BAŞAK

Başak Burcu Özellikleri Rehberi: Genel, Kadını ve Erkeği

Tarih: 23 Ağustos-22 Eylül
Gezegeni: Merkür
Grubu: Toprak
Uğurlu Rengi: Sarı ve Yeşil
Uğurlu Taşı: Koyu Safir, Zebercet, Yeşim
Uğurlu Sayıları: 6
Uğurlu Günü: Çarşamba
En İyi Anlaştığı Burçlar: Oğlak, Boğa
Anlaşamadığı Burçlar: İkizler, Balık, Yay

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak burçlarıyla ile ilgili söylenmesi gereken ilk özellik çalışkanlıklarıdır. Merkür’ün etkisinde kaldıkları için disiplinli, istikrarlı ve çalışmaya seven bir yapıya sahiptirler. Bununla birlikte pisliğe ve dağınıklığa hiç gelemezler. Hem iş hayatında hem de ev hayatında oldukça titiz ve temizdirler. Analitik zekaları bir hayli gelişmiş olan Başak burcu insanlarının plansız hiçbir iş yaptığına şahit olamazsınız. Çoğu zaman da tam bir işkoliktirler. Yaptıkları işleri her zaman en iyi şekilde ve kusursuz yapmayı kendilerine görev edinmişlerdir. Pratik ve analitik zekaya sahip olmaları arkadaş çevrelerinin de oldukça geniş olmasını sağlar. Çalışmak onlar için bir tutkudur bu yüzden iş hayatında özellikle patronları tarafından çok sevilirler. Kendilerine verilen işi sistematik ve planlı bir şekilde yerine getirirler. Bu kadar sistemli, disiplinli olsalar da hem mantıkları hem de duyguları ile hareket ederler. Ancak kararsız tipler değildirler. Ne istediklerini her zaman bilirler. Kafa yapısı olarak anlaştıkları kişilerle uzun vadede dostluk kurarlar. En iyi anlaştıkları burçlardan biri oğlaktır. İkisi de işkolik, disiplinli ve zeki oldukları için birbirlerini anlarlar ve güzel vakit geçirirler.

Başak burcu insanları biraz inatçıdırlar. Kafalarının dikine gitmeye bayılırlar. Sabit fikirlidirler, kafalarına bir şeyi taktıklarında onun mutlaka olması gerekir. Dışarıdan bakıldığında pek arkadaş canlısı gibi görünmezler ancak onların dostluğunu kazanırsanız size kalplerini sonuna kadar açarlar. Çok iyi bir sırdaştırlar. Onlara verilen sır mezara kadar gider. Bu yüzden güven verirler ve arkadaş çevrelerinde çok sevilirler. Ancak biraz fazla konuşurlar. Hatta patavatsız bir yanları da vardır. Bazen karşılarındaki kişiyi fazla eleştirirler, ağızlarından istemedikleri sözler çıkabilir bu yüzden zaman zaman dostlarının kalbini kırabilirler. Ancak bunu isteyerek yapmazlar. Aslında her zaman sevdiklerini düşünürler. Onları mutlu etmeye çalışırlar. Hep dürüstlükten yana oldukları için kalp kıracaklarsa bile gerçekleri söyleme taraftarıdırlar. Özü sözü bir ve dürüst oldukları için onları çok da suçlamamak gerek. Yine de arkadaşları onlardan vazgeçmez ve hep yanlarındadır. Aile değerlerine çok önem verirler. Onların mutluluğu için çok çalışırlar. İyi bir anne, baba ya da eştirler. Aile bağlarını kuvvetli tutmak onlar için çok önemlidir.

