YENGEÇ

Yengeç Burcu Özellikleri Rehberi: Genel, Kadını ve Erkeği

Tarih: 22 Haziran-23 Temmuz
Gezegeni: Ay
Grubu : Su
Uğurlu Rengi: Gümüş, gri, eflatun
Uğurlu Taşı :İnci
Uğurlu Sayıları: 2 ve 4
Uğurlu Günü: Pazartesi
En İyi Anlaştığı Burçlar: Kova
Anlaşamadığı Burçlar: Oğlak

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Su grubunun içerisinde yer alan Yengeç burçları hassas bir yapıya sahiptirler. Çekingen tavırlarıyla farklılık yaratmayı başarır, bir ortamda girişken olmak yerine sıranın sessizce onlara gelmesini beklerler. Genelde sakin bir yapıya sahiptirler, tartışmak onlara göre değildir. Hayatın getirileri doğrultusunda bir yarışın içerisinde yer almak isteyecekleri son şeydir. Ancak bu kaygısız oldukları anlamına gelmesin. Çünkü onları bir türlü rahat bırakmayan duyguları, yaşam kaynaklarıdır. Bir yengecin hayatına giren kişi daha önce hissetmediği kadar duygu yoğunluğu hisseder. Hayatlarına giren kişileri kolay kolay çıkaramazlar, unutmaları bir hayli zaman alır. Altıncı hisleri çok kuvvetlidir. En ufak bir işte bile farklarını ortaya koyarlar, yaratıcılardır. Derme çatma malzemelerden harika ürünler ortaya çıkarabilirler. Her ne kadar çekingen ve kırılgan da olsalar kimsenin kendileri üzerinden çıkar elde etmesine izin vermezler, hassas dengelerini her zaman korurlar. Karşı tarafa da aynı incelikle yaklaşırlar. Kimi zaman duygu seli yaşasalar da bunu karşı tarafa hissettirmezler. Çok hassastırlar, ne sebeple kırılacaklarının tahmin edilmesi güçtür. Onları gerçekten üzen birini kolay kolay affetmezler. Dinginlikle ilgili olan her şeyle yakından ilgilenirler. Bu yüzden olabildiğince sakin hobiler edinmeye çalışırlar.

Yengeç Burcu Aşk Hayatı

Birçok konuya hassas bir şekilde yaklaşan Yengeç burçları, kolayca duygularına yenik düşerler ve aşkları için sınır tanımayan biri haline dönüşürler. Sevdikleri tarafından kırılmaktan korksalar da bunun çekincesi onları aşkı yaşamaktan asla vazgeçirmez. Aşk, iç dünyalarındaki duygusal yoğunluğun en büyük parçasıdır. Genelde ilk adım için karşı tarafın hamlesini beklerler ve bu süreci sindire sindire yaşarlar. Aşk onlara göre sadece ulaşmaktan ibaret değildir, imkansız aşklara yelken açtıkları da sıklıkla görülür. Uzun süre kendi içlerinde platonik bir aşk yaşayabilirler. Ancak Yengeçlerin aşka bu denli bağlı olmaları şıpsevdi oldukları anlamına gelmez. Genelde temeli güvene dayanan uzun soluklu ilişkiler yaşarlar. Hayatlarına alacakları kişinin de duygularını oldukça önemser ve en az duygularını kendileri kadar içselleştirmeyi başaran kişilerle beraber olmaya özen gösterirler. Genelde sevgileri belli edememe gibi bir huyları vardır. Bu da ilişkilerinde bazı yanlış anlaşılmaların yaşanmasına neden olabilir. Kendilerini üzen kişiye üzüldüklerini belli etmezler, ancak gözyaşlarını da bir yere kadar tutabilirler. Anı biriktirmek hoşlarına gider, en ufak bir detaya bile büyük anlamlar yükleyebilirler. Saklamaya değer kıldıkları her türlü eşyadan yola çıkılarak onlar hakkında bir analiz yapılabilmesi mümkündür. Hoşlandıkları kişiyi elde etme konusunda rakipleri varsa mücadeleden geri durmazlar. Yaşadıkları bu ihtiras ilişkilerinin daha değerli olmasına sebebiyet verir. İlişkilerinde güçlü bir birey gibi görünseler de iç dünyalarında küçük bir çocuktan farksızdırlar. Sevdikleri insanla evde geçirecekleri vakti güzel bir tatile değişebilirler. Evcil olmaları sebebiyle genelde anaçlık duyguları da gelişmiştir.

