İKİZLER

İkizler Burcu Özellikleri Rehberi: Genel, Kadını ve Erkeği

Tarih: 21 Mayıs-20 Haziran
Gezegeni: Merkür
Grubu: Hava
Uğurlu Rengi: Sarı, Turuncu
Uğurlu Taşı: Akik
Uğurlu Sayıları: 5, 9
Uğurlu Günü: Çarşamba
En İyi Anlaştığı Burçlar: Terazi, Kova
Anlaşamadığı Burçlar: Aslan, Başak

İkizler Burcu Genel Özellikleri

Bugün nerede bir karar verdikten üç saniye sonra fikrini değiştiren birini görsek “sen İkizler burcu musun?” diye sormamızın elbet bir sebebi var. İkizler burcu, adına yaraşır bir şekilde çoğunlukla iki türlü kişiliğini gördüğümüz bir burçtur. İkizler burçları hemen her türlü ortama uyum sağlayabilirler. Bir an siyah dedikleri şeye sonrasında beyaz diyebilir, yakın zamanda gerçekten nefret ettikleri biriyle bugün arkadaş olabilirler. Kendileri için çok önemli mevzular dışında bu tutumları her zaman geçerlidir.

Fiziksel özellikleri çok fark etmeksizin genelde tatlı bir görünüşleri vardır. Bu görünüş sizi yanıltmasın, kolay kolay kin tutmayan İkizler burcu sizi bir kez kara listesine aldıysa hayatınız için endişelenebilirsiniz. Üstelik kıskançtırlar da. Romantik ilişkilerinden ziyade aileleri, sevdikleri kitapları, müzikleri vb. konularda çok kıskançtırlar ve sevdiklerini paylaşmak istemezler.

İkizler Burcu Aşk Hayatı

Yeni bir ortama girdiklerinde oraya göre davranıp hemen uyum sağlayabilen İkizler burcu insanlarının bu sebepten ötürü sosyal çevreleri inanılmaz geniştir. Girdikleri her ortamda arkadaş edinir, kendileri bir şey yapmasa da genel havaları, davranışları sayesinde etraflarındaki kişilerin ilgisini çekerler. Elbette bu çekime karşı cins de karşı koyamaz. İkizler burçları belki de bu yüzden hiç flörtsüz kalmazlar. Sürekli değişen ruh halleri ve istekleri partnerlerini şaşırtmakla birlikte ilişkinin monotonlaşmasını önler. İkizler burcu insanları genelde uzun ilişkiler yaşayan fakat ilişkisi bittiğinde çok zaman harcamadan yeni biriyle bir ilişkiye başlayan bir yapıya sahiptirler. Hem kendi duygularından konuşmayı hem de başkasının duygusal ihtiyaçlarını karşılamayı pek sevmezler. İstedikleri zaman çok romantik olabilmelerine rağmen çoğunlukla partnerlerinin ne hissettiği konusunda pek dikkatli değildirler.

İkizler Burcu İş Hayatı

İkizler burçları sıkıntıya gelemezler. Bu yüzden hiyerarşik düzenin hakim olduğu masabaşı işler onlara göre değildir. Sadece kendilerinden üst makamda olduğu için birine iyi davranmaz ya da laflarını esirgemezler. İnatçı kişilikleri dolayısıyla canları sıkkınsa onlara zorla hiçbir şey yaptıramazsınız. Fakat keyifleri yerindeyse hem zihinsel hem fiziksel olarak aktif çalışır, yerinde duramaz ve çevresindekilerin enerjisini yükseltirler. Birlikte çalıştığı kişilere karşı duyarlıdırlar. İş arkadaşlarının hayatlarında olan biteni bilir, çoğunluk tarafından sevilirler. Tüm bunlardan dolayı İkizler burcu insanları kendi işlerinin patronu olduklarında harikalar yaratabilirler. Üstelik İkizler burcu insanları çoğunlukla yaratıcı insanlar olduğu için baskı altında olmadığında çok daha iyi işler çıkarırlar.

İkizler Burcu Sağlık

Hani kilo problemli kişilerin bir kaşık suda boğmak istediği, “yiyorum yiyorum kilo almıyorum” diyen insanlar vardır ya; onlar genelde İkizler burçlarıdır. Yemek hazırlama sürecini ya da sağlıklı olup olmadığını düşünmeyi tamamen zaman kaybı olarak gören İkizler burcu insanları çoğunlukla karınlarını abur cuburla, fast foodla doyururlar. Buna karşın fiziksel olarak çok aktif olmaları sebebiyle kilo problemleri olmaz.

Soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklara istisnasız her kış, hatta bazı seneler birden çok kez yakalanırlar çünkü bağışıklık sistemleri güçlü değildir. Bu kadar sık hasta olan birinden, hastalık sürecine alışkın olmasını ve bu durumu büyütmemesini bekleriz değil mi? Ama hayır, İkizler burcu insanları hastalandıklarında adeta bir çocuğa dönüşürler. Yaşları kaç olursa olsun ilaç içip tüm gün yatmak ister, bazen ileriye gidip annelerinin onlara bakmasını talep ederler. En ufak bir burun akıntısında amansız bir hastalığa yakalanmış gibi davranmaları çevrelerindeki insanları bezdiren özelliklerindendir.

İkizler Burcu Eğlence Hayatı

Eğlence arıyorsanız tebrikler, tam aradığınız yerdesiniz! İkizler burcu insanları kadar eğlenmeyi seven başka birileri yoktur herhalde. Hayatı yaşamayı bilen İkizler burcu insanları günün her saati partilere gitmeye hazır, hiçbir sosyalleşme fırsatını tepmeyen insanlardır.

Kitap okumak, film izlemek gibi durağan aktiviteler onları genelde mutlu etmez. İçlerinde hiç sönmeyen bir enerji topu olduğu için sürekli hareket halinde olmak isterler. Eğlence anlayışları da genelde fiziksel aktivitelerdir. İkizler burcu insanları yeri geldiğinde arkadaşlarıyla bir mekana gidip çılgınlar gibi dans edebilirler ama ilgi alanları genelde extreme sporlardır. Bu sporların çoğunlukla fiziksel güç gerektiren sporlar olmaları ve elbette çok çeşitli yerlerde yapılmaları her şeyden çabuk sıkılan İkizler burçlarının bu sporlara ilgi duyma sebepleridir. Fakat bir spor dalında ya da hobide uzun zaman harcamak onlara göre değildir. Sık sık eğlenmek için kullandıkları kanalları değiştiren İkizler burcu insanları bir hafta sonu bungee jumping yaparken ertesi hafta dalış kursuna yazılabilirler, nerede oldukları hiç belli olmaz.

Sadece anlık bulundukları yer anlamında değil; yaşadıkları yerlerde de sıkılırlar. Çok sık taşınıp şehir değiştirirler.

İkizler Burcu Cinsel Hayatı

İkizler burçlarının seks hayatları oldukça heyecan vericidir. Çünkü İkizler burcundan olan biri ile birlikte olan kişi her defasında başka biriyle birlikte oluyormuş gibi bir hisse kapılır. Bu durum İkizlerin değişken karakter yapısıyla alakalıdır. Ancak partnerlerinin bu durumdan pek şikayetçi oldukları söylenemez. Cinsel anlamda bir partnere bağlı kalmaktan hoşlanmazlar ve farklı arayışlar içerisine girerler. Eğlenceyi seven İkizler için tek gecelik ilişkiler yaşamak tatmin edicidir. Dizginlenemeyen bir kısrak misali hiçbir yere sığmayan, bir orada bir burada olan ikizler burcu insanlarının seks hayatı da dizginlenemez. Partnerlerinin ipleri eline alması zordur. Çünkü yönlendirilmeyi sevmezler. Aslında seks konusunda meraklı olmayan yani seks düşkünü olmayan İkizler, sırf meraklı oluşları yüzünden bile cinsel birliktelik yaşayabilirler. Bir de fazla konuşan ve anlatacak konuları hiç bitmeyen İkizler burcu insanları seks sırasında bile susmazlar. Partnerlerinin tepkisi ya da o konuyla ilgilenip ilgilenmedikleri onlar için önemli değildir. Önemli olan onların akıllarındakileri dile getirmeleridir. İkizleri, seksin verdiği fiziksel zevkten çok seksin fikri cezbeder. Bu yüzden de fantezi dünyaları etkileyicidir. Ellerini kullanmakta uzman olan İkizler burcu insanları bu maharetlerini seks sırasında da göstererek partnerlerini mutlu etmeyi bilirler.

İkizler Burcu Ünlüleri

İkizler burcu insanlarının ne kadar eğlenceli, ne kadar komik olduklarından bahsettik. Hal böyle olunca ülkemizin sayılı komedi oyuncularının da İkizler burcu olması hiç de şaşırtıcı değil. Ülkemizdeki komediyle haşır neşir İkizler burçlarından Adile Naşit, Hasibe Eren, Tamer Karadağlı sayılabilir. Dünya sinemasına baktığımızda ise How I Met Your Mother’da bizi kahkahalara boğan Neil Patrick Harris’in de İkizler burcu olduğunu görüyoruz.

