Rüyada Üzüm Görmek: Üzüm Yemek, Siyah Üzüm, Sarı Üzüm

Rüyada üzüm görmek İslam dinine göre değerlendirildiğinde hayırlı anlamlar taşır. Kısmete, mal mülk artışına, dostluk ve hoş sohbete, helal bir şekilde kazanılacak kazanca işaret eder. Rüyada üzüm ağacı görmek ise güleç yüzlü, şen, izzetli bir kimseyi işaret eder. Üzüm ağacının dalını kesmek ise şeref ve izzete ulaşmanın habercisidir.

Rüyada Yeşil Üzüm Bağı Görmek

 • Rüyasında yeşil bir üzüm bağı gören kişi için bu rüya, yeni bir mülk anlamını taşır. Rüyayı gören kişi uzun süredir istediği ve hayalini kurduğu mülkü alarak mutlu olacaktır. Bu mülkün rüya yorumcularınca, taşınmaz bir mülk olacağı söylenir. Kirada oturan bir kişi için ise bu rüya, bir ev sahibi olacağı şeklinde yorumlanır.
 • Ayrıca rüya sahibi güleç ve mutlu tavırları sayesinde, insanlar tarafından her daim sevilir.

Rüyada Üzüm Fidanı Görmek

 • Rüyasında üzüm fidanı gören kişi, gerçek hayatında elde ettiği ne varsa hepsini kendi alın teri ile elde etmiştir. Bu azmini aynı şekilde sürdürürse huzur dolu günlere çok kısa zaman içerisinde ulaşacaktır.
 • Ayrıca rüya sahibi bekarsa tanışacağı iyi bir insanla dünya evine girme planları yapmaya başlayabilir.

Rüyada Üzüm Salkımı Görmek

 • Rüyasında üzüm salkımı gören kişi için bu rüyayı yorumcular aile hayatındaki sorunların giderilerek, aile bireylerinin birbirlerine sıkı sıkıya bağlanması olarak yorumlar. Ev içerisindeki huzursuzluklar sona erecek, rüya sahibi ise özlediği eski günlerine kavuşacaktır.

Rüyada Üzüm Yaprağı Görmek

 • Rüyasında üzüm yaprağı gören kişi için bu rüya hayallerine kavuşacağının habercisidir. Rüya sahibi atacağı son bir adımla beraber büyük başarılara ulaşabilir. Bu başarılarının sonrasında ise kendisine olan güveni artacaktır.

Rüyada Üzüm Asması Görmek

 • Rüyasında üzüm asması gören kişi, aile bireyleri sayesinde rakiplerine karşı üstünlük elde edecektir. Rüya sahibinin tüm ailesini kurtaracak karlı ve kazançlı bir iş sahibi olması söz konusudur.

Rüyada Üzüm Yediğini Görmek

 • Rüyasında üzüm yediğini gören kişi için bu rüya, eğer üzümün olgunlaşma mevsiminde geçiyorsa hayırlı bir anlam ifade eder. Fakat rüyada yenen bu üzüm ham ise sıkıntı çekileceği düşünülür. Kişi bu günlerde çok dikkatli olmalıdır.
 • Yenen üzüm çekirdekli ise, rüya sahibinin çektiği sıkıntıları atlatacağı, başarılı, mutlu ve güzel bir hayatı olacağı anlamına gelir.
 • Kişinin rüyada yediği üzüm çekirdeksiz ve mevsiminde ise hiç sıkıntı çekmeden mutluluğa ve başarıya ulaşacak ve çevresindeki insanlarla bağları kuvvetlenecektir.

Rüyada Dalından Üzüm Yemek

 • Rüyasında dalından üzüm yediğini gören kişi, aile hayatıyla ilgili doğru kararlar verecektir. Pek çok sorunu kendinde geliştirdiği olumlu bakış açısıyla çözüme ulaştırması mümkündür.
 • Kendisi ile uğraşan rakipleri yenecek rüya sahibine pek çok yerden kapılar açılabilir ve yeni iş imkanları doğabilir.

Rüyada Çavuş Üzümü Yemek

 • Rüyasında çavuş üzümü yediğini gören kişinin rüyası, mal ve mülk kazancına işaret eder. Rüya sahibinin birçok zorluğun üstesinden gelmek için gösterdiği çabası başarıya ulaşacak ve uzun bir zamandır verdiği uğraşlar neticelenecektir.