Başak Burcu Aşk Hayatı

Başak burcu insanlarının konuşma ve hitabet yetenekleri fazlasıyla gelişmiştir. Aynı şekilde etkili ve boş konuşmayan kişileri hayatlarına sokmayı tercih ederler. İletişim yetenekleri yüksek olan Başak burçları, kendileri gibi zeki, sakin ve kültürel açıdan kendini geliştirmiş entelektüel kişilerden etkilenirler. Sığ insanları hiç sevmezler. İlk buluşma Başak burcu insanları için çok önemlidir. Karşı tarafı tanıyabilmeleri için, o kişinin seçtiği mekanın önemi büyüktür. Sessiz sakin ve kaliteli mekanlardan hoşlanırlar. Bu yüzden siz siz olun sağlıklı yiyeceklerin bulunduğu, mum ışığının altında romantik bir müziğin eşlik ettiği bir mekan tercih etmeye özen gösterin. Kalabalık ve gürültülü ortamlardan haz etmeyen Başak insanları için partneri ilk buluşmada böyle bir mekan ayarladıysa onunla uzun vadede bir birliktelik yaşayabilirler. Kültürel zekaları bir hayli yüksektir. Hemen her konu hakkında konuşabilirler. Bilgi edinmeyi ve fikir alışverişi yapmayı çok severler. Kendilerine kültürel anlamda bir şeyler katan insanlarla beraber olmayı tercih ederler. Ancak yeni tanıştıkları kişiye karşı mesafelidirler. İlk günden sırların ortaya dökülmesinden, mahrem konuların konuşulmasından hoşlanmazlar. Onlara biraz zaman vermek gerekir. Onlar kendilerini güvende hissettiklerinde ya da sizden emin olduklarında zaten ilk adımı atacaklardır. Her konuyu enine boyuna ölçüp biçtikleri için ilişki yaşayacakları kişiyi seçerken de aynı titizlikle hareket ederler. Başak burcu insanları savurgan değildir. Paranın değerini bilirler. Bu yüzden savruk ve gereksiz harcama yapan insanlarla ilişki yaşamaktan hoşlanmazlar. Hayatlarını paylaşacakları kişiyi bulduklarına inanıyorlarsa gerçekten bulmuşlardır çünkü o kişi Başak burçlarının kafasında pek çok aşamadan geçmiştir.

Başak Burcu İş Hayatı

Başak burcu en çalışkan iki burçtan biridir. Genellikle girdikleri her sektörde başarılı olurlar. Bunun sebebi işin ne olduğunun önemsiz oluşudur. Çünkü Başak burcu insanları genel olarak çalışmayı severler. Bu yüzden yaptıkları her işi en iyi şekilde yapmayı ve ön planda olmayı isterler. Ekip çalışmalarına yatkındırlar. Ekibin ruhu denilen kişi genellikle Başak burcu insanlarıdır. Ekibin öncüsüdürler. Proje yaratma konusunda da kimse ellerine su dökemez. Yaptıkları hiçbir işi baştan savma yapmayı sevmezler. Titizlikle ve sistematik çalışarak patronlarını memnun ederler. Yaptıkları her işte yükselerek kendilerini kanıtlarlar. Mesaileri severler, güçlerinin son damlasına kadar çalışsalar bile bu durumdan hiç şikayetçi değildirler. Bazen işleri tüm yaşamlarını öyle etkisi altına alır ki eşlerini ya da sevgililerini bile unutabilirler. Bu yüzden genellikle ilgisizlikle suçlanırlar.

Başak Burcu Sağlık

Başak burcu insanları genellikle mide sorunlarından şikayetçidirler. Ülser ve reflü baş düşmanlarıdır. Sinir ve bağırsak sistemleriyle alakalı da zaman zaman sorun yaşayan Başak burçları, sağlıklı beslenmeye daha çok dikkat etmelidirler. Aslında beslenmesine olabildiğince dikkat eden ve yediklerini titizlikle seçen Başak burçlarının iş hayatlarındaki yoğunluk yüzünden yemek saatleri kimi zaman düzensizdir. Yediklerine dikkat etmedikleri için ve iş yaşamının stresi yüzünden mide sorunlarından bir türlü kurtulamazlar. Kilo almaya müsait bir yapıları vardır. Bu yüzden yediklerine ekstra dikkat etmeleri gerekir. Hastalıkları ciddiye alır ve kendilerini sıkıntıya sokan bir problem olduğunda vakit kaybetmeden doktora giderler. Sonbahar ve kış aylarında kendilerini bir hayli yorgun hisseden Başak burçları gribal enfeksiyonlardan kaçamazlar. Spor yapma konusunda hevesli olan Başak burçları bu konuda bir türlü istikrarlı olamazlar. Çünkü işkolik yapıları buna müsaade etmez ve bir türlü spora vakit bulamazlar. İşleri yüzünden kendi ihtiyaçlarını ve isteklerini hep ertelerler.

