YAY

Yay Burcu Özellikleri Rehberi: Genel, Kadını ve Erkeği

Tarih: 22 Kasım-21 Aralık
Gezegeni: Jüpiter
Grubu: Ateş
Uğurlu Rengi: Mor
Uğurlu Taşı: Turkuaz, Safir
Uğurlu Sayıları: 5, 7
Uğurlu Günü: Perşembe
En İyi Anlaştığı Burçlar: Terazi, Kova, Aslan, Koç
Anlaşamadığı Burçlar: Başak, Balık, İkizler

Yay Burcu Genel Özellikleri

Yay burçları, hem becerikli hem de çabuk kavrayan yapıları olduğu için yaptıkları hemen her işte başarılı olurlar. Felsefe ve sosyoloji konuları ilgi alanları içerisindedir. Olaylara yaklaşımları hep iyimser olduğu için kendilerine Polyanna dendiği de olur. Yay burcu insanları geçmiş hatalarından ders almayı bilirler. Ancak yine de akıllarının dikine giderler. Riske girmeye bayılırlar. Sonunu düşünmeden kolaylıkla bir maceraya atılabilirler. Özgürlüklerine çok düşkün olan Yay burcu insanları kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Yaptıkları her işte pratiklerdir. Yeniliği severler. Tekdüzelikten hoşlanmazlar. Bir anda upuzun saçlarını kısacık kestirip mora boyatabilirler. Ya da bir işten sıkılıp başka bir işe sil baştan başlayabilirler.

Çok meraklıdırlar. Bilinmeyenin gizemi onların ilgisini çeker. Tek bir konuya odaklanmak yerine birkaç işi birden yürütmek onları mutlu eder. Çabuk sıkılırlar, çoğu zaman başladıkları işi bitiremezler. Giyim kuşamları ile hemen fark edilen tiplerdir. Sıra dışı ve uçuk kaçık giyinmeyi severler. Kaç yaşına gelirlerse gelsinler içlerindeki çocuk asla büyümez. En şanslı burçlardan biri, Yay burcudur. Bolluğu ve bereketi temsil eden Jüpiter’in etkisinde oldukları için eğer akıllarını kullanırlarsa her anlamda başarılı olabilirler. Enerjileri her zaman maksimumdadır. Yorulmak nedir bilmezler ancak onları memnun etmek zordur. Yay burcunun bilinen en belirgin özelliklerinden biri de açgözlülüktür. Aynı zamanda biraz maymun iştahlıdırlar. Yay burcu çift karakterli olan burçlardan biridir. Bu yüzden hep kararsız, kafası karışık ve ruh halleri değişkendir. Mizah duyguları bir hayli gelişmiştir. Bu yüzden arkadaş çevreleri geniştir.

Yay Burcu Aşk Hayatı

Yay burcundan biri ile birlikte olacak kişi hayatının en eğlenceli ve ilginç zamanlarını yaşayacak demektir. Hayatın hep eğlenceli yanlarını gören ve neşesi her daim yüksek olan Yay burcundan hem çok şey öğrenebilir hem de eğlenirsiniz. Sevdiğine değer veren Yay burcu insanları biraz hayalperesttir. Espri kabiliyetleri son derece yüksek olduğu için karşı cinsi rahatlıkla etkileyebilirler. Dış görünüşleri çok çekicidir. Uzun boylu, zayıf ve etkileyici bir yüze sahiptirler. Gülümsemeleri ile etkileyemeyecekleri insan neredeyse yok gibidir. Heyecan ve romantizm dolu bir ilişkiyi garanti eden Yay burçları, özgür ruhlu oldukları için uzun süreli ilişki yaşamaktan kaçınırlar. Çabuk sıkılırlar ve birisine bağlanmaktan hoşlanmazlar. Yay burcu insanları için paranın değeri yoktur. Eğer paraları varsa harcamaktan çekinmezler, çok bonkördürler.

