YAY

Yükselen Yay Burcu Özellikleri

Zodyak’ın şans gezegeni olan Jüpiter, yükselen Yay burcunun yönetici gezegenidir. Bundan dolayı yükselen Yaylar etraflarıyla hoş bir iletişime ve enerjiye sahiptirler. En belirgin özellikleri özgürlüklerine olan düşkünlükleridir. Bu sebepten ötürü hayatlarındaki birçok şeyden vazgeçebilirler. Dünya bir yana özgürlükleri bir yana kafa yapısında olan yükselen Yaylar buna rağmen uçuk bir yaşam tarzını kendilerine uygun görmezler. Özgürlük dendiğinde akla her ne kadar ekstrem bir hayat tarzı gelse de bunun aksine uzun vadeli hedeflerin peşinde, başarılı adımlarla ilerlemeyi bir prensip haline getirmiş insanlardır. Onlar için kalıcı olan her şeyin kıymeti vardır. Bitmek bilmeyen umutlarıyla birlikte etrafa hep iyimser olarak yaklaşırlar ancak bu durum onları zaman zaman biraz hayal kırıklığına uğratabilir. Hayattan beklentileri hep olumlu olduğu için olumsuz sonuçlara karşı bir savunma biçimleri yoktur. Ancak bu teslimiyetçi oldukları anlamına da gelmez. Çünkü özgürlükçü ruhları mücadele etmeleri için önemli bir motivasyon kaynağıdır.

Yükselen Yay Burcu Özellikleri

Tipik yükselen Yaylar ikiye ayrılırlar. Birinci grupta yer alanlar dışarıdan oldukça sessiz ve sakin görünürler. Genelde asosyal diye tabir edebileceğimiz kişilerdir ve etraflarıyla iletişimleri epey bir kuvvetsizdir. Çevrelerinde gelişen olumsuz olaylardan kolayca etkilenirler, bu durum onların pasif kalmalarına sebep olur. Kimi yükselen Yaylar ise bunun tam aksine özellikle sosyal çevreleri gelişmiş, iletişimleri kuvvetli insanlardır. Verdikleri kararların arkasında durabilen ve bedelini ödemeye hazır olan cesur kişilerdir. Pişmanlık onların en korktukları duygudur. Bir işi yaparken riskleri değil, pişmanlık yaşayıp yaşamayacaklarını düşünürler. Bu yaklaşımla birlikte pek çok kayba da uğrayabilirler. İki tip olarak ayrılan yükselen Yayların bu farklı özellikleri tek bir kişide de görülebilir. Kimi dönemde içlerine kapanık olabildikleri gibi kimi dönemde de sosyal çevreleriyle yakından ilgili olarak karşımıza çıkabilirler. Bu aslında her insanın hayatında gerçekleşen inişler ve çıkışlardan dolayı görülebilen bir değişimdir.

Yükselen Yayların başarı kaynağı tamamen hırstır. Onlara bir şeyi yapamayacağı söylendiğinde o işi yapabilmek için ellerinden ne gelirse yaparlar. Ancak kararları kolay etkilendiği için kimi zaman hırslarının kurbanı olurlar. Genelde haksızlığa gelemeyen bir yapıları vardır. Bu da onlara sağlam bir karakter kazandırır. Özellikle kendilerine yapılan haksızlıkla beraber çevrelerinde bulunan insanlara yapılan haksızlıklar onların çıldırmasına neden olabilir. Asla maymun iştahlı değillerdir. Onlar için için bir işi tam tamına yapmak birkaç alanda biraz başarılı olmaktan her zaman daha ön planda gelir. Bu yüzden birden fazla işe yatkınlığı olan yükselen Yaylar genelde bir alanda uzmanlık yapmayı tercih ederek kendilerinden kısa süre içerisinde söz ettirirler.

Özgürlükçü ruhları iş hayatında, aşk hayatında ve hatta aile hayatında bile oldukça ön plandadır. Erken yaşta kendi ayaklarının üzerinde durma gibi bir istekleri vardır. Bu amaçlarına da mutlaka ulaşırlar. Onlara yapılması gereken en son şey baskıdır. Baskı onların kaçıp gitmesine ve baskı kuran kişiyle bir daha iletişime geçmemesine neden olur. Özgür olabildikleri her yerde oldukça mutludurlar. İş hayatında da genelde bu baskıya maruz kalmamak adına home ofis tarzı rahat çalışma alanları olan yerlerde çalışmayı tercih ederler. Kin tutmak onlara göre değildir. Bir kişiyle tartışmaları gerekiyorsa tartışırlar fakat bu onları yorar. Kaostan beslenen bir yapıları yoktur. Ancak karşılarındaki insana olabildiğince saygısızlık etmemeye ve kin tutmamaya özen gösterirler.

