AKREP

Akrep Burcu Özellikleri Rehberi: Genel, Kadını ve Erkeği

Tarih: 24 Ekim – 23 Kasım
Gezegeni:
Mars, Plüton
Grubu:
Su, negatif, dişi, sabit
Uğurlu Rengi:
Siyah ve kırmızı
Uğurlu Taşı:
Lal ve opal
Uğurlu Sayıları:
9
Uğurlu Günü:
Salı
En İyi Anlaştığı Burçlar:
Yengeç, Başak, Balık, Oğlak, Yay
Anlaşamadığı Burçlar: Boğa, Akrep, Kova, Koç, Aslan, İkizler

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Bütün burçlar arasında en gergin, ciddi ve en fazla sır tutan burç Akreptir. Gözlem yetenekleri çok üst düzeydedir. Tehditlere karşı her an saldırıya geçmeye hazır bir şekilde beklerler ama sevimli ve cömert kişilikleriyle bu saldırıya hazır halleri çok da ön plana çıkmaz. Akrep burçları oldukça sadıktır ve duygusal anlamda en fazla acı çeken, kırılan insanlardır.

Akrep burcu insanları pek kolay gülmezler. Birçoğu daha önce duygusal olarak incindiği ve ihanete uğradığı için en büyük gayelerinden birisi “intikam” olmuştur. Ancak Akrep insanları bu gayelerini çok belli etmezler çünkü oldukça soğukkanlı bir yapıya sahiplerdir ve diğer burçlar arasında kimse bunu onlar kadar iyi yapamaz.

Akrep burçları yaşamı tam olarak bir deney sahası olarak görürler. Ama diğer taraftan da “nasıl olsa deney sahası” deyip boşvermek yerine yaptıkları her şeyi fazla ciddiye alarak hayatlarına devam ederler. Hayattaki gayelerini oldukça kesin bir şekilde ve kırmızı çizgilerini oluşturarak belirlerler. Hayata büyük bir tutkuyla bağlı olan Akrep burcu insanlarının yaşama güçleri ve arzuları ne kadar kuvvetliyse fiziksel yetenekleri de o derece iyidir. Akrep burçları adeta bir yanardağ gibidir ve her an patlamaya hazır bir şekilde beklerler. Mimiklerini kolay bir şekilde kontrol altında tutabilirler ama bakışları her şeyi anlatır. Dikkatli bir şekilde Akrep burcunun gözlerine bakıp bakışlarını incelediğiniz zaman sevgiyi ya da nefreti görebilirsiniz.

Akrep burcu olanlar güven konusunda da sıkıntı yaşarlar. Karşılarındaki kişinin içten bir şekilde davrandığı konusunda emin olmaları gerekir. Bundan emin olmak için de epey bir süreye ihtiyaç duyarlar. Diğer taraftan Akrepler bir defa karşısındaki insana güvendikleri zaman kendilerini hemen o kişiye açarlar. Güvendikleri insanla her şeyini paylaşmaya hazırlardır.

İçgüdülerin gezegeni olarak bilinen Plüton, Akrepleri etkisi altına alır. Akrepler için yaşamdaki en önemli noktalardan birisi tutkunun ateşidir. Eğer Akrepler duygularını kontrol altına alma konusunda becerikli olabilirse enerjilerini son derece yararlı bir şekilde kullanabilirler. Fakat Akrepler duygularını kaybetmeleri halinde zehirli bir halin içerisinde kendilerini bulabilirler.

Akrep burçlarının aldatıcı olduğunu söyleyemeyiz. Çok fazla yalan söylemedikleri için etraflarındaki sahtekar ve yalancı insanları açığa çıkarmak konusunda oldukça iyi yeteneklere sahiptirler. Bakışları ile insanların içini okuyabildikleri için etraflarında dönen yalanları kolay bir şekilde fark edebilirler. Özel hayatlarına müdahale edilmesini istemezler. Eğer birisi onların özel hayatına müdahale etmeye kalkışırsa çok sert bir tepki ile karşı karşıya kalabilir. Bu tepkiden yola çıkarak Akrep burcu insanlarının hesap soran, kibirli ve egoist kişiliklere sahip olduğunu düşünebilirsiniz.