Yay burcu insanları araştırmayı, yeni bilgiler edinmeyi çok sevdikleri için oldukça entelektüel bir kişiliğe sahiptirler. Birlikte olacağı kişinin de aynı şekilde belli bir entelektüel zenginliğe ve kültüre sahip olmasını isterler. Sohbet edemediği, bir konu üzerinde tartışamadığı sığ kişilerle birlikte olmak onlara göre değildir. Çok evcimen ve aşırı kıskanç kişilerle asla birlikte olamazlar. Eğer özgürlükleri kısıtlanırsa kendilerini kapana kısılmış gibi hissederler. Bu yüzden yalnızca özgürlüklerini kısıtlamayan, kültürlü, zeki, macerayı seven ve meraklı biriyle hayatlarını birleştirebilirler.

Yay Burcu İş Hayatı

Girişimci bir ruha sahip olan Yay burçlarının kendilerine güvenleri tamdır. Ancak kendilerine çok güvenmeleri, sakin tavırları ve işi oluruna bırakmaları başarısız bir girişimci olmalarına sebep olabilir. Taktir edilmeyi severler. Yaratıcı bir ruha sahip olan Yay burçları iş hayatında başarının peşinden koşar ve çabalarlar. Bunun karşılığını da almak isterler. Yaptığı işlerin beğenilmesi ve onaylanması onlar için çok önemlidir. Kendisi hayalperest bir karaktere sahip olsa da iş hayatında bambaşka bir insandır. Olaylara her zaman gerçekçi yaklaşır bu yüzden onlara en çok yakışan meslekler savcılık, politika ve yargıçlık gibi mesleklerdir. Ağızları iyi laf yapan ve felsefeye düşkün olan Yay insanları bu mesleklerde başarılı olurlar. Araştırmaya ve öğrenmeye meraklı oldukları için iyi bir profesör de olabilirler. Yönetici ruha sahip Yay burçlarının sevilen bir patron olacağı da kesin. Çalışanlarını sık boğaz etmez ve onlara rahat bir çalışma ortamı sunarlar. Her zaman demokratiktir.

Yay Burcu Sağlık

Yay burçlarının değişken ve maceracı karakterleri, bedensel anlamda da dayaklı, esnek ve güçlü olmalarını sağlar. Değişik ortamlara, dağa bayıra olan meraklarından dolayı onlarda görülen hastalıklar genelde çıban, apse, dolama, mikrobik ateşlenmeler ve düşmelerden dolayı oluşan incinmeler ve zedelenmeler gibi rahatsızlıklardır. Jüpiter’in yönetimi altında olan karaciğer de oldukça hassas olan organlarından biridir. Karaciğer sağlığını koruma konusuna ayrı bir özen göstermelidirler. Bununla birlikte kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları da sık görülür. Siyatik, romatizma, ateşli hastalıklar, gut gibi hastalıklar Yay burçlarının sık yakalandıkları hastalıklardır. Her konuda olduğu gibi farklı ülkelerin mutfaklarına duydukları merak, onların alerjik bir bünyeye sahip olmalarına neden olur ve bu farklı beslenmeye olan düşkünlükleri karaciğerlerini yorabilir. Bu yüzden alkol kullanımına da dikkat etmeleri gerekir. Yay için sağlık veren alternatif tıbbın şifa kaynağı otlar ise adaçayı, karahindiba, kasık otu ve enginar kürleri olarak sayılabilir.

Yay Burcu Eğlence Hayatı

Kurgu yetenekleri gelişmiş ve hayalperest oldukları için macera dolu aktiviteler tam onlara göredir. Bungee jumping, paraşütle atlama, rafting, sörf gibi ekstrem sporlar onlar için bir tutkudur. Kendilerini eve hapsetmeyi sevmezler çünkü kendilerini tutsak gibi hissederler. Özgür ruhlu olan bu insanlar ancak rahatça hareket edebildikleri mekanlarda mutlu olurlar. Yay burçları bir oradadır bir burada, onların hızına yetişmek mümkün değildir.

