BOĞA

Yükselen Boğa Burcu Özellikleri

Yükselen Boğa burçları hayatı yaşamayı iyi bilirler, zamanın değerli olduğunu düşünüp her anlarını tutku ile yaşamayı planlayıp sevgiye dayalı bir yaşam sürerler. Mutluluk her şeyden önce gelir onlar için. Bildikleri yoldan şaşmayan yükselen Boğalar, kendilerine yapılan haksızlığa tahammül edemez, bulundukları yeri ve haksızlığa uğradıkları kişileri yaşam alanlarından hemen çıkarırlar ve bu kararlarından bir daha geri dönmezler. Onlara bir şeyi kabullendirmek zordur çünkü söylenen şeyi ilk önce araştırıp soruşturduktan sonra konu hakkında fikir sahibi olmayı yeğlerler. Bu durum geç hareket etmelerine sebep olsa da en doğru adımı atma konusundaki güvenceleridir.

Yükselen Boğa Burcu Özellikleri

Yükselen Boğa burçları genellikle sağlıklı ve güçlü bünyeli bireylerdir. İştahlı oldukları ve hareketi çok sevmedikleri için kilo almaya yatkın olurlar. Sosyal ilişkilerinde nazik, kibar, uyumludurlar ama biraz da utangaç bir yapıya sahip oldukları için hemen kendilerini gösteremeyebilirler. Zaman içinde çok iyi bir dost, çok iyi bir sırdaş olurlar. Arkadaşlarına ve çevrelerine karşı iyi bir dinleyicidirler. İşlerinde çok başarılıdırlar, aynı başarıyı başkalarının işlerinde de çalışırken gösterirler. Temkinli oldukları için biraz ağır hareket ederler, onları beklemek sıkıcı olsa da çok düzgün işler çıkartırlar. Yaşamlarında zevklerine düşkün, para harcamayı seven, hayata bir kere geliyorum onun da tadını çıkarayım diyen keyifli insanlardır. Kendilerine harcadıkları kadar, arkadaşlarına ve ailelerine de fazlasıyla harcamalar yaparlar. Bencillik kelimesi onlara uygun bir kelime değildir. Ne istediklerini çok iyi bilirler, hızlarına yetişmek zordur. Mantıklarıyla hareket etmez, sadece duygularına kulak verirler.

Yükselen Boğa Kadını

Kadın gibi kadın deyince akla ilk olarak Boğa kadını gelir. Güzellik, asalet, cazibe, bakım, sanat, estetik… Bütün güzellikler Venüs tarafından ayrıcalıklı Boğa kadınlarının üzerinde toplanmıştır adeta. Çevrelerinde dikkat çekicidirler, yaptıkları her şeyde fark yaratırlar. Sabırlı ve güvenilirdirler. Becerikli olan yükselen Boğa kadınları her işin altından kalkabilecek yeteneğe sahiptirler, bu yetenek onları iyi bir eş, iyi bir ev hanımı, iyi bir yönetici, iyi bir çalışan yapar. Yükseleni Boğa olan kadınlar çok tutkulu ve çekicidirler, karşı cinsin de bu özelliklerde olmasını beklerler. Onlar için ten uyumu olmazsa olmazdır. Rahatlarına düşkün olan yükselen Boğa kadınları sahip oldukları her şeye benim gözüyle baktıkları için kendilerine ait bir şeyi paylaşmaktan hoşlanmazlar, sahip olduklarının fazlası bir başkasında mevcutsa hafif bir kıskançlık duygusu yaşayabilirler.

Toprak burcu oldukları için doğayı yaşamlarına yansıtırlar, her zaman doğadaymış hissini yaşamak isterler. Bu yüzden de evlerini, iş yerlerini ve kısacası bulundukları her yeri bahar havasına sokarlar. Çiçekler, hayvanlar onların hayatlarında hep vardır. Kendilerine özgü çekici yapılarından dolayı her ortamda ilgi odağı olurlar, olaylara esprili baktıkları için hayatlarının zorluklarını daha kolay çözebilirler. Çok nadir görülse de bazen başkalarını şaşırtabilir, kendilerinden beklenmeyen davranışlarda bulunabilirler. Dışarıdan bakıldığında soğuk gibi görünseler de sıcakkanlı ve sevecendirler. Yükselen Boğa kadınları aşklarında partnerlerini hep kıskanır ama belli etmezler, onları bezdirmeden idare etmesini bilirler. Sadakat onlar için çok önemlidir. Kendilerine değer veren, romantik anlar yaşatan erkeklerden hoşlanırlar, maço davranışlar, romantik olmayan erkekler bu burcun kadınlarına göre değildir.