Kızdıkları zaman gözlerinde oluşan o ifade en güçlü ve korkusuz insanı bile yolundan döndürebilir. Duyguları onlar için çok tehlikelidir ve birçok Akrep burcu da bu durumun farkındadır. Eğer duygularına kapılıp onların merkezinde hareket ederlerse tehlikeli şeyler olacağını bildikleri için hayatlarını mantıkları ile kontrol altında tutmak isterler. Akrep burcu insanları iyi de olabilir kötü de ama şunu unutmayın ki kendilerine yapılan iyiliği de kötülüğü de kesinlikle unutmazlar ve yaşamlarını kontrol altında tutmak en büyük arzularından biridir. Son olarak cinsellik onlar için hayattaki en önemli şeylerden biri.

Akrep Burcu Aşk Hayatı

Akrepler hayatta neredeyse hiçbir şeyi hafife almazlar. İç dünyalarındaki yüksek duygu seviyesi onların gizemli ve ihtiraslı görünmelerini sağlar. Cinsel dürtülerini çok yoğun olarak hissetmelerine ve yaşamalarına rağmen aşk hayatları gayet gizlidir. Kapılarını kolay kolay kimseye açmazlar. Diğer insanları kendilerine mıknatıs gibi çeken bakışlara sahiptirler. İlişkilerini hem kalplerinde hem de vücutlarında eş zamanlı olarak yaşarlar. Emin oldukları tek bir konu bulunur. O da ihtiraslarının ne kadar güçlü olduğu ve aşka ne kadar inandıklarıdır. Yasak konusunda engel tanımayan harika birer sevgili olma potansiyelleri vardır. Eğer bir Akrep ile ilişki yaşayacaksanız önce sabırlı olmalısınız. Onlar kolay kolay birine aşık olmazlar. İncinmek istemezler ve birinin kendilerini kırmasından çok korkarlar. Bu yüzden aşka teslim olmalı ve Akrep karşısında sabırlı davranmalısınız.

Akrep Burcu İş Hayatı

Akrep burcu insanları oldukça kararlı ve hırslı bir yapıya sahip oldukları için iş hayatlarında daha kolay bir şekilde başarıya ulaşabilirler. Eğer bir iş ortamına girmiş bulunuyorlarsa o alanda en üst seviyeye çıkıp ortamın en iyilerinden biri haline gelmek isterler. Akrepler her ne kadar duyguların insanları olarak görünseler de maddiyata da oldukça önem verirler. Çünkü maddiyata ulaşmak ve onu elde etmek de bir çeşit duygunun getirdiği hırs ile mümkün olur. Diğer taraftan parayı arzularına ulaşmak için bir araç olarak da görebilirler. Para kazanmasını ne kadar iyi biliyorlarsa maddiyattan gelen güce sahip olmayı da o kadar fazla isterler. Akrepler emir almayı sevmedikleri için iş ortamında arkadaşlarının dikkatli olması gerekir. Bu durum Akreplerin uyumsuz olduğunu göstermesin, belli durumlarda duygularını bastırıp oldukça iyi uyum sağlayabilirler. Ayrıca eğlenceli işlerle meşgul olmaktan çok mutlu olurlar.

Akrep Burcu Sağlık

Hırslı yapıları zaman zaman Akrep burcu insanlarının daha kolay hasta olmalarına sebep olabilir. Duygusal yıpranmalar ve zorluklar bağışıklık sistemini zayıflatacağı için belki de en zor hastalıklar ile hiç zamansız bir şekilde karşılaşabilirler. Bir Akrep rahatsızlandığı zaman bazı durumlarda teşhisi güç tahlillere ihtiyaç duyabilir. Ayrıca psikosomatik kökenli rahatsızlıklar yaşadıkları da çok olur. Açığa çıkarmadıkları duyguları vücutlarını harap edebilir. Eğer duygular kontrol altına alınabilirse bedensel olarak da oldukça güçlü bir hale gelineceğinden hastalığa çok da fazla rastlanmaz. Duygulara esir olup hasta olsalar bile eğer bunun bir irade meselesi olduğunu fark ederlerse tedavi sürecine uymak için ellerinden geleni yaparlar ve güçlü iradeleri ile kısa sürede hastalığı atlatırlar.

Akrep Burcu Eğlence Hayatı

Akrep insanları katıldıkları tüm partilerde herkesi mıknatıs gibi kendi çevresine çekerler ve büyüleyici bakışlarını çevreye hissettirirler. Havalarında olduklarını zaman eğlencenin en ön planındaki isimlerden biri haline gelirler.

