyeti suistimal edilebilir ve seks konusunda bir takım tavizler vermesine sebep olabilir. İpleri eline alan partnerleri, isteklerini yerine getirmeleri için onlar üzerinde baskı kurabilir. Bu durum Balık burçlarını cinsellikten soğutur. Öte yandan fantezi dünyasına hakim olan Balık burçlarının pek çoğunda ayak fetişi vardır.

Balık Burcu Ünlüleri

Balık burçlarının içine kapanık fakat yaratıcı hallerini burcun ünlülerinde görmek mümkün. Büyük yazarlar Victor Hugo, John Steinbeck, W.Grimm Balık burcu ünlülerindendir. Ayrıca Polonyalı besteci Fredirick Chopin de Balık burcudur.

Ünlü şarkıcıların içindeki Balık burçlarına örnek olarak milyonların sevgilisi Justin Bieber, Rihanna ve Timbaland örnek verilebilir. Oyunculardan ise dünya sinemasında 007 James Bond karakteriyle ünlenmiş Daniel Craig, yerli sinemada Beren Saat ünlü Balık burçlarındandır.

Balık Burcu Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Balık burcu insanlarının hayalperestliği hem olumlu hem olumsuz bir yönüdür. Gerçek hayatın şartlarına adapte olamadıkları için özellikle aşk hayatlarında çektikleri sıkıntılar bu özelliklerini olumsuz kılarken iş hayatında ve diğer zamanlarda olaylara realist insanların aksine farklı açılardan bakabilmeleri olumlu etkiler yaratabilir. Pratik zekaları çok yüksek olmasa da sorunların üzerinde düşünmeye vakitlerinin olduğu durumlarda çok yaratıcı çözümler üretebilirler.

En olumsuz yönleri kolay etkilenmeleridir. Çevrelerindeki gergin atmosferden kendi hayatlarında olumsuz hiçbir şey olmasa da etkilenip hayatlarını kendilerine zindan edebilirler. Kötü niyetli kişiler tarafından birkaç dakikalık bir konuşmayla fikirleri çok çabuk değiştirilebilir ve hayatlarına zarar verecek kararlar alabilirler.

En olumlu yönleri ise hedefe odaklanabilmeleridir. Kolay kolay bir şeyi istemezler ama onu istediklerine karar verdikten sonra elde etmek için her türlü fedakarlığı yapabilirler. Köprüyü geçene kadar ayıya dayı demekte Balık burcundan iyisi yoktur, içten içe nefret ettikleri insanlara bile eğer amacına hizmet edeceklerse çok iyi davranıp gerçek duygularını hiç çaktırmayabilirler. Bu yönleri onların hayatlarındaki ideallerini elde etmesini kolaylaştırır.

Balık Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Balık burcu çocukları genelde ailelerini hiç zorlamazlar. Bebeklikten itibaren sessiz sakin tiplerdir, çok zorunda kalmadıkça ağlayıp mızmızlık etmezler.

Sessiz çocuklar olmaları bazen olumsuz sonuçlar yaratabilir çünkü bir şeye sinirlendiklerinde ya da üzüldüklerinde bunu kendi içlerinde yaşarlar. Bir sıkıntı olduğunu fark eden aile, çocukla konuşarak ne olduğunu anlamaya çalışsa da Balık burcu çocukları genelde inat eder ve ailesine sorunun ne olduğunu anlatmazlar.

Edebiyata çok düşkündürler, bu özellikleri genelde çocukken masal kitaplarına olan ilgilerinden belli olur. Yatmadan önce okunan masallar onlar için yalnızca birer hikaye değildir, üzerinde uzun süre düşünüp kendi masallarını yaratırlar. Az oyuncakla mutlu olurlar çünkü asıl oyunu hayal dünyalarında oynadıkları için objelere ihtiyaç duymazlar.

Balık burcu çocuklarıyla alışverişe gitmek ne yazık ki çok zordur. Çok pahalı şeyler istedikleri için değil, kafalarındaki şeyin birebir aynısını aradıkları için. Alınacak şey ister bir kıyafet, ister ayakkabı ister oyuncak olsun, Balık çocukları zihinlerinde canlandırdıkları ürünün aynısını mağazada bulamadıkça memnun olmazlar. Hatta inat edip alınan şeyi kullanmayı bile reddedebilirler.

Balık Burcu Kadını Genel Özellikleri

Balık burcu kadınları çevreleri tarafından çok sempatik bulunan, hem hemcinslerinin hem de karşı cinsin ilgisini çekmek için zorlanmayan kadınlardır. Kimse için kötü konuşmazlar; birilerinin hakkında kötü düşünseler bile bunu dile getirmek onlar için gerekli değildir. Dedikodudan hoşlanmazlar.