Rüyada Sarı Üzüm Görmek

 • Rüyasında sarı üzüm gören kişi için bu rüya, hastalıklara, yaşam enerjisinde azalmaya yorumlanır. Fakat rüyanın içerisindeki diğer unsurlar yorum aşamasında belirleyicidir. Rüyada görülen üzüm ekşi ve sarı ise, rüyayı gören kişinin tüm neşesi ve hayat enerjisi birden son bulacaktır.
 • Bazı yorumculara göre ise bu rüya eşler arasında tartışmalar yaşanacağı ve istemeden olsa kırıcı sözler söyleneceği şeklinde yorumlanır. Bu durumun neticesinde evlilik hayatında birtakım sorunlar yaşamaya başlayan rüya sahibi için işler bir süreliğine istediği gibi devam etmeyebilir. Bu sebeple rüya sahibi ilerleyen süreç özellikle eşini karşı olmak üzere insan ilişkilerinde biraz daha anlayışlı ve sabırlı olmaya gayret göstermelidir.
 • Eğer kişi rüyasında gördüğü sarı üzümü yiyorsa yakın bir zaman içerisinde kendisine çok yakın olan bir arkadaşından ya da akrabalarından birinden şüphe duymaya başlayabilir. Yenen üzüm tatlı ve sarı ise rüyanın anlamı hayırlıdır. Kazanılan rızkın hayırlı olacağına, kısmetin sürekli olarak artacağına delalet eder. Ayrıca rüya sahibinin isteklerinin de bir bir yerine gelmesi yakındır.

Rüyada Siyah Üzüm Görmek

 • Rüyada siyah üzüm görmek genelde hayra yorulur. Rüyayı sahibini sağlıklı günler beklemektedir. Ömrü boyunca huzurlu ve mutlu yaşayacağı düşünülen kişi için iş hayatında olumlu gelişmeler yakın bir zamanda gerçekleşecektir.

Rüyada Siyah Üzüm Toplamak

 • Rüyada siyah üzüm toplayan kişinin hanesine ya da bulunduğu iş yerine kötü karakterli gireceği düşünülür. Rüya sahibi bu uyarıyı dikkate almalı ve başkalarına karşı dikkatli davranmalıdır.
 • Başka bir yorumcuya göre ise bu rüya, ilk başta yanlış işler yapılmış olsa da aydınlık günlerin yakında olduğunu müjdeler.

Rüyada Kırmızı Üzüm Görmek

 • Rüyasında kırmızı üzüm gören kişinin sağlık problemleri son bulacaktır.
 • Ayrıca uzun zamandır görüşemediği ve çok özlediği kimse varsa yakın zamanda bir görüşme gerçekleşebilir. Küs ya da dargın olduğu kimselerle barışacak olan rüya sahibi iş hayatında yükselerek maddi kazanç elde edecektir.

Rüyada Üzüm Satın Almak

 • Rüyasında üzüm satın alan bir kimse büyük bir firmadan güzel bir iş teklifi alacaktır. Rüya sahibi, bu işte çalışmaya başlamasıyla birlikte daha rahat ve huzurlu bir hayata kavuşup ruhsal bakımdan çok büyük enerji elde edebilir. Ayrıca yaşanan bu gelişmeler sayesinde aile hayatında da mutluluklar yaşanması ve huzura erişilmesi mümkündür.

Rüyada Üzüm Almak

 • Bu rüya maddi olarak bir gelir oluşturacak bir mal edinileceği anlamını taşır. Rüyasında üzüm alan kişi hayatı boyunca yüksek gelire sahip olacaktır.

Rüyada Birine Üzüm Vermek

 • Rüyasında birine üzüm verdiğini gören kişiye bu rüya, yapılacak işlerde muvaffak olunacağını bildirir. Rüyayı gören kişi işsiz ise, harcadığı çabaların neticesinde devlet dairesinde ya da büyük bir firmada işe başlayabilir. Ortaklı bir işe sahip olan kişiler ise bu rüyanın ardından anlaşamadığı ortaklarından ayrılarak iyi huylu ve anlaşılması kolay kişilerle yeni ortaklıklar  kuracaktır.
 • Eğer rüyayı gören kişi ticaret ile meşgul ise önüne yeni iş fırsatları çıkacak ve bu fırsatları iyi değerlendirilmesi sayesinde sermayesi artacaktır. Bu durum sonrasında kişi daha büyük işler peşinde koşup malına mal katacaktır.

Rüyada Üzüm İkram Etmek

 • Rüyasında üzüm ikram ettiğini gören kişi iş hayatında yaptığı bir proje ile büyük takdir kazanacaktır. Ayrıca bu durum maddiyata da yansıyacak ve yakında büyük kazançlar elde edilecektir.
 • Bu rüya aynı zamanda kişinin, arkadaş çevresinde olan fakat farkına varmadığı bir kişiyle duygusal olarak yakınlaşacağına delalet eder. Rüya sahibi o kişi ile beraber evlilik adımları atabilir.