Yer aldıkları sporlarda ya da fiziksel aktivitelerde hep en iyi olmak isterler. Genellikle hokey, beyzbol ve basketbol gibi oyunlarda yer almaktan hoşlanırlar. Konsantrasyon ve dikkat eksikliği yüzünden ödül alabilecek kadar başarılı olamasalar da tüfekle ateş ya da dart gibi oyunlarda gayet iyilerdir. Müzik kulağı iyi olan Yay burçlarının ritim duyguları da gelişmiştir. Daha çok modern müzik ya da sınırları zorlayan ve heyecan verici olan rock müziğe ilgi duyarlar. Sakin sessiz ortamların aksine kalabalık, karnaval alanı gibi ortamları severler. Kapalı mekanlar yerine dış mekanlar her zaman tercihleridir.

Yay Burcu Cinsel Hayatı

Jüpiter’in hakimiyetinde olan Yay burçlarının cinsel yaşamı bir hayli kalabalıktır. Yay burçlarının partnerlerinde neyi çekici buldukları hiç bilinmez yani öyle etkilendikleri spesifik bir özellik yoktur. Birisini çekici bulurlar ve onunla cinsel birliktelik yaşamaktan çekinmezler. Farklı deneyimler yaşamayı severler. Duygusal bir yapıları yoktur bağlanmaktan da hoşlanmazlar. Bu yüzden günü birlik ilişki yaşamayı tercih ederler ve bu yüzden ilişkiler onları yıpratmaz. Meraklı karakterleri seks hayatlarında da kendini gösterir. Değişik ve alışılmışın dışında fanteziler denemek isterler ve açık sözlü olduklarından dolayı bu isteklerini partnerleriyle paylaşırlar. Dur durak bilmeyen ve enerjisi hiç bitmeyen Yay burçları bir süre sonra partnerlerinin onlara ayak uyduramayarak terk etmesiyle yalnız kalırlar. Ancak onların yalnızlığı kısa sürer çünkü sosyal yapıları gereği birilerini hayatlarına sokmaları an meselesidir. Aslında içlerinde bir yerde doğru kişiyi bularak onunla bir ömür geçirmek vardır. Hatta bu uçarı tavırları ve çok eşliliğe yatkınlıkları bu arayış yüzündendir. Partnerleriyle cinsellik hakkında konuşmaktan hoşlanırlar. Her daim neşeli ve sürpriz dolu oluşları onları vazgeçilmez kılar. Onlarla cinsel ilişki yaşayan kişiler çok eğlenirler ve asla monoton bir seks hayatları olmaz.

Yay Burcu Ünlüleri

Her daim enerjik olan ve sporla haşır neşir olmayı seven Yay burcu insanlarına, sporu bir yaşam tarzı haline getirmiş olan İbrahim Kutluay en iyi örnektir. Burcunun özelliklerini fazlasıyla yansıtan İbrahim Kutluay, ülkemizi uzun yıllar basketbolda temsil etmiştir. Ayrıca müzik kulağı gelişmiş ve sanata yatkın olan Yay burçlarını bu anlamda en iyi şekilde temsil eden klasik müziğin devi Ludwig van Beethoven, Fransa’nın “kaldırım serçesi” lakaplı şarkıcısı Edith Piaf ve sanat güneşimiz rahmetli Zeki Müren de Yay burcundan olan ünlülerdendir.

Yay burcunun diğer ünlüleri ise; Azra Akın, Walt Disney, Woody Allen, Winston Churchill, Hülya Koçyiğit, Tülin Şahin, Sertap Erener, Gülşen Bubikoğlu, Jane Fonda, Mark Twain, Kirk Douglas, Mehmet Ali Birand, Merve İldeniz, Ediz Hun, Onno Tunç, Gustave Flaubert, Frank Sinatra, Fatma Girik, Atiye Deniz, Britney Spears, Doğa Rutkay, Göksel, Hande Doğandemir, Melis Birkan, Milla Jovovich, Nelly Furtado, Perran Kutman, Vanessa Hudgens, Ben Stiller, Brad Pitt, Cem Adrian, Soner Sarıkabadayı, Haluk Levent ve Okan Yalabık’tır.

