AKREP

Yükselen Akrep Burcu Özellikleri

Günümüzde ilişkilere başlanılmadan, flört aşamasında klasikleşen ve en çok sorulan sorulardan biridir ‘Hangi burçsun sen ya?’ Hatta bazı insanlar, kendi burcuna uyum sağlayan veya burcunun anlaşabildiği insanlarla görüşmeyi tercih ederler. Buna ek olarak bir de yükselen burç tabiri var tabii. “Nedir yahu bu yükselen burç” diyorsanız eğer; astrologlar bir haritayı incelerken, kişinin doğum anında Doğu ufkunda yükselen burca özel bir önem verirler, buna ‘Yükselen burç’ denilmekte. Yükselen burcumuzu hesaplayabilmek için doğum saatimizi biliyor olmamız gerekiyor. Yükselen burcunuzu öğrenebilmek için annelerinize hemen doğum saatinizi sorup, internetteki burç hesaplama sitelerinden kolayca öğrenebilirsiniz.

İçimizden gelen davranışlarımız ve tepkilerimizi yükselen burcumuz belirler, bedenimiz ile bir bağlantı halindedir. Her insanın kendi imajı vardır fakat bu imajı oluşturmada yükselen burcumuz önemli bir rol sahibidir. Yükselen burcumuz aslında bizim kimliklerimizi oluşturur ve bu anlamda aslında önemlidir. Bu bağlamda burçlar, doğdumuz andan ve hayatlarımızın sonuna kadar bir şekilde biz fark etmesekte hayatlarımıza dokunur.

Yükselen Akrep Burcu Özellikleri

Yükselen Akrep burçları için hayat tam anlamıyla bir savaş alanı desek yanlış olmaz. Diğer burçlara nazaran, iyisiyle kötüsüyle duyguları inanılmaz yoğun hissedip yoğun yaşarlar. Sabırları ve sezgileri ile tanınırlar. İnsanlara zayıf gözükmekten nefret ederler. Hırslı yapıları ve inatçılıkları onları dimdik ayakta tutmaya yeter. Kendilerine çok güvenirler, ne olursa olsun sakin kalmayı çok iyi becerirler. Sevdiklerine çok bağlanırlar ve bundan dolayı doğan kıskançlığı üst düzeyde yaşarlar. Sevgiye büyük önem verirler, sevgileri derindir. Konuşmadan karşısındakini konuşturabilen, kararlı özelliklere sahiptirler. Doğdukları andan itibaren karşılaştıkları atmosfer sonucunda kişiliklerini geliştirirler.

Yükselen Akreplerin çok huzurlu bir ortamda doğduklarını söylemek zordur. Herhangi bir şekilde doğum öncesinde ya da hemen sonrasında aileyi, yakınlarını derinden etkileyen bir olay olabilir, Akrep burcu kişiliğini buna göre düzenler. Eğer yükselen burcunda Merkür yoksa, çoğunlukla yükselen Akrep konuşkan olmaz. Kendilerini dışarıya hemen açmazlar, karşı tarafa güvenmek isterler. Yükselen Akrepler için başarı, her ne kadar gizleyici olsa da herkes tarafından parmak ile gösterilen, güç sahibi bir kişi olmak isterler. Dayanıklılıkları ile tanındıkları gibi, uğraştıkları işi sahiplenirler ve sonuna kadar giderler. Sezgilerinin güçlü olması sayesinde birçok zorluğun üzerinden gelirler. Yenilgiyi asla kabul etmezler. Verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirebilmek için çok çabalarlar, çünkü çok gururludurlar. Bir işi başarmak için gerekirse her yolu deneyen yükselen yükselen Akrepler, risk ve cesaret isteyen işlerde gözünüz kapalı bir şekilde güvenebileceğiniz kişilerdir. Dürüstlük en çok değer verdikleri olgulardan biridir. Dayanıklılıkları sayesinde en ağır işlerin dahi üzerinden rahatlıkla gelebilirler. İnsanları çok iyi bir şekilde analiz edebilirler. Çok fazla yakın arkadaşları yoktur ve bu konuda gerçekten çok seçici olurlar.

