KOVA

Kova Burcu Özellikleri Rehberi: Genel, Kadını ve Erkeği

Tarih: 21 Ocak – 19 Şubat
Gezegeni: Uranüs
Grubu: Hava
Uğurlu Rengi: Lacivert, yeşil, koyu mavi
Uğurlu Taşı: Ametist
Uğurlu Sayıları: 4 ve 8
Uğurlu Günü: Çarşamba
En İyi Anlaştığı Burçlar: Aslan ve balık
Anlaşamadığı Burçlar: Başak ve boğa

Kova Burcu Genel Özellikleri

Kova burcu insanları son derece bağımsızlığına düşkün kişiliklerdir. Dik kafalı olan Kovalar bireysellikten çok toplum içinde olmayı severler, dürüst ve adildirler, sorunlar karşısında dirençlidirler, değişimi severler. Özgürlükleri olmadan kendilerini bir hiç gibi hissederler. Bu durum ilişkilerini de büyük ölçüde etkiler. İnsana ait değerlere önem verirler. Yönetici gezegeninden dolayı kadınların eril, erkeklerin dişil özellikleri vardır. Sezgileri güçlüdür, dizginlenemezler. İstedikleri zaman istediklerini yapmak mottolarıdır. Esaret altında olmak ve sorgulanmak onlar için ölüm gibi bir şeydir. Çok sıkışırlarsa kaçarlar. Hayatlarındaki kişiler ne kadar önemli olursa olsun baskı altında hissederlerse bir anda o kişilerden vazgeçebilirler.

Kovaların yaratıcı zekalarının üstüne bir de yetenekleri eklenince, ortaya harika bir karışım çıkar. Maddiyatın Kovaların hayatında yeri yoktur. Har vurup harman savurabilirler. Zaman zaman maddi konularda zora düşseler de akıl ve yetenek karışımı oldukları için bu durumun üstesinden gelebilirler. Kova burcu, sanatın ve bilimin burcudur.

Toplumsal normların onların hayatında yeri yoktur. Değişimi severler. Bu özelliklerinin kaynağı özgür olmaya duydukları benzersiz tutkudur. Toplum ile sık sık muhalefete düşerler. Ama insani yanları nedeniyle kabul edilirler. Bir konu hakkında karar vermişlerse, onları bu kararlarından geri döndürmek mümkün değildir. Gelenekler ne kadar önemli olursa olsun, değişim rüzgarını arkalarına alırlar. Ancak burada Kova burçlarıyla ilgili bir tezat ortaya çıkar. Bir ideali savunsalar bile, gerçek yaşamlarında bunu uygulamaya koyamayabilirler. İdealleri havada asılı kalır.

Kova burçları için öğrenmek önemlidir. Sürekli kendilerini geliştiren bu burcun insanlarının bilgiye karşı ketum bir tavırları vardır. Öğrendiklerini herkesle paylaşmayı sevmezler. Sadece bilgisine değer vereceğini düşündüğü insanlarla paylaşırlar. Bu da onların bencil taraflarıdır. Eğer Kova burçlarının entelektüel birikimi ile dalga geçerseniz, bir sonraki hamle olarak sizinle sizinle iletişimlerini kesebilirler.

Hava burcu grubu olan Kova burçları su grubu burçları ile ortak özellikler gösterirler. Kova burcu üyelerinin sezgileri olaylar karşısında hemen bir fikir edinmelerini sağlar. Bunu akıl ile birleştirdiklerinde her istediklerini kolaylıkla elde ederler. Akıldan yana olan tavırları eğer kafalarında bir soru varsa, lafı dolandırmadan direkt sormalarını sağlar. Çözemedikleri durumlar karşısında açık açık çekincelerini belirtirler.

Genel olarak dengeli kişilik yapıları olsa da, bazen o kadar kendilerinden beklenmedik hareketler yaparlar ki, karşılarındakini şaşkına çevirirler. Genellikle dengesizleştikleri zamanlar, içinde bulundukları durumdan hoşlanmadıkları anlardır. Kaçmaya çalışırken bambaşka birine dönüşürler.