Yay Burcu Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Yay burcunun olumlu yönleri; neşeli, enerjik, zeki, objektif, özgürlüğüne düşkün, kültürlü, eğitimli, araştırmacı, meraklı, inançlı, adaptasyonu yüksek, şanslı, çok okuyan, yardımsever, hayalperest ve maceracı olmasıdır.

Yay burcunun olumsuz yönleri ise; saf denebilecek kadar iyi kalpli, çabuk güvenen, sabırsız, kaprisli, değişken karakterli, huzursuz, çabuk sıkılan, ilgi meraklısı, gürültücü ve sorumsuz olmasıdır.

Yay Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Yay burcundan olan çocukların ebeveynleri oldukça şanslı sayılırlar. Çünkü Yay çocukları için hayat yemek, içmek, takla atmak, gülüp eğlenmektir. Çok küçük yaşta olmalarına rağmen hayatın kafaya takılmayacak kadar kısa olduğunun farkında bilinçli çocuklardır. Gamsızdır ve hep neşelidirler. Çocukken bile etraflarında bir sürü insan, olur komik ve esprilidirler ve anlattıklarıyla insanları kendine baktırmayı iyi bilirler. Onlarla arkadaş olan çocuklar hiç sıkılmazlar çünkü onlar hep en çılgın oyunların peşindedir. Macerayı sevdikleri ve hayalperest oldukları için değişik oyunları ve aktiviteleri severler. Arkadaşları evde bebeklerle oynarken onlar dağ bayır gezerler. Aksiyon peşindedirler. Ağaçlardan meyve çalan hiperaktif çocuklar hep Yay burçlarından çıkar. Bisiklete binmeyi çok severler. Fiziksel olarak güçlü çocuklardır. Konuşmayı çabuk öğrenirler ve merak duyguları ön planda olduğu için sürekli soru sorarlar ve ebeveynlerini bunaltırlar. Alışverişe çıkıldığında ne yapar eder istedikleri oyuncağı aldırırlar. Sabit fikirli ve inatçıdırlar bu yüzden onlara direnmek yersizdir.

Yay Burcu Kadını Genel Özellikleri

Yay burcundan olan kadınlar çekici, kültürlü, duyarlı, zeki ve esprilidirler. Hemen her şeyden alınan ve kırılan hassas yapıları vardır. Kaprislidirler. Çok iyi kalplidirler hatta oldukça saf bir karakterleri vardır. Kindar değildirler, hemen affederler. Kendilerine anlatılan her şeyi çabucak kavrarlar. Bu yüzden iş hayatında başarılıdırlar. Birden fazla işi aynı anda yapabilme yeteneğine sahiptirler. Pek çok konuya ilgi duyarlar ve meraklı olduklarından hemen her konuda az da olsa bilgi sahibidirler. Yaptıkları her aktiviteden çabuk sıkılırlar bu yüzden pek istikrarlı oldukları söylenemez. Çok neşeli ve eğlenceli tiplerdir. Hiçbir olaya kötü tarafından bakmazlar, iyimserdirler bu yüzden huzursuz hissettikleri ve kavganın olduğu ortamlar onlara göre değildir. Böyle ortamlar onların ruhuna aykırıdır. Neşeli, esprili, sevgi dolu ve aktivite planlama yönü yüksek olduklarının arkadaş çevrelerinin aranan isimlerindendir. Dostluk onlar için çok önemlidir. Çok bonkör ve fedakardırlar. Özgürlüğüne düşkün olan Yay kadınları kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Bu yüzden evlilik onlar için uzak bir kavramdır. Yay kadınları ilgi görmekten çok hoşlanırlar. Küçük jestler ve sürprizler tam onlara göredir. Eğlenmeyi, alışveriş yapmayı ve gezmeyi çok severler. Çantaları sırtlarında o ülke senin bu ülke benim gezer dururlar. Çok sosyal kişiliklerdir. Yeni insanlar tanımak ve yeni yerler keşfetmek onları çok mutlu eder. Felsefeye ve tarihe çok meraklıdırlar. Para onlar için amaç değil, istedikleri hayatı yaşayabilmeleri için sadece bir araçtır. Para biriktirmeleri oldukça zordur çünkü savurgan bir yapıları vardır. Yay burcu kadınlarının dış görünüşü oldukça dikkat çekicidir. Saçları genellikle dalgalı ve dağınıktır. Yüz ifadeleri ve mimikleri her daim gülümser gibi görünür. Vücut hatları güzeldir, boyları fazla uzun değildir. Giyim kuşam dertleri yoktur modayı da takip etmezler. İçinde kendilerini rahat hissettikleri her kıyafet onlar için modadır.