İkizler burcu insanları her türlü ortama ayak uydurabilir, çabuk çevre edinir diye zaten söylemiştik. Ülkemizin sayılı televizyoncularından Acun Ilıcalı da İkizler burcu. Acun Firarda’daki eğlenceli hallerini hatırlamamak mümkün değil. İkizler burcunun kendi işinin patronu olduğunda yaratıcılıkta sınır tanımayıp çok iyi yerlere gelebileceğinin adeta kanıtı.

Eğlence anlayışları kitap okumak değildir dedik diye İkizler burcu insanları entelektüel değil sanmadınız inşallah? Attila İlhan ve Jean Paul Sartre de İkizler burcu ve her ikisi de hem kendi ülkelerinde hem de dünya edebiyatında çok saygı duyulan edebiyatçılar.

İkizler Burcu Olumlu ve Olumsuz Yönleri

İkizler burcu çok çabuk karar değiştirebilen ve davranışlarını da buna göre yönlendiren bir burçtur. Dolayısıyla burcun genel özellikleri bulunulan ortama göre olumlu ya da olumsuz anlam kazanır.

Örneğin o an birlikte olduğu partneri İkizler burcunun girdiği her ortamda arkadaş edinmesini ve karşı cinsin ilgisini çekmesini muhtemelen hiç hoş karşılamayacaktır. Bunun üzerine bir de İkizler insanlarının vurdumduymaz havaları eklendiğinde İkizler burçlarının iş hayatı için olumlu sayılabilecek özellikleri aşk hayatı için olumsuz nitelik kazanabilir.

Aynı şekilde hiçbir şeye hayati önemi varmış gibi bakmamaları, aşırı rahatlıkları, bulundukları şartlara göre olumlu ya da olumsuz algılanabilir. Önemli bir görüşme ya da sunum yapacaklarsa bu rahatlıkları yaptıkları hazırlığın boşa gitmemesine sebep olur. Yahut kriz anlarında sakinliklerini koruyabildikleri için en mantıklı çözümleri bulabilen kişiler muhtemelen İkizler burçlarıdır. Fakat bu aşırı rahatlık bazı çevreler tarafından sorumsuzluk ya da işe gereken önemi vermeme olarak algılanabilir.

İkizler Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

İçi içine sığmayan afacan çocuklar vardır ya, İkizler burcu çocukları tam böyle çocuklardır. Genelde konuşmayı çok erken öğrenirler ve sorularla ebeveynlerini bezdirirler. Çevreyi gözlemlemeye çok yatkın olmadıkları için birçok şey arasında sebep sonuç bağlantısını kurmakta zorlanıp ailelerine sorarlar. Elbette genel olarak her çocuk çevresine meraklıdır ancak İkizler burcu çocuklarındaki bu merak, yeterince tatmin edici cevaplar almadıklarında onları küçük birer canavarlara dönüştürebilir.

İkizler burcu çocukları, ilginç bir şekilde yürümeyi genelde geç öğrenirler fakat bir kere ayaklandıktan sonra onları durdurmak pek mümkün değil. Yetişkin İkizler burcu insanlarında bile sık sık görülen hareketsiz kalamama durumu çocukken akıl almaz boyutlara ulaşabilir. Yaramazlıkta sınır tanımazlar. Her zaman daha yükseğe, daha eğlenceliye yönelirler ve bu süreçte dizleri, elleri kanasa da pek aldırmazlar. İkizler burcu çocuğu olan aileleri oldukça zorlu ve stresli bir ebeveynlik bekliyor diyebiliriz.

İkizler burcu çocuklarıyla ilgili şaşırtıcı bir detaysa büyüdüklerinde duygusal yönleri törpülenen yetişkinlerin aksine duygusal konulara çok duyarlı olmalarıdır. İkizler çocukları çoğunlukla annelerine düşkündürler. Çevrelerindeki insanların duygusal durumlarına karşı algıları çok açıktır, en ufak bir üzüntü ya da stresi hemen hissedip küçük kalpleriyle sorunu çözmeye çalışırlar. Ve tabii genelde bu hareketleriyle yaptıkları tüm yaramazlıkları unuttururlar.

İkizler Burcu Kadını Genel Özellikleri

İkizler burcu kadınını bir kelimeyle tanımlamamız gerekirse bu kelime “mantık” olur. İş hayatlarında ve sosyal ilişkilerinde daima mantık çerçevesinde hareket eden İkizler kadınları kendilerine ters gelen bir hareketi fark ettiklerinde bu kişiyle direkt konuşmak yerine çoğunlukla onu hayatlarından yavaş yavaş çıkartmaya çalışırlar. Sosyal çevreleri çok geniştir ve ne yazık ki bu durum bazen zaman yönetimini düzgün yapamayıp diğer işlerine gereken önemi verememelerine sebep olabilir.

