YENGEÇ

Yükselen Yengeç Burcu Özellikleri

Yükselen Yengeçler romantizmi doruklarda yaşayan kişilerdir. Çünkü Ay, onların yıldızıdır, Ay ışığı bu duyguların açığa çıkmasındaki başroldür. Bu duygusal, sevecen, duyarlı insanlar görüntü olarak oldukça soğuk ve mesafeli olsalar da bu duruş aslında Yengeçlerin dış kabuğunun sert özelliğini yansıtır. Ancak tanınmaya başladıklarında ne kadar hassas ve yumuşak huylu oldukları gözlemlenir. Yine de kendi alanlarını korumakta ustadırlar. Yeri geldiğinde bir süre sert kabuklarının içine çekilebilirler. Genel olarak gizemli, duygusal, merhametli, sadık ve evcimenlerdir. Rekabet halinde olmayı sevmezler. Doğal bir çekicilikleri vardır. Gizemli ve zengin bir iç dünyaya sahip olan Yengeçlerin alanına kimse öyle kolay kolay giremez ancak içlerine aldıkları insanlar onların yaratıcı, pırıl pırıl dünyalarından etkilenerek oradan çıkmaz istemezler. Yükselen Yengeç burcunun yönetici gezegeni Ay, grubu su, negatif, rengi gümüş, gri, uğurlu taşı inci, şanslı sayısı 2, şanslı günü pazartesidir.

Yükselen Yengeç Burcu Özellikleri

Yükselen Yengeçler oldukça hassas ve duygusal, aynı zamanda da duyarlı kişiliklerdir. Hayatlarını anlamlı kılan mottoları nasıl bir kafa yapısına sahip olduklarını açıkça ortaya koyar; “hissediyorum o halde varım.” Hisleri oldukça kuvvetli insanlardır. Tüm canlılara karşı çok duyarlıdırlar ve empati yetenekleri gelişmiştir. Bu yaklaşımlarını ve duyarlı düşünce yapılarını yakın iletişim kurdukları kişilerde de görmek isterler. Çoğu zaman bu sebeple kendilerini üzer, gereksiz yere kırılırlar. Herkesin kendileri gibi aynı hassas düşüncelere sahip olmadığını ya da olamayacağını öğrenmeliler. Gizemli bir duruşları vardır, sanki dünyanın birçok sırrına sahipmiş gibi. Din, metafizik, sipiritüel konulara karşı ilgilidirler. Konular, olaylar üzerinde oldukça araştırmacıdırlar. Ayrıntıcı tutumları birçok alanda kendini gösterir. Özellikle iş konusunda gösterdikleri titizlik ve sorumluluk başarılarının anahtarıdır. Son derece sabırlıdırlar, hiçbir zaman gelişigüzel bir ağız dalaşına, ölçüsüz bir tartışmaya girmezler. Aynı zamanda gerçekten zeki insanlardır. İnsanların duygularına ve vicdanlarına dokunurlar. Duygusal yapıları olmasına karşın o anki ruh hallerinden çabuk sıyrılıp kendilerini toparlamayı gayet iyi bilirler. Yükselen Yengeçlerden lider insanlar ve siyasetçiler çok çıkar çünkü yıldız haritalarında onları etkileyen lider Koç burcu vardır. Aslında savaşçı ruhludurlar.

Genelde ne çok uzun ne de çok kısa boyludurlar. Yüzleri yıldızları Ay gibi aydınlık ve iç açıcıdır. Özellikle gülümsemeleri dikkat çekici ve etkileyicidir. Kadınları güzellikleriyle büyülerler, salınarak yürürler. Buğday ya da açık tenlidirler. Gözleri çok büyük değildir ancak etkileyici bakışlara sahiptirler. Modayla fazla ilgilenmezler, kendi stillerine sahiptirler. Oldukça zevkli bir giyim anlayışları vardır.

Yükselen Yengeç Burcu Kadını

Yükseleni Yengeç olan kadınlar benliklerinde tam olarak dişi özellikler taşırlar. Hassas, kırılgan, erkeğine ihtiyaç duyan, onun gücünü kabul eden ama aynı zamanda kendi kadınsı zekasının ve hislerinin kuvvetinin farkında olan kadınlardır. Evcimen yapılarından ötürü evlerinde vakit geçirmekten, evleriyle ilgilenmekten hoşlanırlar. Bir evin ev olması ocakta mutlaka yemeğin, bir aşın pişmesi anlamındadır. Yuvalarında misafir ağırlamak onlar için çok eğlendirici bir durumdur. Misafirlerine özenle pişirdikleri yemeklerini sunmaktan mutluluk duyarlar. Sıcacık bir ev ortamı tam da bu burcun kadınları içindir. Evlerini düzenlemeyi, ufak tefek değişiklikler yapmayı, çiçeklerle donatmayı severler. Ayrıca doğayla da çok yakındırlar. Doğal hayatı, doğadaki tüm canlıları hem severler hem de korurlar. Anaç özelliklere sahip olan yükselen Yengeç kadınları çocuklarını, başka çocukları, hayvanları tam bir anne şefkatiyle sararlar. Yönetici gezegenleri Ay’ın değişen hallerini yansıtırlar. Değişken ruh halleri buradan gelir. Bir iki hafta önce almış vermiş oldukları bir kararı üzerinde epey bir düşündükten sonra değiştirebilirler. Temkinlidirler.