Çözüm insanları olan Kova burçlarının, olaylar karşısında takındıkları tavır, karşı taraftan yanlış algılanabilir. Çözüm üretme algıları çoğu zaman vurdumduymazlık olarak algılanır. Duygularını tam olarak ifade edemedikleri için etraflarındaki insanlar tarafından anlaşılmaları zor olur.

Kova Burcu Aşk Hayatı

Kovalar için dış görünüşün önemi yoktur. Buna rağmen mükemmel partnerler olduklarını söylemek de zordur. En güzel özellikleri birlikte oldukları insanları kısıtlamaya çalışmamalarıdır. Kova burçları ilişkilerini özgürlük temeline kurarlar. Bu da demek olur ki, Kova burçlarını kontrol altına almaya çalışmak uzaklaşmalarına sebep olur. Bu kişiler doğru partneri bulduklarına inandıklarında kalplerinin kapılarını sonuna kadar açarlar. Ancak akılcı tavırları, ilişkiler konusunda sürekli sorgulama yapmalarına neden olur. Kolay kolay bir ilişkiye başlayamazlar. Kovalarla beraber olan kişilerin yeniliklere açık olması gerekir. Dogmatik yapıdaki insanların Kovalar ile ilişki yürütmeleri zordur. Kova burçları ile birlikte olmak, onlarla temas halinde olanları zenginleştirir. Beraberlik anlayışları eşitlik ilkesine dayanır.

Kova Burcu İş Hayatı

İş hayatında maddi başarıları önemsemeyen Kova burçları, hırslı değildir. Buna rağmen karmaşık işlerin aranan elemanları arasındadır. Çözüm getirme konusundaki yetenekleri en zorlu durumlar ile başa çıkabilmelerini sağlar. Bir sonuca varabilecekleri işleri tercih ederler. Sayısal konularda daha başarılı olan Kova burçları, tabi ki iş yaşamında da karakterlerinin teması olan özgürlüğü ön plana koyarlar. Çoğu zaman birlikte çalıştığı insanları hayrete düşürecek kadar radikal kararlar alabilirler. İş yerinde baskı görmek hoşlarına gitmez. Sizi şaşırsa da Kovaların değişim önerilerine kulak vermek gerekir. Rasyonel yapıları geleceği daha iyi görmelerine ve çözümlemelerine olanak sağlar.

Kova Burcu Sağlık

Hastalıklar konusunda dikkatli olan Kovalar, hastalandıklarında doktor tarafından verilen tavsiyeleri harfi harfine yerine getirdikleri için kolayca iyileşirler. Bu burç dolaşım sistemini ve topukları yönetir. Mide ve bağırsak sorunları en sık karşılaştıkları sıkıntılar arasındadır. Bu nedenle beslenmelerinde dikkatli olmaları gerekir. Yoksa kısa sürede mide ile ilgili bir rahatsızlığa yakalanabilirler. Doğal yöntemler Kova burçlarına göredir. Bu doğal yöntemler mantıklarına uyarsa, sonuna kadar direnirler.

Kova Burcu Eğlence Hayatı

Kova burçları eğlence hayatında hemen fark edilirler. Soğuk duruşları onları diğerlerinin arasında ön plana çıkartır. Çünkü onlar herkesten farklıdırlar. Çoğu zaman eğlenceleri diğer insanlarla dalga geçmek üzerine kurulur. Memnuniyetsiz tavırları, ilgi odağı olunca değişir. Herkesten farklı olduklarını kanıtlamaya çalışırken bazen kendilerini dağıtırlar. Bu da istemedikleri bir duruma düşmelerine yol açar. Gece hayatında da yenilikleri takip etmek gibi bir arzuları vardır. Sürekli değişim isteyen bu burcun insanları, gecelerin en popüler gezginidir. Kova burçları norm dışı insanlar oldukları için gündüz de eğlenmeyi bilirler. Keşfetme duyguları maceracı yanlarını körükler. Doğa yürüyüşleri, tarihi bölge gezileri Kova burçları için iyi bir alternatif olabilir.

