Boşanırken Eşine Adeta Bir Servet Ödeyen Ünlüler

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı çiftinin boşanmasının ardından Şeyma’nın alacağı 10 milyon TL tazminata ek aylık 125 bin TL nafaka gündeme oturdu. Bu, bir insanın hayatını ve hedeflerini değiştirtecek türden yüksek bir miktar. Ancak bu kadar yüksek nafakayı ülkemizde ilk kez Acun Ilıcalı ödemiyor. Türkiye daha ne nafakalar gördü. Ülkemizde daha önce de çok kişinin “hadi canım!” diyeceği miktarda nafakalara şahit olduk.

Ceyda Gölcüklü ve Shery Shahnavaz Çifti 11 Yıl Evli Kalmıştı

İstanbul sosyetesinin en güzel kadınlardan biri olarak bilinen Ceyla Gölcüklü’nün Rusya’da petrol kuyuları olan; Houston, Londra ve Moskova gibi önemli şehirlere petrol dağıtımı yapan ETI Holding’in sahibi Azeri asıllı işadamı Shery Shahnavaz ile evliliği 11 yıl sürdü. Bu evliliğin ardından boşanma kararı açıklanmasıyla Ceyda Hanım 10 yaşındaki kızı Lara’yı almak şartıyla 140 Trilyon lira nafaka aldı.

Manolya Onur Hayradabad Nizamı Mükerrem Bereket Şah Çifti Yoğun Hukuk Mücadelesi Vermişti

Eski Türkiye güzellerinden Manolya Onur 1989’da Hayradabad Nizamı Mükerrem Bereket Şah ile bir evlilik geçirmişti.  Şah ile Türkiye güzelimiz Manolya Onur’un evliliği 5 yıl sürdü. 1994 yılında gerçekleşen boşanma davası sonucu Onur, 1 milyon dolar tazminatın sahibi olmuştu. Onur sadece tazminat ile kalmadı ve nafaka alabilmek için yoğun bir hukuk savaşı verdi. Savaşın sonunda kazanan Manolya Onur eşinden kızları Nilüfer için her ay 15 bin dolar nafakaya ek mirasından pay alma hakkı elde etmişti.

Türkiye’nin En Yüksek Tazminatlarından Birini Alan Güzel: Bettina Hakko

 

Bettina Hakko’nun 23 yıl evlilik yaşadığı eşi Cem Hakko ile arasındaki evlilik tek celsede bitti.  3 çocuğu bulunan çiftin boşanma davası sonucunda Vakko firmasının sahibi Cem Hakko tazminat ve nafaka ödemek durumunda kalmıştı. Bettina Hakko’nun  aldığı tazminat uzun süre hafızalardan silinmedi. Boşanma davası sonunda nakit olarak  aldığı 5 milyon TL’nin yanına, 10 milyon 220 bin TL değerinde şirket hissesi ve 1 milyon 752 bin TL tutarında mülkü de eklediğimizde Hakko toplamda 17 milyon TL tutarında bir tazminat almıştı.

Tuğba Çoşkun, Mehmet Ali Erbil’den Tuttuğunu Koparmıştı

 

Boşanma sonucunda ünlü sunucu Mehmet Ali Erbil, Tuğba Çoşkun’a Bodrum’daki 1.5 milyon değerinde yazlığa ek olarak İstanbul Tarabya semtinde 4 milyon lira değerinde bir ev vermişti. Ancak Tuğba Coşkun bu kadarıyla yetinmedi. Mehmet Ali Erbil, evlere ek olarak 3 milyon lira değerinde nakit para ve her ay ödemek koşuluyla 37 bin 500 liralık nafaka ve Astoria’daki penthouse dairesini Tuğba Çoşkun’a vermeyi kabul etti.

