BOĞA

Boğa Burcu Özellikleri Rehberi: Genel, Kadını ve Erkeği

Tarih: 21 Nisan-21 Mayıs
Gezegeni: Venüs
Grubu: Toprak
Uğurlu Rengi: Açık Mavi, Eflatun, Ateş Pembe
Uğurlu Taşı: Elmas
Uğurlu Sayıları: 6
Uğurlu Günü: Cuma
En İyi Anlaştığı Burçlar: Başak, Oğlak, İkizler, Yengeç, Balık, Koç
Anlaşamadığı Burçlar: Kova, Aslan, Akrep

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Boğaların en önemli özelliklerinin başında hedeflerine ilerlerken odaklanabilme özellikleri gelir. Oldukça maddeci bir burç olan Boğa burcunun üyelerinin sahip olma dürtüleri oldukça kuvvetlidir. İnsan ilişkileri konusunda oldukça başarılıdırlar, çevrelerine güven verirler. İnsanlara yardım etmeyi severler. Hayatları boyunca güvenli adımlar atmayı tercih eder ve riskten pek hoşlanmazlar. Çok ama çok sabırlıdırlar. Bu sabırları birçok kişi tarafından hayranlıkla, bazen de kıskançlıkla izlenir. Çevrelerindeki insanlar genel olarak onları sıcak bulurlar ve yanlarında olmak isterler. Genel itibarıyla somut olaylarla ilgileri çok daha fazladır. Olayları organize etmeye bayılırlar. Bu organizasyonları ayarlarken kendi zevklerini ön planda tutmayı ve ayarlamaları ona göre yapmayı tercih ederler. Aradıkları mutluluğu buldukları takdirde ondan vazgeçmez, yollarından asla sapmazlar, başkaları dikkatlerini dağıtamaz. Rahatlarına oldukça düşkün olan Boğalar parayı, rahatlarını sürdürmek için bir araç olarak görürler. Mal ve mülk kazanma konusunda epey maharetlidirler.

Genel olarak buğday yada esmer tenli olup sıcak ve koyu bakışlara sahiptirler. Kısa ya da orta boylu sağlam vücut yapılarıyla birlikte saçları gür kıvırcıktır. Dudakları çekicidir, çeneleri iri ve ön plandadır. Omuzları geniştir. Duyarlı, sıcak ve çekici ses tonları vardır. Burcun asaleti yüz ifadelerinde görülür.

Boğa Burcu Aşk Hayatı

Boğalara göre aşk çok ama çok gerçek bir duygudur. Boğa burçları aşkı ararlar ve gerçek aşkı mutlaka bir gün bulacaklarını hayal ederler. O günü sabırla beklemeyi bilirler. Bu yüzden de illa bir ilişkileri olsun diye uğraşmazlar. Aşk hayatlarında kendilerine oldukça güvenirler. Aşık olduklarında çok yoğun bir romantizme düşerler. Partnerlerini seçerken seçici davranırlar. Yaşadıkları ilişkiyi tehlikeye sokacak her şeyden uzak dururlar ve ilişkilerine gereken değeri fazlasıyla gösterirler. Ciddi ilişkileri severler. İlişkilerinde karşı tarafa hem duygusal olarak hem de fiziksel olarak çok değer verirler. Yalanı ve aldatmayı asla sevmez ve tasvip etmezler. Bir ilişkiye başlamadan önce ilk olarak karşılarındaki kişiyi gözlemlemeyi ve onu tanımayı tercih ederler. Eğer karşılarındaki kişi kafalarına yatarsa onu elde etmek için her türlü savaşı vermeyi hazırdırlar. Hayatlarının her alanında olduğu gibi ilişkinin de olmazsa olmazı saygıdır. Kıskançlıkları tamamen sevgilerinden kaynaklanır. İlişkilerinde mantıklarından da asla taviz vermezler. Boğa burcu biriyle birlikte olan kişiler kendilerini ayrıcalıklı ve değerli hissederler.