Başak Burcu Eğlence Hayatı

Sadelikten yana olan Başak burcu insanları görkemi ve şatafatı hiç sevmezler. Sevdikleri dostlarıyla oldukları küçük, samimi ve sade mekanları tercih ederler. Gürültülü disko tarzı eğlence mekanlarından hoşlanmazlar. Kaliteli yemekleri severler. Damak tadı onlar için önemlidir. Ayrıca beyaz şaraptan hoşlanırlar. Aileye önem veren Başak burcu insanlarının kendilerini huzurlu hissettikleri diğer mekansa evleridir. Arkadaşlarıyla ev ortamında toplanmaktan hoşlanırlar. Onları ağırlamak ve onlar için güzel yemekler yapmak en sevdikleri şeylerden biridir.

Başak Burcu Cinsel Hayatı

Zodyak’ın etkisinde kaldığı için tam bir aseksüel olarak nitelendirilen Başak burçlarının aslında aseksüellikle hiç alakası yoktur. Toprak elementinden oldukları için hisleri ve duyuları kuvvetlidir. Seks hayatında mutlu olabilmeleri için içlerindeki arzuyu dışarı çıkartmaları şarttır. İçlerindeki potansiyeli dışarı vuramadıkları için cinsel olarak aktif olmadıkları düşünülür ancak eğer birisine gerçekten aşkla bağlanırlarsa ona kendilerini vermeye hazırdırlar ve tutkulu bir aşık olabilirler. Mesafeli ve soğuk duruşları sebebiyle genellikle insanlar yanlarına yaklaşmaya çekinirler. Her şeyi enine boyuna ölçüp biçen, analiz eden Başak burçlarının bir anda gelişen cinsel çekimden pek haz ettikleri söylenemez. Hızlı gelişen olaylar onların tarzına hiç uygun değildir. Onlara göre seks bile planlı programlı yapılmalıdır. Kendileri için doğru kişiyi bulana kadar cinsel birliktelik yaşamazlar. İnce ayrıntılara takılan Başak burçlarının bu huyu seks hayatında zor anlar yaşamalarına sebep olur. Partnerlerinde dikkatlerini çeken ufacık bir ayrıntı, onları rahatsız ederek seksten uzaklaştırabilir. Cinsel olarak uyarılmaları için entelektüel kafa yapısına sahip partnerleri olması gerekir. Cinsel hayatlarında da iş hayatlarında olduğu gibi risk hesaplaması yaparak, attıkları adımları tek tek düşünürler. Kimi zaman onlarla seks yapmak, uzun ve virajsız bir yolda rutin bir şekilde yol almak gibidir.

Başak Burcu Ünlüleri

Sadelikten hoşlanan ve her daim şık ve bakımlı olan Başak burcu ünlüleri arasında; giyim kuşamıyla hep örnek alınan ve modaya yön veren Eda Taşpınar, erkek ünlüler arasında ise naifliği, çalışkanlığı, sakinliği, şık giyimi ve şatafattan uzak yaşantısıyla tam bir Başak erkeği olduğunu kanıtlayan yakışıklı oyuncu Keanu Reaves bulunuyor. Ayrıca rol yapma yeteneği yüksek olan Başak burçlarına, rahmetli komedi üstadımız Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal ve yıllarını oyunculuğa vermiş, hala gençliğindeki gibi güzel olan sinema sanatçısı Sophia Loren örnek verilebilir.