Yay Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Yay kadınları rahat ve özgür ruhlu oldukları için birlikte olacakları erkeğin onu kısıtlamamasını ve emir vermemesini isterler. Kendileri gibi rahat ve esprili erkeklerle birlikte olmayı tercih ederler. İlgi gösterilmesinden, hediyeler ve sürprizlerden çok hoşlanırlar. Birlikte olacakları erkekte olması gereken en önemli özelliklerden biri maceracı ve gezmeyi seven bir tip olmasıdır. Onunla sevgili olmadan önce iyi bir dost olmayı tercih ederler. Birlikte eğlenmek ve bilgi alışverişi yapmak onlar için önemlidir. Evcimen, sessiz sakin ve ağırbaşlı erkekler onlara göre değildir. Israrcı ve ben merkezci erkeklerden nefret ederler. Yay kadınları biraz kaprislidir ve çabuk kırılırlar. Her defasında onun gönlünü alacak, tahammül sınırı yüksek erkelerin Yay burcu kadınları karşısında şansı yüksektir.

Yay Burcu Kadını İçin Hediye Seçimi

Fiziksel görünümüne önem veren Yay kadınları spor yapmaktan ve atletik görünmekten çok hoşlanırlar. Bu yüzden onlara spor salonu üyeliği hediye edebilirsiniz bu onların çok hoşuna gidecektir. Seyahat etmekten hoşlanan Yay kadınları için en güzel hediyelerden biri de bavuldur. Teknolojiyle de araları oldukça iyidir. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi çok sevdikleri için onlara dijital bir fotoğraf makinesi hediye edebilirsiniz. Gittiği yerleri ve tanıştığı yeni insanlarla fotoğraf çektirme fikrini seveceklerdir. Müzik onlar için vazgeçilmezdir ve konserlere bayılırlar. Sevdikleri bir sanatçının konserine bilet alarak onları oldukça mutlu edebilirsiniz. Kitap okumayı çok seven Yay kadınları için kitap hediye edebilirsiniz. Ama öyle alelade bir kitap tercih etmemelisiniz. Kitap konusunda seçicidirler. Üzerinde tartışabileceğiniz, derin içeriğe sahip, değişik kitapları tercih ederler. Hayvanlarla arası çok iyi olan Yay kadınları için yavru bir kedi ya da köpek hediye edebilirsiniz yeni dostlarını görünce çok sevineceklerdir.