Hafızaları çok kuvvetli değildir. Kendilerine yapılan yanlışı unutmama huyu genel olarak kadınlara atfedilse de İkizler kadınları bu genellemenin dışında bulunuyor. Duygusal meselelere çok önem vermedikleri için genelde kin tutmazlar ve hastasını anlayıp özür dileyen kişilere karşı affedicidirler.

Yardımseverdirler; birine yardım etme imkanları varken kimseyi geri çevirmekten hoşlanmazlar ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar. Ne yazık ki bu huylarının yanlış kişiler tarafından keşfedilmesi bu özelliklerinin kötüye kullanılmasına sebep olabilir.

İkizler Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Bazı ilişkilerde zıt kutuplar birbirini çekebilir ancak İkizler kadınının olduğu ilişkilerde değil. İkizler kadınları kendileri gibi erkekler ararlar. Monoton bir hayat onlara göre olmadığı için düzenli bir hayatı olan erkeklere karşı pek çekim hissetmezler.

Kendileri hemen her ortama uyum sağlayabildikleri için bu tür erkeklerden hoşlanırlar. Karşı cinsin kendileriyle birlikte çeşitli ortamlara girip burada sıkıntı yaşamadan arkadaş edinebilmesi onlar için önemlidir. Özellikle iş amaçlı bir araya gelinen ortamlarda çabucak network oluşturabilen erkekler İkizler kadınları için oldukça çekicidir.

Her şeye mantık çerçevesinde baksalar da İkizler kadınlarının ilişkilerinde romantizme de önem verdiği aşikar. Peri masalları hakkındaki “istemem yan cebime koy” tavrını çözümleyip, ilişkilerinin monotonlaşmasına izin vermeyecek şekilde sürprizler yapan erkekler İkizler kadınının kalbine giden yolu bulmuş demektir.

İkizler burcu kadınlarının ilişkilerinde asla ve asla tahammül edemeyecekleri bir şey varsa o da partnerlerinin onları kısıtlamaya çalışmasıdır. Normalde oldukça uyumlu, kendi isteklerinden karşısındaki için vazgeçebilen İkizler kadınları, kontrol altına alınmaya çalıştığını hissettikleri anda tırnaklarını çıkarırlar. Bir erkeğin her dediğini yapmak ya da kendi hayatlarını yaşarken bir şeyler için izin almak onlara göre değildir. Bu yüzden ilişkilerinde bu yönü ağır basan başak ve aslan erkekleriyle genelde hiç iyi anlaşamazlar.

İkizler Burcu Kadını İçin Hediye Seçimi

İkizler burcu kadınları kendilerine bakmayı çok severler. Kokoş demeyelim ama modaya uygun giyinmeyi, makyaj yapmayı ve cilt bakım rutinlerini oldukça ciddiye alırlar. Bu yüzden onlara cilt bakımıyla ilgili kremler, tonikler alabilirsiniz; hemen her türlü makyaj malzemesi ya da takı alabilirsiniz.

Bir an olsun yerlerinde duramayan yapıları yüzünden İkizler burcu kadınları sık sık seyahat ederler. Kimi zaman planlı olan bu seyahatlerden birini siz planlarsanız onlardan daha mutlusu olamaz. Eğer bütçeniz bu tür bir planı kaldıramayacak durumdaysa onlara seyahatle ilgili bavul, çanta vb. hediyeler alabilirsiniz.

İkizler Burcu Erkeği Genel Özellikleri

İkizler burcu erkekleri çoğunlukla çift kişilikli gibi davranıp çevresindeki insanları sık sık şaşırtırlar. Sanki aynı bedende iki farklı kişi yaşıyormuş gibidir. Örneğin bir tarafları çok anlayışlı, modern ve sakinken diğer tarafları kıskanç, muhafazakar ve oldukça sinirli olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu iki kişiden hangisinin nerede ortaya çıkacağını İkizler erkeklerinin kendilerinin bile bilememesidir.

İkizler burcu erkekleri annelerine düşkündür, sosyal ilişkilerinde genelde olgun davranamazlar. İçlerindeki çocuk daima capcanlıdır.

İkizler erkeklerinden kaçmanız gereken zaman ise kesinlikle hasta oldukları zamandır. Çok sık hasta olurlar ve hastalandıklarında zaten çok yüksek olmayan olgunluk yaşları iyice düşer.