Kova Burcu Cinsel Hayatı

Yenilikçi ve özgür ruhları Kova burçlarını cinsel yaşamda maceradan maceraya sürükler. Tek eşli olabilmeleri pek mümkün değildir. Plansız ve monotonluktan uzak hayatları buna müsaade etmez. Seks onların birisine bağlanabilmeleri için kriter değildir. Kendilerini bir yere ait hissetmeyen Kova burçları cinsellikte de birilerine ait olmaktan hoşlanmazlar.

Cinselliği farklı şekillerde yaşamayı seven Kova burçları fiziksel olarak uyarılmanın yanında mental anlamda da uyarılmayı isterler. Kafa yapılarının uyuşması seksten aldıkları zevki doruklara çıkartır. Cinsellik onların olmazsa olmazı değildir. İlk adımı atma konusunda gayet girişken olsalar da ilişkinin ilerleyen zamanlarında yaklaşımlarını karşı cinsten aldıkları elektrik doğrultusunda belirlerler.

Kova burçlarıyla birlikte olabilmek için onun kafasından neler geçtiğini anlamak gereklidir. Kova burçları için beden değil fikirler önemlidir. Bu yüzden konuşarak bir şey paylaşamadığı, fikirlerinin uyuşmadığı kişilerle cinsel anlamda paylaşımda bulunmaları mümkün değildir. Her anlamda uyuştuğunu düşündüğü kişilerle ise sonuna kadar mutlu bir birliktelik yaşar ve eşlerini mutlu etmek için her şeyi yaparlar. Soğuk görünümlerinin altında ateşli bir ruh yatar.

Kova Burcu Ünlüleri

Kova burcu ünlüleri arasında her meslekten insana rastlamak mümkündür. Bu burcun ünlüleri arasında Abraham Lincoln, Ajda Pekkan, Bob Marley, Christian Dior, Nick Nolte, Ferzan Özpetek, Paul Newman, Soner Arıca, Shakira, Ronald Reagan, Humphrey Bogart, Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart, John Travolta, James Dean, Justin Timberlake, Jack Lemmon, Kim Novak, Metin Türkcan, Soner Arıca, Candan Erçetin, Harika Avcı, Metin Üstündağ, İsmail Cem, Clark Gable, Cybil Shephard, Gene Hackman, George Kennedy vardır. Bu da demek olur ki, Kova burçları yöneticilerden sanatçılara kadar yayılan geniş bir alanda başarı gösterirler.

Kova Burcu Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Kova burçlarının en olumlu tarafı arkadaş canlısı olmalarıdır. Farklılıklardan hoşlanmaları çevreleri için de değişiklik kaynağıdır. Genellikle pozitif olmalarından dolayı etrafları için enerji kaynağı olurlar. Bu kişiler öğrenmeye açık oldukları için, onlardan öğrenilecek bir sürü konu vardır. Karşılarındaki insanı kandırmaya çalışmazlar, Kova burçlarının sözlerinin ardından gerçek niyetini düşünmeye ihtiyacınız olmaz, açık sözlüdürler, gerçek neyse onu anlatırlar. Verdikleri sözleri tutarlar. İletişim yönleri kuvvetlidir. Sadece kendilerinin değil, bütün dünyanın iyiliği için uğraşırlar. Kova burçları ile doğru bir ilişki kurulduğunda çok iyi arkadaşlar olurlar. Yaşamın her zorluğunda sevdiklerinin yanında olmayı başarırlar. Etrafta Kova burcu insanları varsa, ortam renklenecek demektir.

