BAŞAK

Yükselen Başak Burcu Özellikleri

Disiplinli, düzenli, titiz, pimpirikli Başakların yataklarından kalktıklarında bile terliklerinin aynı hizada olması gerekir. Her şey düzenli, programlı ve planlı olmalıdır. Bu davranışlar tipik Başak burcu hareketleridir. Başaklar her zaman akıllarıyla hareket ederler. Akılcı olmayan hiçbir şey onları etkilemez. Akıl, mantık burcudur. Temizlik, temizlik diye kendilerini yer bitirirler. Her gün düzenli olarak banyo yapmak zorunda hissederler kendilerini. Evleri temiz olsa da temizlerler. Başakların yatak çarşaflarının üzerine demir para atsanız zıplar o derece yani. Anlaşılması zor bir burçtur Başak. Toprak grubundandır, dişi ve değişkendir. Burcun etkisindeki gezegen Merkür’dür. Etkilendikleri renkler açık mavi, açık sarı, turkuvazdır. Uğurlu taşları mavi safir, mavi kristal ve zebercettir. Şanslı sayıları 5, uğurlu günleri çarşambadır. Yükselen burç demek aslında böyle bir şeydir, bir bakarsınız her çarşamba güzel geçer. Nedenini merak edersiniz, bu aslında yükselen burcunuzun etkisidir. Çiçekleri; açelya, sarı menekşe, lavanta ve zambaktır. Merkür gezegeninin etkisiyle bilgiye odaklıdırlar, hep yeni bilgiler edinerek gerçeği ararlar. O yüzden Başakların sloganı “incelerim”dir. İş, çalışmak çok önemlidir Başaklar için. İşkolik tanımı, deyim yerindeyse Başaklar için söylenmiştir diyebiliriz. Çalışmayı, iş hayatlarını çok önemserler, çalışmak onlar için kutsaldır. Güven duydukları insanlara yardımcı olurlar ancak tembel sorumsuz ve savruk olarak değerlendirdikleri insanları pek kale almazlar. Hiç durmadan çalışabilirler. Ayrıntı otu gibidirler, detayların içinde boğulabilirler. Hayatın, insanların, konuların en ince ayrıntısına girerek incelerler ve tekrar incelerler. Tasarruf denilince akla Başaklar gelebilir. Tabiri caizse eğer, birazcık cimri olabilirler. Paralarının hesabını kuruşu kuruşuna hesaplarlar. Yani iki kuruşun hesabını yaparlar adeta.

Yükselen Başak Burcu Özellikleri

Yükseleni Başak burcu olanlar soğuk görünümlü, mesafeli, dikkatli, bazen “ne donuk bir tip” diyebileceğimiz özelliktedirler. Ayrıntıcı yapıları, olayları kılı kırk yarma özellikleri ile bazen karşılarındaki kişiyi sıkabilirler. Güvende ve garantili işlerin peşinde oldukları için adımlarını sağlam atmak adına inceledikçe incelerler. Pratik tarafları hep akılcı olmalarından kaynaklanır. Hayır kelimesini en çok kullanan burç Başaktır. Hayır demeyi bilir. Bazı insanlar bu mesafeler karşısında biraz zorlanırlar ancak bir Başak böyledir. Temizlik kelimesi onlar için starta basmak gibidir. Detaylar, en ince detaylar tablonun tamamını görmesine engel olabilir. Belki de prensip kelimesini tarihte ilk kez bir Başak kullanmış olabilir. Analitik zekaları ile içinden çıkılamaz derecede zor konuları çözüme kavuşturabildikleri için birçok konuda danışılması gereken kişilerdendirler. Eleştirici yapıları, tüm ayrıntıları fark etme yeteneklerinden kaynaklanır. “Nasıl olur da bir başkası bu ayrıntıyı göremez aman yarabbim” gibi bir durumda kafalarını ellerinin arasına alarak saçlarını hafifçe çekerler. Bunlar tipik Başak burcu hareketleridir. Dolayısı ile yükseleni Başak burcu olan kişilerde de bu özellikler görülür.

Fiziksel özellikleriyle dikkat çeken yükselen Başak burcu üyeleri, spor yaparak ve özel bir beslenme programı uygulayarak vücutlarını sürekli formda tutmayı başarırlar. Vücut tipleri genelde incedir. Saçıyla en çok uğraşan burçların başında Başak burçları gelir. Mükemmeli arayan bir burç olma özelliği bu burca aittir. Genel olarak düzgün görünüşlüdürler. Zarif bir yapıları vardır. Tenleri çoğunlukla esmer, koyu renktedir. Cilt yapıları oldukça düzgündür.