Ahu Yağtu ve Ünlü Komedyen Cem Yılmaz Boşanma Protokolü Yapmıştı

Ahu Yağtu’nun ünlü komedyen  Cem Yılmaz ile olan evliliği çok konuşulmuştu. Üstelik çift, çok içten bir düğünle dünyaevine girmişti. Ancak çiftin evliliği uzun ömürlü olmadı ve 20 ay sürdü. Genç çift şiddetli geçimsizliği gerekçe göstererek ayrılma kararı almışlardı. Boşanma protokolü kapsamında çiftin oğulları Kemal’in geleceği, bizzat babası tarafından garanti altına alındı. Cem Yılmaz’ın oğlu Kemal için aylık 10 bin dolarlık nafaka ödemesi kararlaştırıldı. Bu nafakaya ek olarak Kemal’in yüksek lisansa kadar eğitim planı bizzat çift tarafından hazırlandı ve protokole koyularak garanti altına alındı. Cem Yılmaz, eski eşi Ahu Yağtu’ya 500 bin dolar tazminat ödemesine ek olarak lüks bir otomobille birlikte İstanbul’da 2 adet gayrimenkul ve kira geliri vermişti. İki çifti medeni bir şekilde ayrıldıkları için tebrik ediyoruz ve tüm çiftlere örnek olmalarını diliyoruz.

Asena Atalay Caner Erkin’e Yüklü Bir Nafaka Davası Açmıştı

Magazin programları bu çifti birçok kez gündemine aldı.  Genç çiftimiz 2015 yılında anlaşarak boşanma kararı aldılar. Ancak boşanmadan sonra nafaka ödemelerini ünlü futbolcu düzenli olarak gerçekleştirmedi. Asena Atalay konuyu mahkemeye taşıdı ve mahkeme son noktayı koyudu. Asena Atalay’ın oğlunun sağlık harcamalarına 12 bin, eğitim harcamalarına 60 bin, bakıcı masrafına 42 bin, giyim masrafına 12 bin, gıda giderlerine 36 bin, müzik ve spor eğitimine 39 bin, tatil giderlerine 45 bin,  ev kirasına 89 bin 100 TL ve birkaç masrafı daha katarak toplamda 451 bin 151 T’lik bir nafaka talebinde bulundu.

Ece Erken Serkan Uçar Çifti Anlaşmalı Olarak Ayrılmıştı

Ece Erken ve Serkan Uçar çifti anlaşmalı olarak boşanan çiftler arasında. Çiftin yaptığı protokol gereği Serkan Uçar çocuklarının eğitim masraflarını karşılamayı kabul etmişti . Çift mal paylaşımını karşılıklı yaptıklarını ve aralarında bir alacak verecek ilişkisinin kalmadığını açıklamıştı. Ayrıca Ece Erken 1500 dolar nafaka, sağlık sigortası ve tüm eğitim masraflarını karşılama koşuluyla ayrılığı kabul etmişti.

Hakan Yılmaz, Bengü Yılmaz’a Manevi Tazminat Ödemişti

Tiyatro ve dizi oyunculuğu yapan Hakan Yılmaz ve eşi Bengü Yılmaz ile boşanma kararı almıştı. Davanın gerekçesi şiddetli geçimsizlik olarak belirtildi. Bengü Yılmaz kocasının sadık olmadığını ve aldatıldığını iddia etmişti. Mahkeme davayı kabul etti ve çift boşandı. Kızları annede kaldı ve  Hakan Yılmaz, eşine 3 bin 700 liralık nafaka ödemeye başladı. Ayrıca Hakan Bey 180 bin lira maddi, kişilik haklarının ihlal etmekten ise 80 bin lira manevi tazminat ödedi.

Halit Ergenç ve Gizem Soysaldı Evliliği Tek Celsede Bitmişti

Ekranlara adını altın harflerle yazdıran birçok yapımda başrol olarak yer alan ünlü oyuncu Halit Ergenç, Gizem Soysaldı ile 16 ay evli kalmıştı ve çift tek celsede boşanmıştı. Halit Ergenç, mahkeme tarafından  225 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Ülkemizde daha uzun süre hanımlar yüksek tazminatlar alarak kendilerinin ve çocuklarının hayatlarını garanti altına alacaklar gibi gözüküyor. Artık zengin koca hedefinden sonra bizce iyi bir tazminat alınabilecek koca arayışları başlayacak. Şebboy ekibi olarak biz ülkemizde alınacak nafaka miktarlarını oldukça merak etmeye devam edeceğiz.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!