KOVA

Yükselen Kova Burcu Özellikleri

Kova burcu Zodyak’ın 11. evinde bulunur. Yönetici gezegeni olan Uranüs, Kovanın dostluklarını, arzu ve dileklerini, yardımlaşmayı ve sosyal yaşantısını etkiler. 11. ev ise arkadaş edinme, topluluk kurma gibi yeteneklerini belirler. Yükselen Kova burçları bulundukları ortamda hemen dikkat çekerler, akıllı ve yaratıcılardır. Organizasyon yapmayı sever, insanları bir arada görmekten hoşlanırlar. Duruşları, görüşleri ve akıcı konuşmaları ile insanları nasıl etkileyeceklerini bilirler.

Yükselen Kova Burcu Özellikleri

Yükseleni Kova burcu olan kişilerin en belirgin özellikleri dürüstlüktür. Olaylar karşısında sergiledikleri idealist tavırları, çabuk çözüm üretebilen yönleriyle karşılarındaki kişiyi kendilerine hayran bırakabilirler. İdealist olmalarının yanı sıra yenilikçi fikirlere de sahiplerdir. Sıra dışı ve marjinal bir tarzları vardır, farklı olmayı severler. Genellikle ne zaman ne yapacakları belli olmaz, bu yüzden etraflarındaki kişileri şaşırtabilirler. Çevrelerindeki kişiler için bir şeyler yapmak isteyen, son derece yardımsever insanlardır. Ancak kimi zaman kendini beğenmiş tavırlarıyla da karşı karşıya kalınabilir çünkü zekalarına çok güvenirler. Duygularıyla değil mantıklarıyla hareket ederler. Özgürlüklerine düşkünlerdir, bu yüzden de buna saygı gösteren kişilerle bir arada olmak isterler. Arkadaşlıkları, onların vazgeçilmezleri arasındadır ve kurdukları bağlara çok önem verirler. Bu sayede de sosyal ilişkilerde son derece başarılıdırlar. Grup çalışmalarında da başarılı olabilirler ama grup içerisinde fikirlerini paylaşabilecekleri, akıllı ve becerikli insanlarla iletişimde olmayı tercih ederler.

Yükselen Kovalar, monoton, geleneksel ve durgun olan kişilerden sıkılırlar. Tembel ve laubali insanlardan hiç haz etmezler. Organizasyon yapmayı sever, grupla hareket edebilirler fakat bu hareketlilik onları oradan oraya savururken karar vermekte güçlük çekecek konumlara da sokabilir. Bu nedenle yükselen Kova burçları bir yerde sabit kalma, enerjilerini doğru yönde yönlendirme gibi konularda kendilerini geliştirmelidirler. Aşk hayatlarında partnerlerine oldukça bağlıdırlar. Sevgi bağına çok önem verirler. İlişkilerinde kaliteli zaman geçirmeyi tercih ederler ve partnerinin kendilerine her daim bir şeyler katmasını isterler. Aşk hayatlarında tam anlamıyla bir bağılık gösteremezler. Bağlanmakta zorlanıp farklı farklı kişilerle iletişimde olmak isterler bu da onların uzun birliktelikleri gerçekleştiremeyen yapılarını gözler önüne serer. Değişken bir yapıya sahiplerdir. Dik duruşları ve klas tarzları ile dikkatleri üstlerine çekerler.

Yükselen Kova Burcu Kadını

Yükselen Kova burcu kadınları bağımsızlıklarına düşkün, sosyal ve son derece yenilikçidirler. Özgürlüklerine düşkün oluşları nedeniyle kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. İnatçı yapıları nedeniyle herhangi bir konuda üstelenmesini de sevmezler. Geleneklere bağlı değildirler ve hatta karşı çıkarlar. Bu nedenle huysuz bir kadına dönüşebilirler. Yükselen Kova burcu kadınları bulundukları ortamı sohbetleri ile her zaman keyifli hale getirirler. Çevrelerinde çok fazla arkadaşları vardır. Akıcı konuşmaları ile insanları etkilerler. Arkadaşlarıyla iyi iletişim kurarlar. Bulundukları ortamlarda fark edilmek, beğenilmek ve takdir edilmek isterler. Her ne kadar grup içerisinde aktif yer almayı seven kişiler olsalar da zaman zaman kendi kendilerine kalmak ve herkesten uzaklaşmak da isteyebilirler.

Yükselen Kova burcu kadınları oldukça kararlıdırlar, istedikleri şeyleri er yada geç elde ederler. Ellerine aldıkları her işi en iyi sonuçları alacak şekilde bitirirler, başarılıdırlar. Maddi konularda biraz savruk olabilirler. Sahip oldukları parayı düşünmeden harcamayı severler. Dürüst, güvenilir bir kişiliğe sahiplerdir ve yalandan nefret ederler. Eğer onlara bir sır verdiyseniz bunun yükselen Kova burcu kadınıyla sonsuza kadar gideceğine emin olabilirsiniz. Kendileri nasılsa karşılarındaki kişilerin de öyle olmasını isterler, bu nedenle kendilerine ters düşen kişilerle uzun soluklu bir arkadaşlık ilişkileri olmaz, mesafelerini korurlar. Net konuşmayı severler, dolambaçlı işler onlara göre değildir. Kendilerine göre kuralları vardır ve onun çerçevesinde yaşamayı tercih ederler.

