KOVA

Kova Burcunu 2018 Yılında Neler Bekliyor?

Kova burçları her ne kadar sürprizlere alışkın olsalar da 2018 onlara daha fazlasını göstermek için geliyor. Kova burçları geçtiğimiz yıllarda sürpriz gelişmeler için oldukça fazla çaba harcadılar. Bu çaba sayesinde hayatlarına yön veren gelişmeler oldu. Ancak 2018’de daha az çabayla daha büyük gelişmelerin onları beklediğini söyleyebiliriz. Umutsuz bekleyişleri artık son bulacak ve şeytanın bacağını kıracaklar.

Kova Burcu İş Hayatı

Kovalar her zaman güçlü ve başları dik gibi görünseler de onların da geçtiğimiz yıllarda özellikle iş hayatlarında zaman zaman işin içinden çıkamadıkları durumlar oldu. 2018 her alanda olduğu gibi iş hayatlarında da daha kararlı ve istikrarlı olmalarını sağlayacak. Geçtiğimiz yıllarda genelde bir işi tamamlamadan başka bir işe başlamak gibi hatalar yaptılar. Bu yılın başlarını, öncelikle geçen yıl aldıkları darbeleri onarmakla geçireceklerini söyleyebiliriz. Daha sonra ise başarı peşlerini bırakmayacak ve Kovalar bu durumu biraz abartarak kendileriyle övünüp rehavete kapılacaklar. Ancak buna engel olabildikleri ve daha sakin tepkiler verdikleri zaman bu başarılarını sadece yılın ilk yarısında değil diğer yarısında da devam ettirebilecekler.

İş hayatlarında bir karar almadan önce mutlaka kendi iç dünyalarını dinlememeliler. Başarı elbette ayaklarına kendiliğinden gelmeyecek, sadece başarı yolunda giden bazı fırsatlar karşılarına çıkacak. Bu durumu değerlendirmeyi başaran Kovalar başarı sarhoşluğu yaşayacaklar. Bu zihinsel olarak da Kovaları yoran bir süreç olacağından sık sık kafalarını dinlemelerinde fayda var. Özellikle önemli işlerin başlangıçlarında bu tavsiyeye mutlaka kulak asmalılar.

Kova burçları aniden parlayıp aniden sönmeleriyle meşhur olan insanlardır. Bu huylarını iş hayatlarında da sık sık gösterdikleri için bu ani parlamalar onlara finansal olarak zarar verebilir. Özellikle haziran ayında ciddi bir gerileme söz konusu. Bu maddi bir kriz ya da beklenen bir işin sonuçlanmaması gibi sebeplerle ortaya çıkabilir. Eğer Kovalar bu dönemi sabırla karşılayıp atlatabilirlerse bu çabalarının karşılığı olarak gökyüzü onlara en güzel hediyelerini sunacaktır. 2018 finansal anlamda onlara bir zarar vermeyecek belki ama kariyer planları için bekledikleri fırsatları da kolay bulamayacaklar. Bu anlamda daha girişken ve atılgan olan Kovalar harekete geçerek kısa süre içerisinde imkansızlıklardan mucizeler çıkarabilirler. Üstün performansları ve hırslarıyla ilerleyen Kovalar için, ani gökyüzü değişimleri de söz konusu olabilir. Örneğin yılın sonuna doğru kariyer planları çöpe gitmiş gibi görünse de 2018 büyük vurgununu sona saklayarak Kovaları şaşırtıyor olacak. Bekledikleri ya da olmayı hedefledikleri noktaya kısa süre içerisinde, yılın son günlerinde kavuşacaklar. Aslında bir anda gerçekleşmiş gibi görünen bu zafer, tüm yıl sabırlı ve kararlı olmalarının bir mükafatı olacak. Hak ettikleri bu başarı yılın sonlarına doğru onları bekliyor olacak.