Yükselen Başak Burcu Kadını

Başak burcu yükseleni olan kadınlar son derce titizdirler. İnce ve zarif bir yapıları vardır. Erkeklerinde de olduğu gibi sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Araştırmacı yapıları sayesinde konuların derinlerine inerler. Kişilik olarak hassas bir yapıya sahiptirler. Ev yaşamına düşkündürler, aileleriyle veya çocuklarıyla vakit geçirmekten hoşlanırlar. Arkadaşlıkları iyidir. Geniş bir çevreye sahiptirler, sosyal ortamda aranılan tiplerdir. Espri yetenekleri gelişmiştir. Arkadaşlarını titizlikle seçerler. Çalışkandırlar iş yaşamları çok önemlidir. Hassas ve alıngan yapılarından ötürü bazı durumlarda olumsuz yönde yapılan davranışlar karşısında üzüntü yaşarlar, uzun bir süre bu durumu akıllarında tutsalar da kindar değillerdir. Bir süre sonra unuturlar.

Yükselen Başak kadınları dürüstlükten yanadırlar. Onlara hiç kimse kolayca yaklaşamaz, yalandan nefret ederler ve mesafelidirler. Paraya karşı tutumları mantıklıdır. Bu dünya üzerinde istedikleri bazı şeyleri parayla yapabileceklerini bilirler fakat para düşkünü kadınlar değildirler. Aşk yaşamında kolayca ilişkiye girebilen kişiler değildirler. Çabuk elde edilebilen karakterler de değildirler. Tüm ayartmalara, yakınlaşmalara karşı belli duvarları vardır. Bu konuda oldukça mesafelidirler. Başak burcu kadınları çok ölçülüdürler, hareketlerinde, düşüncelerinde, davranışlarında ölçüyü kaçırmazlar. Bu tip şeylere dikkat etmeyen kişileri kırıcı bir şekilde eleştirme ya da hayatlarına almama gibi davranışlarda bulunabilirler. Eleştirmek onların işidir zaten. Geleneklerine bağlı kadınlardır. Duyarlılıklarının yanı sıra sinsice düşünmek gibi olumsuz bir özellikleri de vardır. Tutucu tarafları çoktur. Çocuksu hareketler pek onlara göre değildir, olgun insanlardan hoşlanırlar. Aptalca, uygunsuz davranış biçimlerini son derece gereksiz ve aşağılayıcı bulurlar. Kişi kendini bilmelidir ve bilerek hareket etmelidir. Onlara yaklaşacak bir erkeğin son derece aklı başında, oturmuş bir kişiliğinin olması gerekir.

Yükselen Başak Burcu Erkeği

Yükseleni Başak burcu olan erkeklerin saçları çok ön plandadır. Bakımlı ve parlak saçlara sahiptirler. Gözleri küçüktür ama anlamlıdır. Ağızları küçüktür, gülüşleri hoş ve çekicidir. Çeneleri düzgün ve belirgindir. Yürüyüşleri ve duruşları karizmatiktir. Kendi fikirlerine inanır ve güvenirler. Ayrıntıcı bir yapıya sahip oldukları için tüm ayrıntıları düşündüklerini hesaba katarak düşüncelerinin doğruluğundan emindirler. Çok hızlı düşünürler ve çözüm üretirler. Konuşkan ve nüktedan, sevimli, şakacı taraflarıyla toplum içinde sevilirler. İnsanlara ellerinden geldiğince yardımcı olma ve yön verme eğilimleri vardır. Aşırı titiz bir burcun erkeği olarak, anlaşması zor kişilerdir tabii. Düzenli ve kontrolcüdürler. Eleştirel yönleri ağırlıktadır bu yüzden tartışma ortamlarına girerler ancak kavgacı oldukları söylenemez. Hoşlanmadıkları şeyleri veya durumları kişilerin yüzüne karşı söyleyebilir ve o insanı kırabilirler. Ancak çoğu zaman yaptıklarının farkında olmayarak zor durumda kalabilirler.

Aynı zamanda insanları eğlendirmesini, sevindirmesini iyi bilirler ve buna özen gösterirler. Toplumda aranılan kişilerdir. Hırslıdırlar ve hedeflerine ulaşmayı bilirler. Sürekli bir şeyleri çözümleme süreci içinde görünürler. Devamlı gözlem yaparlar. Romantik oldukları hiç görülmemiştir. Pek fazla duygusal da değildirler. Aileleri onlar için büyük önem taşır. Onlara karşı, özellikle aile büyüklerine karşı saygılıdırlar. Yükselen Başak erkekleri aşk ilişkilerinde çok da rahat değildirler. Flört eder gibi bir tutumları olsa da başlangıçta biraz tutuk ve çekingendirler, sonrasında ise kabak çekirdeği misali açılırlar ve karşılarındaki kişiyi şaşırtırlar. Özgürlüklerine düşkün oldukları için bağlılık duyguları onları frenler. Gerçek bir ilişki üzerinde epeyce düşünürler, ikna oldukları takdirde o ilişkiyi sahiplenirler. Eşlerine sadıktırlar.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!