Yükseleni Boğa kadınlarına hediye almak hiç de zor olmaz, mutfakta kullanacakları pratik bir şeyler ya da tenlerine batmayan bir bere yada atkı hoşlarına gider. Ama Boğa burcu kadınını etkilemek isteyen bir erkeğin işi hiç de kolay değildir. Pırlantalar, yakutlar, zümrütler, pahalı ve kaliteli restoranlar, özel tatiller yükselen Boğa kadınlarını etkiler. Bu kadar pahalı zevkleri olan bu kadınlar gerçek aşkı bulduklarında bütün bunlardan vazgeçmeyi de bilirler. Kendilerini sadece sevdiklerine bağlayıp maddi manevi her şeyden fedakarlık ederler. Aşk sözcüğü adeta Boğa kadınlarını anlatır.

Yükselen Boğa Erkeği

Yükselen Boğa erkekleri geniş omuzlu, giydiklerini yakıştıran oldukça yakışıklı erkeklerdir. Başlıca belirgin özellikleri inatçılıktır. Öyle ki dünya yıkılsa dahi aldıkları karardan dönmeleri imkansız gibi bir şeydir. Sakin, sessiz, uyumlu olsalar da onları kızdırmak hiç akıl karı bir davranış değildir çünkü o onlarda onları tanımak zorlaşır. Yıkıcı halleri o anlara maruz kalan kişilere zor anlar yaşatabilir. Pes etmek nedir bilmeyen yapıları hedeflerine ulaşmalarında onlara yardımcı olan yönleridir. Aynı zamanda başarıya ulaşmalarında inatçı kişiliklerinin de payı büyüktür. Sadık ve sağlam oldukları için gerçek dost diye tanımlanabilecek kişilerin arasında yer alırlar fakat herkesle arkadaş olsalar da seçici tavırları dost edinmek konusunda onları zorlar. Ancak biriyle bir kere dost oldukları zaman onlardan iyi olmaz çünkü bu burcun yükselen erkekleri dostlarını asla yarı yolda bırakmazlar. Her koşulda dostlarının yanında olurlar.

Sağlam duruşları yükselen Boğa erkeklerine arkadaşlık ve aile hayatı içerisinde farklı bir saygınlık oluşturur. Lüks yaşamı sevdikleri için bu doğrultuda para harcamaktan kaçınmazlar ama tabii savurganlık derecesinde değil. Paranın kıymetini bilir, harcamalarını dikkatli ve özenli yaparlar. Aşka inanan ve önem veren bu burcun yükselen erkekleri çoğu kadının aradığı özelliklere sahiptirler. En belirgin örnek olarak sonsuz güven kişilik özellikleridir. Hal böyle olunca iyi birer aile babası, iyi birer partner olmalarına da şaşmamak gerek. İlişkileri uzun ve istikrarlıdır. Karşı cinste en iyi anlaşabilecekleri kadınlar Kova ve Balık kadınlarıdır. Her ne kadar ideal erkekler olarak gözükseler de tabii ki kimse dört dörtlük değil, yükselen Boğa erkeklerinin de olumsuz yönleri var. Mesela; dar görüşlülük, takıntı. Bu özellikleri biraz can sıkıcı davranışlar sergilemelerine neden olabilir. Ancak dengeli ve mantıklı kişilikleri bu olumsuz özelliklerini görünmez kılabilir. Yükselen Boğa erkeklerini diğer erkeklerden ayıran diğer bir güzel özellikleri de şefkatli olmaları. Köklerine bağlı olan bu burcun yükselen erkekleri çocuklara, yaşlılara karşı duyarlı, çok ilgili olurlar. Onları neşe kaynağı olarak görürler, sevgi ve saygı olgularını oldukça önemserler.

Yükselen Boğa erkeklerine küçük hediyeler alınabilir. Ancak hediye küçük dahi olsa kalitesi olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin hediye olarak aldıkları bir cüzdanın kesinlikle kalite bir deriden olması onları daha çok memnun eder. Toprak burcu oldukları için kır yerlerini, balık tutmayı, kamp yapmayı severler. Toprakla uğraşmak onları dinlendirir, en büyük hobilerinin arasında kitap okumak yer alır.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!