Boğa Burcu İş Hayatı

İş hayatlarında hedeflerine varabilmek için çok çalışırlar. Onlar için iş hayatının en önemli yapı taşı disiplindir. Kendilerine has bazı yöntemler geliştirirler ve karşılarına çıkacak olan problemleri bu yöntemlerle çözmeye odaklanırlar. Bu özellikleri kimi çalışma arkadaşları tarafından garip karşılansa bu tarzlarından asla vazgeçmezler. Emin olmadıkları hiçbir adımı atmayan Boğa burçlarının iş hayatlarında maceraya yer yoktur. Hedefe kitlenir ve ilerledikleri yolda yapılan uyarılardan hoşlanmazlar. Taktir ve teşvik beklerler. İş hayatlarındaki gelişim süreci yavaş ama sağlam ve istikrarlı bir şekilde yürür. Bir yerde maaşlı çalışıyorlarsa maaşlarını düzenli almak isterler. Eğer çalıştıkları iş yerinde huzur buluyorlarsa uzun süreler sadık bir şekilde çalışır ve kolay iş değiştirmezler. Patron Boğalar gelenekçi bir tutum sergilerler. Değişiklikleri pek sevmediklerinden teknolojiye sıcak bakmazlar. İş hayatında insan ilişkilerinin teknolojiden daha önemli olduğuna inanırlar. Ancak bu teknolojiyi hiç kullanmadıkları ya da kullanmayacakları anlamına gelmez. Çünkü her şeyde olduğu gibi iş hayatlarında da mantık ön plandadır. Eğer teknolojinin onları başarıya ulaştıracağını düşünürlerse seve seve teknolojinin imkanlarından faydalanırlar. Genellikle mimarlık, finans ve dekorasyon işlerine eğilim gösterirler, bu işlerde oldukça başarılı olurlar. Yine yeteneği olanlardan bir ses sanatçısı veya ressam çıkabilir. Sanata epey düşkündürler.

Boğa Burcu Sağlık

Boğa burçları genelde iri yapıları ve sağlıklı bünyeleri ile bilinirler. Sakin karakterlerine rağmen enerjileri güçlüdür. Yaptıkları bütün işlerde bu enerjilerini doğru bir şekilde kullanırlar. Boğa burçlarını Boğaz ve ense bölgesi yönetir. Bu yüzden de soğuk algınlığı hastalıklarına sık yakalanırlar. Kilo almaya meyillidirler. Bunun da sebebi Boğazlarını çok düşkün olmaları, ağır yemekleri severek tüketmeleri. Ama bu düşkünlükleri ilerleyen zamanlarda başlarına dert açabilir. Yeme içme alışkanlıkları yüzünden tansiyon, şeker hastalıkları gibi sorunlarla karşı karşıya kalma ihtimalleri yüksektir. Kalp krizine meyilli olmaları da yine bu yüzdendir. Sebzeden ziyade et ürünleriyle beslenmeyi tercih ederler. Ancak bağırsaklarının sağlığı açısından güçlü lifli yiyecekler tüketmeleri önerilir. Yine tiroid bezlerinin iyi çalışması için haftada üç gün menülerinde balık olması idealdir. Boğa kadınları ise 35 yaşından itibaren vitamin alımına daha çok önem vermeli, özellikle de E ve A vitaminlerine yoğunlaşmalıdırlar. Düzenli spor yapmak ve beslenme düzenine dikkat etmek Boğa burçlarının hayatında önemli bir yer tutmalıdır.

