KOÇ

Koç Burcunu 2018 Yılında Neler Bekliyor?

2018 yılı, enerjik ve lider ruhlu Koçların kariyer ve maddi konularda mutlu olacakları bir yıl olacak. Birçok konuyu geçmiş geçmiş kalsın diyerek arkasında bırakan Koçlar, 2017’yi hüsranla kapatmış olabilirler. Ancak bu yıl gerçekleştirmeyi düşündükleri fakat bir türlü hayata geçiremedikleri planlarını gerçekleştirme fırsatlarını yakalayacaklar. İçgörü, disiplin, eyleme geçmek gibi durumlarla ilgili oldukça kararlı davranacaklar, çünkü 2018 yılının enerjisi onları destekliyor olacak. Bu konuların daha çok iş ve maddiyatla alakalı olması bekleniyor. Aşk ve ilişkilerle ilgili olarak birçok şeyi gözden geçirip, şu ana dek yaşamlarının içinde olan, davranış ve tutumlarının onlara uygun olmadığını düşündükleri insanları hayatlarından uzaklaştırarak yerine yeni, kendileriyle uyumlu insanlarla birlikte yola devam edecekler. Ayrıca geçen yıl direnç gösterdikleri konulara karşı tutumlarını da değiştirerek daha esnek ve geniş davranmayı öğrenecekler. Bu yıl bütün zorlukları aşmak için içlerindeki tüm enerjiyi kullanacaklar. Artık karamsarlık yok. Her şeyi kontrol etmek zorunda olmadıklarını anlayıp biraz da kontrolü başkalarına bırakacaklar.

2018 yılında yüklü borçlardan, sorumsuz, düşüncesiz davranışlardan öfkelenip en son söyleyecekleri sözü en başta söylemekten kesinlikle kaçınmalılar. Aksi takdirde kendileri için bol kazançlı ve bereketli fırsatları kaçırma ihtimalleri ortaya çıkabilir. Özellikle yılın ilk çeyreğinde pozitif olup işlerine odaklanmayı başarabilirlerse iyi bir kariyer ve bol kazanç kapılarını arayabilir. Ayrıca bu yıl kendilerini daha çok mutlu edecek şeylere yönelecekler, zaman hızla akıp geçiyor, her an kontrollü olmak yorucu. Biraz da hayatı akışına bırakmak iyi olabilir, şimdiye kadar erteledikleri ne varsa hepsini düşünüp gerçekleştirme sırası onların.

Koç Burcu İş Hayatı

Koç burçları için 2018 yılı özellikle iş hayatlarında, maddi kazançlarında ve kariyer durumlarında oldukça olumlu ve farklı büyük imkanlar yaratacak. Ayrıca ilk kez bu yıl karakteristik bir değişim görünüyor ki onlar için bu durum çok enteresan. Çünkü inatçı ve dediğim dedik, her işi kendi yapan hatta bu yüklerle kendini fazlasıyla yoran Koçlar, bu konuda bir hayli zorlansalar da iş hayatlarındaki bakış açılarını ve yaklaşımlarını değiştirerek sonrasındaki başarılarını görecekler. Hatta zaman zaman değişkenlik göstermeleriyle iş hayatlarındaki dostlarına farklı gelecekler. Sosyal hayatlarında da avantaj sağlayacak bu değişim Koçlara gezegenlerinden verilen bir hediye. Avantajların farkına varıp bunu çok iyi değerlendirmeliler. Başarı onlara bu yıl daha yakın. Ocak ayının ilk yarısı iş değiştirmek, iş kurmak isteyenler için uygun bir zaman. 15 Şubat’ta görülecek Güneş tutulması da ayrıca Koçları destekliyor. Demek ki kariyerlerine yoğunlaşır, daha pozitif olur ve iş hayatlarındaki bazı zorluklara ayak uydururlarsa başaramayacakları bir konu yok. Bu gibi durumlar zorluk gibi görünse de aslında onları olgunlaştıracak ve geliştirecek. 2018’in altıncı ayından itibaren iş hayatları oturmuş olacak. Parasal sorunların aşıldığı, bolluk dolu günler bu yıl itibarıyla Koçların olacak diyebiliriz.