Akrep Burcu Cinsel Hayatı

Cinsel hayatı en aktif olan burç olduğu su götürmez bir gerçektir. Etrafındakileri adeta bir mıknatıs gibi kendilerine çekerler. Cinselliğe düşkünlükleri ile bilinen Akrep burçların aslında oldukça duygusal bir yapıları vardır. Duygusal bir ilişki yaşayan Akrep burçları, ilişkilerine aktif bir cinsel yaşamı da dahil ederler. İnsanlar üzerindeki etkilerinin farkında olan Akrep burçları bu etkilerini, cinsel olarak çekici buldukları kişileri etkilemek için kullanırlar. Genelde isteyip de elde edemedikleri bir kişi olmamıştır. Platonik aşk yaşamak Akrep burçları için pek mümkün değildir. Çünkü cinsel bir temas olmadan bir ilişki yaşanamaz. Sevdikleri kişiyle her şeyini paylaşmaktan yanadırlar. Aralarında sır olmaması çok önemlidir. Cinsel anlamda uyarıldıklarında yer mekan tanımazlar. Tutkularına gem vurmayı beceremezler bu yüzden de çok ateşli ve tehlikeli aşıklardır. Seks hakkında konuşmaktan hiç çekinmezler aksine cinsel konuları tahrik edici bulurlar. Hayal dünyaları oldukça gelişmiştir ve fantezi dünyaları da partnerlerine bambaşka kapılar açar. Farklı ve heyecan verici bir seks stilleri vardır. Afrodizyak kullanarak partnerlerini uyarırlar ve onların vücudunu kendi vücutları kadar iyi tanırlar.

Akrep Burcu Ünlüleri

Scarlett Johansson, Anne Hathaway, Rachel McAdams gibi dünyaca ünlü güzel oyuncuların yanı sıra Leonardo Di Caprio, Kıvanç Tatlıtuğ gibi yakışıklılar ve Yılmaz Erdoğan, Dostoyevski, Teoman, Pablo Picasso gibi yaratıcılıklarıyla belli kesimleri etkisi alına almayı başarmış birçok ünlü Akrep burcudur.

Akrep burcu olan diğer ünlüler arasında şu isimler bulunuyor: Billur Kalkavan, Muazzez Abacı, Emel Sayın, Zerrin Özer, Troçki, Süleyman Demirel, Nazlı Ilıcak, Katherine Hep Burn, Rock Hudson, Helin Avşar, Doğa Rutkay, Alfred Nobel, Indira Gandhi, Necmettin Erbakan, Albert Camus, Arzum Onan, Theodore Roosevelt, Bill Gates, Burak Sağyaşar, Mark Ruffalo, Ahmet Kural, Berk Oktay, Alp Kırşan, David Guetta, Çağkan Çulha, İbrahim Toraman, Jake Abel, Guy Wilson, Kemal Sunal, Matt Smith, Müjdat Gezen, Mustafa Ceceli, Osman Sınav, Volkan Demirel, Sarp Apak, Teoman, Ayla Algan, Ayda Aksel, Ayşe Özyılmazel, Berrak Tüzünataç, Başak Parlak, Emma Stone, Hümeyra Akbay, Gökçe Bahadır, Gülçin, Judie Foster, Özlem Tekin, Rachel McAdams, Nur Fettahoğlu, Şevval Sam, Selma Ergeç.

Akrep Burcu Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Akrep burçlarının belki de en sevilen ve hoşlanılan yönü sadık olmalarıdır. Kolay kolay birilerine güvenemeyen Akrep burçları, güven ortamı oluşması halinde oldukça sadık ve bağlı bir hale gelirler. Bağlandıkları insan için her şeyi yapmayı göze alırlar ve aldatılmadığı, yarı yolda bırakılmadığı sürece o kişiyi sahiplenmeye devam ederler.

Akrep burcu insanları oldukça yaratıcıdır. Tarihe baktığımız zaman Alfred Nobel, Gandhi, Dostoyevski gibi önemli işlere imza atmış birçok insanın zaten Akrep olduğunu görürsünüz. Duyguları kadar mantıkları da oldukça işlevseldir ve kullanmayı bir kere öğrendikten sonra yaratıcılık özelliklerinin getirileriyle çok iyi işlere imza atabilirler. Bu yaratıcılık özelliği onlara kolay kolay bir şey vermez, yaratıcılıklarını kullanıp bir şey ortaya koymak için büyük gayret gösterirler. Yani Akrepler gayretlidirler. Her alanda hedeflerine ulaşmak için büyük uğraş verirler. Güvendikleri insana nasıl tutkuyla bağlanıyorlarsa belirledikleri hedefe ve amaca ulaşmak için de kurallarına bağlılık gösterirler. Bir süreklilik söz konusudur. Hedefi belirleyip ona bağlandıktan sonra başlarına gelen negatif olaylar onları yıldıramaz, sürekliliği korumaya ve çalışmaya devam ederler.