Kova Burcu Aşk Hayatı

Kova burçları yapı itibarıyla çekicilikleriyle insanları etkilerler. Bu çekiciliklerinin daha da farkında olacakları bir yıla giren Kovalar ilişkilerinde daha samimi yakınlaşmalara imza atacaklar. Bu hem daha paylaşımcı hem de daha samimi olduklarını göstermeleri için bir fırsat olacak. 2017’den 2018’e yalnız giren Kovalar bu sene uzun yıllar sürecek olan ilişkilere adım atabilirler. Daha önce bir türlü karşılaşamadıkları kişilerle bir araya gelmeleri için çokça fırsatları olacak. Genelde gizemli aynı zamanda da güçlü kişilere karşı duydukları ilgi yerini artık daha güvenilir ve net insanlara bırakıyor olacak. Bu da aslında güvenilir ilişkilerinin temelini oluşturacak. Haksız oldukları tartışmalarda bile üste çıkmaya meyilli olan Kovalar artık ilişkilerinde önce iğneyi kendilerine batırarak öz eleştiride bulunabilecekler. Daha kontrollü davranmalarını sağlayan bu davranışları partnerlerinin de dikkatini çekecek ve huzurlu bir ilişkinin tadını çıkarmaya başlayacaklar. Ancak bu elbette sihirli bir değnekle olmayacak. 2018, Kovalara bazı fırsatlar sunarak kendilerinin farkına varmalarını sağlayacak. Buradan almaları gereken dersleri aldıkları zaman bu bilince ulaşabilecekler.

İlişkiye başlamış olan Kovalar için de bu farkındalık konusu seyrini sürdürecek. Çevrelerinden ilişkileri hakkında gelen türlü eleştirilere maruz kalan Kovaların aklı bu eleştirilerle biraz karışabilir. Bu da ilişkilerinin tehlikeye girmesine sebep olabilir. Ancak dedikodulara ve eleştirilere kulak asmayıp kontrollü davranışlarını sürdürürlerse ilişkilerinde olumlu anlamda bir kırılma noktası yaşayabilirler. İlişkisi olan Kova burçları 2018’in getirdiği bazı fırsatları değerlendirmek konusunda gelgitler yaşayabilirler. Bu da ilişkilerine olumsuz olarak yansıyabilir. Ancak bu fırsatları doğru zamanlarda değerlendirirlerse ilişkilerini bir adım öteye taşımaları, eskiye göre daha kolay olabilir.

Kovalar için sadece güç yada dış görünüş önemli değildir. Aynı zamanda akıllı kişilerle birlikte olmayı tercih ederler. Kurdukları ilişkiler genelde bu kriterle başlar. Bu yüzden genelde arkadaş oldukları, iyi anlaşabildikleri kişilerle sevgili olmaya özen gösterirler. Ancak bu yıl onları da şaşırtacak ve hiç beklemedikleri arkadaşları onlara hislerini açacak. Bu durumdan önce hoşlanmayan Kovalar sonradan bu ihtimalin daha iyi olabileceğini kavrayacakları bir döneme girecekler. Bu da arkadaş temelli bir ilişkinin başlamasına vesile olacak.

Yeni bir ilişkiye başlamak için bekleyen Kovalar bir türlü çekingenliklerini üstlerinden atamadılar. Her ne kadar özgüvenleri tavan olsa da konu aşk olunca ilk adımı atmaktan pek çekinirler. Yılın ilk yarısında gerçekleşen gökyüzü hareketleri bunun için iyi bir zaman olarak görünmüyor. Kovalar yılın diğer yarısına daha adapte olmuş şekilde girecekler. Üstlerindeki bu çekimserliği atarak daha atılgan olma yolunda ilerleyebilirler. Bu da aslında duygusal olarak çok yoğun olduklarının ve içinde bulundukları anın aşk için en uygun zaman olduğunun göstergesidir.

Kova Burcu Sağlık

Satürn’ün 2018’deki hareketleri Kova burçlarının sağlığına dikkat etmeleri için önemli bir uyarı. Kova burçları genelde hassas bir bünyeye sahip olan insanlardır. Özellikle iş ve aşk hayatlarında yaşadıkları bazı sıkıntılar psikolojik olarak onları çok çabuk etkiler. Ancak bu süreci sağlıklı beslenerek ve sağlıklarına gereken özeni göstererek atlatabilmeleri mümkün. Özellikle 12 Haziran’dan itibaren yaptırmaları gereken bir tedavi ya da olmaları gereken bir muayene söz konusu ise bu aralık onlar için en uygun zaman. Bu süreç içerisinde verimli sonuçlar elde edebilirler.

Psikolojik açıdan bir tedavi arayışına girecek olan Kovalar için meditasyon ve yoga, iç dünyalarındaki huzuru bulmalarını sağlayabilir. Aynı zamanda alternatif tıbba da el atarak bağışıklık sistemlerini olumlu etkileyecek karışımlara merak salmaları söz konusu olacak. Genelde büyük bir sağlık sorunu yaşamayacak olan Kovalar için bu yılki kilit kelime sakinlik olacak. Eğer meditasyon ve yogayla buldukları sakinliği diğer alanlara da yansıtmayı başarırlarsa hem fiziksel hem de ruhsal açıdan kendilerini huzurlu hissedecekler.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!