Koç Burcu Aşk Hayatı

Uzun zamandan beri ilişkileri olmayan ve ilişkileri varsa bile yolunda gitmeyen Koçlar için 2018’in Ocak ayından itibaren güzel ilişkiler, yeni flörtler söz konusu. Evli Koçlar ise aileye yeni katılacak minik üyeleri için sevinebilirler. İlişkisi kötü giden Koçlar bu durum hakkında iyi düşünüp taşınarak karar verme aşamasına gelmeliler. Bu durum onları ayrılık noktasına getirebilir. 2018 yılı bu kararları sağlıklı bir biçimde almalarına yarayacak ve gezegenler de karar alma konusunda Koçların yanında olacak. İlişkisi olup iyi giden Koçlar ise kontrolü elden bırakmayıp biraz fedakarlık yapacaklar ve içinde bulundukları durumu iyi bir şekilde gözlemleyecekler.

Henüz bir ilişkisi olmayan Koçlar 2018’de aradıkları aşkı bulacaklar, ipleri ellerinde tutmak ve baskın olmak gibi eğilimlerde bulunmadıkları takdirde partnerlerini kırmadan, biraz da onların penceresinden bakmayı bilirlerse mutluluğu daha kolay yakalayacaklar. Herkesin aşk hayatında sorunlar olabilir, sonuçta ilişkiler gül bahçesi gibidir. Her şey çok güzel giderken, bir yerlerden dikenler batabilir. Ancak ilişkiler acısıyla tatlısıyla güzeldir. Sadece artıları ve eksileri iyi ayarlamak lazım. Koçlar bu konudaki sağduyularını 2018’de çok daha iyi kullanacak ve hayatlarındaki mucizeleri gerçekleştirebilecekler. Hayatlarında olup biten tüm bu değişiklikleri temmuz ayından itibaren daha belirgin bir şekilde anlayacaklar.

Koç Burcu Sağlık

Koç burcu üyeleri 2018 yılında hayatlarının her alanında göstermiş oldukları titizliği devam ettirdikleri gibi sağlık konularına da bir o kadar özen gösterecekler. Zihinsel tutumlarından ötürü geçmişte kendilerine yaşattıkları tüm korkularının ve gelecek kaygılarının hayatlarına olumsuz yansımalarını istemiyorlarsa kendilerini eski düşünce kalıplarından kurtarmaları gerekecek. 2018 yılında Koçlar kemik ve diş sağlıklarına dikkat etmeliler. Ayrıca ebeveynlerinin sağlık sorunlarıyla ilgilenmek durumunda kalabilirler. Bu tip durumlar onlarda gerginlik yaratabilir, psikolojilerine dikkat etmeliler. Hastalıktan nefret eden Koçlar hiçbir hastalığı önemsemedikleri için durumlarını daha kötüye götürebilirler. İşte bu yüzden, en küçük sağlık sorunlarında bile doktora danışmaları gereken bir yıl olacak onlar için. Yılın ilk üç ayı soğuk algınlığı, üst solunum yollarıyla ilgili rahatsızlıklara dikkat etmeleri gerekebilir. Bu süreçte kilo problemi yaşayabilirler, bu durumla ilgili bir diyetisyenden yardım almaları onlar için iyi olabilir. Migren, tansiyon gibi rahatsızlıklara karşı da dikkatli olmalılar.

Koçların salgı bezleri korktukları anda normal insanlardan daha çok adrenalin salgılar, bu salgı onlara enerji verip hareketli olmalarını sağlamasına rağmen bazı durumlarda bedensel rahatsızlıklara da yol açabilir. Sindirim rahatsızlıkları diğer burçlara göre daha fazla olan Koçlarda mide problemleri de sıkça gözlemlenir. Yüklenmiş oldukları birçok sorumluluk çeşitli sağlık problemlerine yol açabilir. Bu yüzden kendilerini koruma altına almaları oldukça önem taşıyor. Beslenmelerine de önem vermeliler. Beslenmelerine zaten özen gösteren Koçlar, bu tutumlarını devam ettirmeliler. Vitamin, protein ve fosfor açısından zengin sağlıklı besinler onlar için gerekli olan yiyecekler arasında. Yeşil yapraklı sebzeler ve balık kendilerini daha iyi hissettirecektir. Bu beslenme düzenine oturtmayı başarabilirlerse günlük yaşamın zorluklarıyla baş etmeleri daha kolay olacaktır. Bütün bu sağlıkla ilgili olumsuz gibi görünen tablonun ardından, kasım ayından itibaren Koç burcunun alanından çıkacak olan Jüpiter ve etkileri Yay burcuna girerek Koçların rahatlamasına sebep olacak.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!