Yengeç Burcu İş Hayatı

Çalışırken önem verdikleri ve kendilerini motive eden prensipleri vardır. İş yerinde başarı elde etmeleri için sadece kariyer hedefleri yetmez, çalıştıkları ortamı evleri, iş arkadaşlarını aileleri gibi görmeleri gerekir. Aile ortamında ve sıcaklığında çalışmayı severler. Yönetici Yengeçler de genellikle kadrolarında bu sebepten ötürü değişikliğe gidemezler. Rutin onlar için can sıkıcı bir durum değildir, aksine kendilerini güvende hissederler. Bu yüzden en sıkıcı işlerde bile başarılı olabilirler. İçgüdüleri oldukça kuvvetlidir. Bu sebepten dolayı adımlarını sadece istatistiklere ve verilere göre atmazlar. Şartların çok uygun olduğu bir ihaleye bile bu yüzden girmekten vazgeçebilirler. Koruyucu bir tarafları vardır. Statüsü ve pozisyonları ne olursa olsun asla takım arkadaşlarının hakkının yenmesine müsaade etmezler. Bu da sosyal hayatlarında büyük dostluklar kazanmalarına yardımcı olur. İş hayatlarında yakaladıkları huzuru kısa süre sonra sosyal hayatlarına da taşıyarak iş arkadaşlarıyla bağlarını kuvvetlendirirler. Verdikleri emek karşısında aldıkları karşılığı önemserler ve genelde bu basit altın kurala göre iş hayatlarında var olurlar. Çalışanlarına tolerans gösterebilir fakat asla tembellikten doğan bir hatayı kabul etmezler. Genelde bunun için de ağır yaptırımları yoktur, teşvik edici yöntemlere başvururlar. Hayatlarındaki hırsı doğru bir kanala aktarmayı hep başarırlar, çevrelerindeki arkadaşlarına da bu yönde örnek olurlar. İş konusunda eleştirilirken biraz daha hassas olabilirler. İş hayatlarını önemsedikleri ve emek verdikleri için kolay kolay eleştiriyi kabul etmeyebilirler. Bu konuda alınganlık yapsalar da kendi içlerinde kendilerine en ağır eleştirileri de yapmayı ihmal etmezler.

Yengeç Burcu Sağlık

Yengeç burçları, sağlık konusunda da hassastırlar. Etraflarındaki kötülüklerden kolayca etkilenirler, çözüm olamadıkları başkalarının dertlerini kendilerine dert edinirler. Psikolojik etki altına çabuk girerler, sürekli olarak ani iniş çıkışlar, ruhsal dalgalanmalar yaşarlar. Genelde melankoli ve depresyona eğilimli kişilerdir. Bilindiği üzere stres, pek çok organı olumsuz yönde etkiler. Özellikle mide, duygusal dalgalanmalardan etkilenen organların başında gelir. Aynı zamanda anaçlığı temsil eden Yengeçler, sık sık rahim ve rahim elemanlarıyla ilgili sağlık problemleri yaşayabilirler. Rahimde yaşadıkları sorunlar kimi zaman kronik bir hal alabilir. Yengeç burçlarına doktorların genel önerisi stres uzak durmaları yönündedir. Sıklıkla duygu değişimleri yaşayan Yengeçlerin bir anda düşen yaşam enerjileri, bağışıklık sistemlerinin olumsuz etkilenmesine yol açabilir. Duygusal dönemlerinde sürekli yemek yerken görülebilirler. Yöneticisi ay olan Yengeç burçları diğer burçlara göre daha fazla suya ihtiyaç duyarlar. Çok fazla tuzlu gıda tükettiklerinde ödem sorunuyla karşılaşabilirler. Vitamin ve mineral dengesini sağlamak için sağlıklı beslenmeye özen göstermeleri gerekir. İç dünyalarındaki dalgalanmaları bir nebze de olsa bu şekilde dengeleyebilirler.