Boğa Burcu Eğlence Hayatı

Boğa burçları eğlenmeyi çok severler ve keyfe düşkündürler. Bu yüzden davetlerin ve gece eğlencelerinin aranan isimleri onlardır. Oldukça dost canlısı, rahat ve özgüvenli tavırları, diri ve enerjik bünyeleri, mutluluk saçan gülümsemeleri partilerin ilgi odağı olmaları için yeterlidir. İletişimde oldukları insanı rahatlıkla etkileyebilme potansiyeline sahiptirler. Onların ev sahipliğini yaptığı bir partiden tüm katılımcılar memnun ayrılır. Davetlerde gerek güzel sofra muhabbetleri gerekse de ilgilileriyle yapacakları finans ve iş dünyası sohbetleri ile gönülleri fethederler.

Boğa Burcu Cinsel Hayatı

Venüs’ün etkisinde olan Boğa burçları tahmin edildiği üzere, erotizm, ihtiras ve seks konusunda doğuştan yeteneklidirler. Dışarıdan bakıldığında soğuk ve tutkudan uzak bir görünüm sergileseler de en ateşli ve aktif cinsel yaşamı olan burçlardan biridir. Ancak öyle her önüne gelenle birlikte olacak kişiler değillerdir. Hatta partnerlerinden yeterli güveni almadıktan sonra ya da onlarda olan ihtirası, aşkı ve tutkuyu görmedikten sonra cinsel bir birliktelik yaşamazlar. Önce iki tarafın da birbirinden etkilenmesi gerektiğine inanırlar.

İlk adımı atmaları biraz uzun sürer. Seks konusunda bile planlı ve stratejik hareket etmeyi severler. Adım adım hedefe doğru ilerlemek onları heyecanlandırır. Birisini arzuladıklarında onu elde etmek için müthiş bir sabır örneği sergilerler. Onları hiçbir şey yıldıramaz. Maddi olarak güçlü olmayı seven boğa burçları karşısındakini elde edebilmek için bu gücünü kullanarak tüm maddi birikimlerini çekinmeden önlerine serebilirler. Duygusal bir aşık olan Boğa burçları partnerlerine karşı duyarlı ve sevgi doludurlar. Seks sırasında onların isteklerine öncelik verirler. Değişik fanteziler peşinde koşmak ve farklı arayışlar içine girmektense rutin bir seks hayatını tercih ederler.

Boğa Burcu Ünlüleri

Boğa burcu ünlülerinin dünyaca ünlü sanatçılardan oluşması tesadüf olarak değerlendirilemez. Boğa burçlarının sanat düşkünlüklerini dünya edebiyatının en büyük sanatçılarından Shakespeare ve Honore De Balzac temsil eder. Şiire ilgisiyle bilinen, muhteşem bir yönetici Kanuni Sultan Süleyman da Boğa burcunun üyelerindendir. Yine dünyaca ünlü ressam Salvador Dali de Boğa burcunun sanatçı tarafının bir göstergesidir. Boğa burcunun diğer ünlüleri: Karl Marks, Sigmund Freud, Lenin, Kraliçe 2. Elizabeth, Cem Yılmaz, Okan Bayülgen, Ece Erken, Esra Balamir, Nehir Erdoğan, Henry Fonda, Özcan Deniz, Demet Akalın, Nükhet Duru, Asil Nadir, Evita Peron, Barbra Streisand, Gary Cooper, Johannes Brahms, Jehudi Menu Hin, Bertrand Russell, Serpil Çakmaklı, Stevie Wonder, Julide Ateş, Ayhan Işık, Şebnem Dönmez, Saddam Hüseyin, Ferda Anıl Yarkın, Sanem Çelik, Al Pacino, Andre Agassi, Aykut Kocaman, David Beckham, Çelik, Demet Evgar, Fikret Kuşkan, Haydar Aliyev, Rüştü Reçber, Uma Thurman, Audrey Hepburn, Penelope Cruz, Damla Sönmez, Müslüm Gürses, Bülent İnal, Sinan Akçıl, Sarp Akkaya, Halit Ergenç, Gürgen Öz.