Yükselen Akrepler, tanıştıkları insanları rahatça etkileri altına alırlar. Buradan da anlaşılacağı üzere çekici bir yapıları vardır. Aynı zamanda gizemlidirler. Aslına bakarsanız yükselen Akreplerin görünen yüzü sadece karşı tarafın görmesini arzu ettikleri kadardır. Kurdukları ilişkinin başlangıcında karşı tarafa mutlaka temkinli yaklaşırlar. Çünkü yükselen Akrepler yara almak, incinmek ve sarsılmak korkusundan dolayı insanları kendilerinden uzak tutmayı tercih eden bir yapıya sahiptirler. Yaşamlarını birlikte geçirmek için seçtikleri insana karşı yüksek seviyelerde kıskançlık ve koruyucu bir yaklaşım sergilerler. Ayrıca domine edilmekten ve kolay lokma olarak görülmekten de nefret ederler. Durum böyle olunca aslında çok da kolay bir kişiliğe sahip oldukları söylenemez.

Yükselen Akrep Kadını

Su grubunda oldukları için iç dünyalarında duygusal ve kırılgan olan bu kadınlar, dışarıdan ise oldukça sert, çekici ve güçlü görünürler. Onları dokunmadığınız sürece, onları sakin biri olarak tanırsınız, onların canını yakarsanız, bu hayatınızın hatası olur. Kadınlığını ve zekasını kullanır yükselen Akrep kadınları. Size kolay kolay içlerini açmazlar. İnsanlara kolay kolay güvenmezler ve tam da bu sebeple çok fazla dostları yoktur. Şüphecidirler. Az ve öz dostluklar kurarlar. Onlarla samimi olsanız bile sizden gizli odalar inşa ederler. Derinliği olan, derin düşünen, derin bakışı olan insanlardır. Bu derin bakışların altındaki düşünceleri tahmin bile edemezsiniz. Bu bakışlar aklınızı başınızdan eder. Etraflarındaki insanları yönetmeyi severler ve bunu sinsi bir şekilde yaparlar. Manipüle ederler. Gururlu, inatçı ve bildiğinden şaşmayan karakterleri vardır. Kolay vazgeçmezler ve istediklerine ulaşmadan bırakmazlar. Hedeflerini, amaçlarını çok göstermezler, derinden ve gizli gizli ilerlerler. Gri renk yükselen Akrep kadınlarında yoktur. Onlar ya siyah ya beyazdır. Her zaman daha fazlasına ulaşma eğilimindedirler. Hayatı enlerde yaşarlar. Sevdiklerini çok sahiplenirler, bu yüzden aşırı kıskançtırlar. Onlara eş olabilmek de herkesin harcı değildir. Tutkular ve ihtiraslar kimi zaman sevgiye ve aşka esir olabilmelerine de neden olabilir. Her ne kadar şeytansı özelliklere sahip olsalar da bu onların iç dünyalarında oldukça hassas olduğunu değiştirmez. Onlar sadece bu özelliklere sahiptirler.

Yükselen Akrep Erkeği

Yükselen Akrep erkeklerinde ise bakışlar ön plandadır. Karşılarındaki kişiyi kolaylıkla etkileyebilirler. Giyim konusunda her zaman modayı takip ettiklerini söylesek yanlış olmaz. Kolaylıkla kilo alabilmeye müsait bir vücutları vardır. Kendilerini birazcık yemeye kaptırdıklarında sıkıntı çekmeye başlarlar. Yükselen Akrep burcu erkeklerinin tuttuğunu kopartan, arzulu ve istekli bir yapıları vardır. İstediklerini elde etmeden onları yoldan çevirmek oldukça zordur. Ayrıca duygusal olduklarını da söylemek gerekir. Dışarıdan bakıldığında bu durum size pek öyle gelmeyebilir fakat iç dünyalarında durum bambaşkadır. Her zaman duyarlı davranışlar sergilerler, bunun tam tersini söylemek mümkün değildir. Özgür kalmaya düşkünlükleri vardır. Kısıtlanmak onlara göre değildir. Diğer burçlara nazaran evlerine daha az düşkündürler. Fakat bir o kadarda ev yaşantısının öneminin farkındadırlar ve buna uygun hareket ederler. Sosyal hayatları canlıdır ve arkadaşlarına düşkündürler. Dışarıda arkadaşlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alırlar. Nasıl eğleneceklerini iyi bilirler. Özgür oldukları sürece kendilerini iyi hissederler. Hal böyle olunca, hayatın güzel kısımlarına odaklanır ve bundan keyif almaya bakarlar. Bu şekilde bir yapıları olduğundan dolayı çevrelerine sürekli güzel enerjiler saçarlar. Adeta arkadaş ortamlarının vazgeçilmez kişileridir. Son olarak sorumluluklarının her zaman farkındadırlar ve sorumluluklarından asla kaçmazlar.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!