Diğer Başak burcu ünlüleri ise; Rafet El Roman, Aras Bulut İynemli, Alper Saldıran, Gökhan Türkmen, Andrew Lincoln, James Marsden, Ludacris, Mabel Matiz, Paul Walker, Jensen Ackles, Tommy Lee Jones, Cansel Elçin, Michael Jackson, Martin Freeman, Blake Lively, Claudia Schiffer, Amanda Schull, Duygu Yetiş, Ece Uslu, Bergüzar Korel, Ceyda Ateş, Ebru Cündübeyoğlu, Saadet Işıl Aksoy, Salma Hayek, Merve Boluğur, Begüm Birgören, Beyonce, Cameron Diaz, Gamze Özçelik, Gülben Ergen, Hande Ataizi ve Katerina Graham’dır.

Başak Burcu Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Başak burcu genel anlamda zor bir burç değildir. Ancak her burç gibi elbette onların da iyi ve kötü yanları vardır.

Başak burcunun olumlu yönleri; dost canlısı, analitik, sistematik, planlı,  akıllı, titiz, düzenli, dikkatli, temiz, alçak gönüllü, iyiliksever, şık giyinen, kültürlü ve esprili olmalarıdır.

Başak burcunun olumsuz yönleri ise; işgüzar, patavatsız, aceleci, sabit fikirli, hastalık hastası, aşırı derecede titiz, aşırı meraklı, fazla eleştiren ve kolay beğenmeyen yapılarıdır.

Başak Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Başak burcu çocukları hayata gözlerini açtıkları andan itibaren her duruma ciddiyetle yaklaşırlar. Titizlikleri ve planlı programlı karakterleri daha çocuk yaşta kendini gösterir. Mama saatleri gecikirse yaygarayı basarlar. Kendilerine bir söz verildiyse ve yapılmadıysa çok sinirlenirler. Sakin bir yapıları vardır ancak zaman zaman huysuzlanırlar. Rol yapma yetenekleri çok gelişmiştir. Ayna karşısında yüzlerini şekilden şekle sokarak mimiklerini incelerler. Taklit yetenekleri çok güçlüdür. Sanatçı ruhu olan bu çocuklar büyüdüklerinde bir Keanu Reaves ya da Salma Hayek olabilirler. Doğuştan disiplinli yapıları sayesinde okul hayatlarında başarılı olurlar. Ancak azarlanmaya hiç gelemezler. Zaten zeki olduklarından yaptıkları hatayı bir daha tekrarlamazlar. Sorumluluklarının bilincinde olan ağırbaşlı, odasını kendi toplayan ve çok çalışan, ebeveynleri tarafından gurur duyulan çocuklardır. Oyuncaklarını ya da kişisel eşyalarını paylaşmaktan hoşlanmazlar. Çok küçük yaşta bile sır saklamayı bilirler. Bir yetişkin gibi davranır ve dostlarını ele vermezler. Değişik kitaplardan hoşlanırlar ve müzik kulakları çok gelişmiştir.

Başak Burcu Kadını Genel Özellikleri

Başak burcu kadınları nazik, idealist, sorumluluk sahibi, hassas, detaylara önem veren, hırslı, dik başlı ve çok titizdirler. Hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmazlar. Çok evcimendirler. Evine, çocuklarına vakit ayırmaktan çok hoşlanırlar. Tabii işten vakit bulabildikleri zamanlarda. Çünkü tam bir işkoliktirler. Çalışmaktan asla yorulmazlar. Zekice düşünülmüş ince espriler yaparlar. Dostları tarafından sevilirler. Sert görünümlerinin altında oldukça komik bir mizaca sahiptirler. Dostları onlar olmadan organizasyon yapmak istemezler. Çalışkan ve azimlidirler. Her işin üstesinden gelmeyi başarırlar. Yaptıkları işi en iyi şekilde yapmaya gayret ederler. Pratik zekalarıyla olaylara çabucak çözüm getirirler. Alıngan bir yapıya sahip olan Başak kadınları kolay incinir fakat kızdıkları kişiyi çabuk affedemezler. Kindar bir karaktere sahip olmasa da kendilerine yapılanı unutmazlar. Sorunları çözerken mantıkları ile hareket ederler bu yüzden de aldıkları kararlar genellikle hayat kurtarır. Haksızlığa uğrarlarsa çok büyük tepki verirler. Sakin sessiz karakterleri bir anda kaplana dönüşebilir. İyiliksever ve merhametlidirler. Sevdikleri kişilere karşı her zaman sadık ve anlayışlıdırlar. Çocukları çok severler ve iyi birer annedirler.