Yay Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Yay erkekleri entelektüel, naif, meraklı, dost canlısı, samimi ve her daim neşeli bir karaktere sahiptirler. Pozitiflik onların kanına işlemiştir. Kendilerini mutsuz eden olayları kafalarına takmazlar ve kısa sürede unuturlar. Hareketsiz bir hayat onlar için mümkün değildir. Ele avuca sığmaz, enerjik ve çok sosyaldirler. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi severler. Kapalı ortamlardan hoşlanmazlar. Özgür ruhlu olan bu erkekler, sahiplenilmeyi sevmez hatta yalnızlıktan hoşlanırlar. Bir kadına bağlanmak ve evlilik onlara göre değildir. Meraklı yapıları onları hep bir şeyleri araştırmaya ve keşfetmeye iter. Açık sözlüdürler. Eleştirmeyi severler. Bu yüzden zaman zaman kalp kırarlar. Ancak amaçları kimseyi kırmak değildir. Gönül almayı bilirler. Oldukça eli açık olan Yay erkekleri dostlarına karşı cömerttirler. Ancak parayı nasıl kullanacağını bilmez, gereksiz yere savurgandırlar.

Yay Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Yay erkekleri hayatlarına müdahale etmeyen, özgürlüklerini kısıtlamayan kadınlardan hoşlanırlar. Kendileri gibi seyahat etmekten ve değişik aktiviteler yapmaktan hoşlanan bir kadınla birlikte olmayı tercih ederler. Genellikle kendileri gibi değişken karaktere sahip ikizler burcu kadınlarını çekici bulurlar. Kıskanç olmayan ve ona emir vermeyen, hayatını yönetmeye çalışmayan kadınlara kalbini açar ve onu mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar. Güzellikten çok kafa yapısına önem verirler. Sevdikleri kişiyle bilgi anlamında bir şeyler paylaşmak, onunla bir konu hakkında tartışabilmek isterler. Hayalperest ve neşeli kadınlar onların çekim alanındadır. Yay erkeğinin hayatına girecek olan kadınların her konuda dürüst ve açık sözlü olması gerekir. Yalandan hiç hoşlanmazlar. Risk almayı seven, espri anlayışı kuvvetli kadınlarla birlikte olmaktan hiç sıkılmazlar.

Yay Burcu Erkeği İçin Hediye Seçimi

Ne zaman nerede olacağı belli olmayan bu ele avuca sığmaz erkeklere, zamanın farkına varabilmesi için spor bir saat hediye edebilirsiniz. Seyahat etmeye bayıldıkları için, sırt çantası onların vazgeçilmezidir. Onlara konforlu bir sırt çantası hediye edebilirsiniz. Doğa sporlarının hemen her çeşidine yatkın olan maceraperest Yay erkekleri için dağda, tepede giyebilecekleri bir spor ayakkabı, eşofman takımı, kamp için çadır ya da pusula hediye edebilirsiniz. Kaç yaşında olurlarsa olsunlar içlerindeki çocuğu hiç kaybetmeyen Yay erkekleri sirkten, karnavaldan ve uçurtma uçurmaktan çok hoşlanırlar. Onlara yeniden çocukluğunu yaşatmak için sirk bileti hediye edebilirsiniz. Ya da açık havada uçurabilecekleri renkli bir uçurtma.

Yay Burcunun Yükselen Özellikleri

Yükseleni Yay olan kişiler meraklı, özgür ruhlu ve sosyal kişilerdir. Her daim pozitiftirler. İyimserlik ruhlarına işlemiştir. Kimsenin kötülüğünü düşünmezler. Rekabetçi bir yapıları yoktur. Hayatı farklı yönleriyle yaşamayı tercih ederler. Bazen aşırı iyimserlikleri ve her şeyin iyi olacağına olan inançları başarısız olmalarına sebep olur. Çünkü hayatlarında her şey yolundaymış gibi davranırlar. Yolunda değilse bile elbet düzelecektir diye düşünürler ama kimi zaman taşın altına elini sokmaları gerektiğini unutmamalıdırlar. Ev ortamı onlara sıkıcı gelir. Açık havada olmak ve fiziksel aktivitelerde bulunmak onları mutlu eder. Kimilerine göre biraz kaba saba oldukları söylenir. Açık sözlü oluşları patavatsızlığa vardığında kalp kırarlar. Ancak kimseyi üzmek istemezler.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!