Rüyada Üzüm Dağıtmak

 • Rüyasında üzüm dağıttığını gören kişi, gerçek hayatında cömert ve yardımsever bir kimsedir. Çevresinde yoksul ya da yetim kimseler elinden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırdır. Ayrıca bu rüya, rüya sahibinin hayırlı paralar kazandığını gösterir.

Rüyada Üzüm İstemek

 • Rüyasında üzüm istediğini gören kişi maddi olanaklar sebebiyle çok istediği bir projeyi hayata geçiremiyodur. Bu kişi ümidini kaybetmez ve sosyal çevresinden yardım istemeye çekinmez ise projesini gerçekleştireceği güzel günler yakındadır. Kabul edeceği yardım rüya sahibini ilerde yüksek miktarda kazançlar elde eden birine çevirebilir.

Rüyada Üzüm Toplamak

 • Rüyasında üzüm topladığını gören kişi için bu rüya eğitim hayatına yorulur. Kişinin eğitim hayatı parlak geçecektir. Eğitim sonrasında da iş hayatında güzel tecrübeler edineceği söylenir. Hatta kişi ilerleyen zamanlarda kendi işini bile kurabilir. Başlarda tek başına çalışmaktan dolayı yorulsa bile, düzen oturttuğunda işleri de yoluna girer.

Rüyada Yerden Üzüm Almak

 • Rüyasında yerden üzüm aldığını gören kişi için bu rüya üzüntü ve keder anlamındadır. Kişiyi maddi ve manevi açıdan zor günlerin beklediğinin habercisidir. Kişi bu günlerde tutumlu davranmalı, insani ilişkiler bakımından da anlayışlı olmalıdır.

Rüyada Üzüm Yıkamak

 • Rüyasında üzüm yıkayan kişi için bu rüya yakında gelecek zor günlerin habercisidir. Fakat bu zor durum, rüyayı gören kişinin yakın akrabalarının vereceği destek ile birlikte kolayca atlatılacak, kişi rahata erecektir.
 • Rüyayı gören kişi öncelikli olarak eğitim hayatında daha sonra ise iş hayatında güçlü ve başarılı adımlar atacaktır. İş ve kariyer hayatı bakımından kişi, yüksek kazançlı bir işe girecek, ardından da hayal ettiği gibi güzel bir eve sahip olacaktır.

Rüyada Üzüm Hoşafı İçmek

 • Rüyasında üzüm hoşafı içtiğini gören kimse için bu rüya sağlık anlamı taşır. Rüya sahibi hayatı boyunca hem bedensel hem de ruhsal olarak sağlıklı olacaktır. Almak istediği ev ya da araba türü mülkler varsa bunlara sahip olacaktır. Aile bireylerinden birinin yapacağı maddi yardımla kendi işinin sahibi olacak rüya sahibinin maddi zenginliği ömrü boyunca son bulmayacaktır.

Rüyada Üzüm Sirkesi Görmek

 • Rüyasında üzüm sirkesi gören kişi, gerçek hayatında çevresindeki bir kimseye maddi olarak yardım etmiş olabilir. İşte bu yardım edilen kişi, rüya sahibinin rakipleri ile birlik olup, onun işlerini engellemeye çalışıyordur. Fakat rüya sahibi iş hayatında iyi bir yerde olduğundan dolayı bunu başaramayacaklardır. Bu sorun çok kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturulacaktır.

Rüyada Çok Üzüm Görmek

 • Rüyasında çok üzüm gören kişi için bu rüya toplumsal bir bolluğa delalet eder. Kişinin yaşadığı ülkede kriz olmayacağını, ülke olarak bollukların yaşanacağını gösterir. Bunun sonucunda ise ülkedeki refah düzeyi artacaktır.

Rüyada Kuru Üzüm Görmek

 • Rüyasında kuru üzüm gören kişi için bu rüya, gayretleri sonucunda memur olma anlamını taşır. Ayrıca ele geçecek olan nimetlerin bolluğuna ve faydasına işarettir. Kişinin arkadaş çevresinde çok sevilen ve sayılan birisi olduğunu gösterir.

Rüyada Üzüm Sepeti Görmek

 • Rüyasında üzüm sepeti gören kişi, iş hayatında terfi alarak yükselir. Maddi açıdan zor günleri geride bırakır. Aile bireyleri ile de arasını düzelterek, tanışacağı merhametli ve iyi bir insanla dünya evine girer.
 • İçerisinde çeşitli renklerde üzümlerin mevcut olduğu bir üzüm sepetini görmek ise hiç akla gelmeyecek bir yerden ulaşacak rızka işaret eder.

SİZ DE YORUM YAPIN!

Henüz yorum yapılmamış!