Yengeç Burcu Eğlence Hayatı

Genç yaşlarda olabildiğince neşeli ve gülücük saçan Yengeç burçları özellikle bir parti ruhuna sahip değildirler. Ancak su grubuna ait oldukları için uyumu tercih ederler. Kötü gün dostu olarak bilinen Yengeç burçları sadece kötü anların değil, eğlenceli anların da paylaşıldığı insanlardır. Şehrin en kasvetli yerinde yaşıyor olsalar bile kendi düzenleri oraya uydurabilmeyi başarırlar. Kabuklarını kırdıklarında hoş sohbetlerini esirgemezler, yanlarında saatlerin nasıl geçtiğine şaşırılır. Yengeçlerin yaptıkları organizasyonlardan mutsuz ayrılmak çok zordur. Dışarıdan oldukça zarif ve şık görünmek isterler. Bunu da eğlence hayatlarına yansıtırlar, bu sebeple arkadaşları tarafından özenilen ve içten içe hayranlık duyulan bir havaya sahiptirler. Her ne kadar samimi dostlarıyla güvende olduklarını bilseler de kalabalık ortamlarda utangaçlıkları hissedilir. Aslında bu özellikleri onların çekiciliğinin sırrıdır.

Yengeç Burcu Cinsel Hayatı

İsteklerini dolaylı yoldan anlatmayı tercih eden çekingen Yengeç burçları, seks hayatlarında da arzu ve ihtiraslarını ikinci plana atmayı tercih ederler. Seks konusunda rahat olabilmeleri için partnerlerini enine boyuna tartarak ondan emin olmaya çalışırlar. Duygusal ilişkilere çok önem veren Yengeç Burçları değişken ruh haline sahiptirler. İsteklerini dile getirmekten çekinirler. Partnerleriyle uzun yıllar birlikte olsalar da hala pek çok konuda konuşmaktan çekinir ve seksle ilgili düşüncelerini dile getirmezler.

Kendileriyle alay edilmesinden korkarlar ve bu korkularının üzerine gitmeye çalışmazlar aksine kendilerini geri çeker ve saklanırlar. Ancak partnerlerine güvenirlerse tutkulu bir aşık olabilirler. Yengeç burçlarıyla birlikte olan kişiler şanslıdırlar çünkü kendilerine aşkla bağlı biriyle birliktedirler. Aldatılmak zor güvenen Yengeç burçlarının korkulu rüyasıdır. Kısa süreli bir ilişki yaşamış olsalar bile aldatılmayı kaldıramazlar. Yeni birini hayatlarına sokmaları da oldukça uzun zaman alır. Kendilerine sadık olan partnerlerini mutlu etmek için ne gerekiyorsa yaparlar. Onun ihtiyaçlarını ve isteklerini önemserler. Yeri geldiğinde aşk oyunları oynarlar ve seks konusunda partnerlerini tatmin etmenin yollarını iyi bilirler.

