KOÇ

Yükselen Koç Burcu Özellikleri

Zodyak burçlarının ilki olan Koç burcu bu sebepten ötürü ilklere imza atan burçtur. Başlangıçlar ve yenilikler yükselen Koç burçlarının hayatlarına yön verir. İlgiyi üstlerinde isteyen yükselen Koçlar genelde bunun için ellerinden geleni de yapmaktan çekinmezler. İyi ya da kötü ilgi hep onların üzerinde olsun isterler. Zaman zaman ani çıkışlar zaman zaman da masum konuşmalar yapmayı becerir ve bu şekilde ilgi odağı olurlar. Genelde ünü, şanı içten içe istedikleri için de kısa süre içerisinde bu hedeflerine ulaşıp renkli bir hayat sürdürmek isterler.

Yükselen Koç Burcu Özellikleri

Yükselen Koç burçları içlerinde barındırdıkları renkli kişiliği ortaya koymak için genelde baharı beklerler. Doğanın ve iç dünyalarının uyumuyla birlikte renkli kişilikleri ile kısa zamanda ön plana çıkmayı başarırlar. Bir yükselen Koç burcu ile iseniz kahkahanın dibine vurmanız çok kolaydır, eğlendikleri kadar eğlendirmeyi de severler. Aynı zamanda çabuk sıkılma özelliğine de sahiptirler. Sıkıcı buldukları kişiyle birden ilişkilerini kesmek yerine genelde yaptıkları huysuzluklarla onları yıldırmayı tercih ederler. Sıkıldıkları zaman huysuz küçük bir çocuktan farksız olurlar. Bu nedenden dolayı eğer bir yükselen Koç ile herhangi bir ilişkiniz varsa sürekli olarak onun dikkatini çekmeniz ve ilgisini her zaman taze tutmanız gerekir. Genelde geleneksel bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden modern konularda algıları tek bir bakış açısıyla yönetilir. Kolay kolay da sabit fikirli olmaktan vazgeçemezler. Hiyerarşinin geçerli olduğu bir yerde olmaktan rahatsız olmazlar ancak tabii ki emir veren onlarsa. Çünkü kendileri emir vermekten ve her zaman kontrol eden kişi olmaktan büyük haz duyarlar. Yükselen Koç burçları öncü olmaktan zevk alırlar. Yeni başlayan bir iş varsa organizatörünün yükselen Koç burcu üyesi olma ihtimali fazladır. Ancak onları asıl heveslendiren olay genelde işin akıcı olmasıdır. Eğer başlattıkları veya organize ettikleri iş yavaşlarsa kısa süre içerisinde oradan uzaklaşmayı tercih edeceklerdir. Çünkü aceleci ve sabırsız olma gibi kötü bir huyları vardır. Eğer onların çıkarına olan bir organizasyon söz konusuysa da mutlaka hakkını verirler.

İstedikleri şeyi almak için her türlü yolu deneyerek vazgeçmeyeceklerdir. Ne olursa olsun hedeflerinden asla vazgeçmezler. Bu motivasyonlarını sadece kendileri için değil çevrelerinde bulunan arkadaşlarına da yansıtarak, daha hevesli konuşmalar yapıp onlara da yardımcı olmayı severler. Özgüvenleriyle etraflarındaki kişilere rol model olmayı da ihmal etmezler. Yükselen Koç burçları özgüvenleri sayesinde her zaman dikkat çekmeyi de başarır. Kendilerini ifade ederken hiç zorlanmazlar. Kimi zaman patavatsızlık boyutunda bile konuşmalar yaparak çevrelerinin olumsuz bakışlarını üzerlerine çekerler. Ancak bu onların umurunda olmaz. Çünkü onlar için önemli olan sadece ön planda olabilmektir. Risk ortamlarını her zaman çok seven yükselen Koçlar aynı zamanda kazanmayı da bir o kadar severler. Her ne kadar risk olsa da, kazançlarını tehlikeye atsalar da bu süreç onların motive kaynağıdır. Onlar için bir musibet bin nasihatten iyidir. Çünkü hayatta kazandıkları dersleri ancak deneyerek alırlar. Onlar için öngörü kuru sözden ibarettir. Bir işin yanlış olup olmadığına ancak sonucunda karar verirler. Zeki olmaları onlar için aslında bir dezavantaj olabilir. Çünkü hedefledikleri işten genelde başarı elde ettikleri için hayatta almaları gereken derslerin birçoğundan geri de kalabilmeleri mümkün olabilir. Davranışları da sözleri gibi biraz savruk olan yükselen Koçlar genelde sakarlık yapmayı da ihmal etmezler. Ancak bu sakarlıkları asla başarılarından ödün vermelerine neden olamaz.