Başak Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Başak burcu kadınını etkileyecek erkeğin özellikle sabırlı bir erkek olması gerekir. Her şeyi aceleye getirmeyen, zeki ve kültürlü erkeklerden hoşlanırlar. Kendisine ve fikirlerine karışılmasından hoşlanmayan Başak kadınları, hoşgörülü ve fikirlerine saygı duyan erkekleri tercih ederler. Aynı zamanda mükemmeliyetçi ve titiz kişilikleri sebebiyle hayatlarına girecek kişinin kusursuz olmasını isterler. Duygularıyla değil de mantığıyla hareket eden olgun erkeklerden etkilenirler. Başak burcu kadınları ile birlikte olmak isteyen erkekler, ilgisini, sevgisini ve verdiği değeri sonuna kadar göstermelidir. Sevilmekten, ilgiden ve beğenilmekten çok hoşlanan Başak kadınlarını etkilemek aslında o kadar da zor değil.

Başak Burcu Kadını İçin Hediye Seçimi

El sanatlarına yeteneği olan Başak burcu kadınları için piyano kursu ya da seramik dersi güzel bir hediye olabilir. Bununla birlikte el yapımı ürünlerden çok hoşlanırlar. Evden çok ofiste zaman geçirdikleri için çalışma masasına fotoğraf çerçevesi, saat, kalemlik gibi değişik aksesuarlar alabilirsiniz. Başak kadınlarının teknolojik ürünlerle arası çok iyidir. Bu yüzden telefon ya da tablet hediye edebilirsiniz. Başak kadınları iletişim becerisi yüksek ve sosyal tipler olduğu için sosyal medyada paylaşım yapmadan duramazlar bu yüzden onlara sınırsız internet aboneliği hediye edebilirsiniz, asla hayır demeyeceklerdir. Fiziksel görünümlerine önem verdikleri için spor yapmayı seven Başak kadınları için evinde kullanabileceği bir kondisyon aleti alabilirsiniz. Başak kadınlarını etkileyen taş yeşimdir. Bu yüzden onlara yeşim taşından bir kolye hediye edebilirsiniz. Eşarp ve fular kullanmaktan hoşlanan Başak kadınları için ipek bir eşarp da zarif hediyelerden biridir. Bakımına önem veren ve modayı her daim takip eden Başak kadınlarının yatak odası için büyük boy bir ayna hediye ederseniz onları oldukça mutlu edersiniz.