Yengeç Burcu Ünlüleri

Genel olarak nazif ve zarif bir yapıya sahip olan Yengeç burçları, yaşadıkları duyguları hobileriyle dışa vurmayı iyi becerirler. Bu da birçok noktada hayatımıza dokunan ünlülerin göz önünde olmalarını sağlayan özellikleridir. Şarkıları kah güldürüp kah ağlatan Sezen Aksu, Yeşilçam’ın hayranlık uyandıran zarif güzelliği Türkay Şoray, zariflik dendiğinde tüm dünyanın aklında beliren Lady Diana Yengeç burcunun temsil eden gerçek birer hanımefendi. Yengeç burcunun diğer ünlüleri: Reha Muhtar, Pınar Altuğ, Pamela Anderson, Aşkın Nur Yengi, Deniz Baykal, Deniz Seki, Harun Kolçak, Elon Musk, Tom Hanks, Selena Gomez, Vin Diesel, Müjde Ar, Ernest Hemingway, Kafka, Louis Armstrong

Yengeç Burcu Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Yengeç burçlarının olumlu özellikleri, olumsuz özelliklerine nazaran biraz daha fazladır. Duygusal yapılarının bir getirisi olarak son derece merhametli ve şefkatlidirler. Oldukça duyarlı ve karşılık beklemeyen bir tarafları vardır. Bu taraflarıyla herkesin kalbine hitap ederler. Çevrelerinde negatif enerjiye sahip olan kişilerin havalarına değiştirmeye yardımcı olurlar. Gerektiğinde uyanık davranabilir, bu konuda düşmanlarını şaşırtabilirler. Becerikli yapıları sayesinde altından kalkamayacakları iş yoktur. Bir ebeveyn olarak Yengeç, aile bağlarına oldukça önem verir. Yapıcı tarafıyla her zaman ailesindeki kırgınlıkların son bulması için uğraşır.

Yengeç burçlarının olumsuz yönlerinin başında ise elbette onları güçsüzleştiren duygusallıkları gelir. Bu duygusallık onları vezir de eder rezil de. Özellikle duygusal olduklarını gösterirlerse onları kıracak olan insanlara davetiye çıkarabilirler. Eleştiri kabul etmemeleri nedeniyle de çevrelerinden kötü bakışlara maruz kalabilirler. Ani duygu değişimlerinden dolayı bir dedikleri bazen bir dediklerini tutmaz. Bu yüzden onlara nasıl davranılacağının kestirilmesi güçtür.

Yengeç Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Yengeçler, duygusallıklarını küçük yaştan itibaren belli ederler. Ağlamaktan, söylenmekten, mızmızlanmaktan asla vazgeçmeyen Yengeç çocukları ebeveynlerine zor bir dönem yaşatabilirler. Onları avutmak kimi zaman oldukça zor olabilir. Anaç yapılarından dolayı anne ve babalarına oldukça düşkündürler. Genelde çekimser davranırlar. Diğer çocuklarla uyumları biraz zaman alabilir. Ancak annelerinden alacakları şefkat onları bu yönde cesaretlendirirse iyi arkadaşlıklar kurabilirler. Aile içerisinde gelişen her türlü olumsuz durumdan kolayca etkilenirler. Eğer annesi babası ayrılmış bir Yengeç burcu çocuğu görürseniz hayatında mutlaka bunun izlerine rastlayabilirsiniz. Onların mutlaka favori oyuncakları bulunur ve oyuncakları olmadan uyumayı kesinlikle reddederler. Sevdikleri insanlar tarafından sevilmekten hoşlanırlar ancak sevmedikleri insanlara karşı tutumları biraz hırçın ve agresif olabilir. Yengeç burcu çocuklarının ebeveynleri genelde çocuklarına yemek yedirmekte zorlanmazlar. Çünkü küçüklükten itibaren iştahları açıktır. Eğer istedikleri ortam sağlanırsa huzurlu bir şekilde saatlerce tek başlarına oyunlar oynayabilirler. Su grubuna ait bir burç olan Yengeç çocukları denizde ya da havuzda vakit geçirmeyi oldukça severler. Karşılıksız seven Yengeç burcu çocuklarının hayvanlarla da arası oldukça iyidir. Evcil hayvanlarla bir arada büyüyen Yengeç burcu çocukları sevgi ihtiyaçlarını evcil dostlarından karşılayabilirler. Duygusal oldukları için sık sık paniğe kapılabilirler. Gök gürültülü bir gecede ebeveynlerinin yanında uyumak isterler.

