O Bir Faydalar Kombosu: Bademli Süt Kokteyli Tarifi

Çocuğunuz elinizde sütü görünce kaçacak delik mi arıyor? Ne yapıp ettiyseniz içiremediniz. Zaten küçük bir çocukken siz de sevmezdiniz değil mi? E sırf süt içmiş olsun veya sütlü gıdalar tüketmiş olsun diye piyasaya sürülen ve sağlıklı gibi gösterilen ama içeriğinde katkı maddesinden tutun da yüksek dozda şekere kadar birtakım zararlı materyaller barındıran paketlenmiş ürünleri çocuğunuza vermek de içinize hiç mi hiç sinmiyor. En iyisi evde kendi yaptığım diyorsanız çocuğunuz bir adım önde başlar hayata. Annesi bademli süt kokteyli tarifinden haberdar olanlar çok daha şanslı büyüdüler. Çünkü sütün tadını bademle buluşturmayı akıl edenler yıllarca lıkır lıkır geliştirdiler kemiklerini. Kalsiyuma, proteine, demire doydular ve böylece şimdi onların dişleri de daha güçlü, bağışıklık sistemleri de.

Bademli süt kokteyli çocuklara süt içirmeyi sağlayıp sütten haz almalarına ön ayak olmakla kalmaz, yetişkinlerin de birçok derdine derman olmaya hazır olmasıyla bilinir. Göbek yağlarının erimesi, cildin güzelleşmesi, beyne ihtiyacı olan enerjinin sağlanması, kas sisteminin korunması, stresle mücadeleyi kolaylaştırma gibi sütle gelen güzellikler dışında, bademin kalp ve damar sağlığına, tansiyon ve şeker hastalığına, bağışıklık sistemine, bedensel ve zihinsel yorgunluğa, göze, cilde, sinir sistemine olan faydaları da eklendiğinde bademli süt kokteyli çocuklar, öğrenciler, hamileler, yaşlılar kısaca yediden yetmişe her yaştan insan için günün aranan içeceği olma özelliğini kazanıyor.

Kendimize ve çocuklarımıza bu kadar iyi bakarken misafirlerimiz de nasiplenmesin mi tarifimizden? Kışın kahveden ve çaydan sıkılan; yazın ise yüksek kalorili ve kremalı içeceklerden uzak durmak isteyen misafirleriniz için bademli süt kokteyli, hafif tadı ve aynı zamanda çok da besleyici oluşuyla en leziz kurtarıcı ikramınız olmaya aday.

Print Recipe
O Bir Faydalar Kombosu: Bademli Süt Kokteyli Tarifi
Hazırlık süresi 5 dakika
Passive Time 140 kalori / porsiyon
Kişi sayısı
Malzemeler
Üzeri için
Hazırlık süresi 5 dakika
Passive Time 140 kalori / porsiyon
Kişi sayısı
Malzemeler
Üzeri için
Yapılışı
  1. Kavrulmamış badem kullanıyorsanız bademleri güzelce kavurun.
  2. Kavrulmuş bademleri mutfak robotundan geçirerek toz haline getirin.
  3. Badem tozu, süt ve vanilyayı bir araya getirip blender yardımıyla iyice çırparak karıştırın.
  4. Karışımı en sevdiğiniz bardağınıza doldurun.
  5. Süslemek için üzerine hafifçe tarçın gezdirin ve bitter çikolata rendeleyin. Dilerseniz karışımınızın içine bir ölçek acı badem şurubu ekleyerek içeceğinizin kıvamını artırabilirsiniz.
Recipe Notes
  • Sütünüzü koruyucu madde içeren paketlenmiş süt yerine günlük sütten seçerseniz bademli süt kokteylinden aldığınız faydayı en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!