Anlayışlı ve ince fikirli olan Akrep burcu insanları ile yakın bir ilişkiniz varsa onlara her şeyinizi anlatabilirsiniz. Size karşı oldukça olumlu yaklaşacaklar ve ince fikirli yapıları sayesinde sizi bol bol sevindireceklerdir. Güzel sürprizler ortaya koymaktan ve istemeden yapmış olduğunuz kötü hareketlerin altındaki sebepleri aramaktan kendilerini alıkoyamazlar.

Sorumluluklarının farkında olan Akrep insanları sabırlı, tutumlu ve dikkatli yapılarıyla da dikkat çekerler. Elbette Akreplerin dikkat çekici tek yanı kararlı yapıları değildir. Scarlett Johansson, Rachel McAdams, Kıvanç Tatlıtuğ, Berk Oktay gibi örneklerden de anlayacağınız üzere oldukça çekici ve baştan çıkarıcı bir fiziksel yapıları vardır.

Hiçbir şey kusursuz olmadığı gibi Akrep burçlarının da olumsuz yönleri var. Bu kadar olumlu yön sıraladıktan sonra Akreplerin negatif yönlerine katlanıp katlanmamak da sizin elinizde. Sadakat ve bağlılık konusunda çok iyi oldukları için bunun bir getirisi olarak aşırı kıskanç olabilirler. Kendilerindeki yüksek sadakatin karşı insanda var olup olmadığı konusunda emin olamazlarsa zaman zaman kısıtlayıcı davranabilirler ve bu durum sizin için can sıkıcı olabilir.

Diğer taraftan kararlı ve hedefe ulaşma konusundaki kesin tavırları onları “açgözlü” olarak görmenize sebep olabilir. Bazen çok fazla hedef koymaları ve sürekli bir şeyleri başarmak istemeleri olumsuz yönlerden birisi olabilir. Ayrıca bu insanlar bazen uyum konusunda sıkıntı çekebilirler. Çevrelerindeki insanların yalanlarını kolay anlayabildikleri için kuşkucu yapıları da asla ortadan kalkmaz.

Akrep Burcu Çocuğu Genel Özellikleri

Dünyanın en ilginç ve özel çocuklarının bu burçtan çıktığını söylemek mümkün görünüyor. Çünkü bu çocuklar adeta sakin denizlerde bir anda kopan fırtınalara benziyorlar. Oldukça uç noktalarda yer aldıkları için ya her şeyi bir anda silip süpürürler ve hareketli bir anın oluşmasına zemin hazırlarlar ya da sessizlikleri ile ön plana çıkıp sakin bir limana sığınırlar. Yalnızlığı sevme ihtimalleri yüksektir ve gözlerinin arkasında nasıl bir dünyanın yaşandığını anlamak pek de kolay değildir. Bir şeylerle oyalanarak vakit geçirmeye bayılırlar ama diğer taraftan da sevgiye gereksinim duyarlar. Bu gereksinimi itiraf etmek onlar için çok zordur çünkü gururlu bir yapıları vardır. Disiplinli çalışmaya yatkın oldukları için okulda başarılı olmaları beklenir.

Akrep Burcu Kadını Genel Özellikleri

Akrep kadınları uçların ve aşırılıkların insanlarıdır. Kendileriyle ilgili yoruma gereksinim bile duymazlar. Akrep kadınları oldukça zevklidir ve seçicidirler. İmkansız olan şeyleri isterler ve onları elde etmekten hoşlanırlar. Cesur bir yapıları vardır, doğru olduğunu düşündüğü konularda asla ama asla taviz vermelerini bekleyemezsiniz. Çevrelerine karşı enteresan bir şüphe ile yaklaşırlar ve karşı tarafa kesinlikle kolay kolay güvenezmeler. Yer yer fazla duygusal olabilirler ve bunun bir getirisi olarak intikam duyguları diğer burçlara nazaran daha fazla gelişmiştir.

Akrep Burcu Kadını Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Kesinlikle güçsüz olduğunu düşündükleri birisi ile evlenmek istemezler ve üstün olarak gördükleri birini bulup ona kendilerini teslim etme eğilimleri vardır. Akrep kadınına eş olabilmek herkesin harcı değildir çünkü adalet duygusuna sahip olmaları, güçlü bir karakterde olmaları ve kişiliklerinin üstün nitelikler taşıması onları karşı cins konusunda oldukça seçici yapar. Tüm bunların yanı sıra Akrep kadınlarının şüpheci tutumlarını göz önüne alırsak onlarla ilişki yaşayacak olan kişinin güven vermesi de lazım.