İkizler Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Çetrefilli ilişkiler İkizler burcu erkeklerine göre değildir. Kendileri daima dürüst oldukları ve herhangi bir sorunları olduğunda hemen çözmek istedikleri için partnerlerinden de aynı davranışları beklerler. Ne istediğini saklayıp ilk adımı her zaman erkekten bekleyen kadınlardan hoşlanmazlar. Bu yüzden İkizler erkeğinin asla ilişki kurmak istemeyeceği burç ilişkilerini bulmaca tadında yaşayan aslan kadınlarıdır.

İkizler burcu erkeklerinin ilişkilerde baskın olma gibi bir çabası yoktur. Hatta tam tersine, ilişkide her iki tarafın eşit söz sahibi olması ve alınan kararların ortak olması tercihleridir. Bu yüzden çoğunlukla ne istediğini bilen, otoriter ve çevreyi etkisi altına almakta zorlanmayan kadınlardan etkilenirler.

Kültürel birikim ve espri anlayışı İkizler burcu erkeklerini etkilemek için gereken en temel özelliklerdir. Kendileri eğlenceli ve hayatı çok ciddiye almayan insanlar oldukları için kendilerine benzer yönleri olan bir partner ararlar, kendisiyle barışık kadınlara zaafları vardır. Terazi, yay ve kova kadınlarıyla bu yönden uyum sağlama ihtimalleri çok yüksektir. Bu burçların kadınları çevrelerinde esprili oluşlarıyla tanınırlar.

İkizler erkekleri tabiri caizse tam bir ana kuzusu oldukları için bir yandan partnerlerinde annelerinin ilgisini, şefkatini hatta anne yemeklerini ararlar. Bulamazlarsa hayal kırıklığına kapılırlar çünkü onların zihinlerinde mükemmel kadın anneleridir. Partnerleriyle anneleri arasındaki tartışmalarda istisnasız annelerini seçecek olmaları ilişkilerde sıkıntılı bir durum olabilir.

İkizler Burcu Erkeği İçin Hediye Seçimi

İkizler burcu erkeklerinin entelektüel birikimleri yüksektir. İlgi alanlarına dikkat ederek onlara farklı yazarlardan kitaplar hediye edebilirsiniz. Takip ettikleri dergilerden hediye abonelikler alabilir, çeşitli belgesel setlerini alabilirsiniz.

Sporu sever ve yerinde duramazlar. Çeşitli spor dallarına ait ekipmanları alabilir ya da daha iyisi onları ilginç sporlar için kurslara yazdırabilirsiniz. İster yamaç paraşütü olsun ister doğa yürüyüşü, İkizler erkekleri hediye olarak hiçbir spora hayır demeyeceklerdir.

İkizler burcu erkekleri için alacağınız hediyenin maddi değerinin hiçbir önemi yoktur, düşünceye önem verirler. Bu yüzden alacağınız hediyenin arkasında ince bir düşüncenin yatması önemlidir. Örneğin maddi değeri yüksek fakat sıradan bir hediye almaktansa çok ucuza aldığınız fakat seveceğini bildiğiniz küçük bir magnet, birlikte izlediğiniz filme ait bir poster yahut birlikte çıktığınız seyahatlerden birine dair kartpostallar almanız onları çok daha mutlu edecektir.

İkizler Burcunun Yükselen Özellikleri

İkizler burcunu yükselen olarak taşıyanlar genelde çevrelerinde pratik zekalı olarak bilinirler. Elleri çabuktur, bir iş üzerinde uzun süre oyalanmaktan hoşlanmazlar. Bunun yerine çabucak halledip işin içinden çıkmaya çalışırlar. Kriz yönetiminde onların eline kimse su dökemez, ani problemlerde soğukkanlılıklarını koruyup mantıklı çözümler üretebilirler.

İkizler burcunun her ortama uyum sağlama özelliğini yükselen olarak taşıyanlar da almışlardır. İlk defa girdikleri bir ortamda bile çabucak arkadaş edinebilir, uyum sağlamakta hiç zorlanmazlar.

Minik beyaz yalanlar üretmekte üstlerine yoktur, acil durumlarda kendilerini kurtaracak şekilde asıl olayları manipüle edebilirler. Sosyal çevreleri geniş olduğu için insanları bu beyaz yalanlara inandırmakta pek güçlük çekmezler.

Yaratıcı yönleri çok kuvvetlidir. Senarist, yazar, ressam olabilirler. Fakat çabuk karar vermelerini gerektirecek işlerde iyi değildirler. İkizler burcunun çift kişilik özellikleri onları saniyede bir karar değiştirmeye ittiği için kıyafet almak gibi basit kararlar üzerinde bile son kararlarını verebilmek için uzun süre düşünürler.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!