Yükselen Yay Burcu Kadını

Yükselen Yay burcu kadınlarını bir ortamda keşfetmek oldukça basittir. Onlar zaten doğuştan sahip oldukları havalarıyla dikkat çekmeyi her zaman başarırlar. Aynı zamanda genel kültür anlamında oldukça köklü bir birikime sahiptirler. Her yaşta yeni şeyler öğrenmeye açık bir algıları ve zekaları vardır. Fakat bu onların oldukça ulaşılmaz olarak görünmesine neden olmaz. Çünkü aynı zamanda esprili ve etraflarındaki insanlarla iletişimi kuvvetli bir karaktere sahiptirler. Kendilerine has bir tarzları ve havaları olduğu için onlarda herkeste sıradan duran kıyafetler parlar. Bu da daha alımlı ve cazibeli görünmelerine neden olur.

Yükselen Yay burcu kadınları kesinlikle baskıya gelemeyen ve hayatlarına alacakları insanın da bunun farkında olmasını isteyen kadınlardır. Partnerlerinin onlara karışmasına asla müsaade etmezler. Aynı zamanda evlendikten sonra da asla geri planda kalmayı sevmezler. İş hayatları ve kariyerleri onlar için yaşam kaynağıdır. Birinin gölgesinde yaşayamayacak olan yükselen Yay burcu kadınları eğlence hayatına düşkün oldukları için sık sık partilere, davetlere katılmaktan ve buralarda keyifli zaman geçirmekten hoşlanırlar. Yeni yerler keşfetmek, özellikle doğal güzellikleri bulunan ya da tarihi geçmişi bulunan yerleri ziyaret etmek onların ruhlarını doyuran hobiler arasındadır. İçlerindeki özgürlükçü yapılarından dolayı bu alışkanlıklarını diledikleri gibi yaşamayı tercih ederler. Eğer bir yükselen Yay burcu kadınından herhangi bir şey isteyecekseniz üslubunuzun oldukça dikkatli olması gerekir. Aksi takdirde inatçı yönlerini de görmeniz mümkün olabilir.

Yükselen Yay Burcu Erkeği

Yükselen Yay burcu erkekleri genelde uzakta fark edilebilecek fiziksel özelliklere sahiptirler. Yükselen Yay burcu erkekleri genelde uzaktan fark edilir fiziksel özelliklere sahiptir. Aynı zamanda son derece kibar olmaları ve nazik yaklaşımları onların her zaman her toplumda yer bulmasına neden olan özellikleridir. Çevresi tarafından genelde sevilen yükselen Yay burcu erkekleri kimi zaman iyimser yaklaşımlarından dolayı patavatsızlık edebilirler. Ancak böyle zamanları gönül alabilme yetenekleriyle bir sorun ortaya çıkmadan atlatırlar. Onların sosyal hayatlarıyla olan kuvvetli ilişkileri biraz da içerisinde bulundurdukları flörtçü tavırlarından gelir. Romantizmi ve kibarlığı asla elden bırakmayan yükselen Yay burcu erkeklerini bu özellikleri daha cazibeli yapar. Esprili ve aynı zamanda özgüvenlidirler. Bu yüzden yeni girilen bir ortamda durmadan konuşan birini ve çevresinde gülen insanları görüyorsanız mutlaka o kişi yükselen Yay burcu erkeğidir.

Yükselen Yay erkekleri aşk hayatlarında da kibarlıklarını korurlar. Yükselen Yay erkekleri aynı zamanda aşk hayatlarında da bu kibarlıklarını korurlar. Onların ilişkiden tek beklentileri klasik duyguların yanı sıra asla kısıtlanmamaktır. Eğer bunu ve diğer sevgi, güven, sadakat gibi duyguları da yanında bulunduran bir ilişki içerisindeyseler ilişkilerine ciddiyet katmaktan kaçınmazlar. Dürüst olmaları onlara pek çok şey kazandırır. Özellikle kadınlara karşı dürüst olmaları ilişkilerinin daha güven temelli olmalarını sağlar.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!