Yükselen Koç Kadını

Kadınların ruhunun kişiliğini belirleyen unsurlar arasında burçlar da vardır. Yükselenleri bu anlamda normal burçlarından biraz daha etkili olabilir. Yükselen Koç kadınları enerjik olmayı ve her zaman hareketli olmayı tercih eden burçlar arasındadır. Onlar için bu husus motive kaynağıdır. Monotonluktan kesinlikle hoşlanmayan yükselen Koç kadınları hayatlarına aldıkları insanların da böyle olmasını tercih ederler. Özellikle ilişkilerinde rutin alışkanlıklar onlara huzur değil aksine mutsuzluk verir. Sıkıldıkları insanla bir ömür geçirmeyi reddedecek olan yükselen Koç kadınları aynı zamanda sürprizlerden de oldukça hoşlanır. Partnerlerinin bu anlamda atılgan olmalarını beklerler. Partnerlerinden bu beklentilerini karşılayabildiklerini görürlerse de onlara yaşam kayağı olmaktan asla gocunmazlar. Yükselen Koç kadını gerek enerjisiyle gerek eğlencesiyle herkesin kesinlikle hayatında isteyeceği bir kadın profilidir.

Ev yaşamlarında mutlaka sıra dışı bir stil tercih ederler. Gerek uyumsuz renklerin uyumunu yakalayarak gerek zıt renkleri kombinleyerek mutlaka herkesin gözünü alacak bir tarza sahip olayı isterler. Yükselen Koç kadınlarının olumsuz özellikleri ne yazık ki mükemmeliyeti arayışları yüzünden ortaya çıkar. Genelde sıkıldıkları, beğenmedikleri bir olay karşısında ukala olurlar. Ancak bu huyları partnerlerinin fedakarlıkları sayesinde kısa sürede yok edilebilir bir boyuta gelebilir. Bu da onların içten içe istemedikleri huylarını değiştirme arzusundan kaynaklıdır. Çünkü hayatlarında ukala tavırlar sergiledikleri müddetçe kaybedeceklerini birçok kez deneyimlemişlerdir.

Yükselen Koç Erkeği

Yükselen Koç burcu erkekleri genelde çekici olmalarıyla tanınırlar. Hiçbir çaba göstermeden bile bir ortamda göz kamaştırmayı becerirler. Bu da onların cüretkar olmalarının haklı sebebini ortaya koyar. Ancak zaman zaman patavatsızlıklarıyla karşı cinsi kendilerinden çok çabuk uzaklaştırabilirler. Ama bu patavatsızlığı sadece sıkıldıkları, hoşlanmadıkları insanlara karşı gösterirler. Hayatınızda bir Koç erkeği varsa seçimlerinizin arasında olmaktan nefret edecektir. Çünkü yükselen Koç erkeği asla bir seçenek olmak istemez, bu da onların Zodyak grubunun ilk sırasında gelmelerinden dolayıdır. Hareketli, enerjik yapılarıyla dışarıdan oldukça eğlenceli bir görünüş sergilerler. Disiplin, düzen onlara göre değildir. Bu da aslında biraz sorumluluk sahibi olmaktan kaçtıklarını gösterir. Fakat buna değecek bir partner buldukları zaman da asla bu fırsatı kaçırmayarak gereken her şeyin en iyisini de yapacak kadar kararlı olabilirler. Hayatlarında istedikleri hedefler doğrultusunda her türlü ikna yolunu seçerler. En az yükselen Koç kadınları kadar yükselen Koç erkekleri de ilgiden oldukça hoşlanırlar. Ancak bu onların duygusal oldukları anlamına gelmez. Gururlu, dik başlı ve kolay affetmeyen de bir yapıya sahiptirler. Onları kızdırdığınız zaman gönüllerini almanız oldukça zor olacaktır.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!