Kova burçlarının olumsuz yanlarına inatçı olmalarından başlanabilir. Tartışma sırasında ağzına geleni söylerler, karşılarındaki insanı kırıp kırmadıklarını önemsemezler. Dik kafalı bu burcun insanları tarafından anlaşılmak kolay değildir. Kendi doğruları vardır, başkalarınınkini önemsemezler. Aşk ilişkilerinde partnerleri kendilerini yalnız hissedebilirler. Aşırı davranışlar sergileyebilen Kova burçları, sadece kendilerini düşünürler. Sürekli şikayet eden yanları ile yakınlarındakileri canından bezdirirler. Özgürlüklerine olan düşkünlükleri nedeniyle her an kaçmaya hazırdırlar. Çoğu zaman anlaşılmadıklarından yakınırlar ama gerçek sadece kendi isteklerinin olmasını dayatmalarıdır. Anlaşılmama nedenleri her ne olursa olsun kendileri hakkında ısrar etmeleridir. Bundan dolayı karşılarındakini önemsemezler ve onları suçlarlar. Çabuk sıkılmaları da cabasıdır.

Kova Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Bu afacanları tanımlayacak en doğru kelime birer küçük dahi olduklarıdır. Gelgitli ruh halleri ailelerini şaşkına çevirir. Koyulan kurallar Kova burcu çocukları tarafından muhtemelen uygulanmaz. Disiplin kesinlikle onlara göre değildir. Kova burcu çocuklarıyla kurulan diyaloglarda olayları neden-sonuç ilişkisine göre anlatmak, sonuca varmanın tek yoludur. Anne babalar karşılarında duran büyümüşte küçülmüşlerin verecekleri cevaplar karşısında hayrete düşebilirler. Tıpkı yetişkin Kovalar gibi özgürlük Kova çocuklarında da yaşamın ortasında yer alır. Kova burcu çocuklarını zapt etmek zordur.

Arkadaşları arasında dikkat çeken Kova çocuklarını bir başkasına yardım ederken görebilirsiniz. Ancak kendi programlarını uygulayabilirlerse başarılı olurlar. Bu nedenle dışarıdan tuhaf görünen ders çalışma stillerine müdahale etmek bu çocukları başarısızlığa götürür. Teşvik edilmeyi beklerler. Anlaşılmaları önemlidir.

Geleneksel aile yapısı Kova burcu çocukları için uygun değildir. Aile içindeki olaylar hakkında söz sahibi olmak isterler. Anne babalar onların da fikrini de alırsa, kendilerini önemli hissederler. Aileleri eğer bu çocukları dikkate almazsa, sivri dilleriyle ebeveynlerine acı çektirebilirler. Bu çocukların özgüvenini yüksek tutmak esas alınması gereken bir konudur. Aksi halde ortaya mutsuz bireyler çıkar.

Kova Burcu Kadını Genel Özellikleri

Kova burcu kadınlarının dış görünüşlerinin en etkileyici yanı gözleridir. Uzaklara dalan bakışlarıyla dikkat çekerler. Tabii ki Kova burcu kadınlarının özgürlük delisi olduklarını söylemeye gerek yok. Bu burcun bütün insanları gibi özgürlüklerine oldukça düşkün olmaları, bütün ilişkilerinin şeklini belirler. Kova burcu kadınları ile birlikte olan erkekler bu burcun kadınını kısıtlamamalıdır. Kısıtlanmaya çalışıldıkları takdirde ilişkilerini sona erdirirler. Oldukça kararlı olan bu kadınlar yapmak istediklerini mutlaka başarırlar. Elde etmek istedikleri konularda engel tanımazlar. Değişken olmaları ve değişik yelpazede beceri sahibi olmaları nedeniyle dikkatleri üstlerine toplamak konusunda başarılıdırlar.