Güvenlik onların yaşamındaki en önemli konulardan biridir. Yengeç burcu korumacı ve kollayıcı bir burçtur. Bu burcun yükselen kadınları çevrelerinde kendilerine yakın hissettikleri kimseleri tıpkı kendilerini korudukları gibi korumak isterler. Yardım etmeyi bilirler. Bu yaptıkları yardımlardan karşılık beklemezler. Sadık birer sevgili ve eştirler. Oldukça romantik yapıları vardır. Sevdikleri erkeğe romantizmi yaşatan nadir kadınlardandır. Mum ışığında yemek yemek, ay ışığında dans etmek, gelincik tarlasında öpüşmek tam olarak tipik yükselen Yengeç kadını davranışıdır. Düş dünyaları çok zengin olan yükselen Yengeç kadınları o kadar temiz kalplidirler ki, düşledikleri, hayalini kurdukları birçok şeye kavuşurlar. Fiziksel görünümleri doğum anında aldıkları yıldız etkilerine göre bireysel olarak değişiklik gösterebilir ancak genellikle minyon yapılıdırlar, saçları gürdür, gözleri güzel, bakışları derindir, boyları ne çok uzun olur ne de çok kısadır. Gülüşleri özeldir, balık eti diye tabir ettiğimiz vücut ölçüleri vardır.

Yükselen Yengeç Burcu Erkeği

Yükseleni Yengeç olan erkekler, yengeç kadınları gibi oldukça kırılgan, duygusal ve merhametlidirler. Aynı zamanda bir o kadar da zekidirler. Konuları ve olayları anında analiz etme yetenekleri vardır. Ayrıntıcı oldukları için birçok şeyi fark etme konusunda başarılıdırlar. Yalana karşı tahammül eşikleri düşüktür. Yalan söylendiğini anladıkları anda yalan sözlerin sahibini affetmeleri zordur, o kişiyi hayatlarından uzaklaştırmak için çabalarlar. Sevdikleri kadına sadıktırlar. Öyle dışarılarda çok vakit geçirmeyi sevmezler, kendi hallerinde bir ev yaşantısından memnundurlar. Tabii bu sürekli evde oldukları anlamına gelmez. Sevdikleriyle birlikte dışarıda da güzel ve değerli vakitler geçirerek bu iki durumu dengelemeyi tercih ederler. Sevgiye çok önem verirler. Aynı zamanda saygı da insan ilişkilerine bakışlarında önemli bir yer tutar. İnsanlara nasıl davranmaları gerektiği konusunu çözmüşlerdir. Çoğu zaman nazik, kibar, anlayışlıdırlar, kimseyi kolay kolay bilerek incitmezler, rencide etmezler. Ağırbaşlı, oturaklı ve sakin bir yapıları vardır. Kırılgan yapıları yüzünden başkalarının üzerinde durmadıkları konuları öyle bir içselleştirirler ki karşılarındaki insan bunu fark etmeyebilir. Oysa onlar bu durumdan ötürü kendi kabuklarına çekilmeyi seçer ve bir süre orada kalırlar. Sonraları da kabuklarından çıkarak yine kaldıkları yerden devam ederler. Tabii yapılanları pek unuttukları da söylenemez. Sahiplenici ve sadık yapıları yüzünden sevdikleri kadını kıskaçları altına almaya eğilimlidirler.

Genelde orta boylu, belirgin göz yapılı, kumral ya da açık tenlidirler. Kıyafet seçimlerine oldukça düşkündürler, adeta kendi modalarını yaratacak kabiliyettedirler. Çok temiz, titiz ve özenli seçimleri dikkat çeker. Yürüyüş biçimlerinde belirgin bir özellik vardır. Sanki sağa çeker gibi yana doğru bir yürüme eğilimleri gözlemlenebilir. Bu özellikleri hedefledikleri konular ya da durumlara yaklaşım biçimlerini de sergiler aslında. Amaçlarına çok farklı yollar ve yöntemlerden ulaşabilirler. Başka bir yöne doğru gittiğini sandığınız bir yükselen Yengeç erkeği aslında hedeflediği yöne doğru bambaşka yollardan ya da şekillerden varma niyetinde olabilir.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!