Yengeç Burcu Kadını Genel Özellikleri

Karmaşık iç dünyalarının dışa vurumu da karmaşıktır. Sevgi ve şefkat onların vazgeçilmez ikilisidir. Her Yengeç kadını bu duygularını en çok hissedebildiği yerde güvende olduğunu düşünür. Kırılgan bir yapıya sahiptirler ancak kabuklarını kırmak kolay değildir. Yaşadıkları tecrübeler neticesinde birini kolay kolay hayatlarına almazlar. Kırılmaktan çok korkarlar. Anaç yapıları nedeniyle hayatlarındaki insanlara kol kanat gererek, onlarla karşılıklı güven içerisinde bir ilişki kurarlar. Şüpheci yapıları zaman zaman sorun olabilir. Yengeç burcu kadınları özel hayatlarında duygusal olarak kararlar verirler. Bundan dolayı özel hayatlarında sık sık problem yaşayabilirler. Bu durumun farkına varan karşılarındaki insanlar onları nereden vuracağını çok iyi bilirler. Bu da Yengeç burcu kadınlarının zaaf noktalarından biridir. Ancak olaylardan almaları gereken dersleri çabuk kavradıklarından hayata karşı duruşları da tecrübeleriyle orantılıdır. Kendilerinden emin ve mantıklı kararlar alabilen Yengeç burcu kadınları geçmişte geçmişte yaşadıkları zorluklardan yaptıkları çıkarımlarla kendilerince en doğruya ulaşmaya çalışırlar.

Yengeç Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Güce sahip olan erkekler, onların dikkatini çekmeyi başarırlar. Genelde güçlü ve ağır başlı kişilerden hoşlanırlar. Partnerleriyle dengeleri kurduktan sonra kendilerini tam olarak ifade etmeye başlarlar. Sık sık şımartılmak isteyen Yengeçler, duygusal yapıları nedeniyle zayıf bir karaktere sahip gibi görünseler de böyle görünmekten asla haz etmezler. Onları zayıf gören erkeklerden olabildiğince uzaklaşırlar. Kuşkucu bir yapıya sahip olmaları nedeniyle eş tercihlerini kesinlikle onlara güven veren bir erkekten yana kullanırlar. Güven onlar için ana kriter olsa da bunun yanında ekstradan farklı duygular da beklerler. Sadakate de fazlasıyla değer verirler. Gizemli ve çapkın bir erkekten asla haz etmezler. Genelde net olan ve ailesine düşkün erkekler onlar için ideal bir eş adayıdır.

Yengeç Burcu Kadını için Hediye Seçimi

Evlerindeki rahatlığı yakalamak onlar için oldukça önemlidir. Kendilerini şımartmak istedikleri zaman evde kullanabilecekleri bir eşya almayı tercih ederler. Bu yüzden onlara görünce mutlu olacakları bir ev eşyası alabilirsiniz. Aynı zamanda karşınızda son derece duygusal bir insan olduğunu unutmamalısınız. Yengeçler karşılarındaki kişiden pahalı hediyeler yerine yüksek maneviyata sahip hediyeler beklerler. Genelde bu hediyeleri uzun yıllar saklarlar. Uzun yıllar kullanıma uygun, maneviyatı yüksek hediyeler ayaklarını yerden kesecektir. Yengeç burcu kadınlarına hediye almakta zorlanıyorsanız kendi elinizle yaptığınız herhangi bir eşya onlar için idealdir. Maneviyatları yüksek olduğu için bu hediyenin içerisindeki çaba onlar için her şeyden daha önemli olacaktır.