Yükselen kova burcu kadınları romantizmden pek hoşlanmazlar fakat duygular açısından oldukça hassas bir yapıya sahiplerdir. Hisleri derindir ve fedakarlığı severler. Duygusal olsalar da bunu kendi içlerinde yaşamayı tercih ederler, karşılarındaki kişiye duygularını tam anlamıyla göstermezler. Sakin, karizmatik ve aklı başında erkeklerden hoşlanırlar. Onlarla duygusal konuşmalar yapmaktansa akılcı konuşmalar yapmak, centilmen tavırlarla kaleyi içten fethetmek isteyenler için akıllıca olacaktır. Her dediğine evet diyen erkeklerden çok fikirlerini tartışabilen, cesaretli ve dik duran erkeklerden hoşlanırlar. Yükselen Kova burcu kadınları ne zaman ne yapacağı belli olmayarak karşısındakini şaşırtan tipler olduklarından onları etkilemenin en iyi yolu, şaşırtmak ve farklı olduğunuzu onlara göstermek olacaktır. İlişkilerde monotonluğa dayanamazlar ve böyle insanlardan da çabuk sıkılırlar. Karşılarındaki insanın her zaman heyecanlı ve dinamik olmasını isterler. Partnerinden her geçen gün yeni bir şeyler öğrenmeleri, onu keşfetmeleri yükselen Kova burcu kadınlarını mutlu eder ve ilgilerinin dağılmamasını sağlar. Ayrıca partnerlerinin zeki, kültürlü ve her ortama uyum sağlayan biri olmasını isterler. Yükselen Kova burcu kadınları iş hayatlarında da oldukça başarılıdırlar. Çalışma ortamlarındaki tembel kişilerden hoşlanmazlar ve onlarla çalışmayı tercih etmezler. Şanslı oluşları iş hayatlarını da yoluna koymalarında onlara yardımcı olur. Fikirleri ve yeteneklerini açığa çıkardıklarında zirveye hızlı adımlarla ulaşabilirler.

Yükselen Kova Burcu Erkeği

Yükselen Kova burcu erkekleri dışa dönük, bilgili ve kendinden emindirler. Dik duruşlu ve centilmen oluşları ile gözleri üstlerine çekerler. Konuşmaları etkileyicidir ve derin bakışlara sahiplerdir. Bu sayede de çevrelerinde beğenilen ve saygı duyulan insanlardır. Ayakları yere basan, kendi özgürlüğünü eline almış tiplerdir. Olaylara karşı akılcı bir şekilde yaklaşarak pratik çözümler bulabilirler. Kısıtlanmayı sevmezler ve bağlanmaktan korkarlar bu nedenle uzun ilişkiler onlara göre değildir. Değişken tavırları nedeniyle partnerlerinin kafasını karıştırırlar. Kimseyi üzmek istemeseler de bu davranışları nedeniyle çok kalp kırarlar. Partnerlerinin, fikirlerine saygı duyan, kendilerine hiçbir şekilde karşı gelmeyen ve her zaman kendilerini destekleyen bir kadın olmasını isterler. Yükselen Kova burcu erkeği romantik değildir. Partnerinin ruhunu okşayan cümleler söylemekten çok, ekonomi ve fizik alanındaki konulardan bahsederek partnerinin baş döndürmeyi seçer. Kuşkucu yapıları nedeniyle partnerlerini kimi zaman boşluğa düşürebilirler. Genelde duygularını ifade etmekte zorlanırlar. Değişken yapıları nedeniyle kimi zaman bebek gibi ilgi görmeyi beklerlerken kimi zaman da ciddi bir tavır sergilenilmesini bekleyebilirler.

Zevklerine ve konforlarına düşkünlerdir. İş hayatlarında da disiplinli ve başarılıdırlar. Ayrıntılara önem verirler ve her şeyin kendi kontrolleri altında olmasını isterler. Çalıştıkları işin net ve belirgin yapılara sahip olmasını isterler, karmaşık işlerle uğraşmak onlara göre değildir. Sayısal becerinin gerektiği iş alanlarında başarılı olurlar. Rahat bir yapıda oldukları için işlerinin de rahat olmasını isterler. Rutin çalışma düzeninden pek hoşlanmazlar. Kendi belirledikleri kurallara göre yaşarlar. Aynı zamanda çocuklarla araları iyidir, baskıcı bir yapıda değillerdir. Çocukların eğitim-öğretiminde değişik metotlar dener ve eğlenceli yönlerini de ortaya çıkartabilirler.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!