Boğa Burcu Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Boğa burçlarının olumlu özelliklerinin başında oldukça güvenilir kişiler olmaları gelir. Her açıdan karşılarındaki insana güven verirler. Oldukça sabırlıdır, bu sabırları hastalıklar başta olmak üzere tüm olumsuz konularda sakin kalmalarını sağlar. İş hayatı başta olmak üzere hayatın birçok alanında bir hayli uyumlu insanlardır. Bu açıdan herkesle çok kolay iletişim kurabilir, bu iletişimlerini uzun süreler devam ettirebilirler. Dayanma güçleri çok fazladır, zor şartlar karşısında panik yapmadan zorluklara göğüs gerebilirler. Oldukça sıcakkanlıdırlar, arkadaş ortamlarında çok sevilirler. Soğukkanlı ve kararlı yapıları dikkat çekicidir. Sadıktırlar, duygusal ve arkadaşlık ilişkisi fark etmeksizin karşı taraftan da aynı davranışı beklerler.

Boğa burçları rahatlarına epey düşkündürler, rahatlarının bozulmasına kolay kolay tahammül edemezler. Bu durum karşısında şaşırtıcı derecede tepki gösterebilirler. Kendilerine karışan ve onlara istemedikleri bir şeyi yaptırmaya çalışan biriye münakaşaya girmekten çekinmezler. Çevrelerindeki insanların sorunları üzerine çok odaklanmazlar. Ancak yardımcı çağrısı geldiğinde koşa koşa yardıma giderler. Bazı zamanlar insan ilişkilerinde çok inatçı olabilirler. Yıllarca biriyle küs kalmaları mümkündür. Hata yaptıklarını asla kabul etmez, özür dilemezler. Çok mecburi olmadıkça yeniliklerden hoşlanmazlar. Maddiyata önem verirler. Bir karar alırken aldıkları kararın kendilerine sağlayacağı faydayı gözetirler ve kararlarını ona göre verirler. Kolay kolay öfkelenmezler ama sinirlendiklerinde zor sakinleşirler. Çevrelerindeki insanları ayrıştırır, kendi açılarından değersiz gördükleriyle iletişim kurmazlar. Kendilerinin hep doğru seçimler yaptıklarını düşünür, yanlışlarını kabul etme eğilimi göstermezler. Bilindik mekanları sever ve zor değişiklik gösterirler. Ekip çalışmaları onlara göre değildir tek başlarına daha verimli çalışırlar. Kolay kolay kimse güvenmezler. Özellikle de para konularında. Bu yüzden siz siz olun bir Boğa burcundan borç istemeyi aklınıza dahi getirmeyin.

Boğa Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Boğa burcu çocukları sessiz ve sakin yapılarıyla ailelerini utandırmazlar. Çok fazla baskıyı sevmezler. Bir şey çok fazla söylendiğinde inadına yapmama eğilimi gösterebilirler. Sevilmeye değer verirler ve anne babaları tarafından sevilmek isterler. Sesleri ve renkleri çok severler. Parlak renkler yerine pastel tonları severler. Boğa çocuklarına hediye alınırken kız çocuklara; uzun saçlı bebekler, saten pijamalar, yumuşak tüylü kazaklardan, erkek çocuklara; müzik aletleri, spor ayakkabıları, bilekliklerden alınabilir.