Başak Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Başak burcu erkekleri, detaycı, titiz, inatçı, ağırbaşlı ve mantıklıdırlar. Dış görünüşüne dikkat ederler, tıpkı Başak kadınları gibi her zaman bakımlıdırlar. Sevecen bir mizaçları vardır. Para konusunda tutumludurlar. Parayı yönetmeyi bilirler. Lüzumsuz harcama yapmaktan hoşlanmazlar. Haklarını sonuna kadar savunurlar. Muhtaç kişilere de her zaman yardım ederler ve gerekirse onların da haklarını korurlar. Eleştirmeyi severler ancak kendilerine yapılmasından hoşlanmazlar. Açık sözlüdürler, karşılarındaki insanın kırılacağını bilseler bile düşüncelerini açıkça dile getirirler. Bazen rahatsız edecek derecede titiz olabilirler. Her daim neşelidirler. Çevresindekilere enerji verirler. Başarısız olmak onların kabusudur. Sorunların üstesinden gelmeyi iyi bilirler. Düzensizlik ve dağınıklıktan hoşlanmazlar. Her şeyin yerli yerinde durmasından hoşlanırlar. Aradıkları şeyi anında bulmak isterler. Başak erkeklerinin hayatına girecek olan kadınlar hem kendileri gibi çok titiz hem de kibar, nazik ve sevecen olmalıdır. Aşk onları korkutur ancak bir kadına bağlandıklarında ondan kopamazlar ve her zaman sadıktırlar. Evli Başak erkekleri sorumluluk sahibi, düşünceli ve eşine karşı saygılıdırlar. Çocuklarla çok haşır neşir olmasalar da iyi birer babadırlar.

Başak Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Kusursuz kadının peşinde olan Başak erkekleri, hayatlarına girecek olan kadını seçerken onu tepeden tırnağa incelerler. Her detayı akıllarının bir köşesine kazırlar. Mükemmeliyetçi yapıları çoğu zaman yalnız kalmalarına sebep olur. Çok seçicidirler. Başak burcu erkekleri her konuda mantıklarıyla hareket ederler. Başak erkeklerinin mükemmel kadını bulma hayali asla son bulmaz. Ancak şansları yaver gider ve bulurlarsa onu asla bırakmazlar. Her zaman sadık ve sevecen bir eş olurlar. Görünümüne dikkat eden, bakımlı, kusursuz fiziğe sahip kadınlar onlar için idealdir. Bu kadının aynı zamanda çok sevecen, evcimen ve saygılı bir kadın olması da Başak erkeklerinin diğer kriteridir. Başak erkekleri sürekli eleştirir. Bu yüzden özgüven sahibi ve eleştirilmekten bıkmayacak bir kadın Başak erkeğini idare edebilir.

Başak Burcu Erkeği İçin Hediye Seçimi

Başak erkekleri tıpkı Başak kadınları gibi çok çalışkandırlar. Bu yüzden onlara hediye edilebilecek en iyi şeylerden biri dizüstü bilgisayardır. Akılları her zaman işle ilgili konularla meşgul olduğu için yanlarında sürekli taşıyabilecekleri bir bilgisayar onlar için mükemmel olacaktır. Kitap okumayı çok seven Başak erkeklerine kitap okuma lambası ya da son teknoloji ürünü olan e-kitap okuyucu hediye edebilirsiniz. Telefonla konuşmaktan hiç sıkılmayan Başak erkekleri için araçta da rahatlıkla kullanabileceği bir bluetooth kulaklık da hiç fena olmaz. Çok temiz ve titiz bir erkek olan Başak erkeğinin arabası için minik elektrikli süpürge hediye edebilirsiniz. Bu hediyeden oldukça memnun kalacaklardır.

Başak Burcunun Yükselen Özellikleri

Yükselen burcu Başak olan kişiler disiplinli, eleştirel ve alçak gönüllüdürler. Adalet kavramına çok önem veren bu kişiler haksızlığa asla göz yummazlar. Dış görünüşleri oldukça etkileyicidir. Çok bakımlıdırlar ve güzel giyinirler. Pratik zekaya sahip bu kişiler çözüm odaklıdırlar. Analitik düşünebilirler. Hafızaları çok kuvvetlidir. Çok eskiden yaşanmış bir olayı bile en ince ayrıntısına kadar anlatabilirler. Çalışkan yapıları sayesinde iş hayatında üst basamağa kısa sürede tırmanırlar. İşverenleri tarafından çok sevilirler. Ayrıntılara önem vermeleri çoğu zaman işlerine yarasa da zaman zaman takıldıkları bir ayrıntı yüzünden odaklanmaları gereken şeye odaklanamazlar. Bakış açılarını değiştirmeleri ve büyük resmi görmeleri zaman alabilir.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!