Akrep Burcu Kadını İçin Hediye Seçimi

Akrep kadınları klasik, iyi dikilmiş, kesimli kıyafetlerden hoşlanırlar. Bu yüzden onlara birçok mekana giderken oldukça rahat bir şekilde giyebilecekleri siyah bir elbise ya da bordo renkli bir gömlek hediye edebilirsiniz. Diğer taraftan şık tasarımlı bir şemsiye, trençkot ya da ölene dek kullanabilecekleri kaliteli bir çanta da alabilirsiniz. Eğer çalışan bir kadınsa bu çanta iş hayatı için de kullanışlı olabilir.

Akrep Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Akrep erkekleri de son derece derin duygular besler ve yeri geldiğinde tam bir duygu insanı olurlar. Ama bu duygular ile baş edebilmeyi öğrendikleri zaman yaşananlara oldukça sağlam bir mantıkla yaklaşmaya başlarlar. Güçlü hafızaya sahip olduklarını ve Akrep erkeklerine birçok konuda güvenebileceğinizi söyleyebiliriz. Onlara bir şeyi bir defa söylemek yeterli olacaktır. Eğer bir şeyi sık sık hatırlatmaya çalışırsanız bu durumdan nefret ettikleri için sizden uzaklaşmaya başlayabilirler. Kesinlikle yüzeysel insanlar değildirler. Çocuklar ile iletişimleri alışılmışın dışındadır çünkü kendileri güçlü bir kişiliğe sahip oldukları için çocuktan da bunu beklerler ve hayata karşı dirençli bireyler olmalarını isterler.

Akrep Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Akrep erkekleri oldukça kıskanç olabilirler. Bu yüzden buna katlanabilen ve bu kıskançlığı çok büyük bir olay haline getirmeyecek bir partnere sahip olmak isterler. Eşlerini ne kadar sahipleniyorlarsa eşlerinin de kendilerini o derece sahiplenmesini isterler. Cinsellik konusunda fazla tutkulu oldukları için partnerinin bu konuda negatif olmasını istemezler. Analiz yeteneklerinin gelişmiş olması ve kuşkulu yaklaşımları ile olayları araştırmayı sevdikleri için onlara yalan söylemek pek de sizin çıkarınıza olmayacaktır.

Akrep Burcu Erkeği İçin Hediye Seçimi

Akrep erkeklerinin ilgisini gizli şeyler çeker. Bu yüzden güvenlik ile alakalı çeşitli hediyeler ilgisini çekebilir. Arabasına radar dedektörü ya da müzik çalar alabilirsiniz. Deriden yapılmış şeylere de ilgi gösterirler. Cüzdan, evrak çantası, ceket, kemer gibi hediyelere de yönelebilirsiniz. Gizemi sevdikleri için kitap hediye etmek isterseniz casusluk, polisiye, cinayet temalı eserleri tercih etmelisiniz.

Akrep Burcunun Yükselen Özellikleri

Yükseleni Akrep olan insanlar oldukça kararlı ve gizemli bir yapıda olurlar. Bu gizem ve kararlılık hali onlara karizmatik ve sıradışı bir kişilik yükler. Yükselen burcu Akrep olanlar kendilerini korumayı çok önemserler. Bu yüzden zayıf yönlerini mümkün olduğunca saklamaya çalışırlar. Dayanıklılık ve sabır gibi belirgin özellikleri bulunur ve bu özellikler sayesinde çok zor şartlar altında ağır baskılar ile mücadele edebilir ve hayatta kalabilirler.

Onların ne düşündüğünü anlamak pek kolay değildir. Kolay kolay kendilerini başkalarına açmayı tercih etmezler. Bu durumlarından ötürü sık sık yanlış anlaşılma ile karşı karşıya kalabilirler. İradeleri oldukça güçlü olduğu için kafalarına koydukları şeyi yaparlar. Çok büyük bir duygusallık içerisindedirler ama iradeleri de kuvvetli olduğu için duygularını bastırıp mantıklı hareket etme konusunda inanılmaz bir yeteneğe sahiptirler. Büyük travmalardan sonra bile kendilerini yenileyebilir ve hayata eskisi kadar güçlü dönebilirler. Kolay kolay ikna olamazlar ve olaylara şüpheyle yaklaşırlar.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!