Yengeç Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Yengeç burcu erkekleri genelde içlerindeki duygusal yapıyı dışarıya nazik bir şekilde yansıtırlar. Kadınların dikkatini çeken tarafları da budur. Birine üzmek, kırmak onlara göre değildir. Kendilerine ait prensiplerini korur ve önemserler. Bu prensiplerinden biri de yalana göz yummamaktır. Yalan onlar için en affedilmez hatalar arasında yer alır. Sakin ve ağır başlı yapıları sebebiyle az ve öz konuşmayı tercih ederler. Bu görüntüleri sebebiyle dışarıdan yaklaşılması güç gibi görünseler de içlerindeki kırılganlığı fark eden insanlar bunun tam aksini söyleyeceklerdir. Analiz yetenekleri oldukça gelişmiştir. Bu yüzden biri hakkında karar vermek için Yengeç burcu erkeklerinden destek alınabilir. Analiz yeteneklerine kuvvetli altıncı hisleri de eklenince aldıkları kararlarda yanılma payı azalır. En yakın dostunuz bir Yengeç burcu erkeği ise özel hayatınızla ilgili alacağınız kararların aşamasında ona gönül rahatlığıyla danışabilirsiniz. Vereceği tavsiyeler en doğru adımı atmanızda yol gösterici olacaktır.

Yengeç Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Yengeç burcu erkekleri kendileriyle uyum içinde yaşayacak olan bir kadınla birlikteliğini sürdürebilirler. Bu da aslında evcimen ruhlarını yansıtır. Buna uyum sağlayacak zarif görünümlü bir kadın Yengeç burcu erkekleri için vazgeçilmezdir. Ailelerine oldukça önem veren Yengeç erkekleri, ailesine en az kendi kadar önem veren bir kadın seçmek konusunda dikkatlidirler. Aileleri, ebeveynleri onlar için ilk plandadır. Bunu da her fırsatta hissettirmekten çekinmezler. Zarif bir görünüme sahip, gizemli bir kadın Yengeç burcu erkeklerinin radarındadır.

Yengeç Burcu Erkeği için Hediye Seçimi

İçlerindeki zarifliği ve nazikliği dışarı yansıtmalarında kendilerine yardımcı olan aksesuarlardan hoşlanırlar. Köstekli bir saat onlara zamanın ne kadar kıymetli ve hassas bir kavram olduğunu hatırlatacak ve bu hediyeyi aldıkları kişi gözlerinde özel bir yere sahip olacaktır. Aynı zamanda maneviyata da değer verdikleri için el emeğiyle oluşturulan bir eşya, asla unutamayacakları anlamlı bir hediye olarak hafızalarına kazınacaktır. Su ile ilgili olan her şey ilgilerini çekebilir. Bu yüzden bununla ilgili bir hediye de düşünebilirsiniz. Balık tutmayı genelde sevdikleri için bir olta takımı ya da denizde kullanabilecek herhangi bir eşya onların oldukça hoşuna giden hediyeler arasında yer alır.

Yengeç Burcunun Yükselen Özellikleri

Yükseleni Yengeç olan kişiler gizemli olmayı severler. Ancak bu biraz kurnazlığa kaçan bir gizemdir. Genelde pek hoş karşılanmayan durumların üstünü ört bas ederler. Ancak bu durum ortamın huzurunu korumak için işe yarar. Sessizce köşelerinde sakin bir hayat süren yükselen Yengeçler uyumlu özellikleriyle bilinirler. Her ortama uyum sağlayabilmeleri çevreleri tarafından yadırganabilir. Sessiz bir hayatı tercih etseler de içten içe ünlü olmayı da hep hayal ederler. Bunun için ise kimi zaman kaprisli davranışları görülebilir. Ancak koydukları hedefe adım adım ilerlemek için oldukça sabırlı davranırlar. Çabalarıyla ve sabırlarıyla uzun sürede bile olsa mutlaka hedeflerine ulaşmayı başarırlar.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!