Boğa Burcu Kadını Genel Özellikleri

Boğa burcu kadınları sakin ve sessiz yapılarına rağmen oldukça yoğun, derin duygu ve düşüncelere sahip olabilirler. Boğa kadınlarının ses tonları muhteşemdir. Sanata karşı oldukça eğilim içindedirler. Uyum ve güzellik onlar için vazgeçilmezdir. Her şeyden şikayet etmeyi sevmezler ve oldukça sorumluluk sahibidirler. İyi bir eş ve iyi bir annedirler. Evlendiklerinde evleriyle olan uyumları muhteşemdir. Çocuklarını derli toplu ve disiplinli yetiştirirler ve çocukları genelde bu yüzden oldukça başarılı olurlar. Mutfağa bayılırlar özellikle de mutfak alışverişlerine. Günlerinin büyük bir zamanını mutfakta geçirirler ve bundan hiç şikayet etmezler. Gelecekle ilgili planlarına daha küçük yaşlarda başlarlar. Bu yaşlarda titizlikle bir kariyer seçme yoluna giderler. Para biriktirmeyi severler. Bunu konforlu bir hayatın gerekliliği olarak görürler. Lüks bir hayat için para gereklidir çünkü. Ailelerinin yaşamlarındaki yeri büyüktür. Boğa burcu kadınlarının gençliklerinde katı tavırları yılar içinde törpülenir ve olgun bir kadına dönüşürler. Görünümleri oldukça narindir, dikkat çekici güzellikleri vardır. Güzel giyinmeyi çok severler. Genellikle spor kıyafetleri tercih ederler. Yumuşak tarzdaki tavırları birçok insanı etkisi altına alabilir. Sevgi dolu bakışları sahip oldukları iç güzelliğin dışa yansımasıdır. Sevimli ve içten bir görünümleri vardır. Kendilerine çok fazla güvenen Boğa burcu kadınları bunu karşı tarafa da hissettirmeye bayılırlar. Oldukça iyi ve gelişmiş konuşma yetenekleri vardır. Mantıklı tavırlar sergilerler ve ikna kabiliyetleri çok yüksektir. Boğa burcu kadınları oldukça güçlü bir yapıya sahip olduklarından dolayı, aşkta da bazen aşırılıklara kaçabilirler.

Boğa Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Boğa burcu kadınları sevdikleriyle vakit geçirmeye bayılırlar ve bu açıdan bu şekilde yaklaşımı olan erkeklerden hoşlanırlar. İlişkilerinde şefkat ve sevgiye önem verirler ve karşılarındaki erkekten şefkat ve sevgi beklerler. Detaycı erkeklere bayılırlar. Hijyene ve temizliğe önem veren erkeklerden hoşlanırlar. Özellikle de kıyafetlerini ve ortamını temiz tutan erkeklerden. Dışarıdan resmi ama yakından samimi davranan erkeklerden hoşlanırlar. Ağırlığı olan erkekleri onlar için idealdir. Yemekten anlayan erkeklere ayrı bir ilgileri vardır. Dikkat çeken bir yeteneği olan erkeklerden çok hoşlanırlar. Örneğin iyi bir besteci, ya da çok iyi bir cerrah. Bir Boğa kadınıyla uzun yıllar bir birliktelik yaşayabilmek için ailesine bağlı ve biraz da komik olmak gerekir. Boğa burcu kadınları için aşk önemli bir duygudur. Çok zor aşık olurlar ve benimseme karakterlerinden dolayı da çok zor vazgeçerler. Bu açıdan kendilerine aşkla yaklaşan erkelerden hoşlanırlar. Boğa burcu kadınlarını ikna etmek hiç de kolay değildir. Karşılarındaki kişinin kendilerine kibar bir şekilde yaklaşmasını isterler. Sakin ve sessiz yapıları ile adeta olgun bir kraliçe gibidirler ve karşı tarafın da aynı yapıda olmasını isterler.

Boğa Burcu Kadını İçin Hediye Seçimi

Güzelliklerine çok düşkün olan Boğa kadınlarına güzellik ürünleri alınabilir. Yine zenginliği ve asaleti sevmelerinden dolayı tek taş yüzükler de Boğa kadınları için ideal hediyelerdendir. Mutfakta vakit geçirmeyi sevdiklerinden dolayı mutfak önlüğü gibi hediyeler de Boğa kadınları için ideal bir hediye olur.