Acılarını içlerinde yaşamayı tercih eder, birine sinirlendiklerinde ya da üzüldüklerinde sorunu direkt çözmek yerine içlerinde biriktirirler. Bu huyları sosyal ilişkilerine zarar verebilir çünkü duygular biriktikçe güçlenir, dallanıp budaklanır. Anında konuşulsa hemen çözülebilecek bir durum Balık kadınlarının bunu içine atıp sürekli düşünmesi yüzünden kocaman bir probleme dönüşebilir.

Sessiz sakin yapıları sizi yanıltmasın, Balık burcu kadınları ilişkilerinde kontrolü ellerinde tutmayı severler. Çoğu şeyde uyumlu olmakla birlikte kimse için değiştirmeyecekleri prensipleri vardır, buna uymayan birini hayatlarından direkt silebilirler.

Maddiyata önem verirler. Cimri insanlar değillerdir, ihtiyacı olanlara ellerini uzatmaktan çekinmezler ama paralarını israf da etmezler. Yapacakları yatırımlar konusunda çok dikkatlidirler, borsayı, altın fiyatlarını yakından takip ederler. Para kazanmaktan çok hoşlanırlar.

Balık Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Balık burcu kadınları keşfetmeyi severler. Her şeyini açık etmeyen, gizemli erkekler ilgilerini çeker. Bu erkeklerle kuracakları ilişkilerin monotonlaşmayacağını düşündükleri için tamamen tanımadığı erkeklerle ilişkiye başlamaktan korkmazlar. İlişkideki hemen her sorunu anında çözmeye çalışan ve tüm kartlarını açık oynayan aslan erkeği ile hiç iyi anlaşamazlar; bu burçla yaşayacakları ilişki muhtemelen kısa ömürlü olacaktır.

Kendileri gibi sessiz sakin insanlardan hoşlanırlar. Kavgacı, kontrolcü erkekler onlara göre değildir. Bu sebeple ilişki yaşamakta olduğu kadını sıkmayan ancak yeri geldiğinde sahiplenici de davranabilen boğa erkeği Balık kadınları için ideal bir partner olabilir.

Balık burcu kadınlarının kalbine giden yol romantizmden geçer. Aşk hayatlarına dair tüm hayallerini peri masallarından almışlardır, daima beyaz atlı prenslerini beklerler. Büyük jestlerden çok hoşlanırlar, şımartılmak ve sürekli iltifat almak isterler. İnsanların hayatta bir tek ruh eşi olduğuna inanırlar, karşılarındaki insanın ruh eşi olmadığına emin oldukları anda ilişkiyi bitirmek isterler. Yüzde yüz uyum sağlamadıkları insanlarla ilişki yaşamayı vakit kaybı olarak görürler.

Erkeklerin fiziksel görüntüsüne çok önem vermeseler de iyi giyinen erkeklere karşı zaafları vardır. Kot tişörtten ziyade casual denilen çok ciddi değil ama çok rahat da görünmeyen giyim tarzına bayılırlar.

Balık Burcu Kadını İçin Hediye Seçimi

Balık burcu kadınlarının edebiyata olan ilgileri göz önünde bulundurulursa onlara alabileceğiniz en güzel hediye aşk romanlarıdır. Peri masallarına bayılan Balık kadınları kendilerine hediye edeceğiniz klasik bir aşk romanına bile inanılmaz bir ilgiyle yaklaşacaklardır.

Eğer hediye almak istediğiniz Balık burcu kadınıyla romantik bir ilişki içindeyseniz ilişkinizin geleceğine dair hediyeler onu mutlu edecektir. Aşk hayatını beyaz atlı prensiyle sonsuza dek mutlu yaşama hedefi üzerine kuran Balık kadınına onunla bir gelecek düşündüğünüzü ima eden bir sonsuzluk kolyesi ya da isminizin yazılı olduğu defter vb. alarak onun kalbini fethedebilirsiniz.

Giyime önem verirler. Kolye, küpe gibi aksesuarlar maddi değerleri çok yüksek olmasa da onları mutlu edecektir. Bu tür hediyelerin doğadan bir esinti taşıması, ağaçlar, deniz, çiçekler gibi motifler bulundurmasına çok sevinirler.