Genelikle neşeli olan bu kadınlar, çevreleri için de eğlence kaynaklarıdır. Kova burçlarının düzenlediği davetler çok eğlenceli geçer. Çevresindekiler tarafından beğenilir ve aslında beğenilmek de isterler. Bilge olan bu kadınların arkadaşları, onların fikirlerine önem verir. Dost seçiminde titiz davranan bu kadınlar, dostlarını kendileri gibi insanlardan seçerler.

Eğlenceli olmalarının yanında evcimenlerdir de. Evlerine çok düşkün olan bu kadınların evlerinin içindeki yaşantıları ve görüntüleri hayret vericidir. Özgürlüğe olan düşkünlüklerine ters düşse de, evde vakit geçirmeyi severler. Gerçekten zor kadınlardır. Anlaşılmaları zordur, onlarla iletişim kurabilmek için bir hayli uğraşmak gerekir. Ancak bir kere doğru bir iletişim kurulduğunda, çok uzun süre ilişkilerini sürdürürler. Dürüst olan bu kadınlar, karşısındaki kişiden de aynı dürüstlüğü beklerler. Açık sözlü Kova kadınlarının eleştirilerini dikkate almak gerekir. Bu burcun kadınları karşısındakilerden de net bir tavır beklerler.

Kova burcu kadınlarının çok duygusal olmadıklarını eklemek gerekir. İltifatlar yerine gerçekleri duymayı tercih ederler. Yüzleri gerçeğe bu kadar dönük olduğu için, iş hayatlarında da başarılı olma şansları yüksektir. Kariyer onlar için önemlidir. Hem kadın hem de yetenekli olmaları nedeniyle iş yerinde ön plana çıkarlar.

Kova Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Kova burcu kadınları net olarak onları engellemeyen erkeklerden hoşlanırlar. Yüceltilmeyi ve değer görmeyi isterler. Kova burcu kadınlarıyla birlikte olmak isteyen erkeklerin onları etkilemek için akılcı davranmaları gerekir. Kendilerine olan saygıları çok yüksek olduğu için, saygı duyulmayı isterler. Kova burcu kadınlarıyla yaşanacak ilişkide ciddiyet esastır. Romantik davranışlar ilgilerini çekmez. Bağımsızlıklarını engellemeyeceğini düşündükleri erkekleri hayatlarına alırlar. Bir kere ilişkilerine güven duyarlarsa, evcil yönlerini bu noktadan sonra ortaya çıkarırlar. Yine de Kova burcu kadınlarıyla birlikte olan erkeklerin her daim tetikte olmaları gerekir. Ayrıca bu erkekler bir avantaj sahibidirler. Kova burcu kadınları bilgiyi ön planda tuttukları için birlikte olduğu erkeklere fark katarlar. Gizemli kadınlar oldukları için anlaşılmaları güçtür. Duygularını açığa vurmaktan çekinirler.

Kova Burcu Kadını İçin Hediye Seçimi

Kova burcu kadınları için hediye seçmek zordur. Aklınızın bir köşesine bu kadınlara romantik hediyelerin uygun olmadığını kazımanız gerekir. Kova burcu kadınlarına alınacak hediyeler onlarla özdeşleştirilebilir. İsimlerinin yazılı olduğu bir kupa, kitap, defter, kalem gibi daha rasyonel seçenekler bu burcun kadınları için uygun olabilir. Eğer Kova burcu kadınları için bir tatil organize edilecekse macera dolu seçenekler denenebilir. Beş yıldızlı bir otel yerine geceleri ateş yakılan kamp tatili daha çok ilgilerini çekecektir. Eğer imkan varsa küçük bir fotoğraf albümü hazırlanabilir, hatta videolarından oluşan küçük bir klip onları mutlu etmeye yeter.

Kova Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Kova burcu erkekleri de kadınları gibi özgürlük delisidir. Kendilerinin önüne geçen kadınlardan hoşlanmazlar. Kova burcu erkeklerine hesap sorulmaz, verecekleri cevaplar sizi çileden çıkartır. Kova burcu erkekleri ile birlikte olan kadınların sabırlı olması tavsiye edilir. Gerçekten bir buhran durumunda istedikleri cevapları alamazlar. Romantizm bu erkeklerin yanından bile geçmez. Son derece mantıklıdırlar.