Boğa Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Boğa burcu erkekleri ciddi ve sakin karakterleri ile ideal bir aile babası olmaya yatkındırlar. Oldukça çözümcü, pratiktirler. Çok güçlü sabırları vardır. Çocukları çok severler ve etraflarındaki çocukların hepsine çok şefkatli yaklaşırlar. Konforu çok severler ve bu yüzden yüksek standartlarda bir hayata sahip olmak isterler. Hayatta en çok mutlu oldukları anlar sevdikleriyle duygu dolu yaşadıkları anlardır. Akraba ziyaretlerini ihmal etmez ve kökenlerine bağlı olmak isterler. İnsanlarla iyi anlaştıkları ve kendilerini sevdirdiklerinden dolayı her daim yanlarında dostları bulunur. Boğa burcu erkekleri çok inatçıdırlar. Eğer bir şeye karar vermişlerse kararlarından dönmeleri çok zordur. Kimse Boğa erkeğine zorla bir şey yaptıramaz. Buna rağmen çok uyumlu ve sessiz karakterleri vardır. Bu açıdan her türlü ortama ayak uydurabilir ve her arkadaş grubunda da oldukça sevilirler. Boğa erkekleri kızdıklarında sakinlikleri büyük bir öfkeye dönüşebilir. Bu durumlarda oldukça kırıcı olabilirler.Genel olarak orta boylu olurlar. Çevrelerince yakışıklı olarak görülürler. Genel olarak her giydikleri yakışır ancak daha çok spor tarzı severler. Pastel renklerden hoşlanırlar.

Boğa Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Boğa burcu erkekleri çevresiyle iletişimi güçlü, toplum içinde düzgün hareket eden, konuşma üslubunu iyi bilen, modayı iyi takip eden, oldukça zarif giyinen, kendine bakan kadınlardan hoşlanırlar. Çünkü sosyal aktivitelerde bulunmayı, toplum içinde yer almayı çok severler. Bu açıdan iletişimi çok güçlü kadınlardan hoşlanırlar. Silik kadınları genel olarak sevmezler. Aşırı güçlü ve aşırı dominant kadınları da çok sevmezler. Çünkü Boğa burçları genel olarak uçlardan hoşlanmazlar. Kendilerine akıl danışan kadınlar onlar için idealdir. Her şeyi bilen kadınlarla yakın ilişkiler içerisinde olamazlar. Yine Boğa burcu erkekleri Boğazlarına düşkün oldukları için iyi yemek yapan kadınları da çok severler. Doğalarında yalan söylemek olmadığı için karşılarında da kendileri gibi bir insan görmek isterler. Sadakatin onlar için yeri ayrıdır. Gizli kapaklı işler çeviren kadınlardan her zaman uzak durmaya çalışırlar. Program ve düzenli kadınlara ayrı bir ilgileri vardır.

Boğa Burcu Erkeği İçin Hediye Seçimi

Sanata olan düşkünlüklerinden dolayı albümler, kitaplar ya da sanatsal dizayn edilen cüzdanlar Boğa erkekleri için çok ideal hediyelerdendir. Rahatlarına düşkünlüklerinden dolayı kuş tüyü yastıklar da alınabilir.

Boğa Burcunun Yükselen Özellikleri

Yükselen burcu Boğa olan kişiler uyumlu ve sakin kişilerdir. Kolayca sinirlenmemelerine rağmen, kızdırıldıklarında uzun süreler karşı tarafa kin tutabilirler. Bu kin tutma huyları bazen yanlış yapmalarına sebep olabilir. Her ne kadar dış dünyaya karşı diplomatik tavırlar sergileseler de kendilerini düşünen yapıları vardır. Oyunu kuralına göre oynamayı severler. Sabırlı kişilerdir, ısrarı severler. İradeleri oldukça kesindir. Kararlarını sessiz ve sakin bir biçimde alır ve uygulamaya koyarlar. Genel olarak etraflarındaki insanların kendileri hakkında pozitif düşünmelerini arzu ederler. Servet ve para, yükseleni Boğa olan kişiler için oldukça önemlidir. Genel olarak gelenekçidirler ve bu yüzden değişimleri pek sevmezler.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!