Balık Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Balık burcu erkekleri anlaşılmaz erkeklerdir. Hayatlarında körü körüne bağlı oldukları kuralları ya da prensipleri olmaz; hemen her konuda görüşlerini değiştirebilirler. Bugün çok sevdikleri bir şeyden yarın nefret etmeleri an meselesidir. Kişiliklerini çözmek de kolay değildir çünkü o günkü ruh hallerine bağlı olarak bir gün çok sıcak kanlı olabilirken ertesi gün kimseyle iletişim kurmak istemeyebilirler.

Gizemli erkeklerdir, hissettiklerini kolay kolay açığa vurmazlar. Duygusal yönleri gelişmiştir, sosyal ilişkilerinde yaptıkları bir şey karşılarındaki insanı üzmüş ya da sinirlendirmişse bunu anlayıp hemen telafi etmeye çalışırlar.

Suya yakın olmaktan hoşlanırlar. Deniz olan yerlerde yaşamayı, canları sıkıldığında gidip dalgaları izlemeyi severler. Fiziksel aktivitelere bayılmasalar da açık havada yapılan sporlarda iyilerdir.

Balık Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Balık burcu erkeklerinin bir kadına aşık olmaları için onu anlayamamaları ve bundan dolayı hayranlık duymaları gerekir. Sıradan ya da kendi seviyeleriyle eşdeğer gördükleri kadınlardan pek hoşlanmazlar. Onlar için birlikte olacakları kadınların hem fiziksel özellik hem de kültürel birikim olarak onlardan daha üst seviyede olmaları gerekir.

Yaşadıkları ilişkilerde en çok önem verdikleri şey güvendir. Aldatılmaktan çok korkarlar, muhtemelen daha önce bu konuda kötü bir tecrübe yaşadıkları için flört aşamasında çekimser davranırlar. İlişki yaşadıkları kadından sadakat talep eder ve duydukları güvenin kırıldığını hissettikleri anda ilişkiyi bitirmeye çalışırlar. Bu bakımdan şıpsevdi ikizler burcu kadını Balık erkeğinin asla anlaşamayacağı burçlardandır.

Birlikte olacakları kadının fiziksel görüntüsüne önem verirler. Kendine bakan ve güzel giyinen alımlı hanımlar girdikleri her ortamda Balık burcu erkeklerinin ilgisini çeker.

Burçlar içinde en ideal ilişki yaşayabilecekleri burç terazi kadınıdır, birbirlerinin eksiklerini tamamlayıp hayata aynı pencereden baktıkları için uzun ömürlü ilişkiler yaşayabilirler.

Balık Burcu Erkeği İçin Hediye Seçimi

Balık burcu erkeklerinin algıları açıktır, etrafı gözlemlemeyi çok severler. Belki de bu yüzden Balık burcu erkekleri fotoğrafçılığa ilgi duyarlar. Onlara alacağınız hediye bu alanla ilgili olabilir, fotoğrafçılık kursu ya da ekipmanlarıyla onları çok mutlu edebilirsiniz.

Denize yakın olmaktan hoşlanırlar, onunla birlikte kısa süreli bir deniz tatili planlayabilirsiniz.

Balık burcu ayrıca kendin yap projelerinden de çok hoşlanır. Uçak modelleri, dünyadaki ünlü yapıların bulunduğu üç boyutlu karton maketler de ilgililerini çekecektir.

Balık Burcunun Yükselen Özellikleri

Balık burcunu yükselen olarak taşıyan insanlar Balık burcunun çevresine duyarlılığını almış ancak duygusal hassasiyetini almamışlardır. Bu durum da onların nabza göre şerbet verebilen, insanları çok kolay manipüle edebilen insanlar olmasına sebep olur.

Özellikle kendi hayatlarını etkileyecek konularda ciddi kararlar almakta zorlanırlar. Kararsız kişilikleri yüzünden sık sık başkalarından yardım almak zorunda kalırlar ve bu kişiler onları çok iyi tanımadıkları için verecekleri kararlar onlar için olumsuz sonuçlar doğurur. İnsanlardan sürekli tavsiye bekledikleri için sosyal çevrelerini zaman zaman bezdirebilirler.

Romantik insanlardır, hem aşk hayatlarında hem iş hayatlarında daima en mükemmeli arar ve hayal kırıklığına uğrarlar. Partnerlerinden anlayış ve biraz da olsa yönlendirme beklerler. İlişkilerde bir tarafın baskın olup ilişkiyi yönlendirmesinden ziyade takım arkadaşı olup her iki tarafın sorunlarını birlikte çözmek onlar için ideal ilişkinin tanımıdır.

Yoga ve meditasyon yapmayı severler. Zaten içlerine kapanık insanlar oldukları için bu tür iç huzuru sağlamaya yönelik aktiviteler kendilerini iyi hissettirir.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!