Kova burcu erkekleri evde vakit geçirmekten ve bir evleri olmasından hoşlanırlar. Konar göçer değil, yerleşik yaşam insanlarıdır. Ev hayatına son derece önem verirler. Ev içinde huzursuz olurlarsa, hayatları çekilmez bir hale gelir. Duyguları yok gibi görünse de çok çıkmaza girdikleri anda içlerindeki çocuğu ortaya çıkartırlar. Yine de onlara karşı net olmak, onların da size net olmalarını sağlar.

Kova burcu erkekleri iş yaşamlarında detaylara önem verirler. Bir tek yanlıştan dolayı bütün bir projeyi çöpe atabilirler. Maddi kazanç yerine manevi huzura ve işin gerçekten başarıyla tamamlamasına önem verirler. Bu nedenle iş hayatlarında çok başarılı olurlar ama bütün ekibin en çıkıntısı da onlardır. Bu kontrol edici yönleri onları sevilmeyen karakterler de yapabilir.

Kova Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Kova burcu erkekleri de kendileri gibi kadınlardan hoşlanırlar. Kadınlarda aradıkları en önemli özellik bağımsız ruhlu olmalarıdır. Bu kadınlarla karşılaştıklarında bütün gardlarını indirirler. Çünkü bu tür kadınların onları sorgulamayacağını bilirler. Bu erkeklerin tek ihtiyaçları onları destekleyecek kadınlardır. İlişki yaşamaya başladıkları kadınlar tarafından zor duruma düşürülmeyi kabul etmezler. Sorgulanmaya başladıkları andan itibaren kaçmaya çalışırlar. Bu nedenle Kova burcu erkekleriyle sağlıklı bir ilişki yaşamak için sakin davranmak ve olaylara mantıklı bir bakış açısı getirmek konusunda uzman olmak gerekir. Kova burcu erkekleri ile birlikte olan kadınlar, bir anda kendilerini göklerde bulabilirler. Ancak yükseldikleri bu noktadan geri düşmeleri de uzun sürmez. Tek bir hata onları sevgililerinin gözünde al aşağı etmeye yeter.

Kova Burcu Erkeği İçin Hediye Seçimi

Kova burcu erkekleri için hediye seçimi zordur. Kişisel hediyeler severler. Fotoğraf makinesi Kova burcu erkekleri için ideal olabilir. Macera yüklü zamanlarına eşlik edecek bu hediye onları mutlu etmeye yeter. Teknik işlerle ilgilenen Kova burcu erkeklerine bilgisayar parçaları veya komple bir bilgisayar almak doğru bir seçim olabilir. Kova burcu erkekleri aynı zamanda keşfetmeye de önem verirler. Onlarla yaşayacağınız tek romantik an bir teleskop eşliğinde yıldızları seyretmek olacaktır. Ayrıca bu erkeklere kol düğmesi, dolma kalem, tablet gibi hediyeler seçilebilir.

Kova Burcunun Yükselen Özellikleri

Yükseleni Kova burcu olanlar, öncelikle kendi burçlarının ötesinde yükselenlerinden aldıkları etkilerden dolayı rasyonel davranırlar. Kova burcunun yükselene etkisi akılcı tarafı ön plana çıkarmasıdır. Kova burcu yükselen olarak çok fazla etki gösterir. Yükseleni Kova burcu olan insanların yaratıcı yönleri de kuvvetli olur. Yenilik ve değişim peşinde koşarlar. Hayatlarında böyle bir insan olanların yerinde sayması mümkün değildir. Kova burcu yükseleni, liderlik özelliğini de beraberinde getirir. Yükselen Kova burçları, başarılarını yükselenlerinin Kova burcu olmasına borçludurlar.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!